Boskamp gek van Genkie: "Wat kan die geweldig voetballen"

door
Boskamp gek van Genkie:

Vorig seizoen brak Bilal El Khannouss helemaal door bij KRC Genk, en mogelijk staat zijn opvolger al klaar in de wandelgangen. In de eerste weken van het nieuwe seizoen maakt Konstantinos Karetsas immers indruk bij Jong Genk.

Genk haalde het goudhaantje in januari terug van Anderlecht en op amper 15-jarige indruk maakt Karetsas nu al grote sier in de Challenger Pro League. Hij was in zes wedstrijden al goed voor twee doelpunten en een assist, die bovendien allemaal zijn enorme talent verraden.

Zijn eerste goal tegen RSCA Futures maakte van hem ook de jongste doelpuntenmaker ooit in het Belgische profvoetbal. In Genk hebben ze een duidelijk plan met Karetsas. "Het ultieme doel is dat zulke gasten bij de eerste ploeg geraken", legde Stijn Haeldermans, technisch coördinator van Jong Genk, eerder deze week uit in Het Laatste Nieuws.

LEES OOK: 2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Boskamp: "Wat kan die geweldig voetballen"

"De weg is nog lang, maar Kos is iemand die nu al een heel constant niveau haalt in 1B." Ook Johan Boskamp is helemaal weg van de jonge Genkie. “Wat kan die geweldig voetballen”, aldus Bossie in Het Belang van Limburg. “En wat leuk dat hij het nu al kan tonen in de Challenger Pro League.”

Boskamp volgt Karetsas al een tijdje. “Als de jeugd van Genk hier in de buurt kwam spelen, ging ik altijd kijken. Vorig jaar speelden er maar liefst zeven spelers van Genk bij de nationale ploeg U16. Daar is dus wel wat talent op komst. Ook die centrale verdediger die nu bij Jong Genk speelt ( Brad Manguelle, 15 jaar, nvdr .) vind ik enorm goed.”

We zullen Karetsas wellicht nog niet meteen in de Genkse A-kern zien. Hij zal de komende maanden nog mogen rijpen in de Challenger Pro League. Als hij zijn ontwikkeling op deze manier blijft voortzetten, dan lijkt een debuut bij de grote jongens er echter eerder vroeg dan laat te komen.

Zal Karetsas dit seizoen al doorbreken bij Genk?

Meest recent

'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

30
30
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

20
20
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

47
47
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

148
148
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

61
61
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

198
198
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

75
75
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

141
141
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

124
124
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

218
218
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

502
502
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

123
123
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

239
239
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

58
58
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

191
191
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

92
92
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

145
145
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

312
312
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

281
281
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

140
140
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

322
322
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

241
241
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

249
249
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

911
911
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

286
286

Meer sportnieuws