Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

door
Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

Een volwassen voetballend Standard lijkt bezig aan een remonte in de Jupiler Pro League. Hoefkens en co pakten in het slot de zege bij OHL en zijn nu al drie wedstrijden ongeslagen. Een ex-speler van Club Brugge kroonde zich tot matchwinnaar.

Met OHL en Standard stonden twee ploegen tegenover mekaar die een moeizame start kenden. Onder Marc Brys rechtten de Leuvenaren de laatste weken echter knap de rug, met een heuse remonte tot gevolg. Hoefkens zag zijn team vier op zes pakken in de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Rouches slaan toe op slag van rust

De bezoekers openden sterk aan den Dreef. Na vijf minuten spelen was er een licht contact tussen Sagrado en Djenepo in de zestien meter, zowel scheidsrechter als VAR zagen er geen strafschop in. Even later schakelde OHL dan weer razend snel om: Maziz speelde door tot bij Thorsteinsson en die botste van dichtbij op Bodart. De Rouches kregen het balbezit maar de beste kansen kwamen voorlopig wel van de thuisploeg. Op het kwartier kopte Dom naast de kooi van de bezoekende doelman.

Halfweg de eerste helft kreeg ook Standard een eerste doelrijpe kans. Na een prima hoekschop knikte Kanga voorlangs. Bij de Leuvenaren was vooral Thorsteinsson de man in vorm, de IJslander was ook regelmatig gevaarlijk, al vergat hij in de zone van de waarheid ook meer dan eens om de juiste keuze te maken. Op slag van rust waren het toch nog de Rouches die op voorsprong klommen: Kanga werd prima de straat ingestuurd, omspeelde Prévot en legde de 0-1 in doel.

 

Magistraal doelpunt helpt Standard over de streep

De Rouches incasseerden dit seizoen nog maar zeven tegengoals en ook na de pauze stond het verdedigende blok van Standard aanvankelijk als een huis. Pas iets voorbij het uur was OHL nog eens gevaarlijk maar dat leverde wel meteen de gelijkmaker op. Thorsteinsson loodste plots Mendyl door de buitenspelval en die maakte de 1-1.

Voor Hoefkens meteen het sein om een driedubbele wissel door te voeren: onder meer Canak kwam op het veld, Djenepo maakte de omgekeerde beweging. In het slot was het toch nog Standard dat met de zege aan de haal ging. Centraal kwam een afvallende bal voor de voet van Sowah en die trapte prinsheerlijk in de winkelhaak. De thuisploeg kwam niet meer aan de gelijkmaker en blijft na een prima periode achter met een nederlaag. Hoefkens ziet zijn team dan weer elke week verbeteren.

Scoreverloop:

0-1 (44') Kanga, 1-1 (65') Mendyl, 1-2 (81') Sowah

Vindt u Hoefkens een goede coach?

Meest recent

Ultieme strijd om Play-Off I: ontdek de basisopstellingen

Zondagavond worden tijdens de slotspeeldag van de reguliere competitie de twee laatste tickets voor ...

16
16
Leko kiest vervanger Vanaken, KVM zonder aanvoerder

Club Brugge wil zondagavond een mooi einde breien aan de reguliere competitie. Het mikt op eigen ...

34
34
Slotspeeldag JPL: dit staat op het spel in kelder klassement

Zondagavond valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Daarbij is het niet ...

77
77
De Ketelaere doet monden openvallen: Atalanta sprakeloos

Bij Atalanta draait het plots weer volop om Charles De Ketelaere. De timing alleen al doet de ...

131
131
VAR-penalty stelt titelfeest PSV uit, nieuw drama Tottenham

In Nederland moet PSV zijn titelfeest uitstellen tot na de interland-break. Feyenoord pakte zondag ...

46
46
Wie wint reguliere competitie? De scenario's voor Club en Union

Zondagavond staat nog heel wat op het spel tijdens de slotspeeldag van de Jupiler Pro League. Zo ...

125
125
'Atlético lonkt naar Club Brugge: deal van 20 miljoen'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato zal cashen op verschillende sterkhouders, staat inmiddels ...

331
331
Voetbalfans verrassen: "Hij is de gróótste afwezige bij Duivels"

Rudi Garcia maakte vrijdag zijn selectie bekend voor de stage van de Rode Duivels in de VS. In ...

179
179
Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

FC Barcelona kan de interland-break met een goed gemoed inzetten. De koploper in La Liga liet zich ...

39
39
Laatste tickets Play-Off I: Defour geeft zijn voorspelling

Union SG, Club Brugge, STVV en KV Mechelen ... vier ploegen zijn inmiddels al zeker van hun deelname ...

172
172
Play-Off-boost AA Gent: De Mil heeft uitstekend nieuws

Behoudens een onwaarschijnlijke afgang plaatst AA Gent zich zondag voor de Champions' Play-Offs. ...

207
207
Sterk signaal van één Rode Duivel: "Petje af voor hem"

De 28 Rode Duivels die volgende week naar de Verenigde Staten trekken voor een oefenstage zijn ...

82
82
"Sabotage!" - Eén keuze Garcia zwaar onder vuur genomen

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag bekend gemaakt welke 28 spelers volgende week mee op het ...

163
163
'Napoli zet zich schrap: De Bruyne neemt drastisch transferbesluit'

Kevin De Bruyne kan zich volgende week zonder kopzorgen bij de Rode Duivels melden. De spelmaker is ...

180
180
'Keepersdilemma Rode Duivels: beslissing al gevallen'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

227
227
Pure waanzin! Ajax-fans bestormen spelersbus ... op volle snelweg

In Nederland staat zondagnamiddag de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax op het programma. Beide ...

154
154
Grote honger Anderlecht: twee topdoelen in seizoenslot

RSC Anderlecht wil zich zondagavond ook mathematisch verzekeren van deelname aan de Champions' ...

335
335
Club Brugge zónder Vanaken: dit zijn de opties voor Leko

Club Brugge wil zondagavond op eigen veld tegen KV Mechelen een mooi einde breien aan de reguliere ...

248
248
Baetens en Huybrechts stunten verder en cashen flink

Andy Baetens en Kim Huybrechts blijven in positieve zin verrassen op de Euro Tour in Wieze. Op de ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Liverpool wil JPL-revelatie, peperduur target Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Brusselmans biecht op: financiële klap zindert na

Herman Brusselmans stond de voorbije tijd vaker in de schijnwerpers. Zo werd een rechtszaak rond een ...

68
68
José Mourinho barst in tranen uit bij Benfica

José Mourinho wordt gezien als één van de beste trainers aller tijden. De ...

41
41
‘Van kwaad naar erger: Vermeeren compleet KO geslagen’

Arthur Vermeeren ontplofte op jonge leeftijd bij Royal Antwerp FC en versierde meteen een ...

148
148
Pocognoli verbaast Frankrijk met aanpak: “Een tovenaar”

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en zijn start in Frankrijk was op zijn minst ...

169
169
Zulte Waregem bibbert en beeft: code rood bij spelers

Zulte Waregem kende een wisselvallig seizoen. Essevee zat in een goede reeks en zag zelfs even naar ...

295
295

Meer sportnieuws