Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

door
Crisis in Burnley? Zo reageert Kompany

Vorig seizoen wist Vincent Kompany Engeland meteen in te pakken in zijn eerste jaar als trainer in het land. Hij transformeerde in geen tijd Burnley van een bastion van ouderwets kick-and-rush-voetbal tot een fris voetballend elftal, waarmee hij bovendien meteen de titel pakte in de Championship. De Premier League blijkt echter een ander pak mouwen.

De kennismaking met het hoogste niveau loopt immers een pak minder vlot. Na vijf speeldagen is Burnley al op een degradatieplaats verzeild, want de Clarets wisten amper één punt uit hun eerste vijf competitiewedstrijden te puren. Enkel Luton Town en Sheffield United, die andere twee nieuwkomers, doen even slecht.

LEES OOK: Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Moeilijke periode voor Kompany

Dat zorgt ervoor dat er stilaan de eerste vragen gesteld worden bij de werkwijze van Kompany. Het voetbal dat in de Championship nog zo succesvol was, kan in de Premier League tegen sterkere tegenstanders makkelijker bestemd worden als 'naïef', zeker als de resultaten niet volgen.

Kompany blijft echter zeer rustig bij het uitblijven van de resultaten. Zaterdag wacht alweer een lastige affiche op Newcastle, dat vorige week Sheffield nog een 0-8 aansmeerde. Op zijn persconferentie in de aanloop naar die match kreeg Kompany de vraag of dit de moeilijkste periode uit zijn carrière was.

Lessen uit Hamburg

Hij wees daarvoor echter naar zijn passage bij Hamburg, waar hij als jonge speler sukkelde met blessures en de hoge verwachtingen niet kon inlossen. "Daarom hoor je mij niet klagen", citeert Het Laatste Nieuws. "Ik had het geluk gehad dat ik deze lessen kon leren toen ik jong genoeg was. Daarom hebben we vorig seizoen 101 punten behaald, omdat we niet rustten, maar gewoon door bleven gaan."

Kompany predikt dan ook geduld en herinnert er nog eens aan dat zijn Burnley eigenlijk nu al voorligt op schema. "Voor mij is het een cyclus. Dit is jaar twee in een cyclus van drie, vier of vijf jaar. Ik zie een veelbelovend team", maakt hij zich sterk.

Zal Burnley zich snel herpakken in de Premier League?

Meest recent

Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

21
21
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

80
80
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

166
166
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

137
137
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

268
268
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

649
649
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

311
311
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

398
398
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

332
332
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

864
864
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

370
370
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

362
362
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

397
397
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

997
997
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

28
28
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

237
237
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

399
399
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

218
218
Doku onder hoogspanning: Guardiola grijpt hard in

De feestdagen staan voor de deur en dan is het voor de profs soms tijd om de riem even los te laten. ...

79
79
Hasi in de problemen bij Anderlecht: “Hij weet het niet”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk in de Jupiler Pro League. Paars-Wit heeft grote ...

341
341
'Mika Godts staat plots voor absolute toptransfer'

Ajax beleeft tot dusver een moeilijk seizoen, maar Mika Godts is daarin wel een schaars lichtpuntje. ...

118
118
'Gouden kans: jeugdinternational gratis naar JPL'

De wintermercato opent zeer weldra zijn deuren en heel wat Belgische clubs kunnen versterking ...

109
109
"Hopelijk nooit in de JPL" - Stijnen helemaal afgemaakt

Stijn Stijnen en Patro Eisden stonden de voorbije dagen alweer volop in de spotlights, zij het ...

284
284
'Rampscenario in de maak voor Belgische profclubs'

Het blijft angstvallig afwachten welke afloop de vete tussen DAZN en de Pro League zal kennen. De ...

408
408
Theate sneert weer naar pers over Rode Duivels

Voor de Rode Duivels is 2025 een jaar met pieken en dalen geweest. Ze wisten wel hun ticket voor het ...

148
148

Meer sportnieuws