Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

157
Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

Union SG heeft zondagmiddag beslag gelegd op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen op eigen veld met 3-1 van Sporting Charleroi. De Engelse verdedigers Ross Sykes (2x) en Christian Burgess zorgden met het hoofd voor de doelpunten namens de thuisploeg.

Charleroi-coach Mazzu wou ongetwijfeld een goed resultaat neerzetten op bezoek bij zijn ex-club. De Carolo's begonnen ook sterk aan de partij, maar het was Union dat als eerste kon toeslaan. Na een dik kwartier klom Sykes het hoogste om een vrije trap van Puertas in doel te koppen.

Union liet het vervolgens liggen om de voorsprong snel uit te bouwen en mikte meermaals op Koffi. Charleroi toonde zich op zijn beurt dan wel erg efficiënt. Na een goede tegenaanval hing Guiagon de bordjes weer in evenwicht. Mbenza leek er vervolgens zelfs 1-2 van te maken, maar werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Kopbalspecialisten

Dat geannuleerde doelpunt kwam de bezoekers duur te staan. Nadat Koffi eerst nog alles uit de kast moest halen om de 2-1 te voorkomen, was het op de daaropvolgende corner toch raak. Dit keer was het Burgess die de bal met het hoofd in doel kon werken.

En Union deed de boeken nog voor rust helemaal dicht. Het tweede kopbaldoelpunt van Sykes werd eerst nog gereviseerd door de VAR, maar werd uiteindelijk toch toegekend. De thuisploeg kon dus met een comfortabele 3-1-voorsprong gaan rusten.

Klaar voor Anfield

Na de pauze hield Union de match goed onder controle, zelfs na het uitvallen van doelman Moris. De ingevallen Amoura leek er zelfs 4-1 van te maken. Zijn treffer werd echter afgekeurd na een fout die aan de actie vooraf ging.

Bij Charleroi was de veer toen al grotendeels gebroken, de 3-1 bleef dan ook op het bord staan. Union springt door deze zege naar de leidersplaats in afwachting van het duel tussen AA Gent en RWDM. De Brusselaars kunnen dus met vertrouwen afreizen naar Anfield, waar aanstaande donderdag Liverpool FC wordt bekampt in de Europa League.

Dit Union gaat opnieuw volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

70
70
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

75
75
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

97
97
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

81
81
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

154
154
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

206
206
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

77
77
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

107
107
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

79
79
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

123
123
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

82
82
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

220
220
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

122
122
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

108
108
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

1001
1001
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

401
401
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

443
443
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

208
208
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

425
425

Meer sportnieuws