Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

door
Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

Een volwassen voetballend Standard lijkt bezig aan een remonte in de Jupiler Pro League. Hoefkens en co pakten in het slot de zege bij OHL en zijn nu al drie wedstrijden ongeslagen. Een ex-speler van Club Brugge kroonde zich tot matchwinnaar.

Met OHL en Standard stonden twee ploegen tegenover mekaar die een moeizame start kenden. Onder Marc Brys rechtten de Leuvenaren de laatste weken echter knap de rug, met een heuse remonte tot gevolg. Hoefkens zag zijn team vier op zes pakken in de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Rouches slaan toe op slag van rust

De bezoekers openden sterk aan den Dreef. Na vijf minuten spelen was er een licht contact tussen Sagrado en Djenepo in de zestien meter, zowel scheidsrechter als VAR zagen er geen strafschop in. Even later schakelde OHL dan weer razend snel om: Maziz speelde door tot bij Thorsteinsson en die botste van dichtbij op Bodart. De Rouches kregen het balbezit maar de beste kansen kwamen voorlopig wel van de thuisploeg. Op het kwartier kopte Dom naast de kooi van de bezoekende doelman.

Halfweg de eerste helft kreeg ook Standard een eerste doelrijpe kans. Na een prima hoekschop knikte Kanga voorlangs. Bij de Leuvenaren was vooral Thorsteinsson de man in vorm, de IJslander was ook regelmatig gevaarlijk, al vergat hij in de zone van de waarheid ook meer dan eens om de juiste keuze te maken. Op slag van rust waren het toch nog de Rouches die op voorsprong klommen: Kanga werd prima de straat ingestuurd, omspeelde Prévot en legde de 0-1 in doel.

 

Magistraal doelpunt helpt Standard over de streep

De Rouches incasseerden dit seizoen nog maar zeven tegengoals en ook na de pauze stond het verdedigende blok van Standard aanvankelijk als een huis. Pas iets voorbij het uur was OHL nog eens gevaarlijk maar dat leverde wel meteen de gelijkmaker op. Thorsteinsson loodste plots Mendyl door de buitenspelval en die maakte de 1-1.

Voor Hoefkens meteen het sein om een driedubbele wissel door te voeren: onder meer Canak kwam op het veld, Djenepo maakte de omgekeerde beweging. In het slot was het toch nog Standard dat met de zege aan de haal ging. Centraal kwam een afvallende bal voor de voet van Sowah en die trapte prinsheerlijk in de winkelhaak. De thuisploeg kwam niet meer aan de gelijkmaker en blijft na een prima periode achter met een nederlaag. Hoefkens ziet zijn team dan weer elke week verbeteren.

Scoreverloop:

0-1 (44') Kanga, 1-1 (65') Mendyl, 1-2 (81') Sowah

Vindt u Hoefkens een goede coach?

Meest recent

'Urgentie neemt toe: nieuwe TD Anderlecht voor einde seizoen'

RSC Anderlecht wil zich komend weekend herpakken na drie nederlagen op rij. Coach ...

16
16
Barça bestolen in UCL? Club Brugge-flashbacks na bizarre fase

FC Barcelona staat in de Champions League op de rand van de uitschakeling. De Spaanse kampioen ...

12
12
"Als we dat toelaten ..."- Antwerp tóch genekt door arbitrage?

Antwerp FC heeft zijn start in de Europe Play-Offs gemist. De Great Old moest tijdens de ...

49
49
UCL: PSG mept Liverpool KO, Barça in kritieke toestand na rood

Titelverdediger Paris Saint-Germain is goed op weg naar de halve finales van de Champions League. De ...

36
36
Positie Taravel onder druk: "Duizenden alternatieven voor hem"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

272
272
Top 20: Courtois beste ter wereld, straffe notering Lammens

De Rode Duivels trekken straks naar het wereldkampioenschap met een op papier minder kwalitatieve ...

217
217
Maarten Martens doet boekje open over Anderlecht-flirt

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

86
86
Club-fans pakken De Cat hard aan: opvallende reden geopperd

Nathan De Cat heeft zijn start in de Champions' Play-Offs gemist. Het goudhaantje van RSC Anderlecht ...

409
409
'Uithaal Leko zindert na: drie sterkhouders in vizier'

Club Brugge heeft zijn campagne in de Champions' Play-Offs op gang getrapt met een 4-2-zege tegen ...

279
279
'Kompany verliest 69-voudig international: Europese toptransfer'

Het Bayern München van Vincent Kompany maakt dinsdag weer indruk door in de Champions League ...

96
96
KRC Genk ruikt bloed: ideaal script voor het grijpen

Ook in de Europe Play-Offs zit de eerste speeldag er alweer op. De eerste drie matchen deelden het ...

266
266
'Club Brugge verrast met miljoenenbod op ‘nieuwe Rodri’'

Club Brugge kijkt opvallend ver buiten zijn vertrouwde markt. Blauw-Zwart wordt gelinkt aan een ...

513
513
'Man City mengt zich in dossier: aandacht voor De Cat'

De komende zomermercato belooft weer enkele knallende transfers te gaan opleveren in de Jupiler Pro ...

83
83
Droom komt uit voor Genk-speler: bijzondere confrontatie op WK

In maart werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld en dat zorgde voor enkele bijzondere ...

65
65
'Saibari bekroont topjaar met droomtransfer'

Er was het voorbije jaar al heel wat te doen over talenten die de Rode Duivels de rug toe keerden, ...

45
45
Keiharde conclusie: "Zij zijn Anderlecht onwaardig"

Anderlecht werd vorig weekend nog maar eens met de neus op de feiten gedrukt. Na de nederlagen tegen ...

365
365
Ondergang van Union? Deschacht doet straffe voorspelling

Union heeft afgelopen weekend zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het klopte STVV met ...

568
568
'Nieuwe TD: Anderlecht maakt verwachtingen duidelijk'

Begin februari zette Anderlecht zowel trainer Besnik Hasi als sportief directeur Olivier Renard op ...

280
280
Jonge Duivel kondigt vertrek bij PSV aan

Bij PSV werd er de voorbije dagen stevig gefeest nadat het voor de derde keer op rij de Nederlandse ...

92
92
'Nieuwe afgang voor gewezen supertalent Dwomoh'

Hij debuteerde op zijn zestiende al in het eerste elftal van KRC Genk en leek een gedoodverfde Rode ...

78
78
Straf gerucht omtrent STVV: opvolger Vrancken in beeld?

STVV kent een fantastisch seizoen, maar de Kanaries weten ook dat heel wat spelers in de kijker ...

478
478
'Anderlecht wil blunder à la Stassin en Sadiki voorkomen'

RSC Anderlecht wil de komende jaren weer aansluiting vinden met de top in de Jupiler Pro League. De ...

219
219
Vanaken komt met verrassende update over zijn toekomst

Hans Vanaken is een van de beste en meest iconische middenvelders uit de clubgeschiedenis van ...

319
319
Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

203
203
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

146
146

Meer sportnieuws