Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

door
Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

Club Brugge heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Net zoals op Anderlecht kwam Blauw-Zwart in eigen huis op achterstand tegen KRC Genk. Maar na een sterke tweede periode werd alsnog een punt uit de brand gesleept.

Het wedstrijdverloop van de inhaaltopper tegen Genk vertoonde voor Club heel wat gelijkenissen met dat van afgelopen weekend op Anderlecht. In de eerste helft was de tegenstander immers telkens de betere ploeg en kwam Blauw-Zwart ook op achterstand. Na de pauze werd de scheve situatie echter rechtgezet.

Waar zondag nog de heldenrol naar Andreas Skov Olsen ging, was het dit keer Hans Vanaken die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De aanvoerder scoorde na een uitstekende kopbal. En net zoals op Anderlecht zorgde de gelijkmaker ook meteen voor de eindstand: 1-1.

LEES OOK: 'Gouden tip De Condé: Mignolet van Club naar Genk?'

Jongens tegen mannen

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook kritisch voor de zwakke start van zijn ploeg. "In de eerste helft waren zij in alles beter. Het waren jongens tegen mannen", klonk het op de clubwebstek. "We speelden te voorzichtig, kwamen overal te laat en leden te vlug balverlies. Dan kom je tegen een ploeg als Genk in de problemen."

Het was dus niet de eerste keer dat Club zo tegenvallend aan een match begon. "Het is nu inderdaad al enkele keren dat we te slap beginnen. Misschien is mijn boodschap niet goed doorgedrongen, maar het is nochtans duidelijk dat we direct volle gas willen beginnen. Dat moeten we dus bekijken. We moeten vooral kordater zijn in het centrum van het middenveld."

Zorgen op rechtsback

Overigens zal Deila in de komende matchen allicht moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo viel Kyriani Sabbe al in de eerste helft geblesseerd uit. "Kyriani voelde iets in zijn enkel. Hij had er al eerder last van, maar voelde zich gisteren goed op training en gaf ook aan dat hij kon spelen. Jammer genoeg had hij al vlug opnieuw last en moest hij daarom naar de kant", aldus Deila.

Het wordt uitkijken naar hoe groot de schade is bij de jongeling. In ieder geval wordt de spoeling op de rechtsback-positie steeds dunner. Tajon Buchanan ligt immers ook nog steeds in de lappenmand. Denis Odoi lijkt bijgevolg de uitverkoren keuze om Sabbe eventueel te vervangen. De routinier viel alvast behoorlijk goed in.

Club had in de zomer een extra rechtsback moeten halen ...

Meest recent

Ophef bij VRT: Van Gucht deelt onverwachte tik uit

Ruben Van Gucht heeft onlangs zelf de speculatie rond zijn toekomst flink aangewakkerd. Met een ...

0
0
Na 6 jaar wachten: “Onwerkelijk” voor Duivel

De Rode Duivels spelen in de komende dagen oefeninterlands tegen de Verenigde Staten en Mexico. Het ...

4
4
‘Sensatie rond Onana: verrassende club meldt zich’

Zaterdagavond beginnen de Rode Duivels aan hun voorbereiding op het WK met een oefeninterland tegen ...

15
15
Zomerse toptransfer? De Ketelaere verrast met uitspraak

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten afgereisd zonder Romelu Lukaku en dat ...

25
25
Slagveld bij Licentiecommissie: 11 clubs moeten vrezen

De lente is aangebroken en dat betekent voor Belgische voetbalclubs dat het tijd is om hun dossiers ...

132
132
'Grootmacht twijfelt plots: recorddeal Club in gevaar'

De kans is reëel dat Club Brugge komende zomer opnieuw het Belgische transferrecord zal ...

140
140
Met groeten van Mbappé: Frankrijk klopt Brazilië in oefenclash

Deze week staan heel wat interessante oefenduels op het programma met oog op het WK van komende ...

41
41
WK-barrages: Italië en Denemarken op koers, Polen ontsnapt

Donderdagavond werd de eerste ronde van de Europese WK-barrages afgewerkt. Daarbij kon Italië ...

112
112
'Topkandidaat bij City: Kompany beslist over Bayern-vertrek'

Vincent Kompany levert momenteel uitstekend werk af als hoofdtrainer van Bayern München. Toch ...

220
220
Tresoldi verklapt opvallend detail over Club-transfer

Club Brugge wil in de komende weken absoluut de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis veroveren. ...

288
288
Garcia lacht tanden bloot na eerste groepstraining in VS

De Rode Duivels vertoeven momenteel op Amerikaanse bodem voor een stage. Aanstaande zaterdag werken ...

112
112
Titelfavorieten afgewogen: "Het momentum ligt bij hun"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

124
124
'Transferklepper Barça: steraanvaller naar Camp Nou'

FC Barcelona wil in de komende weken serieus oogsten met Robert Lewandowski als aanvallend ...

175
175
De Cat naar Bayern München? 'Sleutelrol Kompany onthuld'

In de komende dagen hoopt hij zijn grote debuut als Rode Duivel te maken, ondertussen wordt ook al ...

317
317
Interlands: Turkije op zucht van WK, noodscenario Standard

Donderdag staan verschillende WK-barragewedstrijden op het programma. Daarnaast wordt er ook in de ...

73
73
‘Club Brugge blaast mercato op: 9M voor eerste zomerknaller’

Club Brugge wil deze zomer vroeg en hard toeslaan op de transfermarkt. Blauw-Zwart volgt een jonge ...

411
411
'Garcia keihard: deze spelers mogen WK op buik schrijven'

De Rode Duivels zijn geland op Amerikaanse bodem waar ze de komende dagen een stage en twee ...

292
292
Oosting jubelt: Antwerp krijgt er belangrijk wapen bij

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

403
403
'Opvolger Courtois: nieuwe nummer één Duivels staat vast'

De Rode Duivels zullen het tijdens de oefenstage in de Verenigde Staten zonder Thibaut Courtois ...

497
497
Transfervoorwaarden bekend: huurling terug naar Anderlecht?

RSC Anderlecht blijft op zoek naar een nieuwe sportief directeur. De Brusselaars willen dan ook een ...

400
400
'Erfgenaam Salah: imposante verlanglijst Liverpool gelekt'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

122
122
Titeldruk neem toe: "Schande als zij geen kampioen worden"

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

521
521
'Wit konijn Garcia: verrassende vervanger Lukaku?'

Nadat eerder al Thibaut Courtois moest afhaken, gaf nu ook Romelu Lukaku verstek bij de Rode ...

271
271
Leven na Gheysens: toekomst Antwerp oogt rooskleurig

De voorbije maanden is er veel inkt gevloeid over Antwerp. Niet alleen omwille van de ondermaatse ...

791
791
Baro betaalt zware prijs: AA Gent haakt af bij top vier

AA Gent verzekerde zich nipt van een plaats in de Champions' Play-Offs, die het toch maar mooi als ...

456
456

Meer sportnieuws