Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

door
Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

KRC Genk investeerde in de afgelopen zomermercato 4 miljoen euro om Alieu Fadera naar de club te halen, maar tot op heden heeft de aanvaller zelden of niet weten te overtuigen.

De Gambiaan werd aangetrokken als opvolger van Mike Trésor, maar hij worstelt nog om een impact te maken voor zijn nieuwe club.

LEES OOK: Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Genk haalt spektakel in huis

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé tijdens de voorbije zomermercato. Met een transfersom van 4 miljoen euro verkoos de Head of Football om in hem te investeren in plaats van Keito Nakamura, wiens prijskaartje nog aanzienlijk hoger lag.

Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk was het dus KRC Genk dat deze slag thuis haalde.

Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Genk heeft met Fadera een potentiële publiekslieveling in huis gehaald, aangezien hij vorig seizoen schitterde bij Zulte Waregem met zijn acties, snelheid en dribbels.

De Gambiaanse aanvaller vormde toen een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.”

Faïz Selemani (destijds bij KV Kortrijk) verklaarde in Het Nieuwsblad dat Fadrea een klasbak is.

Fadera verkiest Genk boven Club Brugge

Alieu Fadera heeft resoluut gekozen om een vierjarig contract te tekenen bij KRC Genk, ondanks de vele aanbiedingen van andere clubs. “Het is een privilege om voor zo’n grote club te mogen spelen”, zei de aanvaller begin dit seizoen aan Het Belang van Limburg.

“Ik had nog een paar andere opties, maar toen Genk zich meldde was mijn keuze snel gemaakt. Dit is de perfecte ploeg om me verder te ontwikkelen.”

Zelfs de sterke concurrentie met spelers zoals Joseph Paintsil, Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Anouar Ait El Hadj, Bilal El-Khannouss en Yira Sor schrikte hem niet af in zijn keuze.

Fadera heeft een veelbelovende voorbereiding afgewerkt bij KRC Genk en hij wist zelfs Mike Trésor uit het basiselftal te verdringen in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Servette Genève.

Tijdens die wedstrijd maakte hij een grote indruk op analist Thomas Chatelle. “Van de nieuwe namen vond ik Fadera de grootste meerwaarde.”

Fysiek/conditioneel probleem?

Helaas had Alieu Fadera moeite om deze goede vorm vast te houden en kon hij niet overtuigen in de kansen die hij daarna kreeg van coach Wouter Vrancken.

Hij speelde slechts één keer de volledige 90 minuten in acht wedstrijden als basisspeler, wat erop wijst dat het probleem mogelijks te maken heeft met zijn fysieke conditie. In de wedstrijden tegen Servette Genève, Sporting Charleroi en Fiorentina werd hij telkens tijdens de rust gewisseld.

Ook vroegtijdige vervangingen in de tweede helft waren geen uitzondering, zoals tegen Adana Demirspor, waar Fadera al na amper zes minuten in de tweede helft werd vervangen door Christopher Bonsu Baah. “Fadera begrijpt er niets van”, merkte Het Laatste Nieuws toen op.

Dit seizoen heeft Fadera te maken gehad met een blessure, en hij heeft daar een terugslag van ondervonden. Bovendien moest hij oppassen voor overbelasting, want na de degradatie van Zulte Waregem vorig seizoen lag hij maandenlang stil.

Gehaald als de opvolger van Trésor

In de midweekwedstrijd tegen Club Brugge kreeg Alieu Fadera opnieuw een kans in het basiselftal van KRC Genk en wist hij het 81 minuten vol te houden. Zijn conditie verbetert duidelijk, en ook zijn bijdrage aan het spel was aanzienlijk groter dan in eerdere wedstrijden dit seizoen.

Het Nieuwsblad was onder de indruk van zijn prestatie tegen Club. “Het heeft vast en zeker niet aan de Gambiaan gelegen dat Zulte Waregem gedegradeerd is”, stelde de krant.

Na een moeilijke start hopen zowel Fadera als Genk dat de aanvaller nu zijn draai heeft gevonden. Hij werd al vroeg in de zomermercato aangetrokken om het vertrek van Mike Trésor op te vangen.

Hoewel hij tegen Club Brugge voor veel gevaar en dreiging zorgde, zal hij zijn huidige statistieken (één doelpunt en één assist) en zijn efficiëntie wel dringend moeten verbeteren.

🚀

Wordt Fadera de nieuwe Trésor?

Meest recent

Eén Rode Duivel valt door de mand: Albert is keihard

De Rode Duivels hebben zaterdag met 2-5 gewonnen van de Verenigde Staten. Met die oefenzege tankten ...

73
73
Straffe ambitie bij KV Mechelen; "Op lange termijn..."

De Champions' Play-Off telt dit seizoen enkele verrassingen. Met Antwerp en Genk grepen twee van de ...

32
32
Frankrijk boekt ook met B-ploeg simpele oefenzege

Zondag stonden er opnieuw enkele oefeninterlands op het programma. De voornaamste affiche was die ...

39
39
'Club baalt: Barça gaat met droomtarget lopen'

Club Brugge staat ongetwijfeld weer voor een drukke transferzomer. Het zal wellicht opnieuw de ...

97
97
Kritiek op defensie: Garcia onthult Duivels plan

De Rode Duivels zijn met een goed gevoel begonnen aan hun voorbereiding op het WK, want ze boekten ...

61
61
Rode Duivel doet boekje open: "Ik heb tranen gelaten"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een stevig statement gemaakt in hun eerste ...

49
49
'Anderlecht verliest weer talent: Aston Villa slaat toe'

Bij Anderlecht gaan ze nog steeds prat op Neerpede, al vindt het talent dat daar opgeleid wordt lang ...

281
281
Kompany naar City? Bayern-legende reageert duidelijk

De geruchtenmolen draait alwaar op volle toeren rond de toekomst van Vincent Kompany. Hij wordt de ...

119
119
'Tottenham verbaast en gaat voor speler-trainer'

Bij Tottenham is de crisis de voorbije weken alleen maar groter geworden. Zondag werd een nieuw ...

108
108
'KV Mechelen hakt knopen door over vier spelers'

KV Mechelen bereidt zich tijdens deze interlandbreak volop voor op zijn eerste deelname aan de ...

178
178
Duivels-alarm: Waarom De Cuyper plots ter discussie staat

Maxim De Cuyper leek het probleem op links eindelijk te hebben opgelost bij de Rode Duivels. Maar na ...

193
193
'Liverpool verslikt zich: 'opvolger Salah' kost 100 miljoen'

Wie wordt komende zomer de opvolger van Mohamed Salah? Het is een vraag die de supporters van ...

55
55
Vandenbempt kiest verkeerde richting: verbijstering alom

Peter Vandenbempt, voor veel mensen in de voetbalwereld nog steeds de beste commentator, liet ...

73
73
"Geweldig"- Debast geeft complimenten aan mede-Duivel

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een flinke portie vertrouwen getankt richting het WK. In ...

140
140
Alles of niets: scharniermoment in stadiondossier Club

Club Brugge maakt zich op voor een belangrijke week. Zondag worden de Champions' Play-Offs geopend ...

908
908
Truitjes-gate blijft nazinderen: zo reageren spelers VS

De oefenwedstrijd tussen de Verenigde Staten en de Rode Duivels heeft heel wat stof doen opwaaien. ...

238
238
"Amper 17 jaar" - Anderlecht smult van Duivels debuut De Cat

Het blijft bijzonder snel gaan voor Nathan De Cat. Om amper 17-jarige leeftijd maakte de ...

268
268
Rode Duivel zakt door het ijs: Waalse pers deelt buis uit

De Rode Duivels hebben een goed gevoel over gehouden aan de start van hun oefencampagne richting het ...

294
294
Opvallend: Coucke, Trump en De Wever samen in één foto

Er zijn momenten waarop zelfs drukbezette zakenmannen hun dagelijkse routine achter zich laten. Marc ...

120
120
Tottenham bereikt bodem: interim-trainer vliegt na 7 matchen

Het dramatische seizoen van Tottenham Hotspur heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. Zo maakte ...

100
100
'Barça schiet in actie: Europese klepper naar Camp Nou'

FC Barcelona zal na de interland-break een gooi doen naar de Spaanse titel en de eindzege in de ...

80
80
Shirtjes-catastrofe USA-België: pijnlijke details lekken uit

De oefenwedstrijd tussen België en de Verenigde Staten heeft voor een lawine aan kritiek ...

306
306
Van Crombrugge en Vanessa laten iedereen speculeren

Het is ondertussen anderhalf jaar geleden dat Vanessa D’Hooghe en Hendrik Van Crombrugge hun ...

162
162
Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

289
289
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

554
554

Meer sportnieuws