Rollercoaster bij Union: "Dan verlies ik al mijn haar"

door
Rollercoaster bij Union:

Op voorhand was er heel wat te doen over het Brussels duel tussen RWDM en Union SG. Maar de Zwanzederby stelde ondanks zijn vroege aanvangsuur allerminst teleur. Uiteindelijk waren de bezoekers die aan het langste einde trokken met 2-3.

Union leek de derby al snel naar zijn hand te zetten nadat Gustav Nilsson de score wist te openen na amper een kwartier te spelen, al was niet helemaal duidelijk of de bal volledig over de lijn was. Alessio Castro-Montes leek er vervolgens 0-2 van te maken. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel van assist-gever Mohamed Amoura.

Het bleek echter uitstel van executie. Via een fraai doelpunt van diezelfde Amoura werd het alsnog 0-2. Maar de thuisploeg lag allesbehalve tegen de touwen. De aansluitingstreffer van Makhtar Gueye werd eerst nog afgekeurd wegens buitenspel, maar op aangeven van de VAR bleek het doelpunt toch geldig.

LEES OOK: Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

Matchwinnaar Lapoussin

Niet veel later maakte Pierre Dwomoh er zowaar 2-2 van met zijn eerste profdoelpunt. Dat bleek meteen de ruststand. Na de pauze ging het spektakelstuk gewoon verder met grote kansen aan beide zijden. Maar uiteindelijk was het toch Union dat met de zege aan de haal ging.

Diep in de extra tijd krulde Loïc Lapoussin de winnende treffer immers op fraaie wijze aan de verste paal binnen. "Een derby speel je niet, die win je. Makkelijk was het niet. Het doet deugd om de match te beslissen, ik ben er vol voor gegaan", reageerde de matchwinnaar bij Sporza.

Bibberen bij Blessin

Ook coach Alexander Blessin was na het laatste fluitsignaal zichtbaar tevreden. Al had de partij een pak minder spannend gemogen voor de Duitser. "De eerste 40 minuten hebben we perfect gespeeld, maar plots waren we 4 minuten afwezig. Uiteindelijk was het een fantastische match voor de voetballiefhebber, maar voor mij hoeft dit niet elke week. Dan verlies ik mijn haar", klonk het al lachend.

Union is dit seizoen een titelkandidaat ...

Meest recent

Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

20
20
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

103
103
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

131
131
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

49
49
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

56
56
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

105
105
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

90
90
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

410
410
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

152
152
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

221
221
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

92
92
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

567
567
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

560
560
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

276
276
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

620
620
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

85
85
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

71
71
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

72
72
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

251
251
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

78
78
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

159
159
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

224
224
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

449
449
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135

Meer sportnieuws