Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

door
Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

Union SG heeft zondagmiddag beslag gelegd op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen op eigen veld met 3-1 van Sporting Charleroi. De Engelse verdedigers Ross Sykes (2x) en Christian Burgess zorgden met het hoofd voor de doelpunten namens de thuisploeg.

Charleroi-coach Mazzu wou ongetwijfeld een goed resultaat neerzetten op bezoek bij zijn ex-club. De Carolo's begonnen ook sterk aan de partij, maar het was Union dat als eerste kon toeslaan. Na een dik kwartier klom Sykes het hoogste om een vrije trap van Puertas in doel te koppen.

Union liet het vervolgens liggen om de voorsprong snel uit te bouwen en mikte meermaals op Koffi. Charleroi toonde zich op zijn beurt dan wel erg efficiënt. Na een goede tegenaanval hing Guiagon de bordjes weer in evenwicht. Mbenza leek er vervolgens zelfs 1-2 van te maken, maar werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Revanche tegen Antwerp of derby in finale? Hubert duidelijk

Kopbalspecialisten

Dat geannuleerde doelpunt kwam de bezoekers duur te staan. Nadat Koffi eerst nog alles uit de kast moest halen om de 2-1 te voorkomen, was het op de daaropvolgende corner toch raak. Dit keer was het Burgess die de bal met het hoofd in doel kon werken.

En Union deed de boeken nog voor rust helemaal dicht. Het tweede kopbaldoelpunt van Sykes werd eerst nog gereviseerd door de VAR, maar werd uiteindelijk toch toegekend. De thuisploeg kon dus met een comfortabele 3-1-voorsprong gaan rusten.

Klaar voor Anfield

Na de pauze hield Union de match goed onder controle, zelfs na het uitvallen van doelman Moris. De ingevallen Amoura leek er zelfs 4-1 van te maken. Zijn treffer werd echter afgekeurd na een fout die aan de actie vooraf ging.

Bij Charleroi was de veer toen al grotendeels gebroken, de 3-1 bleef dan ook op het bord staan. Union springt door deze zege naar de leidersplaats in afwachting van het duel tussen AA Gent en RWDM. De Brusselaars kunnen dus met vertrouwen afreizen naar Anfield, waar aanstaande donderdag Liverpool FC wordt bekampt in de Europa League.

Dit Union gaat opnieuw volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Eerste zomeraanwinst binnen: KVM pakt uit bij Antwerp

KV Mechelen staat in de komende weken voor een grote uitdaging om zijn top zes-notering te ...

35
35
WK-selectie op spel: Duivel faalt hopeloos onder ogen Garcia

Het aftellen naar het wereldkampioenschap van komende zomer kan stilaan van start gaan, nog 112 ...

39
39
Vanaken wéér in grootse doen: UEFA-comité zwaait met lof

Club Brugge heeft woensdagavond andermaal voor een straffe prestatie in de Champions League gezorgd. ...

157
157
Dinamo-Genk: Hayen voert één wissel door in basiself

Donderdagavond moet KRC Genk weer aan de bak op het Europese toneel. In de tussenronde van de Europa ...

24
24
Club Brugge krijgt cruciale update uit ziekenboeg

In de tussenronde van de Champions League sleepte Club Brugge woensdag een 3-3 gelijkspel uit de ...

157
157
'Anderlecht all-in: ultieme inspanning voor Schreuder'

Komt hij, of komt hij niet? RSC Anderlecht hoopt zo snel mogelijk Alfred Schreuder voor te stellen ...

279
279
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

91
91
'Club Brugge dropt bommetje: Mignolet out, Casteels in?'

Deze keer hoefde hij zich niet echt te onderscheiden tegen Atlético Madrid, maar de voorbije ...

176
176
'Hayen waagt gokje: opvallend experiment bij KRC Genk'

In de tussenronde van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen Dinamo Zagreb. Met welke ...

172
172
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

183
183
'Anderlecht op dood spoor: ook Schreuder haakt af'

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Zulte Waregem. Behoudens een verrassing nog altijd met ...

458
458
'Club Brugge baalt: goudhaantje valt door de mand'

Met een 3-3 draw tegen Atlético Madrid beleefde Club Brugge alweer een geslaagde avond in de ...

427
427
'Charleroi mag dromen: transfer van 9 miljoen'

Charleroi kreeg in de vorige week een stevige tik, want met drie nederlagen op rij zag het de ...

28
28
Nieuwe goudklomp voor OHL: "Hij wordt een grote speler"

Vorige zomer wist OH Leuven nog een zeer straffe transfer te realiseren. Het wist maar liefst 16 ...

65
65
Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

950
950
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

285
285
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

163
163
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

142
142
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

202
202
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

62
62
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

737
737
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

376
376
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

239
239
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

175
175
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

50
50

Meer sportnieuws