Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

157 stemmen
Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

Union SG heeft zondagmiddag beslag gelegd op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen op eigen veld met 3-1 van Sporting Charleroi. De Engelse verdedigers Ross Sykes (2x) en Christian Burgess zorgden met het hoofd voor de doelpunten namens de thuisploeg.

Charleroi-coach Mazzu wou ongetwijfeld een goed resultaat neerzetten op bezoek bij zijn ex-club. De Carolo's begonnen ook sterk aan de partij, maar het was Union dat als eerste kon toeslaan. Na een dik kwartier klom Sykes het hoogste om een vrije trap van Puertas in doel te koppen.

Union liet het vervolgens liggen om de voorsprong snel uit te bouwen en mikte meermaals op Koffi. Charleroi toonde zich op zijn beurt dan wel erg efficiënt. Na een goede tegenaanval hing Guiagon de bordjes weer in evenwicht. Mbenza leek er vervolgens zelfs 1-2 van te maken, maar werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Kopbalspecialisten

Dat geannuleerde doelpunt kwam de bezoekers duur te staan. Nadat Koffi eerst nog alles uit de kast moest halen om de 2-1 te voorkomen, was het op de daaropvolgende corner toch raak. Dit keer was het Burgess die de bal met het hoofd in doel kon werken.

En Union deed de boeken nog voor rust helemaal dicht. Het tweede kopbaldoelpunt van Sykes werd eerst nog gereviseerd door de VAR, maar werd uiteindelijk toch toegekend. De thuisploeg kon dus met een comfortabele 3-1-voorsprong gaan rusten.

Klaar voor Anfield

Na de pauze hield Union de match goed onder controle, zelfs na het uitvallen van doelman Moris. De ingevallen Amoura leek er zelfs 4-1 van te maken. Zijn treffer werd echter afgekeurd na een fout die aan de actie vooraf ging.

Bij Charleroi was de veer toen al grotendeels gebroken, de 3-1 bleef dan ook op het bord staan. Union springt door deze zege naar de leidersplaats in afwachting van het duel tussen AA Gent en RWDM. De Brusselaars kunnen dus met vertrouwen afreizen naar Anfield, waar aanstaande donderdag Liverpool FC wordt bekampt in de Europa League.

Dit Union gaat opnieuw volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

89
89
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

78
78
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

163
163
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

160
160
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

321
321
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

315
315
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

68
68
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

50
50
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

499
499
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

123
123
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

175
175
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

911
911
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

249
249
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws