Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

639 stemmen
Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

KRC Genk investeerde in de afgelopen zomermercato 4 miljoen euro om Alieu Fadera naar de club te halen, maar tot op heden heeft de aanvaller zelden of niet weten te overtuigen.

De Gambiaan werd aangetrokken als opvolger van Mike Trésor, maar hij worstelt nog om een impact te maken voor zijn nieuwe club.

LEES OOK: Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Genk haalt spektakel in huis

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé tijdens de voorbije zomermercato. Met een transfersom van 4 miljoen euro verkoos de Head of Football om in hem te investeren in plaats van Keito Nakamura, wiens prijskaartje nog aanzienlijk hoger lag.

Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk was het dus KRC Genk dat deze slag thuis haalde.

Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Genk heeft met Fadera een potentiële publiekslieveling in huis gehaald, aangezien hij vorig seizoen schitterde bij Zulte Waregem met zijn acties, snelheid en dribbels.

De Gambiaanse aanvaller vormde toen een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.”

Faïz Selemani (destijds bij KV Kortrijk) verklaarde in Het Nieuwsblad dat Fadrea een klasbak is.

Fadera verkiest Genk boven Club Brugge

Alieu Fadera heeft resoluut gekozen om een vierjarig contract te tekenen bij KRC Genk, ondanks de vele aanbiedingen van andere clubs. “Het is een privilege om voor zo’n grote club te mogen spelen”, zei de aanvaller begin dit seizoen aan Het Belang van Limburg.

“Ik had nog een paar andere opties, maar toen Genk zich meldde was mijn keuze snel gemaakt. Dit is de perfecte ploeg om me verder te ontwikkelen.”

Zelfs de sterke concurrentie met spelers zoals Joseph Paintsil, Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Anouar Ait El Hadj, Bilal El-Khannouss en Yira Sor schrikte hem niet af in zijn keuze.

Fadera heeft een veelbelovende voorbereiding afgewerkt bij KRC Genk en hij wist zelfs Mike Trésor uit het basiselftal te verdringen in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Servette Genève.

Tijdens die wedstrijd maakte hij een grote indruk op analist Thomas Chatelle. “Van de nieuwe namen vond ik Fadera de grootste meerwaarde.”

Fysiek/conditioneel probleem?

Helaas had Alieu Fadera moeite om deze goede vorm vast te houden en kon hij niet overtuigen in de kansen die hij daarna kreeg van coach Wouter Vrancken.

Hij speelde slechts één keer de volledige 90 minuten in acht wedstrijden als basisspeler, wat erop wijst dat het probleem mogelijks te maken heeft met zijn fysieke conditie. In de wedstrijden tegen Servette Genève, Sporting Charleroi en Fiorentina werd hij telkens tijdens de rust gewisseld.

Ook vroegtijdige vervangingen in de tweede helft waren geen uitzondering, zoals tegen Adana Demirspor, waar Fadera al na amper zes minuten in de tweede helft werd vervangen door Christopher Bonsu Baah. “Fadera begrijpt er niets van”, merkte Het Laatste Nieuws toen op.

Dit seizoen heeft Fadera te maken gehad met een blessure, en hij heeft daar een terugslag van ondervonden. Bovendien moest hij oppassen voor overbelasting, want na de degradatie van Zulte Waregem vorig seizoen lag hij maandenlang stil.

Gehaald als de opvolger van Trésor

In de midweekwedstrijd tegen Club Brugge kreeg Alieu Fadera opnieuw een kans in het basiselftal van KRC Genk en wist hij het 81 minuten vol te houden. Zijn conditie verbetert duidelijk, en ook zijn bijdrage aan het spel was aanzienlijk groter dan in eerdere wedstrijden dit seizoen.

Het Nieuwsblad was onder de indruk van zijn prestatie tegen Club. “Het heeft vast en zeker niet aan de Gambiaan gelegen dat Zulte Waregem gedegradeerd is”, stelde de krant.

Na een moeilijke start hopen zowel Fadera als Genk dat de aanvaller nu zijn draai heeft gevonden. Hij werd al vroeg in de zomermercato aangetrokken om het vertrek van Mike Trésor op te vangen.

Hoewel hij tegen Club Brugge voor veel gevaar en dreiging zorgde, zal hij zijn huidige statistieken (één doelpunt en één assist) en zijn efficiëntie wel dringend moeten verbeteren.

🚀

Wordt Fadera de nieuwe Trésor?

Meest recent

"Puur voetbal" - Alderweireld prijst één Duivel in buitenland

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

12
12
Miljoenen keren bekeken: Celine Dept laat tranen lopen bij ontmoeting Ronaldo

De Belgische Celine Dept maakt al jaren met content met de grootste namen in het mondiale voetbal. ...

19
19
'Eerste zomeraanwinst Kompany: Bayern telt 55 miljoen neer'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

36
36
'Mercato Club Brugge ontploft: deal van 45 miljoen euro'

Zowat alle kenners en waarnemers zijn het er erover eens dat de zomermercato dit seizoen pas echt op ...

345
345
TRANSFERUURTJE: 'Spektakel Club Brugge, transferbom Burgess'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

419
419
FIFA slaat keihard terug na WK-commotie lege zitjes

Het WK is nog maar net begonnen of de eerste controverse is al ontploft. Voor de start van het ...

102
102
Witsel doet boekje open over Anderlecht-terugkeer Lukaku

Romelu Lukaku wordt al een tijdje in verband gebracht met een terugkeer naar RSC Anderlecht. De ...

298
298
‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

156
156
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

251
251
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

184
184
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

1061
1061
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

80
80
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

431
431
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

261
261
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

661
661
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

763
763
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

83
83
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

169
169
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

806
806
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

96
96
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

73
73
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

70
70
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

43
43
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

173
173
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

125
125

Meer sportnieuws