Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

223
Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

Vorig seizoen wist Vincent Kompany Engeland meteen in te pakken in zijn eerste jaar als trainer in het land. Hij transformeerde in geen tijd Burnley van een bastion van ouderwets kick-and-rush-voetbal tot een fris voetballend elftal, waarmee hij bovendien meteen de titel pakte in de Championship. De Premier League blijkt echter een ander pak mouwen.

De kennismaking met het hoogste niveau loopt immers een pak minder vlot. Na vijf speeldagen is Burnley al op een degradatieplaats verzeild, want de Clarets wisten amper één punt uit hun eerste vijf competitiewedstrijden te puren. Enkel Luton Town en Sheffield United, die andere twee nieuwkomers, doen even slecht.

Moeilijke periode voor Kompany

Dat zorgt ervoor dat er stilaan de eerste vragen gesteld worden bij de werkwijze van Kompany. Het voetbal dat in de Championship nog zo succesvol was, kan in de Premier League tegen sterkere tegenstanders makkelijker bestemd worden als 'naïef', zeker als de resultaten niet volgen.

Kompany blijft echter zeer rustig bij het uitblijven van de resultaten. Zaterdag wacht alweer een lastige affiche op Newcastle, dat vorige week Sheffield nog een 0-8 aansmeerde. Op zijn persconferentie in de aanloop naar die match kreeg Kompany de vraag of dit de moeilijkste periode uit zijn carrière was.

Lessen uit Hamburg

Hij wees daarvoor echter naar zijn passage bij Hamburg, waar hij als jonge speler sukkelde met blessures en de hoge verwachtingen niet kon inlossen. "Daarom hoor je mij niet klagen", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik had het geluk gehad dat ik deze lessen kon leren toen ik jong genoeg was. Daarom hebben we vorig seizoen 101 punten behaald, omdat we niet rustten, maar gewoon door bleven gaan."

Kompany predikt dan ook geduld en herinnert er nog eens aan dat zijn Burnley eigenlijk nu al voorligt op schema. "Voor mij is het een cyclus. Dit is jaar twee in een cyclus van drie, vier of vijf jaar. Ik zie een veelbelovend team", maakt hij zich sterk.

Zal Burnley zich snel herpakken in de Premier League?

Meest recent

Beale spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Jonas De Roeck beleefde zondagavond een droomdebuut als trainer van STVV, maar dat ging wel ten ...

2
2
Trossard trekt met zeer straffe cijfers naar Rode Duivels

De Rode Duivels blazen deze week verzamelen voor hun laatste twee wedstrijden in de groepsfase van ...

5
5
Thorup neemt Genk-spelers in bescherming na magere match

KRC Genk gaat niet bepaald de interlandbreak in met een goed gevoel. Na de nederlaag van vorige week ...

29
29
Barça zet scheve situatie nog recht in kraker op Atletico

FC Barcelona heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan in LaLiga. Het blijft aan de leiding en ...

26
26
De Roeck ziet nog groot werkpunt ondanks ruime zege STVV

Jonas De Roeck heeft zijn intrede niet gemist bij zijn tweede passage op Stayen. In zijn eerste ...

10
10
Union komt aan leiding: Hubert relativeert koppositie

We duiken de interlandbreak in met een nieuwe leider in de Jupiler Pro League. Na het gelijkspel van ...

20
20
AA Gent bidt na nieuws over Vergara: "Niet ideaal"

AA Gent kan met een goed gevoel de interlandbreak in, want het heeft in zijn laatste wedstrijd weer ...

88
88
Beerschot lacht wéér in vuistje: Dender struikelt opnieuw

In de Challenger Pro League lijkt Beerschot alsmaar meer vrije baan te hebben richting de titel en ...

30
30
Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

53
53
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

61
61
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

55
55
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

262
262
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

401
401
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

116
116
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

281
281
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

144
144
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

121
121
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

516
516
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

37
37
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

585
585
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

65
65
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

791
791
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

79
79
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

676
676

Meer sportnieuws