Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

door
Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

Club Brugge heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Net zoals op Anderlecht kwam Blauw-Zwart in eigen huis op achterstand tegen KRC Genk. Maar na een sterke tweede periode werd alsnog een punt uit de brand gesleept.

Het wedstrijdverloop van de inhaaltopper tegen Genk vertoonde voor Club heel wat gelijkenissen met dat van afgelopen weekend op Anderlecht. In de eerste helft was de tegenstander immers telkens de betere ploeg en kwam Blauw-Zwart ook op achterstand. Na de pauze werd de scheve situatie echter rechtgezet.

Waar zondag nog de heldenrol naar Andreas Skov Olsen ging, was het dit keer Hans Vanaken die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De aanvoerder scoorde na een uitstekende kopbal. En net zoals op Anderlecht zorgde de gelijkmaker ook meteen voor de eindstand: 1-1.

LEES OOK: 'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Jongens tegen mannen

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook kritisch voor de zwakke start van zijn ploeg. "In de eerste helft waren zij in alles beter. Het waren jongens tegen mannen", klonk het op de clubwebstek. "We speelden te voorzichtig, kwamen overal te laat en leden te vlug balverlies. Dan kom je tegen een ploeg als Genk in de problemen."

Het was dus niet de eerste keer dat Club zo tegenvallend aan een match begon. "Het is nu inderdaad al enkele keren dat we te slap beginnen. Misschien is mijn boodschap niet goed doorgedrongen, maar het is nochtans duidelijk dat we direct volle gas willen beginnen. Dat moeten we dus bekijken. We moeten vooral kordater zijn in het centrum van het middenveld."

Zorgen op rechtsback

Overigens zal Deila in de komende matchen allicht moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo viel Kyriani Sabbe al in de eerste helft geblesseerd uit. "Kyriani voelde iets in zijn enkel. Hij had er al eerder last van, maar voelde zich gisteren goed op training en gaf ook aan dat hij kon spelen. Jammer genoeg had hij al vlug opnieuw last en moest hij daarom naar de kant", aldus Deila.

Het wordt uitkijken naar hoe groot de schade is bij de jongeling. In ieder geval wordt de spoeling op de rechtsback-positie steeds dunner. Tajon Buchanan ligt immers ook nog steeds in de lappenmand. Denis Odoi lijkt bijgevolg de uitverkoren keuze om Sabbe eventueel te vervangen. De routinier viel alvast behoorlijk goed in.

Club had in de zomer een extra rechtsback moeten halen ...

Meest recent

'Trainerszoektocht Genk: plotse wending door buitenlander'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

10
10
Van Gucht en Wesley Sonck verwikkeld in ongeziene clash

Ruben Van Gucht en Wesley Sonck zijn twee echte sportdieren. De twee kruisen elkaar regelmatig in de ...

2
2
Ophef bij United: opvallend beeld brengt Lammens in lastig parket

Manchester United speelde maandagavond 4-4-gelijk tegen AFC Bournemouth. Senne Lammens toonde zich ...

24
24
'Atlético en co staan pal: Club Brugge eist monstersom'

Andreas Skov Olsen, Tajon Buchanan, Krépin Diatta, ... Club Brugge liet de voorbije seizoenen ...

164
164
‘Van Bommel naar Genk? Fans koken over’

Nauwelijks is Thorsten Fink ontslagen, of de volgende naam die in de wandelgangen rond gaat is er ...

228
228
Fiasco in Challenger Pro League: DAZN komt verklaring

Terwijl de clubs uit de Jupiler Pro League deze week gespaard worden van midweekvoetbal, wordt de ...

75
75
'Vuurwerk op Anderlecht: zicht op spectaculaire transfer'

Hoewel RSC Anderlecht de voorbije jaren zijn boekhouding weer ietwat op orde kreeg, blijven de ...

183
183
Belgisch toptalent schittert bij PSV en krijgt grote lof

PSV boekte dinsdagavond een vlotte overwinning in de KNVB Beker tegen amateurclub GVVV en lijkt ...

49
49
Barça en Chelsea voorkomen maar net bekerblamages

In Spanje en Engeland wordt er deze midweek ook bekervoetbal afgewerkt. Dinsdagavond kwamen met FC ...

42
42
Bommetje: kosten Stroeykens en co Congo WK-ticket?

Een tiental dagen geleden werd er al geloot voor de groepsfase van het WK, ook al moeten in maart ...

291
291
PSV bekert verder: droomavond voor jonge Belgen

In heel wat landen staat er deze week bekervoetbal op het programma. Zo ook in Nederland, waar ...

23
23
Toch geen ontslag? Brys brengt update over saga

Volgende week gaat de Africa Cup van start en het is nog altijd de vraag hoeveel Belgische trainers ...

104
104
Gouden kans voor Beveren na dompers Kortrijk en Beerschot

Leider SK Beveren kan deze week een gouden zaak doen in de Challenger Pro League. Het zag ...

131
131
Stoelendans gaat voort: Cercle profiteert van malaise Club

Er vond de voorbije week een ongeziene stoelendans plaats in de Jupiler Pro League, die ingezet werd ...

145
145
'Losada vindt na failliet Deinze eindelijk nieuwe club'

Iets meer dan een jaar geleden speelde zich in Deinze een tragedie af. De tweedeklasser ging ...

89
89
Guardiola meldt enorme domper voor Doku

Manchester City is de laatste weken uitstekend op dreef, onder meer met dank aan een ijzersterke ...

74
74
Verhuurde JPL-spelers: Buffalo's vinden stilaan hun draai

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

57
57
Fellaini na transfer naar Charleroi: "Band met Standard?"

Sporting Charleroi verraste iedereen door Marouane Fellaini als adviseur bij de technische staf te ...

120
120
Vrancken geeft transferplannen van STVV prijs

STVV is bezig aan een fantastisch seizoen. De Truienaars staan knap vierde in de Jupiler Pro League ...

150
150
‘Kelderdeal Anderlecht: straffe transfer bij degradant’

Anderlecht-fans wrijven zich in de ogen: hun club kijkt niet naar een bekende naam uit Europa, maar ...

327
327
Ajax strikt ex-JPL'er en ziet alweer grote naam vertrekken

Het was weer een woelige dag bij Ajax. De Amsterdammers zagen nog maar eens een belangrijke pion in ...

56
56
'Anderlecht baalt: KRC Genk niét in de running'

Bij RSC Anderlecht willen ze in januari af van heel wat spelers. Vooral Majeed Ashimeru, Thomas ...

363
363
'KRC Genk verrast: ex-Rode Duivel in beeld als T1'

Bij KRC Genk schakelen ze snel door na het ontslag van Thorsten Fink. De Limburgers zoeken naar een ...

1187
1187
STVV vindt eindelijk oplossing voor 'persona non grata'

STVV heeft eindelijk een oplossing gevonden voor Loïc Lapoussin. De aanvallende middenvelder ...

83
83
Breuk verteerd: Amy Sonck zet Instagram in vuur en vlam

In wat barre winterse tijden (al lopen de temperaturen nog behoorlijk hoog op) is er steeds Amy ...

200
200

Meer sportnieuws