Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

door
Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

Het werd voor KRC Genk een baalweekend, want de Limburgers konden al voor de vierde opeenvolgende wedstrijd niet meer winnen. Tegen Westerlo gaven ze een 3-1-voorsprong nog uit handen en moesten ze uiteindelijk vrede nemen met een 3-3-gelijkspel, nadat ze een helft met tien moesten spelen.

Op slag van rust kreeg Christopher Bonsu Baah immers een rode kaart onder de neus geschoven. De flankaanvaller probeerde in een duel zich los te rukken van Van den Keybus en raakte daarbij zijn tegenstander met de hand in het gezicht. Scheidsrechter De Cremer toonde geen genade, want hij gaf de jonge Ghanees zelfs geen tweede geel maar meteen rechtstreeks rood.

LEES OOK: Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

Bonsu Baah riskeert stevige schorsing

Die beslissing zorgde zowat overal voor groot onbegrip. Zelfs Westerlo-trainer Jonas De Roeck liet optekenen dat hij de Genkse woede kon begrijpen en die was groot bij Wouter Vrancken. "Ik vroeg na de match uitleg aan de scheidsrechter. Die zei dat Baah zijn arm opspant om te gaan slaan. Dat is bijna met voorbedachte rade. Sorry, maar daar zakt mijn broek van af. Wat zien zij wat wij allemaal niet zien?", foeterde hij bij Het Laatste Nieuws.

Desondanks moet Bonsu Baah wel een zware straf vrezen. HLN meldt dat het Bondsparket een schorsing eist van maar liefst drie speeldagen, al zou er daarvan wel slechts één effectief zijn en twee met uitstel. Daarnaast zou Bonsu Baah ook een boete van 2.500 euro moeten betalen.

Genk gaat niet akkoord

Bij Genk gaan ze uiteraard niet akkoord met dat voorstel en dus verschijnt de zaak dinsdag voor het Disciplinair Comité. Daar zal Genk hopen op meer genade, want anders zal het zijn aanvaller moeten missen voor de topper van volgend weekend op het veld van AA Gent.

Bonsu Baah kent zo in zijn eerste maanden maar weinig geluk met de Belgische arbitrage. Het is immers al zijn tweede rode kaart van het seizoen, nadat hij tegen Anderlecht al eens uitgesloten werd met twee keer geel. Daar was toen ook veel discussie over, zeker over zijn eerste gele kaart na een opstootje met Jan Vertonghen.

Verdient Bonsu Baah een schorsing?

Meest recent

TU: 'Last-minute bom bij Club, transfers Trésor en Yaremchuk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

61
61
Somers krijgt krop in de keel door Cercle-supporters

Thibo Somers maakte de overstap van Cercle Brugge naar Royal Antwerp FC. De 26-jarige middenvelder ...

25
25
Clement in shock: De Vlieger voert heroïsche strijd

Geert De Vlieger beleefde onlangs een hallucinant avontuur. De voormalig doelman en huidige analist ...

27
27
Mourinho kan ogen niet geloven bij actie Courtois

De ongeziene ontknoping tussen Benfica en Real Madrid in de Champions League blijft nazinderen. In ...

30
30
Gerkens haalt ferm uit, Cinel in zak en as bij Cercle

Cercle Brugge vecht ook dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart dacht met een 8 op 12 de ...

100
100
‘Antwerp en Standard strijden om winterse toptransfer’

De wintermercato is bijna ten einde, maar de Belgische clubs willen nog toeslaan. Zo kijken Royal ...

158
158
‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

88
88
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

251
251
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

382
382
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

62
62
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

243
243
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

92
92
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

96
96
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

1136
1136
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

352
352
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

348
348
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

155
155
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

119
119
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

535
535
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

163
163
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

205
205
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

579
579
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

39
39
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

66
66
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

266
266

Meer sportnieuws