Blessin stelt gerust voor clash op Anfield: "Uit voorzorg"

40 stemmen
Blessin stelt gerust voor clash op Anfield:

In aanloop naar het duel tussen RWDM en AA Gent, heeft Union SG beslag gelegd op de koppositie in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen zondagmiddag immers met 3-1 van Sporting Charleroi. Al kwam Union niet ongehavend uit dat duel.

De thuisploeg klaarde de klus tegen de Carolo's al voor rust. Na een dik kwartier klom Ross Sykes het hoogste om de score te openen. Parfait Guiagon de bordjes vervolgens wel terug in evenwicht. En Isaac Mbenza leek er vervolgens zelfs 1-2 van te maken, maar werd afgevlagd wegens buitenspel.

Dat afgekeurde doelpunt bleek een breekpunt voor Charleroi. Niet veel later maakte Christian Burgess er immers 2-1 van. En met het derde kopbaldoelpunt van de middag maakte Sykes er nog voor de rust 3-1 van.

LEES OOK: 'Charleroi verbaast iedereen met nieuwe trainer'

Moeilijke fase

Na de pauze hield Union de match goed onder controle. De ingevallen Mohamed Amoura leek er zelfs 4-1 van te maken. Zijn treffer werd echter afgekeurd na een fout die aan de actie vooraf ging. Toch kwam de zege van de thuisploeg niet in gevaar.

Desondanks was coach Alexander Blessin niet helemaal tevreden. "Na de 1-0 werden we wat slordig en dus was het geen verrassing dat de gelijkmaker viel. Die buitenspelgoal had de wedstrijd helemaal kunnen veranderen, wij maakten Charleroi sterker op dat moment", reageerde de coach bij Sporza.

Wissel Moris

In de tweede helft was er wel nog een shrikmomentje voor Union. Zo moest doelman Antony Moris noodgedwongen gewisseld worden. Maar zijn deelname aan de Europese clash van aanstaande donderdag op Liverpool, lijkt niet in gevaar te komen. "Met Moris is er niks aan de hand, het was een klein probleem. Het was vooral uit voorzorg dat we hem naar de kant haalden", aldus Blessin.

Union heeft een minder sterke kern dan vorig seizoen ...

Meest recent

Ngoy onthult klare boodschap Garcia na België - Egypte

Na het 1-1 gelijkspel van België tegen Egypte worden er heel wat vragen gesteld over de ...

8
8
Ook De Bruyne ontsnapt niet aan kritiek na Egypte

De analisten keuvelen rustig door na het 1-1 gelijkspel van de Belgen tegen Egypte. Het WK is aldus ...

29
29
Duivels wapen staat op: “WK-tegenstanders huiveren”

Ondanks het gelijkspel van België tegen Egypte zou de sfeer in het Duivelse kamp nog goed zijn. ...

57
57
‘Cercle troeft concurrentie af: toptransfer dichtbij’

Cercle Brugge is naarstig op zoek naar zomerse opportuniteiten om de kern voor volgend seizoen te ...

34
34
Nieuw koningskoppel bij Duivels? “Stond gewoon goed”

Het gelijkspel van België tegen Egypte op het WK maakt heel wat wakker. Ook bij de analisten is ...

157
157
“Kan hem niet uitstaan!”: Rudi Garcia compleet afgemaakt

De Belgen speelden 1-1 gelijk tegen Egypte op de eerste groepswedstrijd van het WK. Geen drama, maar ...

205
205
Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Egypte stond dicht bij een stunt tegen de Rode Duivels. Mohamed Salah en consorten kwamen op ...

361
361
‘Schoktransfer Lukaku: Spaanse club all-in voor Rode Duivel’

Waar ligt de toekomst van Romelu Lukaku? De aanvaller kwam afgelopen seizoen amper in actie voor ...

314
314
Grijpt Garcia genadeloos in? “Iemand anders kapitein”

Het 1-1 gelijkspel van de Rode Duivels tegen Egypte zindert nog na. België start niet optimaal ...

395
395
Grote Duivelse vrees bij Vandenbempt: “Een schande!”

De eerste WK-wedstrijd van de Rode Duivels in de Verenigde Staten zit erop. Tegen Egypte kwamen de ...

227
227
Beerschot haalt uit en plukt pion weg bij concurrent

Beerschot greep dit seizoen net naast promotie naar de Jupiler Pro League, maar de Kielse Ratten ...

62
62
TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

466
466
Mechele briest: "Dit liep er mis bij de Rode Duivels"

Brandon Mechele kreeg tegen Egypte het vertrouwen van Rudi Garcia. De centrale verdediger van Club ...

321
321
Één Rode Duivel volledig afgeserveerd op WK?

De Rode Duivels speelden 1-1 gelijk tegen Egypte. Als vervanger van Romelu Lukaku koos bondscoach ...

335
335
Ngoy slaat op tafel na Egypte: “Tuurlijk ontgoocheling”

België kwam niet verder dan een 1-1 gelijkspel tegen Egypte. De eerste wedstrijd op het WK ...

161
161
Emoties bij Kaapverdië: 40-jarige WK-held gaat viraal

De eerste grote stunt van het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is een feit. ...

58
58
Burgess verlaat Union voor KAA Gent: grote ambities

Christian Burgess was de afgelopen jaren de steunpilaar van Union SG, maar de ervaren verdediger was ...

271
271
'Opvolger Tzolis: Club Brugge meldt zich in Bundesliga'

Club Brugge nam inmiddels afscheid van Simon Mignolet, Dani van den Heuvel en Aleksandar Stankovic. ...

333
333
L'Equipe buist twee Duivels: kop van Jut krijgt pijnlijke 3

De Rode Duivels hebben geen al te beste beurt gemaakt tijdens hun WK-opener tegen Egypte (1-1). Ook ...

468
468
Mechele bejubelt 'echte leider' bij Duivels: "Op training ..."

Een grootse prestatie was het zeker niet, maar het gelijkspel tegen Egypte bezorgden de Rode Duivels ...

253
253
Grove 'Vanaken-blunder' Garcia: analisten trekken fel van leer

Een puntendeling tegen Egypte is op zich geen slecht resultaat, maar naar het vervolg van het WK ...

1663
1663
'Club Brugge resoluut: Verhaeghe weigert miljoenentransfer'

Club Brugge zag de voorbije weken al enkele belangrijke krachten vertrekken en zal er ongetwijfeld ...

630
630
Union niet te stuiten: aanwinst vier binnen, nummer vijf op komst

Union SG laat er tijdens de zomerse transferperiode geen gras over groeien. Nog voor de ...

266
266
Reden tot zorgen? Garcia geeft reden voor povere Doku

Voor aanvang van het toernooi werd Jérémy Doku bestempeld als één van de ...

164
164
Rode Duivels schrikken: schade veel groter dan gedacht

De 1-1 tegen Egypte lijkt op het eerste zicht geen ramp voor de Rode Duivels. België heeft ...

366
366

Meer sportnieuws