Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

door
Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

Het werd voor KRC Genk een baalweekend, want de Limburgers konden al voor de vierde opeenvolgende wedstrijd niet meer winnen. Tegen Westerlo gaven ze een 3-1-voorsprong nog uit handen en moesten ze uiteindelijk vrede nemen met een 3-3-gelijkspel, nadat ze een helft met tien moesten spelen.

Op slag van rust kreeg Christopher Bonsu Baah immers een rode kaart onder de neus geschoven. De flankaanvaller probeerde in een duel zich los te rukken van Van den Keybus en raakte daarbij zijn tegenstander met de hand in het gezicht. Scheidsrechter De Cremer toonde geen genade, want hij gaf de jonge Ghanees zelfs geen tweede geel maar meteen rechtstreeks rood.

LEES OOK: 'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

Bonsu Baah riskeert stevige schorsing

Die beslissing zorgde zowat overal voor groot onbegrip. Zelfs Westerlo-trainer Jonas De Roeck liet optekenen dat hij de Genkse woede kon begrijpen en die was groot bij Wouter Vrancken. "Ik vroeg na de match uitleg aan de scheidsrechter. Die zei dat Baah zijn arm opspant om te gaan slaan. Dat is bijna met voorbedachte rade. Sorry, maar daar zakt mijn broek van af. Wat zien zij wat wij allemaal niet zien?", foeterde hij bij Het Laatste Nieuws.

Desondanks moet Bonsu Baah wel een zware straf vrezen. HLN meldt dat het Bondsparket een schorsing eist van maar liefst drie speeldagen, al zou er daarvan wel slechts één effectief zijn en twee met uitstel. Daarnaast zou Bonsu Baah ook een boete van 2.500 euro moeten betalen.

Genk gaat niet akkoord

Bij Genk gaan ze uiteraard niet akkoord met dat voorstel en dus verschijnt de zaak dinsdag voor het Disciplinair Comité. Daar zal Genk hopen op meer genade, want anders zal het zijn aanvaller moeten missen voor de topper van volgend weekend op het veld van AA Gent.

Bonsu Baah kent zo in zijn eerste maanden maar weinig geluk met de Belgische arbitrage. Het is immers al zijn tweede rode kaart van het seizoen, nadat hij tegen Anderlecht al eens uitgesloten werd met twee keer geel. Daar was toen ook veel discussie over, zeker over zijn eerste gele kaart na een opstootje met Jan Vertonghen.

Verdient Bonsu Baah een schorsing?

Meest recent

'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

5
5
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

293
293
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

28
28
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

139
139
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

23
23
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

74
74
'Enorme transferbom voor Lionel Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

31
31
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

35
35
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

52
52
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

233
233
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

368
368
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

206
206
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

138
138
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

593
593
'Anderlecht weigerde dit monsterbod op De Cat'

RSC Anderlecht verkocht op de slotdag van de mercato Nilson Angulo aan Sunderland. De Brusselaars ...

887
887
Patro Eisden verrast met pikante transfer

Patro Eisden heeft op de valreep nog een transfer weten af te ronden. De club uit de Challenger Pro ...

72
72
'JPL of niet? Hasi zorgt voor héél vreemde wending'

Besnik Hasi is weg bij Anderlecht na het debacle in Standard. Zijn passage was opnieuw kort, zoals ...

307
307
Westerlo en Cercle Brugge laten alsnog spelers vertrekken

Westerlo kreeg vanuit Turkije het sein om deze mercato winst te maken en de loonmassa moest ook naar ...

32
32
Renard met vreemde zet: RSCA lijkt 'oude fout' weer te maken

RSC Anderlecht is hardleers. De club zat jaren geleden financieel zwaar in de problemen toen Peter ...

582
582
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo steekt in absolute bloedvorm

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

107
107
'Kassa rinkelt in Genk: toptransfer in kannen en kruiken'

In de meeste landen is de wintermercato sinds maandag gesloten, maar in Turkije kunnen clubs nog tot ...

448
448
Gheysens in vieze papieren: Antwerp in de etalage?

Van het voorspelde winteroffensief kwam weinig in huis bij Antwerp, waar Paul Gheysens nochtans ...

581
581
Dag Allemaal: Vlasic stuurt fel signaal naar Van Gucht

Sinds een aantal jaren zijn sportanker Ruben Van Gucht en voormalig hoogspringkampioene Blanka ...

675
675
Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

372
372
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

626
626

Meer sportnieuws