Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

794 stemmen
Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

Club Brugge heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Net zoals op Anderlecht kwam Blauw-Zwart in eigen huis op achterstand tegen KRC Genk. Maar na een sterke tweede periode werd alsnog een punt uit de brand gesleept.

Het wedstrijdverloop van de inhaaltopper tegen Genk vertoonde voor Club heel wat gelijkenissen met dat van afgelopen weekend op Anderlecht. In de eerste helft was de tegenstander immers telkens de betere ploeg en kwam Blauw-Zwart ook op achterstand. Na de pauze werd de scheve situatie echter rechtgezet.

Waar zondag nog de heldenrol naar Andreas Skov Olsen ging, was het dit keer Hans Vanaken die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De aanvoerder scoorde na een uitstekende kopbal. En net zoals op Anderlecht zorgde de gelijkmaker ook meteen voor de eindstand: 1-1.

LEES OOK: Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

Jongens tegen mannen

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook kritisch voor de zwakke start van zijn ploeg. "In de eerste helft waren zij in alles beter. Het waren jongens tegen mannen", klonk het op de clubwebstek. "We speelden te voorzichtig, kwamen overal te laat en leden te vlug balverlies. Dan kom je tegen een ploeg als Genk in de problemen."

Het was dus niet de eerste keer dat Club zo tegenvallend aan een match begon. "Het is nu inderdaad al enkele keren dat we te slap beginnen. Misschien is mijn boodschap niet goed doorgedrongen, maar het is nochtans duidelijk dat we direct volle gas willen beginnen. Dat moeten we dus bekijken. We moeten vooral kordater zijn in het centrum van het middenveld."

Zorgen op rechtsback

Overigens zal Deila in de komende matchen allicht moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo viel Kyriani Sabbe al in de eerste helft geblesseerd uit. "Kyriani voelde iets in zijn enkel. Hij had er al eerder last van, maar voelde zich gisteren goed op training en gaf ook aan dat hij kon spelen. Jammer genoeg had hij al vlug opnieuw last en moest hij daarom naar de kant", aldus Deila.

Het wordt uitkijken naar hoe groot de schade is bij de jongeling. In ieder geval wordt de spoeling op de rechtsback-positie steeds dunner. Tajon Buchanan ligt immers ook nog steeds in de lappenmand. Denis Odoi lijkt bijgevolg de uitverkoren keuze om Sabbe eventueel te vervangen. De routinier viel alvast behoorlijk goed in.

Club had in de zomer een extra rechtsback moeten halen ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

4
4
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

37
37
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

20
20
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

40
40
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

256
256
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

61
61
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

111
111
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

423
423
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

54
54
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

225
225
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

346
346
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1230
1230
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

536
536
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

172
172
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

203
203
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

784
784
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

576
576
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

272
272
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

132
132
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

201
201
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

61
61
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws