Opsteker Club Brugge: zware concurrentiestrijd nabij

344 stemmen
Opsteker Club Brugge: zware concurrentiestrijd nabij

Club Brugge werkt tot aan de interland-break nog een drietal wedstrijden af, STVV, Bodo/Glimt en Standard vormen daarin de tegenstanders van dienst. Naar verwachting zal coach Ronny Deila in die duels grotendeels vasthouden aan zijn type-elftal. Al krijgt hij er weldra een belangrijke optie bij.

De Noorse trainer liet in het voorseizoen al verstaan dat hij geen groot liefhebber is van roteren, vandaar hij ook liefst met een zo compact mogelijke selectie werkt. Maar gezien het drukke wedstrijdschema doet Deila hij er allicht niet slecht aan om zo nu en dan bepaalde sterkhouders rust te gunnen.

Bovendien zal zijn af en toe moeten wisselen om iedereen tevreden te houden. Op bepaalde posities is de concurrentie immers groot. Als Antonio Nusa straks weer fit is, worden de plekjes in de voorlinie bijvoorbeeld opnieuw erg duur. En ook de verwachte concurrentiestrijd op de linksback-positie kan weldra van start gaan.

LEES OOK: 'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Rentree bij Club Nxt

Zo staat het wederoptreden van Bjorn Meijer voor de deur. De Nederlandse back was vorig seizoen nog één van de grote lichtpunten, maar miste het volledige seizoen tot dusver met een aanslepende blessure. Zondag kwam hij echter opnieuw in actie, zo startte Meijer in de basis bij Club Nxt.

Voor de Nederlandse belofte-international was dat een belangrijke stap richting zijn definitieve comeback. "Bjorn zal vandaag na een lange blessure en in samenspraak met Club A opnieuw minuten maken bij ons. Met zijn ervaring kan hij de jongens ook zeker wat bijbrengen", reageerde Club Nxt-coach Nicky Hayen voor de partij tegen Zulte Waregem.

Concurrentie met De Cuyper

Normaal gezien moet Meijer na de interland-break weer helemaal klaar zijn. En dan is het aan Deila om een lastige keuze te maken. Tot dusver was Maxim De Cuyper immers zijn vaste linksback en het Brugse jeugdproduct stelde allerminst teleur. Maar Meijer bewees vorig seizoen al dat ook hij een hoog niveau kan halen. Er werd hier en daar al geopperd om de Nederlander naar het centrum door te schuiven, tot dusver is echter niet duidelijk of Deila effectief met dat plan in het achterhoofd zit.

Wie heeft volgens u het meeste potentieel?

Meest recent

Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

9
9
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

13
13
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

53
53
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

59
59
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

372
372
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

102
102
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

33
33
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

42
42
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

320
320
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

464
464
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

41
41
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

395
395
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

117
117
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

50
50
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

233
233
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

40
40
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

48
48
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

218
218
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

629
629
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

199
199
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

77
77
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

455
455
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

239
239
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

564
564

Meer sportnieuws