Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

639
Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

KRC Genk investeerde in de afgelopen zomermercato 4 miljoen euro om Alieu Fadera naar de club te halen, maar tot op heden heeft de aanvaller zelden of niet weten te overtuigen.

De Gambiaan werd aangetrokken als opvolger van Mike Trésor, maar hij worstelt nog om een impact te maken voor zijn nieuwe club.

LEES OOK: Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Genk haalt spektakel in huis

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé tijdens de voorbije zomermercato. Met een transfersom van 4 miljoen euro verkoos de Head of Football om in hem te investeren in plaats van Keito Nakamura, wiens prijskaartje nog aanzienlijk hoger lag.

Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk was het dus KRC Genk dat deze slag thuis haalde.

Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Genk heeft met Fadera een potentiële publiekslieveling in huis gehaald, aangezien hij vorig seizoen schitterde bij Zulte Waregem met zijn acties, snelheid en dribbels.

De Gambiaanse aanvaller vormde toen een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.”

Faïz Selemani (destijds bij KV Kortrijk) verklaarde in Het Nieuwsblad dat Fadrea een klasbak is.

Fadera verkiest Genk boven Club Brugge

Alieu Fadera heeft resoluut gekozen om een vierjarig contract te tekenen bij KRC Genk, ondanks de vele aanbiedingen van andere clubs. “Het is een privilege om voor zo’n grote club te mogen spelen”, zei de aanvaller begin dit seizoen aan Het Belang van Limburg.

“Ik had nog een paar andere opties, maar toen Genk zich meldde was mijn keuze snel gemaakt. Dit is de perfecte ploeg om me verder te ontwikkelen.”

Zelfs de sterke concurrentie met spelers zoals Joseph Paintsil, Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Anouar Ait El Hadj, Bilal El-Khannouss en Yira Sor schrikte hem niet af in zijn keuze.

Fadera heeft een veelbelovende voorbereiding afgewerkt bij KRC Genk en hij wist zelfs Mike Trésor uit het basiselftal te verdringen in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Servette Genève.

Tijdens die wedstrijd maakte hij een grote indruk op analist Thomas Chatelle. “Van de nieuwe namen vond ik Fadera de grootste meerwaarde.”

Fysiek/conditioneel probleem?

Helaas had Alieu Fadera moeite om deze goede vorm vast te houden en kon hij niet overtuigen in de kansen die hij daarna kreeg van coach Wouter Vrancken.

Hij speelde slechts één keer de volledige 90 minuten in acht wedstrijden als basisspeler, wat erop wijst dat het probleem mogelijks te maken heeft met zijn fysieke conditie. In de wedstrijden tegen Servette Genève, Sporting Charleroi en Fiorentina werd hij telkens tijdens de rust gewisseld.

Ook vroegtijdige vervangingen in de tweede helft waren geen uitzondering, zoals tegen Adana Demirspor, waar Fadera al na amper zes minuten in de tweede helft werd vervangen door Christopher Bonsu Baah. “Fadera begrijpt er niets van”, merkte Het Laatste Nieuws toen op.

Dit seizoen heeft Fadera te maken gehad met een blessure, en hij heeft daar een terugslag van ondervonden. Bovendien moest hij oppassen voor overbelasting, want na de degradatie van Zulte Waregem vorig seizoen lag hij maandenlang stil.

Gehaald als de opvolger van Trésor

In de midweekwedstrijd tegen Club Brugge kreeg Alieu Fadera opnieuw een kans in het basiselftal van KRC Genk en wist hij het 81 minuten vol te houden. Zijn conditie verbetert duidelijk, en ook zijn bijdrage aan het spel was aanzienlijk groter dan in eerdere wedstrijden dit seizoen.

Het Nieuwsblad was onder de indruk van zijn prestatie tegen Club. “Het heeft vast en zeker niet aan de Gambiaan gelegen dat Zulte Waregem gedegradeerd is”, stelde de krant.

Na een moeilijke start hopen zowel Fadera als Genk dat de aanvaller nu zijn draai heeft gevonden. Hij werd al vroeg in de zomermercato aangetrokken om het vertrek van Mike Trésor op te vangen.

Hoewel hij tegen Club Brugge voor veel gevaar en dreiging zorgde, zal hij zijn huidige statistieken (één doelpunt en één assist) en zijn efficiëntie wel dringend moeten verbeteren.

Wordt Fadera de nieuwe Trésor?

Meest recent

‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

6
6
Leko speelt open kaart over luxeprobleem bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

18
18
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

3
3
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

6
6
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

173
173
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

195
195
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

301
301
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

138
138
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

105
105
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

63
63
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

278
278
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

92
92
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

327
327
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

207
207
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

79
79
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

251
251
Bruno met handen in het haar bij RSCA: één énorm probleem

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit moet aan de bak de komende weken en een reeks ...

224
224
Wisselzucht bij Bruno: Defour ziet opvallende reden

Het lijkt weer volop crisis te zijn bij Anderlecht na de 4-0-pandoering die het zondag kreeg van AA ...

105
105
Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

390
390
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

149
149
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

75
75
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

35
35
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

222
222
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

800
800
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

415
415

Meer sportnieuws