Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

door
Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

Vorig seizoen wist Vincent Kompany Engeland meteen in te pakken in zijn eerste jaar als trainer in het land. Hij transformeerde in geen tijd Burnley van een bastion van ouderwets kick-and-rush-voetbal tot een fris voetballend elftal, waarmee hij bovendien meteen de titel pakte in de Championship. De Premier League blijkt echter een ander pak mouwen.

De kennismaking met het hoogste niveau loopt immers een pak minder vlot. Na vijf speeldagen is Burnley al op een degradatieplaats verzeild, want de Clarets wisten amper één punt uit hun eerste vijf competitiewedstrijden te puren. Enkel Luton Town en Sheffield United, die andere twee nieuwkomers, doen even slecht.

Moeilijke periode voor Kompany

Dat zorgt ervoor dat er stilaan de eerste vragen gesteld worden bij de werkwijze van Kompany. Het voetbal dat in de Championship nog zo succesvol was, kan in de Premier League tegen sterkere tegenstanders makkelijker bestemd worden als 'naïef', zeker als de resultaten niet volgen.

Kompany blijft echter zeer rustig bij het uitblijven van de resultaten. Zaterdag wacht alweer een lastige affiche op Newcastle, dat vorige week Sheffield nog een 0-8 aansmeerde. Op zijn persconferentie in de aanloop naar die match kreeg Kompany de vraag of dit de moeilijkste periode uit zijn carrière was.

Lessen uit Hamburg

Hij wees daarvoor echter naar zijn passage bij Hamburg, waar hij als jonge speler sukkelde met blessures en de hoge verwachtingen niet kon inlossen. "Daarom hoor je mij niet klagen", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik had het geluk gehad dat ik deze lessen kon leren toen ik jong genoeg was. Daarom hebben we vorig seizoen 101 punten behaald, omdat we niet rustten, maar gewoon door bleven gaan."

Kompany predikt dan ook geduld en herinnert er nog eens aan dat zijn Burnley eigenlijk nu al voorligt op schema. "Voor mij is het een cyclus. Dit is jaar twee in een cyclus van drie, vier of vijf jaar. Ik zie een veelbelovend team", maakt hij zich sterk.

Zal Burnley zich snel herpakken in de Premier League?

Meest recent

De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

9
9
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

87
87
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

39
39
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

237
237
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

31
31
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

57
57
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

122
122
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

401
401
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

228
228
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

93
93
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

275
275
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

266
266
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1203
1203
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

503
503
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

146
146
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

595
595
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

335
335
Beveren straks in 1A: Peeters oordeelt over twijfels

We zijn nog maar halfweg februari, maar de eerste nieuwkomer in de Jupiler Pro League voor volgend ...

372
372
Revelatie Club Brugge verrast: "4 op 10 voor mijn seizoen"

Er waren heel wat twijfels rond Club Brugge in de zomer, want heel wat sterkhouders vertrokken toen. ...

236
236
Smaakmaker KV Mechelen spreekt duidelijk over transfer

Zes speeldagen voor het einde van de reguliere competitie mag KV Mechelen nog altijd dromen van een ...

307
307
Waanzinnige prestatie Anderlecht: "Had 0-9 kunnen zijn"

De bekerfinale wordt een Brusselse derby, want na Union plaatste donderdagavond ook Anderlecht zich. ...

321
321
'Club Brugge pakt uit met nieuw megaproject'

Club Brugge is in het voorbije decennium uitgegroeid tot de nummer één in België, ...

461
461
Deschacht uit zijn dak: "Geef hem contract voor 5 jaar!"

Anderlecht heeft zich donderdagavond op sensationele wijze geplaatst voor de bekerfinale. Het veegde ...

519
519
'Club Brugge gaat all-in voor 10M-Italiaan'

Club Brugge heeft een Italiaanse middenvelder hoog op het lijstje staan voor de zomer. Volgens ...

258
258
WK in gevaar? Rode Duivels krijgen klap

Donderdagavond werd er in Brussel geloot voor de volgende campagne van de Nations League. Met ...

103
103

Meer sportnieuws