Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

door
Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

Club Brugge heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Net zoals op Anderlecht kwam Blauw-Zwart in eigen huis op achterstand tegen KRC Genk. Maar na een sterke tweede periode werd alsnog een punt uit de brand gesleept.

Het wedstrijdverloop van de inhaaltopper tegen Genk vertoonde voor Club heel wat gelijkenissen met dat van afgelopen weekend op Anderlecht. In de eerste helft was de tegenstander immers telkens de betere ploeg en kwam Blauw-Zwart ook op achterstand. Na de pauze werd de scheve situatie echter rechtgezet.

Waar zondag nog de heldenrol naar Andreas Skov Olsen ging, was het dit keer Hans Vanaken die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De aanvoerder scoorde na een uitstekende kopbal. En net zoals op Anderlecht zorgde de gelijkmaker ook meteen voor de eindstand: 1-1.

LEES OOK: 'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Jongens tegen mannen

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook kritisch voor de zwakke start van zijn ploeg. "In de eerste helft waren zij in alles beter. Het waren jongens tegen mannen", klonk het op de clubwebstek. "We speelden te voorzichtig, kwamen overal te laat en leden te vlug balverlies. Dan kom je tegen een ploeg als Genk in de problemen."

Het was dus niet de eerste keer dat Club zo tegenvallend aan een match begon. "Het is nu inderdaad al enkele keren dat we te slap beginnen. Misschien is mijn boodschap niet goed doorgedrongen, maar het is nochtans duidelijk dat we direct volle gas willen beginnen. Dat moeten we dus bekijken. We moeten vooral kordater zijn in het centrum van het middenveld."

Zorgen op rechtsback

Overigens zal Deila in de komende matchen allicht moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo viel Kyriani Sabbe al in de eerste helft geblesseerd uit. "Kyriani voelde iets in zijn enkel. Hij had er al eerder last van, maar voelde zich gisteren goed op training en gaf ook aan dat hij kon spelen. Jammer genoeg had hij al vlug opnieuw last en moest hij daarom naar de kant", aldus Deila.

Het wordt uitkijken naar hoe groot de schade is bij de jongeling. In ieder geval wordt de spoeling op de rechtsback-positie steeds dunner. Tajon Buchanan ligt immers ook nog steeds in de lappenmand. Denis Odoi lijkt bijgevolg de uitverkoren keuze om Sabbe eventueel te vervangen. De routinier viel alvast behoorlijk goed in.

Club had in de zomer een extra rechtsback moeten halen ...

Meest recent

'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

8
8
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

52
52
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

35
35
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

73
73
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

34
34
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

83
83
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

273
273
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

205
205
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

239
239
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

240
240
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

328
328
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

283
283
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

141
141
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

52
52
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

240
240
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

535
535
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

438
438
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

164
164
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

252
252
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

958
958
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

149
149
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

579
579
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

286
286

Meer sportnieuws