Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

223 stemmen
Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

Vorig seizoen wist Vincent Kompany Engeland meteen in te pakken in zijn eerste jaar als trainer in het land. Hij transformeerde in geen tijd Burnley van een bastion van ouderwets kick-and-rush-voetbal tot een fris voetballend elftal, waarmee hij bovendien meteen de titel pakte in de Championship. De Premier League blijkt echter een ander pak mouwen.

De kennismaking met het hoogste niveau loopt immers een pak minder vlot. Na vijf speeldagen is Burnley al op een degradatieplaats verzeild, want de Clarets wisten amper één punt uit hun eerste vijf competitiewedstrijden te puren. Enkel Luton Town en Sheffield United, die andere twee nieuwkomers, doen even slecht.

Moeilijke periode voor Kompany

Dat zorgt ervoor dat er stilaan de eerste vragen gesteld worden bij de werkwijze van Kompany. Het voetbal dat in de Championship nog zo succesvol was, kan in de Premier League tegen sterkere tegenstanders makkelijker bestemd worden als 'naïef', zeker als de resultaten niet volgen.

Kompany blijft echter zeer rustig bij het uitblijven van de resultaten. Zaterdag wacht alweer een lastige affiche op Newcastle, dat vorige week Sheffield nog een 0-8 aansmeerde. Op zijn persconferentie in de aanloop naar die match kreeg Kompany de vraag of dit de moeilijkste periode uit zijn carrière was.

Lessen uit Hamburg

Hij wees daarvoor echter naar zijn passage bij Hamburg, waar hij als jonge speler sukkelde met blessures en de hoge verwachtingen niet kon inlossen. "Daarom hoor je mij niet klagen", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik had het geluk gehad dat ik deze lessen kon leren toen ik jong genoeg was. Daarom hebben we vorig seizoen 101 punten behaald, omdat we niet rustten, maar gewoon door bleven gaan."

Kompany predikt dan ook geduld en herinnert er nog eens aan dat zijn Burnley eigenlijk nu al voorligt op schema. "Voor mij is het een cyclus. Dit is jaar twee in een cyclus van drie, vier of vijf jaar. Ik zie een veelbelovend team", maakt hij zich sterk.

Zal Burnley zich snel herpakken in de Premier League?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

135
135
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

66
66
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

29
29
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

149
149
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

28
28
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

39
39
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

183
183
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

556
556
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

171
171
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

71
71
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

436
436
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

75
75
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

210
210
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

537
537
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

512
512
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

484
484
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

361
361
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

199
199
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

595
595
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

268
268
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1058
1058
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

330
330
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

672
672
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

486
486
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

154
154

Meer sportnieuws