Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

door
Air Union: Engelse luchtmacht zorgt voor nieuwe leider in JPL

Union SG heeft zondagmiddag beslag gelegd op de voorlopige leidersplaats in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen op eigen veld met 3-1 van Sporting Charleroi. De Engelse verdedigers Ross Sykes (2x) en Christian Burgess zorgden met het hoofd voor de doelpunten namens de thuisploeg.

Charleroi-coach Mazzu wou ongetwijfeld een goed resultaat neerzetten op bezoek bij zijn ex-club. De Carolo's begonnen ook sterk aan de partij, maar het was Union dat als eerste kon toeslaan. Na een dik kwartier klom Sykes het hoogste om een vrije trap van Puertas in doel te koppen.

Union liet het vervolgens liggen om de voorsprong snel uit te bouwen en mikte meermaals op Koffi. Charleroi toonde zich op zijn beurt dan wel erg efficiënt. Na een goede tegenaanval hing Guiagon de bordjes weer in evenwicht. Mbenza leek er vervolgens zelfs 1-2 van te maken, maar werd afgevlagd wegens buitenspel.

LEES OOK: Ferme titelknauw STVV: “Dat mis ik toch bij Vrancken”

Kopbalspecialisten

Dat geannuleerde doelpunt kwam de bezoekers duur te staan. Nadat Koffi eerst nog alles uit de kast moest halen om de 2-1 te voorkomen, was het op de daaropvolgende corner toch raak. Dit keer was het Burgess die de bal met het hoofd in doel kon werken.

En Union deed de boeken nog voor rust helemaal dicht. Het tweede kopbaldoelpunt van Sykes werd eerst nog gereviseerd door de VAR, maar werd uiteindelijk toch toegekend. De thuisploeg kon dus met een comfortabele 3-1-voorsprong gaan rusten.

Klaar voor Anfield

Na de pauze hield Union de match goed onder controle, zelfs na het uitvallen van doelman Moris. De ingevallen Amoura leek er zelfs 4-1 van te maken. Zijn treffer werd echter afgekeurd na een fout die aan de actie vooraf ging.

Bij Charleroi was de veer toen al grotendeels gebroken, de 3-1 bleef dan ook op het bord staan. Union springt door deze zege naar de leidersplaats in afwachting van het duel tussen AA Gent en RWDM. De Brusselaars kunnen dus met vertrouwen afreizen naar Anfield, waar aanstaande donderdag Liverpool FC wordt bekampt in de Europa League.

Dit Union gaat opnieuw volop meedoen voor de titel ...

Meest recent

Leko onthult groot probleem bij Club voor Standard

Club Brugge heeft zondagavond zich uitstekend weten te herstellen van de nederlaag op Union vorige ...

28
28
Mechelen wint tegen Antwerp eindelijk weer en wipt top 6 in

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League werd afgesloten met een zeer interessante affiche. KV ...

34
34
Nieuwe vertrekker bij Anderlecht? Still doet boekje open

Op één week tijd ziet de trainersstaff van RSC Anderlecht er helemaal anders uit. ...

119
119
Club heer en meester: zwak Standard kansloos op Jan Breydel

Club Brugge heeft zich zondag op gepaste wijze herpakt na de dure nederlaag van vorige week op ...

109
109
El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

254
254
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

897
897
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

50
50
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

127
127
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

123
123
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

233
233
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

72
72
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

54
54
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

512
512
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

110
110
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

364
364
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

572
572
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

309
309
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

364
364
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

370
370
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

78
78
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

453
453
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

81
81
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

78
78
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

98
98
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

268
268

Meer sportnieuws