AA Gent mist steunpilaar, Orban op de bank

door
AA Gent mist steunpilaar, Orban op de bank

AA Gent is zijn leidersplaats in de Jupiler Pro League voorlopig kwijtgespeeld aan Union SG. Om weer alleen op kop te komen, zit er voor de Buffalo's niets anders op dan zondagavond te winnen op het veld van RWDM. Scheidsrechter Jonathan Lardot fluit de partij in het Edmond Machtensstadion om 19u15 op gang.

In aanloop naar de aftrap was het uitkijken naar de basisteams aan beide zijden. De Brusselaars zijn goed aan het seizoen begonnen, maar verloren afgelopen donderdag de derby op eigen veld tegen Union. Ten opzichte van die partij voert coach Caçapa dan ook enkele wissels door. Onder meer Reine-Adelaide, Sissako en Herris komen in de ploeg.

LEES OOK: HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Cuypers geblesseerd

Gent bleef woensdagavond dan weer op 0-0 steken tegen Antwerp. De Buffalo's kwamen overigens niet ongehavend uit dat duel. Zo moet Cuypers forfait geven. "Hugo had lichte hinder na de match tegen Antwerp. We hebben geprobeerd om hem fit te krijgen, maar dat is niet gelukt", reageerde coach Vanhaezebrouck vlak voor de match.

Daar tegenover keert Orban terug na een speeldag schorsing, maar de Nigeriaan begint op de bank. Hierdoor start Tissoudali als diepste man. De Marokkaan krijgt daarbij de steun van Gerkens, terwijl Fofana en Samoise de aanvoer vanaf de flanken moeten voorzien. Voorts de gekende namen bij Gent, dat nog steeds geen beroep kan doen op Hong (Asian Games).

Wie wint?

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

44
44
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

19
19
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

41
41
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

150
150
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

48
48
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

58
58
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

49
49
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

84
84
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

116
116
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

140
140
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

314
314
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

200
200
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

103
103
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

251
251
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

89
89
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

92
92
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

342
342
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

165
165
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

275
275
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

664
664
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

117
117
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

534
534
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

150
150
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

216
216
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

165
165

Meer sportnieuws