Zulte Waregem verrast met nieuws over D'Hollander en De fauw

282 stemmen
Zulte Waregem verrast met nieuws over D'Hollander en De fauw

Zulte Waregem gaat dit seizoen in de Challenger Pro League op zoek naar een snelle terugkeer op het hoogste niveau. Een makkelijke opdracht is dat niet en dat mochten de West-Vlamingen ook snel ondervinden. Ze begonnen aan het seizoen met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Francs Borains, maar herpakten zich daarna wel.

LEES OOK: Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

D'Hollander en De fauw snel ontslagen

Desondanks besliste de club begin september om toch van trainer te wisselen. Zulte Waregem was aan het seizoen begonnen met Frederik D'Hollander en Davy De fauw als trainersduo, want ondanks de degradatie behielden de clubiconen het vertrouwen. Na een zeven op twaalf werden ze echter alsnog vervangen door Vincent Euvrard.

Essevee wou echter geen definitief afscheid nemen van hen en meldde dat het snel op zoek ging naar een nieuwe functie voor hen. Dat is een voorstel dat bij trainerswissels wel vaker gedaan wordt, maar zelden ook navolging krijgt.

Nieuwe functies

In dit geval blijkt dat wel anders, want Zulte Waregem kondigt nu aan dat het nieuwe functies gevonden heeft voor zijn voormalige trainers. D'Hollander wordt opnieuw hoofdcoach van Jong Essevee, zoals hij ook al was voor hij vorig seizoen overnam van Mbaye Leye bij de A-ploeg.

Voor De fauw wordt het dan weer over een andere boeg gegooid, want hij gaat aan de slag in de scouting. Dat wordt een nieuwe uitdaging voor de 42-jarige, die sinds zijn spelerspensioen in 2020 altijd in de trainersstaf werkzaam was. Hij begon daarna meteen als assistent van Francky Dury en nam na diens ontslag samen met Timmy Simons over.

๐Ÿš€ SV Zulte-Waregem-fans lezen nu:

Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord
95

Goede zet van Essevee?

Meest recent

'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

13
13
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

33
33
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

62
62
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

95
95
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

263
263
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

285
285
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

61
61
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

89
89
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

167
167
Na WK nieuwe nummer รฉรฉn? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

54
54
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

475
475
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

119
119
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

164
164
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

176
176
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

892
892
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

95
95
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

237
237
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

117
117
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

78
78
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

366
366
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

96
96
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

69
69

Meer sportnieuws