Fink looft STVV-sensatie, maar: "Ik verwacht nog meer van hem"

185 stemmen
Fink looft STVV-sensatie, maar:

STVV werd de voorbije weken al naar voor geschoven als een outsider voor de top zes en de Kanaries blijven het ook zeer aardig doen. Na vorige week KRC Genk wisten ze nu ook Club Brugge in bedwang te houden. Ze haalden een achterstand op in het Jan Breydelstadion en sleepten zo een 1-1-gelijkspel uit de brand.

LEES OOK: STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

Koita alweer beslissend

Bovendien wist STVV zeker in de eerste helft ook in het spel gewoon gelijke tred te houden met Club. Ze voetbalden goed mee en creëerden ook hun kansjes. Ronny Deila was zelfs zo bevreesd voor STVV dat hij zijn tactiek aangepast had en bij de rust weer bijschakelde.

In de tweede helft had STVV het lastiger, maar het wist desondanks nog de openingsgoal van Skov Olsen nog uit te wissen. Met dank aan wie anders dan Aboubakary Koita. De flankspeler is dit seizoen dé sensatie van STVV en stond na zijn hattrick in Genk vorige week opnieuw aan het kanon.

Fink verwacht nog meer

Thorsten Fink kwam na de match met een markante uitspraak over zijn sterspeler. "Koita zit nu aan zeven goals, hij is een gevaarlijke speler. Hij heeft genoeg aan één situatie. Maar ik verwacht meer van hem, want hij heeft zoveel potentieel", verklaarde hij immers aan Sporza.

Dat potentieel was al langer aanwezig, want er is een reden waarom AA Gent Koita op zijn negentiende ging weghalen bij ASV Geel. Bij de Buffalo's, KV Kortrijk en Waasland-Beveren liet hij telkens wel flitsen zien, maar zich helemaal doorzetten lukte echter nooit. Ook bij STVV presteerde Koita lange tijd wisselvallig, maar dit seizoen lijkt hij op zijn 25ste tot volle wasdom te komen.

🚀

Kan Koita nog beter?

Meest recent

Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

14
14
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

17
17
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

27
27
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

40
40
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

39
39
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

72
72
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

54
54
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

201
201
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

57
57
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

38
38
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

102
102
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

712
712
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

70
70
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

444
444
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

40
40
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

25
25
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

39
39
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

394
394
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

312
312
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

216
216
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

795
795
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

554
554
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

420
420
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

292
292
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

270
270

Meer sportnieuws