Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

639
Grillige 'spektakeltransfer' drijft KRC Genk tot wanhoop

KRC Genk investeerde in de afgelopen zomermercato 4 miljoen euro om Alieu Fadera naar de club te halen, maar tot op heden heeft de aanvaller zelden of niet weten te overtuigen.

De Gambiaan werd aangetrokken als opvolger van Mike Trésor, maar hij worstelt nog om een impact te maken voor zijn nieuwe club.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Genk haalt spektakel in huis

Alieu Fadera van Zulte Waregem was een van de belangrijkste prioriteiten van Dimitri de Condé tijdens de voorbije zomermercato. Met een transfersom van 4 miljoen euro verkoos de Head of Football om in hem te investeren in plaats van Keito Nakamura, wiens prijskaartje nog aanzienlijk hoger lag.

Verschillende clubs, waaronder Club Brugge, dat ook contact had met de entourage van de speler, Burnley en enkele andere buitenlandse clubs uit Engeland en Italië, toonden interesse in hem, maar uiteindelijk was het dus KRC Genk dat deze slag thuis haalde.

Fadera ondertekende een contract voor vier jaar in de Cegeka Arena. Genk heeft met Fadera een potentiële publiekslieveling in huis gehaald, aangezien hij vorig seizoen schitterde bij Zulte Waregem met zijn acties, snelheid en dribbels.

De Gambiaanse aanvaller vormde toen een constante dreiging voor de verdedigingen van elke club. “Fadera is het soort voetballer waarvoor de mensen naar het stadion komen”, vatte Het Laatste Nieuws zijn profiel goed samen. “Als hij aan de bal komt, gaat er een zindering van verwachting door de tribunes.”

Faïz Selemani (destijds bij KV Kortrijk) verklaarde in Het Nieuwsblad dat Fadrea een klasbak is.

Fadera verkiest Genk boven Club Brugge

Alieu Fadera heeft resoluut gekozen om een vierjarig contract te tekenen bij KRC Genk, ondanks de vele aanbiedingen van andere clubs. “Het is een privilege om voor zo’n grote club te mogen spelen”, zei de aanvaller begin dit seizoen aan Het Belang van Limburg.

“Ik had nog een paar andere opties, maar toen Genk zich meldde was mijn keuze snel gemaakt. Dit is de perfecte ploeg om me verder te ontwikkelen.”

Zelfs de sterke concurrentie met spelers zoals Joseph Paintsil, Luca Oyen, Christopher Bonsu Baah, Anouar Ait El Hadj, Bilal El-Khannouss en Yira Sor schrikte hem niet af in zijn keuze.

Fadera heeft een veelbelovende voorbereiding afgewerkt bij KRC Genk en hij wist zelfs Mike Trésor uit het basiselftal te verdringen in de eerste wedstrijd van het seizoen tegen Servette Genève.

Tijdens die wedstrijd maakte hij een grote indruk op analist Thomas Chatelle. “Van de nieuwe namen vond ik Fadera de grootste meerwaarde.”

Fysiek/conditioneel probleem?

Helaas had Alieu Fadera moeite om deze goede vorm vast te houden en kon hij niet overtuigen in de kansen die hij daarna kreeg van coach Wouter Vrancken.

Hij speelde slechts één keer de volledige 90 minuten in acht wedstrijden als basisspeler, wat erop wijst dat het probleem mogelijks te maken heeft met zijn fysieke conditie. In de wedstrijden tegen Servette Genève, Sporting Charleroi en Fiorentina werd hij telkens tijdens de rust gewisseld.

Ook vroegtijdige vervangingen in de tweede helft waren geen uitzondering, zoals tegen Adana Demirspor, waar Fadera al na amper zes minuten in de tweede helft werd vervangen door Christopher Bonsu Baah. “Fadera begrijpt er niets van”, merkte Het Laatste Nieuws toen op.

Dit seizoen heeft Fadera te maken gehad met een blessure, en hij heeft daar een terugslag van ondervonden. Bovendien moest hij oppassen voor overbelasting, want na de degradatie van Zulte Waregem vorig seizoen lag hij maandenlang stil.

Gehaald als de opvolger van Trésor

In de midweekwedstrijd tegen Club Brugge kreeg Alieu Fadera opnieuw een kans in het basiselftal van KRC Genk en wist hij het 81 minuten vol te houden. Zijn conditie verbetert duidelijk, en ook zijn bijdrage aan het spel was aanzienlijk groter dan in eerdere wedstrijden dit seizoen.

Het Nieuwsblad was onder de indruk van zijn prestatie tegen Club. “Het heeft vast en zeker niet aan de Gambiaan gelegen dat Zulte Waregem gedegradeerd is”, stelde de krant.

Na een moeilijke start hopen zowel Fadera als Genk dat de aanvaller nu zijn draai heeft gevonden. Hij werd al vroeg in de zomermercato aangetrokken om het vertrek van Mike Trésor op te vangen.

Hoewel hij tegen Club Brugge voor veel gevaar en dreiging zorgde, zal hij zijn huidige statistieken (één doelpunt en één assist) en zijn efficiëntie wel dringend moeten verbeteren.

Wordt Fadera de nieuwe Trésor?

Meest recent

'Leko houdt adem in: strijd om Tresoldi barst los'

In het slot van de mercato lijkt er plots nog heel wat te bewegen bij Club Brugge. Op inkomend ...

206
206
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: goudhaantje pakt koffers'

Club Brugge streek deze zomer al zo'n 80 miljoen op aan transferinkomsten, maar in het slot van de ...

237
237
De Bruyne verbaast met straffe uitspraken na glansrol

Kevin De Bruyne (35) kende een moeilijk WK waar hij niet echt zijn stempel kon drukken bij de Rode ...

56
56
Vandenbempt voorspelt JPL-revelatie: “Hij toont lef”

De Jupiler Pro League is drie speeldagen ver en de analisten maken al een eerste (vroege) balans op. ...

157
157
Vanderbiest onder druk bij KV Mechelen: “Labiele omstandigheden”

KV Mechelen is niet goed gestart aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League. Malinwa stond ...

166
166
'Last-minute vuurwerk bij Club: megadeal in stroomversnelling'

Club Brugge haalde deze zomer al een riant bedrag op met de verkoop van verschillende spelers. En ...

415
415
'Straffe JPL-comeback Bodart; ook KVM haalt oude bekende'

Het eindspel is stilaan ingezet op de zomerse transferperiode. Maar er zitten nog heel wat ...

248
248
Hard dilemma Van Bommel: grote naam gedumpt bij Duivels?

Eind september vatten de Rode Duivels hun Nations League-campagne aan met een XXL-interlandperiode ...

734
734
Club shopt bij Kompany: opvallende transferdetail lekt uit

Even leek het erop dat Club Brugge na de komst van Matteo Dams klaar was met zijn transferwerk aan ...

545
545
'Liverpool tot uiterste: spectaculaire opvolger Salah nabij'

Liverpool FC heeft tijdens de openingsspeeldag van de Premier League slechts op het nippertje een ...

159
159
Hans Vanaken emotioneel: boodschap Club raakt diep

Hij heeft in Brugge intussen zowat alles meegemaakt. Grote overwinningen, prijzen, moeilijke ...

452
452
Engeland schrikt van bekentenis Tielemans: “Wat?”

Een luchtige uitspraak van Youri Tielemans zorgt plots voor ophef in Engeland. Na de pijnlijke ...

207
207
'Club Brugge zet record scherper: kaap van 50 miljoen'

Vooraf werd al aangekondigd dat Club Brugge wel eens een bijzonder drukke zomer tegemoet kon gaan. ...

759
759
Lardot velt verdict: Antwerp en Club Brugge bevoordeeld?

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag drie op het programma. Zoals gebruikelijk ...

714
714
Sam Kerkhofs bracht Steven Defour op een verrassend pad

Steven Defour heeft door de jaren heen heel wat meegemaakt, zowel op als naast het voetbalveld. De ...

140
140
'Ahoka neemt afscheid: Antwerp all-in voor vervanger'

Terwijl de fans nog altijd aan het bekomen zijn, gaat Antwerp na het knotsgekke 4-4 gelijkspel tegen ...

310
310
'Club Brugge pakt uit: winger Bayern medisch gekeurd'

Ruim een week voor het sluiten van de transfermarkt leek het inkomend huiswerk van Club Brugge al ...

639
639
Marc Coucke verrast iedereen met plotse gezinsuitbreiding

Marc Coucke vierde wederom feest dit weekend. De ondernemer nam de bekende restaurantketen Amadeus ...

274
274
Kwalijk gerucht: 'Trainer kreeg commissie op transfer Club'

Bij Club Brugge lijken ze voorlopig klaar te zijn met hun inkomende transferhuiswerk, tenzij ze ...

334
334
Debast eindelijk weer voetballer: "Het was niet makkelijk"

Rudi Garcia rekende de voorbije dagen af met de voetbalbond na zijn ontslag als bondscoach van de ...

51
51
Doku haalt stevig uit naar Rudi Garcia

De Rode Duivels beginnen in september aan hun nieuwe campagne in de Nations League met Mark van ...

648
648
'Nieuwe twist: Lille krijgt volgende bod op Fernandez-Pardo'

Het is een zeer bewogen zomer voor Matias Fernandez-Pardo. De 21-jarige aanvaller was eerst de grote ...

108
108
Borkelmans heeft zeer straffe uitdaging beet

Sinds zijn passage als assistent van Marc Wilmots bij de Rode Duivels is er in de Belgische ...

90
90
Ruben Van Gucht maandenlang gevolgd: opmerkelijke onthulling

Ruben Van Gucht blijft schijnbaar overal opduiken. Controversieel of niet, aan aandacht ...

84
84
Schotse baas komt met straffe onthulling over Pocognoli

Sébastien Pocognoli heeft deze zomer na zijn vertrek bij AS Monaco snel een nieuwe uitdaging ...

98
98

Meer sportnieuws