Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

door
Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

KRC Genk investeerde in de afgelopen zomermercato 4 miljoen euro om Alieu Fadera naar de club te halen, maar tot op heden heeft de aanvaller zelden of niet weten te overtuigen.

De Gambiaan werd aangetrokken als opvolger van Mike Trésor, maar hij worstelt nog om een impact te maken voor zijn nieuwe club.

LEES OOK: Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Genk haalt spektakel in huis

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé tijdens de voorbije zomermercato. Met een transfersom van 4 miljoen euro verkoos de Head of Football om in hem te investeren in plaats van Keito Nakamura, wiens prijskaartje nog aanzienlijk hoger lag.

Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk was het dus KRC Genk dat deze slag thuis haalde.

Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Genk heeft met Fadera een potentiële publiekslieveling in huis gehaald, aangezien hij vorig seizoen schitterde bij Zulte Waregem met zijn acties, snelheid en dribbels.

De Gambiaanse aanvaller vormde toen een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.”

Faïz Selemani (destijds bij KV Kortrijk) verklaarde in Het Nieuwsblad dat Fadrea een klasbak is.

Fadera verkiest Genk boven Club Brugge

Alieu Fadera heeft resoluut gekozen om een vierjarig contract te tekenen bij KRC Genk, ondanks de vele aanbiedingen van andere clubs. “Het is een privilege om voor zo’n grote club te mogen spelen”, zei de aanvaller begin dit seizoen aan Het Belang van Limburg.

“Ik had nog een paar andere opties, maar toen Genk zich meldde was mijn keuze snel gemaakt. Dit is de perfecte ploeg om me verder te ontwikkelen.”

Zelfs de sterke concurrentie met spelers zoals Joseph Paintsil, Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Anouar Ait El Hadj, Bilal El-Khannouss en Yira Sor schrikte hem niet af in zijn keuze.

Fadera heeft een veelbelovende voorbereiding afgewerkt bij KRC Genk en hij wist zelfs Mike Trésor uit het basiselftal te verdringen in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Servette Genève.

Tijdens die wedstrijd maakte hij een grote indruk op analist Thomas Chatelle. “Van de nieuwe namen vond ik Fadera de grootste meerwaarde.”

Fysiek/conditioneel probleem?

Helaas had Alieu Fadera moeite om deze goede vorm vast te houden en kon hij niet overtuigen in de kansen die hij daarna kreeg van coach Wouter Vrancken.

Hij speelde slechts één keer de volledige 90 minuten in acht wedstrijden als basisspeler, wat erop wijst dat het probleem mogelijks te maken heeft met zijn fysieke conditie. In de wedstrijden tegen Servette Genève, Sporting Charleroi en Fiorentina werd hij telkens tijdens de rust gewisseld.

Ook vroegtijdige vervangingen in de tweede helft waren geen uitzondering, zoals tegen Adana Demirspor, waar Fadera al na amper zes minuten in de tweede helft werd vervangen door Christopher Bonsu Baah. “Fadera begrijpt er niets van”, merkte Het Laatste Nieuws toen op.

Dit seizoen heeft Fadera te maken gehad met een blessure, en hij heeft daar een terugslag van ondervonden. Bovendien moest hij oppassen voor overbelasting, want na de degradatie van Zulte Waregem vorig seizoen lag hij maandenlang stil.

Gehaald als de opvolger van Trésor

In de midweekwedstrijd tegen Club Brugge kreeg Alieu Fadera opnieuw een kans in het basiselftal van KRC Genk en wist hij het 81 minuten vol te houden. Zijn conditie verbetert duidelijk, en ook zijn bijdrage aan het spel was aanzienlijk groter dan in eerdere wedstrijden dit seizoen.

Het Nieuwsblad was onder de indruk van zijn prestatie tegen Club. “Het heeft vast en zeker niet aan de Gambiaan gelegen dat Zulte Waregem gedegradeerd is”, stelde de krant.

Na een moeilijke start hopen zowel Fadera als Genk dat de aanvaller nu zijn draai heeft gevonden. Hij werd al vroeg in de zomermercato aangetrokken om het vertrek van Mike Trésor op te vangen.

Hoewel hij tegen Club Brugge voor veel gevaar en dreiging zorgde, zal hij zijn huidige statistieken (één doelpunt en één assist) en zijn efficiëntie wel dringend moeten verbeteren.

Wordt Fadera de nieuwe Trésor?

Meest recent

Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

23
23
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

11
11
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

192
192
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

119
119
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

44
44
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

80
80
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

85
85
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

97
97
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

114
114
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

69
69
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

91
91
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

56
56
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

164
164
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

147
147
'Union haalt belangrijke slag thuis voor nieuw stadion'

Eén van de pijnpunten van het Belgische voetbal blijft de verouderde staat van de meeste ...

167
167
Titel voor Anderlecht? Hasi antwoordt duidelijk

Binnen een week trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterbreak weer op gang. Er resten ...

318
318
Transfertip voor Karetsas: "Bij deze club zal hij spelen"

Het lijkt er sterk op dat Kos Karetsas bezig is aan zijn laatste maanden bij KRC Genk. Het 18-jarige ...

163
163
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

105
105
'Club koestert toptalent: masterplan ligt klaar

Net zoals de meeste andere clubs geeft ook Club Brugge tijdens zijn winterstage de kans aan enkele ...

362
362
Zware rel in Spanje: Vini clasht met Simeone

Real Madrid heeft zich donderdagavond geplaatst voor de finale van de Spaanse Supercup dankzij een ...

219
219
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 6M-toptransfer'

Club Brugge kijkt deze winter nadrukkelijk naar versterking. Intern ligt één dossier ...

629
629
'Verrassende bliksemterugkeer Carrasco naar Europa'

Voor Yannick Carrasco lijkt zijn carrière bij de Rode Duivels er stilaan op te zitten. De ...

134
134
De Mil legt stevige transfereis op tafel bij AA Gent

AA Gent is zich in Spanje aan het klaarstomen voor de tweede seizoenshelft. De Buffalo's hopen ...

578
578
'Anderlecht zoekt doelman: 4 JPL-opties op lijstje'

Het blijft voorlopig nog altijd wachten tot de mercato helemaal losbarst bij Anderlecht. Het moet ...

434
434
Spaanse pers uit zijn dak na Supercopa-optreden Courtois

Aanstaande zondag wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. En degenen ...

560
560

Meer sportnieuws