Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

353
Bonsu Baah riskeert zware straf na discutabel rood

Het werd voor KRC Genk een baalweekend, want de Limburgers konden al voor de vierde opeenvolgende wedstrijd niet meer winnen. Tegen Westerlo gaven ze een 3-1-voorsprong nog uit handen en moesten ze uiteindelijk vrede nemen met een 3-3-gelijkspel, nadat ze een helft met tien moesten spelen.

Op slag van rust kreeg Christopher Bonsu Baah immers een rode kaart onder de neus geschoven. De flankaanvaller probeerde in een duel zich los te rukken van Van den Keybus en raakte daarbij zijn tegenstander met de hand in het gezicht. Scheidsrechter De Cremer toonde geen genade, want hij gaf de jonge Ghanees zelfs geen tweede geel maar meteen rechtstreeks rood.

LEES OOK: Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bonsu Baah riskeert stevige schorsing

Die beslissing zorgde zowat overal voor groot onbegrip. Zelfs Westerlo-trainer Jonas De Roeck liet optekenen dat hij de Genkse woede kon begrijpen en die was groot bij Wouter Vrancken. "Ik vroeg na de match uitleg aan de scheidsrechter. Die zei dat Baah zijn arm opspant om te gaan slaan. Dat is bijna met voorbedachte rade. Sorry, maar daar zakt mijn broek van af. Wat zien zij wat wij allemaal niet zien?", foeterde hij bij Het Laatste Nieuws.

Desondanks moet Bonsu Baah wel een zware straf vrezen. HLN meldt dat het Bondsparket een schorsing eist van maar liefst drie speeldagen, al zou er daarvan wel slechts één effectief zijn en twee met uitstel. Daarnaast zou Bonsu Baah ook een boete van 2.500 euro moeten betalen.

Genk gaat niet akkoord

Bij Genk gaan ze uiteraard niet akkoord met dat voorstel en dus verschijnt de zaak dinsdag voor het Disciplinair Comité. Daar zal Genk hopen op meer genade, want anders zal het zijn aanvaller moeten missen voor de topper van volgend weekend op het veld van AA Gent.

Bonsu Baah kent zo in zijn eerste maanden maar weinig geluk met de Belgische arbitrage. Het is immers al zijn tweede rode kaart van het seizoen, nadat hij tegen Anderlecht al eens uitgesloten werd met twee keer geel. Daar was toen ook veel discussie over, zeker over zijn eerste gele kaart na een opstootje met Jan Vertonghen.

Verdient Bonsu Baah een schorsing?

Meest recent

Brighton blijft imponeren; wéér uitschuiver United-Belgen

In de Engelse Premier League blijven Maxim De Cuyper en zijn maats van Brighton hoge toppen scheren. ...

1
1
'Commotie rond Noa Lang: ervaren ploegmaat moet ingrijpen'

Na de nederlaag op hekkensluiter Venezia is de spanning bij SSC Napoli om te snijden. Zo kreeg Kevin ...

25
25
Croky Cup: Rochefort schrijft sprookje met totale afgang AA Gent

De 1/16de finales van de Croky Cup hebben dan toch een eerste grote stunt opgeleverd. Zo wist Union ...

120
120
Vreven verbaasd: "Had ik niet verwacht van Club Brugge"

De clubs uit de lagere regionen hebben voorlopig nog niet kunnen stunten in de 1/16de finales van de ...

132
132
Simeone gecharmeerd: opvolger Alvarez uit Jupiler Pro League?

Na een heuse soap slaagde Atlético Madrid er afgelopen zomer dan toch in om Julian Alvarez ...

68
68
Grote verandering bij Genk: Thorup doktert plannetje uit

Bij KRC Genk lijkt de trein stilaan weer vertrokken. Na de vlotte competitiezege tegen KV Kortrijk, ...

82
82
Bijzonder beeld Kompany: Bayern geeft publiekelijke reactie

In de Bundesliga heeft Bayern München zaterdagavond serieus uitgehaald. Zo kreeg RB Leipzig een ...

48
48
Vertrek bij Anderlecht? Coosemans gooit transferkaarten open

RSC Anderlecht staat voor een belangrijk drieluik tegen Beerschot VA, Jagiellonia Bialystok en AA ...

200
200
Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Antwerp FC heeft zich met opvallend veel moeite geplaatst voor de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

183
183
'Opvolger Tresoldi: Club Brugge stort zich op oude bekende'

Club Brugge dreigt na het seizoen afscheid te moeten nemen van de gegeerde Nicolo Tresoldi. En dus ...

267
267
Anderlecht met mes tussen tanden: "Bij een nederlaag ..."

In de Croky Cup staat RSC Anderlecht zondagavond voor een erg lastige opdracht. Zo moet Paars-Wit op ...

304
304
De Bruyne krijgt volle laag: pijnlijke Conte-onthulling

Het kan snel verkeren in het voetbal. Een week geleden was Kevin De Bruyne nog de grote held bij SSC ...

146
146
Leko trekt duidelijke conclusie na 'tricky' bekerzege

Club Brugge heeft zich zaterdagavond verzekerd van een plek in de 1/8ste finales van de Croky Cup. ...

227
227
TRANSFERUURTJE: 'Wending Tresoldi, enorme jackpot Union'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

104
104
"Ik heb hem verwijderd"-De Mil diep geraakt door incident

Rik De Mil laat zich van een heel andere kant zien. De trainer van AA Gent, momenteel de leider in ...

102
102
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten in de rij'

Afgelopen zomer bleef hij nog op post, een keuze die beide partijen zich inmiddels vast niet ...

206
206
Frisse wind in Genk: Thorup laat topaanwinst vallen

In de zestiende finale van de Croky Cup liet KRC Genk zich niet verrassen door Virton. Maar best ...

261
261
Anderlecht houdt adem in: mokerslag uit ziekenboeg?

In de zestiende finale van de Croky Cup neemt RSC Anderlecht het zo dadelijk op tegen Beerschot. ...

352
352
Zorgen voor Leko: nieuwkomer Club Brugge zakt door het ijs

Club Brugge stoot door naar de achtste finales van de Croky Cup, maar daarmee is meteen ook alles ...

618
618
Marktwaarde ontploft: jackpot voor Club, Union, Genk & RSCA

De Jupiler Pro League deed zijn reputatie als kweekvijver van talent deze zomer weer eer aan, met in ...

361
361
Marc Coucke raakt gevoelige snaar met straffe onthulling

Marc Coucke doet een opvallende onthulling over zijn inkomsten op televisie. Wat hij met dat geld ...

94
94
Twee spelers tonen zich bij Club: "Ik blijf hard werken"

Club Brugge schakelde zonder glans Sporting Lokeren uit in de Croky Cup. De Waaslanders hadden ...

315
315
Albert spaart Van Bommel niet: "Dat pakte hij slecht aan"

Mark van Bommel begon goed aan zijn passage als bondscoach, maar het is ook duidelijk dat ...

80
80
De Mil maakt korte metten met straf gerucht: "Onzin!"

AA Gent is zeer goed bezig en dat is de verdienste van Rik De Mil en ook de spelers. Maar daarnaast ...

190
190
Manchester United brandt opnieuw: crisis is compleet

Manchester United is een zéér grote club, maar het wanbeleid gijzelt deze club al ...

107
107

Meer sportnieuws