Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

300 stemmen
Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

Een volwassen voetballend Standard lijkt bezig aan een remonte in de Jupiler Pro League. Hoefkens en co pakten in het slot de zege bij OHL en zijn nu al drie wedstrijden ongeslagen. Een ex-speler van Club Brugge kroonde zich tot matchwinnaar.

Met OHL en Standard stonden twee ploegen tegenover mekaar die een moeizame start kenden. Onder Marc Brys rechtten de Leuvenaren de laatste weken echter knap de rug, met een heuse remonte tot gevolg. Hoefkens zag zijn team vier op zes pakken in de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: OHL stunt met komst ex-speler van Bayern München

Rouches slaan toe op slag van rust

De bezoekers openden sterk aan den Dreef. Na vijf minuten spelen was er een licht contact tussen Sagrado en Djenepo in de zestien meter, zowel scheidsrechter als VAR zagen er geen strafschop in. Even later schakelde OHL dan weer razend snel om: Maziz speelde door tot bij Thorsteinsson en die botste van dichtbij op Bodart. De Rouches kregen het balbezit maar de beste kansen kwamen voorlopig wel van de thuisploeg. Op het kwartier kopte Dom naast de kooi van de bezoekende doelman.

Halfweg de eerste helft kreeg ook Standard een eerste doelrijpe kans. Na een prima hoekschop knikte Kanga voorlangs. Bij de Leuvenaren was vooral Thorsteinsson de man in vorm, de IJslander was ook regelmatig gevaarlijk, al vergat hij in de zone van de waarheid ook meer dan eens om de juiste keuze te maken. Op slag van rust waren het toch nog de Rouches die op voorsprong klommen: Kanga werd prima de straat ingestuurd, omspeelde Prévot en legde de 0-1 in doel.

 

Magistraal doelpunt helpt Standard over de streep

De Rouches incasseerden dit seizoen nog maar zeven tegengoals en ook na de pauze stond het verdedigende blok van Standard aanvankelijk als een huis. Pas iets voorbij het uur was OHL nog eens gevaarlijk maar dat leverde wel meteen de gelijkmaker op. Thorsteinsson loodste plots Mendyl door de buitenspelval en die maakte de 1-1.

Voor Hoefkens meteen het sein om een driedubbele wissel door te voeren: onder meer Canak kwam op het veld, Djenepo maakte de omgekeerde beweging. In het slot was het toch nog Standard dat met de zege aan de haal ging. Centraal kwam een afvallende bal voor de voet van Sowah en die trapte prinsheerlijk in de winkelhaak. De thuisploeg kwam niet meer aan de gelijkmaker en blijft na een prima periode achter met een nederlaag. Hoefkens ziet zijn team dan weer elke week verbeteren.

Scoreverloop:

0-1 (44') Kanga, 1-1 (65') Mendyl, 1-2 (81') Sowah

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club
Teuma kiest zeer opmerkelijke nieuwe club
106

Vindt u Hoefkens een goede coach?

Meest recent

Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

5
5
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

49
49
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

176
176
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

166
166
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

148
148
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

216
216
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

188
188
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

85
85
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

179
179
Dé toptransfer van AA Gent: "Voelde meteen een klik"

AA Gent moet deze week Europees aan de bak en mag daar geen schade oplopen. Er is geen foutenmarge. ...

259
259
'Sibierski baalt weer: Anderlecht moet winger schrappen'

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen deze week al met de eerste Europese confrontatie tegen ...

193
193
Bornauw verklapt: "Daar willen we ons versterken"

RSC Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Hammarby. Een heel belangrijk duel. De fans blijven ...

366
366
Zetterberg stuurt Anderlecht stevige waarschuwing

Voor Anderlecht begint het nieuwe seizoen al op donderdagavond. Dan beginnen ze aan hun avontuur in ...

280
280
'Volgende Rode Duivel hakt transferknoop door'

De Rode Duivels kunnen terugblikken op een meer dan behoorlijk WK, waarin ze uiteindelijk sneuvelden ...

97
97
'Toekomstige monstertransfer voor De Cat'

Anderlecht reist woensdag af naar Zweden voor zijn eerste opdracht in de voorrondes van de Europa ...

227
227
Westerlo heeft nu ook opvolger Piedfort beet

Het is al een zeer drukke transferzomer geweest voor Westerlo. De Kemphanen zagen tot dusver maar ...

34
34
Van Bommel zorgt meteen voor énorme verdeeldheid

De Rode Duivels lijken na het vertrek van Rudi Garcia niet lang te moeten wachten op een nieuwe ...

602
602
Lamine Yamal zorgt voor opvallende gekte na WK

Lamine Yamal blijft ook naast het veld een fenomeen. De Spaanse wereldkampioen zorgde tijdens de ...

48
48
'Nieuwe grootmacht mengt zich in strijd om De Ketelaere'

Na de uitschakeling op het WK maakten verschillende Rode Duivels al toptransfers. Youri Tielemans ...

260
260
'Droomtransfer Karetsas nadert: Genk krijgt hoger bod'

Bij KRC Genk wordt het nog een zeer drukke zomer. De Limburgers zijn in blijde verwachting van niet ...

291
291
'Club ongenadig: floptransfer niet mee op stage'

De start van het nieuwe seizoen komt stilaan dichtbij, want op 31 juli is er al de eerste afspraak ...

731
731
TRANSFERUURTJE: 'Straffe terugkeer bij Club, nieuwe bondscoach bekend'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

506
506
Kompany slaat iedereen met verstomming: “Nooit gezien”

EVincent Kompany kende afgelopen seizoen een topperiode bij Bayern München. De Duitse ...

239
239
Beruchte lijst Van Gucht zwaar onder vuur: "Niet eerlijk!"

De veelbesproken 'lijst' van Ruben Van Gucht blijft stof doen opwaaien. Dit keer is het niet een ...

104
104

Meer sportnieuws