Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

door
Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

Vorig seizoen wist Vincent Kompany Engeland meteen in te pakken in zijn eerste jaar als trainer in het land. Hij transformeerde in geen tijd Burnley van een bastion van ouderwets kick-and-rush-voetbal tot een fris voetballend elftal, waarmee hij bovendien meteen de titel pakte in de Championship. De Premier League blijkt echter een ander pak mouwen.

De kennismaking met het hoogste niveau loopt immers een pak minder vlot. Na vijf speeldagen is Burnley al op een degradatieplaats verzeild, want de Clarets wisten amper één punt uit hun eerste vijf competitiewedstrijden te puren. Enkel Luton Town en Sheffield United, die andere twee nieuwkomers, doen even slecht.

Moeilijke periode voor Kompany

Dat zorgt ervoor dat er stilaan de eerste vragen gesteld worden bij de werkwijze van Kompany. Het voetbal dat in de Championship nog zo succesvol was, kan in de Premier League tegen sterkere tegenstanders makkelijker bestemd worden als 'naïef', zeker als de resultaten niet volgen.

Kompany blijft echter zeer rustig bij het uitblijven van de resultaten. Zaterdag wacht alweer een lastige affiche op Newcastle, dat vorige week Sheffield nog een 0-8 aansmeerde. Op zijn persconferentie in de aanloop naar die match kreeg Kompany de vraag of dit de moeilijkste periode uit zijn carrière was.

Lessen uit Hamburg

Hij wees daarvoor echter naar zijn passage bij Hamburg, waar hij als jonge speler sukkelde met blessures en de hoge verwachtingen niet kon inlossen. "Daarom hoor je mij niet klagen", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik had het geluk gehad dat ik deze lessen kon leren toen ik jong genoeg was. Daarom hebben we vorig seizoen 101 punten behaald, omdat we niet rustten, maar gewoon door bleven gaan."

Kompany predikt dan ook geduld en herinnert er nog eens aan dat zijn Burnley eigenlijk nu al voorligt op schema. "Voor mij is het een cyclus. Dit is jaar twee in een cyclus van drie, vier of vijf jaar. Ik zie een veelbelovend team", maakt hij zich sterk.

Zal Burnley zich snel herpakken in de Premier League?

Meest recent

Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

50
50
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

11
11
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

15
15
De Bruyne is helemaal terug: Conte en Højlund reageren

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

38
38
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

69
69
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

12
12
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

25
25
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

56
56
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

136
136
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

31
31
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

69
69
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

13
13
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

48
48
Gert Verheyen staat weer op: grote comeback na 20 jaar

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

82
82
Wisselvallig Union kraakt Dender pas na rust in Dudenpark

Union had vanavond aan één goede helft genoeg om Dender over de knie te leggen. De ...

23
23
'Nieuw drama voor Club Brugge: grote paniek rond Ordonez'

Joël Ordóñez leek op weg naar een absolute recorddeal, maar plots duiken er ...

191
191
"Enorme kwaliteiten" - Onana wild van nieuwste Rode Duivel

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

86
86
Herman Brusselmans krijgt enorm zware klap te verwerken

Herman Brusselmans staat al decennia bekend als één van de opvallendste stemmen in de ...

69
69
KVM tegen Anderlecht en Club: "Zij zijn beste van België"

KV Mechelen staat op een zucht van zijn eerste deelname ooit aan de Champions' Play-Offs. Maar het ...

154
154
Mazzu in de wolken: "Het mooiste cadeau"

De strijd om het behoud heeft zaterdagnamiddag een nieuwe wending gekregen. OH Leuven is op de ...

33
33
'Schokkende transfer Doku: transfersom bekend'

Manchester City kreeg deze week een stevige tik. Het ging met 3-0 onderuit tegen Real Madrid en ...

129
129
Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

SK Beveren liep zaterdag bijna tegen zijn eerste nederlaag van het seizoen aan. Na het titelfeest ...

77
77
OHL wint op Mambourg en wipt weg uit gevarenzone

Felice Mazzu heeft zijn oude club een peer gestoofd. Uitgerekend op Mambourg kon OHL eindelijk nog ...

30
30
Negenkoppig Bayern ontsnapt aan tweede seizoensnederlaag

Bayern München heeft de kans laten liggen om een nieuwe stap richting de titel te zetten. In de ...

93
93
De Ketelaere helpt Atalanta bij comeback aan punt in kraker

Uitstekend nieuws voor de Rode Duivels: Charles De Ketelaere heeft zaterdag zijn rentree gemaakt. De ...

33
33

Meer sportnieuws