Ex-Rouche maakt Deila met de grond gelijk: "Belachelijk"

door
Ex-Rouche maakt Deila met de grond gelijk:

Ronny Deila kreeg al de nodige lof bij Standard en Club Brugge. Alleen was het einde bij de Rouches pover, bij Club is er ook nog progressie mogelijk. Alexandre Calut, momenteel aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven, was in La Capitale niet bepaald positief over de Noorse trainer.

Calut speelde vorig jaar bij Standard, maar tussen hem en Deila klikte het allerminst. De speler werd dit seizoen uitgeleend aan OHL, maar viel al snel uit met een zware blessure. Calut sprak over zijn samenwerking met Deila.

Deila geloofde niet in hem 

"Hoewel de directie van Standard altijd in mij geloofde, rekende Ronny Deila niet op mij. Ik voelde al snel dat hij een probleem met mij had. Hij vertelde me na de training dat er een nieuwe linksback op komst was, die beter was dan ik en die ging spelen. Het was Barrett Laursen. Het was zijn speler en van de ene op de andere dag was het voor mij voorbij."

Laursen was allerminst een schot in de roos en werd de afgelopen mercato met 250.000 euro verlies verkocht aan Häcken. Calut heeft geen goede herinneringen aan de huidige coach van Club Brugge.

"Deila vond mij arrogant. Hij beweerde ook dat ik slecht verdedigde. Het is een kritiek die ik kon ergens wel kon begrijpen, aangezien ik niet als linksback was opgeleid maar als nummer 8. Ik moest nog aan dat aspect van mijn spel werken.” 

Het 'plan’ van Deila

Deila gaf nadien een opvallende opdracht aan Calut. "Hij stuurde mij terug naar beloften en ik moest een soort van rapport maken waarom ik zo slecht verdedigde. Met daarbij hoe ik weer in het eerste elftal zou komen. Het was alsof ik terug op school zat. Het was zo belachelijk, dat ik dit niet deed”, vertelde Calut.

JOUW MENING TELT:
Vreemde aanpak van Deila?

Meest recent

STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

6
6
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

27
27
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

15
15
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

39
39
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

61
61
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

122
122
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

286
286
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

157
157
'Renard slaat toe: Anderlecht heeft toptarget te pakken'

Terwijl het ook elders wemelt van de geruchten is het vooral bij RSC Anderlecht bijzonder druk in de ...

652
652
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

522
522
Engeland zet tornooi op het spel: Expert woest na bizar ritueel

In Slovakije is momenteel het EK voetbal voor spelers onder de 21 jaar bezig. Engeland is ...

61
61
‘Standard-fans bedrogen: pijnlijke realiteit onthuld'

Standard Luik is aan een nieuw hoofdstuk begonnen na 777 Partners. De club hoopt de weg naar de ...

765
765
‘Supporters lachen Dessers keihard uit na vreemde transfer’

Cyriel Dessers speelde in het verleden bij KRC Genk, maar sinds 2023 staat de Nigeriaanse Belg onder ...

302
302
OHL haalt snoeihard uit: “Niemand staat boven de club!”

Oud-Heverlee Leuven heeft met David Hubert een nieuwe hoofdtrainer. Chris Coleman werd ...

122
122
Grote ogen en open monden: Wesley Sonck verrast iedereen

Wesley Sonck is naast analist ook een showbeest pur sang. De Ninovieter dook al op in een aantal ...

151
151
Club Brugge verliest twee talenten: “Daarom verhaal uit”

De jeugdopleiding van Club Brugge heeft de afgelopen jaren een enorme opmars meegemaakt. Voor het ...

510
510
Witsel naar Standard? 'Exacte situatie aan het licht'

De terugkeer van Axel Witsel werd toegejuicht door de supporters van Standard. De middenvelder brak ...

533
533
Hubert gooit alles op tafel over Anderlecht

David Hubert werd bij RSC Anderlecht de laan uitgestuurd en Besnik Hasi werd aangesteld als zijn ...

428
428
Union SG pakt plots uit met zéér straffe deal

Union SG staat erom bekend onbekende spelers voor een prikje te halen. Promise David werd zo voor ...

201
201
Talenten staan klaar bij Duivels: “Nieuwe Gouden Generatie”

De Gouden Generatie kende een hoogtepunt met een bronzen medaille op het WK in 2018. Sindsdien ...

341
341
“Waanzinnig bizar!” - De Bruyne-gekte slaat toe in Napels

Kevin De Bruyne begint aan een nieuw avontuur bij Napoli. De Italiaanse club werd afgelopen seizoen ...

131
131
Horrorscenario in de maak voor Ajax?

Bij Ajax spelen met Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida verschillende Belgen. De ...

56
56
Details Supercup bekend, nieuws over volledige kalender

Union SG werd afgelopen seizoen landskampioen in de Jupiler Pro League. De Brusselse club pakte een ...

590
590
Wie verovert het hart van Gert Verheyen? Zijn boodschap is duidelijk

Voor Gert Verheyen mag de broeksriem even ervan af, al kan je dat gerust met een korrel zout nemen. ...

229
229
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club Brugge gaan hard'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

520
520

Meer sportnieuws