AA Gent is met een 18 op 24 goed aan het seizoen begonnen. De Buffalo's staan daardoor op een eerste plaats met twee punten meer dan eerste achtervolger Union SG. Velen aanzien AA Gent als de grote uitdager voor Club Brugge. Hein Vanhaezebrouck maakt er zich niet druk om.
Niet bezig over de titel
"De groep spreekt niet over de titel. We zijn oktober. De eerste titel moet nog uitgereikt worden in oktober. Het is ridicuul om daar over te spreken. Nee, we zijn niet stabiel, helemaal niet zelfs. We waren bijna afgegaan tegen STVV en Eupen. Dat is nog maar enkele dagen geleden hé. We staan daar en proberen te overleven met alle problemen en beperkingen die we hebben", aldus de trainer van AA Gent.
AA Gent begon wervelend aan het seizoen. De Buffalo's speelden zeer goed voetbal en de aanvallers scoorden vlot. Dat is allemaal een beetje stilgevallen. Vanhaezebrouck geeft aan dat het niveau terug de hoogte in zal moeten gaan.
Drie jaar geen top vier
AA Gent haalde de afgelopen jaren de top vier niet, wat toch wel een blamage was. De Buffalo's willen de voeling niet verliezen en daarom is het van cruciaal belang dat de club de Champions' play-offs haalt. Dat er deze keer weer zes teams in die play-offs zitten, is alvast een grote meevaller.
Club Brugge wordt aanzien als de grote titelfavoriet. Inzake pure kwaliteit en breedte van de kern lijkt KRC Genk de grootste concurrent te zijn. Al presteren de Limburgers te wisselvallig en winnen ze toch te moeilijk matchen. Ploegen als Union SG, Royal Antwerp FC, RSC Anderlecht en AA Gent draaien ook mee bovenaan en hopen stiekem op meer. Het wordt zo een spannend seizoen.