Opsteker Club Brugge: zware concurrentiestrijd nabij

door
Opsteker Club Brugge: zware concurrentiestrijd nabij

Club Brugge werkt tot aan de interland-break nog een drietal wedstrijden af, STVV, Bodo/Glimt en Standard vormen daarin de tegenstanders van dienst. Naar verwachting zal coach Ronny Deila in die duels grotendeels vasthouden aan zijn type-elftal. Al krijgt hij er weldra een belangrijke optie bij.

De Noorse trainer liet in het voorseizoen al verstaan dat hij geen groot liefhebber is van roteren, vandaar hij ook liefst met een zo compact mogelijke selectie werkt. Maar gezien het drukke wedstrijdschema doet Deila hij er allicht niet slecht aan om zo nu en dan bepaalde sterkhouders rust te gunnen.

Bovendien zal zijn af en toe moeten wisselen om iedereen tevreden te houden. Op bepaalde posities is de concurrentie immers groot. Als Antonio Nusa straks weer fit is, worden de plekjes in de voorlinie bijvoorbeeld opnieuw erg duur. En ook de verwachte concurrentiestrijd op de linksback-positie kan weldra van start gaan.

LEES OOK: De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

Rentree bij Club Nxt

Zo staat het wederoptreden van Bjorn Meijer voor de deur. De Nederlandse back was vorig seizoen nog één van de grote lichtpunten, maar miste het volledige seizoen tot dusver met een aanslepende blessure. Zondag kwam hij echter opnieuw in actie, zo startte Meijer in de basis bij Club Nxt.

Voor de Nederlandse belofte-international was dat een belangrijke stap richting zijn definitieve comeback. "Bjorn zal vandaag na een lange blessure en in samenspraak met Club A opnieuw minuten maken bij ons. Met zijn ervaring kan hij de jongens ook zeker wat bijbrengen", reageerde Club Nxt-coach Nicky Hayen voor de partij tegen Zulte Waregem.

Concurrentie met De Cuyper

Normaal gezien moet Meijer na de interland-break weer helemaal klaar zijn. En dan is het aan Deila om een lastige keuze te maken. Tot dusver was Maxim De Cuyper immers zijn vaste linksback en het Brugse jeugdproduct stelde allerminst teleur. Maar Meijer bewees vorig seizoen al dat ook hij een hoog niveau kan halen. Er werd hier en daar al geopperd om de Nederlander naar het centrum door te schuiven, tot dusver is echter niet duidelijk of Deila effectief met dat plan in het achterhoofd zit.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

1
1
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

25
25
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

32
32
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

112
112
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

31
31
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

145
145
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

21
21
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

39
39
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

187
187
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

154
154
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

93
93
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

157
157
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

229
229
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

135
135
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

177
177
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

291
291
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

208
208
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

555
555
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

264
264
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

339
339
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

306
306
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

346
346
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

166
166
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

228
228
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

152
152

Meer sportnieuws