Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

300
Hoefkens krijgt Rouches op de rails met dank aan ex-Club pion

Een volwassen voetballend Standard lijkt bezig aan een remonte in de Jupiler Pro League. Hoefkens en co pakten in het slot de zege bij OHL en zijn nu al drie wedstrijden ongeslagen. Een ex-speler van Club Brugge kroonde zich tot matchwinnaar.

Met OHL en Standard stonden twee ploegen tegenover mekaar die een moeizame start kenden. Onder Marc Brys rechtten de Leuvenaren de laatste weken echter knap de rug, met een heuse remonte tot gevolg. Hoefkens zag zijn team vier op zes pakken in de laatste twee wedstrijden.

LEES OOK: Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

Rouches slaan toe op slag van rust

De bezoekers openden sterk aan den Dreef. Na vijf minuten spelen was er een licht contact tussen Sagrado en Djenepo in de zestien meter, zowel scheidsrechter als VAR zagen er geen strafschop in. Even later schakelde OHL dan weer razend snel om: Maziz speelde door tot bij Thorsteinsson en die botste van dichtbij op Bodart. De Rouches kregen het balbezit maar de beste kansen kwamen voorlopig wel van de thuisploeg. Op het kwartier kopte Dom naast de kooi van de bezoekende doelman.

Halfweg de eerste helft kreeg ook Standard een eerste doelrijpe kans. Na een prima hoekschop knikte Kanga voorlangs. Bij de Leuvenaren was vooral Thorsteinsson de man in vorm, de IJslander was ook regelmatig gevaarlijk, al vergat hij in de zone van de waarheid ook meer dan eens om de juiste keuze te maken. Op slag van rust waren het toch nog de Rouches die op voorsprong klommen: Kanga werd prima de straat ingestuurd, omspeelde Prévot en legde de 0-1 in doel.

 

Magistraal doelpunt helpt Standard over de streep

De Rouches incasseerden dit seizoen nog maar zeven tegengoals en ook na de pauze stond het verdedigende blok van Standard aanvankelijk als een huis. Pas iets voorbij het uur was OHL nog eens gevaarlijk maar dat leverde wel meteen de gelijkmaker op. Thorsteinsson loodste plots Mendyl door de buitenspelval en die maakte de 1-1.

Voor Hoefkens meteen het sein om een driedubbele wissel door te voeren: onder meer Canak kwam op het veld, Djenepo maakte de omgekeerde beweging. In het slot was het toch nog Standard dat met de zege aan de haal ging. Centraal kwam een afvallende bal voor de voet van Sowah en die trapte prinsheerlijk in de winkelhaak. De thuisploeg kwam niet meer aan de gelijkmaker en blijft na een prima periode achter met een nederlaag. Hoefkens ziet zijn team dan weer elke week verbeteren.

Scoreverloop:

0-1 (44') Kanga, 1-1 (65') Mendyl, 1-2 (81') Sowah

Vindt u Hoefkens een goede coach?

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

12
12
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

91
91
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

101
101
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

135
135
KV Kortijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

33
33
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

181
181
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

72
72
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

26
26
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

25
25
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

22
22
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

26
26
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

91
91
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

75
75
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

52
52
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

27
27
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

25
25
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

32
32
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

120
120
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

41
41
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

246
246
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

106
106
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

210
210
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

81
81
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

72
72

Meer sportnieuws