Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

794 stemmen
Deila reageert na nieuwe blessuredomper Club Brugge

Club Brugge heeft donderdagavond voor de derde wedstrijd op rij vrede moeten nemen met een 1-1-gelijkspel. Net zoals op Anderlecht kwam Blauw-Zwart in eigen huis op achterstand tegen KRC Genk. Maar na een sterke tweede periode werd alsnog een punt uit de brand gesleept.

Het wedstrijdverloop van de inhaaltopper tegen Genk vertoonde voor Club heel wat gelijkenissen met dat van afgelopen weekend op Anderlecht. In de eerste helft was de tegenstander immers telkens de betere ploeg en kwam Blauw-Zwart ook op achterstand. Na de pauze werd de scheve situatie echter rechtgezet.

Waar zondag nog de heldenrol naar Andreas Skov Olsen ging, was het dit keer Hans Vanaken die zijn ploeg op gelijke hoogte bracht. De aanvoerder scoorde na een uitstekende kopbal. En net zoals op Anderlecht zorgde de gelijkmaker ook meteen voor de eindstand: 1-1.

LEES OOK: 'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Jongens tegen mannen

Coach Ronny Deila was achteraf dan ook kritisch voor de zwakke start van zijn ploeg. "In de eerste helft waren zij in alles beter. Het waren jongens tegen mannen", klonk het op de clubwebstek. "We speelden te voorzichtig, kwamen overal te laat en leden te vlug balverlies. Dan kom je tegen een ploeg als Genk in de problemen."

Het was dus niet de eerste keer dat Club zo tegenvallend aan een match begon. "Het is nu inderdaad al enkele keren dat we te slap beginnen. Misschien is mijn boodschap niet goed doorgedrongen, maar het is nochtans duidelijk dat we direct volle gas willen beginnen. Dat moeten we dus bekijken. We moeten vooral kordater zijn in het centrum van het middenveld."

Zorgen op rechtsback

Overigens zal Deila in de komende matchen allicht moeten schuiven met zijn basispionnen. Zo viel Kyriani Sabbe al in de eerste helft geblesseerd uit. "Kyriani voelde iets in zijn enkel. Hij had er al eerder last van, maar voelde zich gisteren goed op training en gaf ook aan dat hij kon spelen. Jammer genoeg had hij al vlug opnieuw last en moest hij daarom naar de kant", aldus Deila.

Het wordt uitkijken naar hoe groot de schade is bij de jongeling. In ieder geval wordt de spoeling op de rechtsback-positie steeds dunner. Tajon Buchanan ligt immers ook nog steeds in de lappenmand. Denis Odoi lijkt bijgevolg de uitverkoren keuze om Sabbe eventueel te vervangen. De routinier viel alvast behoorlijk goed in.

Club had in de zomer een extra rechtsback moeten halen ...

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

12
12
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

93
93
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

80
80
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

167
167
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

163
163
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

324
324
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

320
320
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

235
235
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

69
69
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

96
96
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

173
173
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

52
52
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

59
59
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

500
500
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

125
125
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

176
176
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

183
183
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

915
915
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

97
97
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

250
250
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

120
120
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

81
81
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

36
36
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

373
373
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

101
101

Meer sportnieuws