Rollercoaster bij Union: "Dan verlies ik al mijn haar"

door
Rollercoaster bij Union:

Op voorhand was er heel wat te doen over het Brussels duel tussen RWDM en Union SG. Maar de Zwanzederby stelde ondanks zijn vroege aanvangsuur allerminst teleur. Uiteindelijk waren de bezoekers die aan het langste einde trokken met 2-3.

Union leek de derby al snel naar zijn hand te zetten nadat Gustav Nilsson de score wist te openen na amper een kwartier te spelen, al was niet helemaal duidelijk of de bal volledig over de lijn was. Alessio Castro-Montes leek er vervolgens 0-2 van te maken. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel van assist-gever Mohamed Amoura.

Het bleek echter uitstel van executie. Via een fraai doelpunt van diezelfde Amoura werd het alsnog 0-2. Maar de thuisploeg lag allesbehalve tegen de touwen. De aansluitingstreffer van Makhtar Gueye werd eerst nog afgekeurd wegens buitenspel, maar op aangeven van de VAR bleek het doelpunt toch geldig.

LEES OOK: KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

Matchwinnaar Lapoussin

Niet veel later maakte Pierre Dwomoh er zowaar 2-2 van met zijn eerste profdoelpunt. Dat bleek meteen de ruststand. Na de pauze ging het spektakelstuk gewoon verder met grote kansen aan beide zijden. Maar uiteindelijk was het toch Union dat met de zege aan de haal ging.

Diep in de extra tijd krulde Loïc Lapoussin de winnende treffer immers op fraaie wijze aan de verste paal binnen. "Een derby speel je niet, die win je. Makkelijk was het niet. Het doet deugd om de match te beslissen, ik ben er vol voor gegaan", reageerde de matchwinnaar bij Sporza.

Bibberen bij Blessin

Ook coach Alexander Blessin was na het laatste fluitsignaal zichtbaar tevreden. Al had de partij een pak minder spannend gemogen voor de Duitser. "De eerste 40 minuten hebben we perfect gespeeld, maar plots waren we 4 minuten afwezig. Uiteindelijk was het een fantastische match voor de voetballiefhebber, maar voor mij hoeft dit niet elke week. Dan verlies ik mijn haar", klonk het al lachend.

Union is dit seizoen een titelkandidaat ...

Meest recent

Bart De Wever treft Antwerp-fan Van Looy recht in het hart

Het is andermaal crisis op de Bosuil en het hart van veel Antwerp-fans bloedt momenteel. Zo ook bij ...

16
16
Albert luidt de alarmbel voor alweer matig Anderlecht

RSC Anderlecht heeft op papier een makkelijk programma, maar als je dan punten laat liggen tegen een ...

25
25
Zulte Waregem en STVV bundelen krachten na kwalijk incident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt op Stayen, maar de 0-2 werd alsnog omgezet in een 3-2 voor ...

42
42
Anderlecht met gigantisch probleem: noodoplossing in de maak

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. De Brusselaars verdienden te winnen van La ...

164
164
KRC Genk tóch naar Play-Off I? Degryse velt verdict

Met nog vijf speeldagen te gaan in de reguliere competitie, zijn al drie ploegen (quasi) zeker van ...

134
134
Hommeles Atlético vlak voor Club: Simeone zet titularis op plaats

Deze week worden de heenwedstrijden in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. Club Brugge ...

110
110
Vergiftigd afscheidsgeschenk Renard: dubbele transferflop RSCA?

RSC Anderlecht haalde tijdens de voorbije wintermercato een aantal directe versterkingen in huis. ...

290
290
Grote verrassing bij Duivels? "Ongezien sinds Sneijder"

Eind maart staan de Rode Duivels voor een belangrijke afspraak in aanloop naar het WK, dan werken ze ...

187
187
‘Anderlecht in paniek: Schreuder-deal gaat compleet mis’

Anderlecht wou dit weekend eindelijk wit rook rond Alfred Schreuder, maar de deal zit plots ...

368
368
Union ontsnapt: ex-ref streng na 'degoutante' actie Burgess

Union SG heeft afgelopen weekend averij opgelopen in de titelrace van de Jupiler Pro League. De ...

247
247
'Kompany incasseert opdoffer van formaat bij Bayern'

Bayern München heeft zaterdag geen steken laten vallen in de Bundesliga en klopte Werder Bremen ...

114
114
'Club Brugge schrikt op: tweede bliksemvertrek in de maak'

Club Brugge deed zondag een goede zaak met zijn nipte overwinning in de stadsderby tegen Cercle ...

353
353
'Anderlecht houdt hart vast: trainersplan plots in gevaar'

RSC Anderlecht is een nieuwe teleurstelling rijker en bleef zondag op een 0-0-gelijkspel steken in ...

153
153
Nieuwe trainer Anderlecht: Llansana velt oordeel

Anderlecht blijft zeer wisselvallig presteren. De knalprestatie in de beker op Antwerp werd zondag ...

228
228
Vrancken niet te spreken: "Hier kon niet gevoetbald worden"

In de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft STVV een spectaculaire zege ...

119
119
Lukaku ziet vanaf bank titeldroom Napoli verder wegglippen

Nadat er eerder dit weekend in de Serie A al spektakel te zien was tussen Inter en Juventus, heeft ...

42
42
Vandenbroeck bijt op de lip: "Stil in het hoofd van de ref"

Zulte Waregem heeft zondag op Stayen een pijnlijke avond beleefd. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

174
174
Straffe transfer brengt Raheem Sterling naar... België

Raheem Sterling maakte onlangs een zeer verrassende transfer. De Engelse flankaanvaller met een ...

142
142
Fans Anderlecht uiten onvrede: "Het valt te begrijpen"

Anderlecht verkeerde de voorbije dagen in de zevende hemel nadat het op fraaie wijze de bekerfinale ...

399
399
STVV mengt zich na straffe comeback helemaal in titelstrijd

STVV lijkt zich stilaan helemaal te ontpoppen tot een titelkandidaat. Op vijf speeldagen van het ...

152
152
Leko geeft aan waarom Club vertrouwen put uit matige pot

Club Brugge heeft zondag de Brugse derby naar zich toe getrokken, maar evident bleek dat allerminst. ...

125
125
Euforie helemaal weg: pover Anderlecht niet voorbij La Louvière

Nog geen vier dagen na de indrukwekkende bekerzege op Antwerp FC, staat RSC Anderlecht weer stevig ...

279
279
CPL: Beveren overwint sneeuwstorm, duel Jong Gent gestaakt

De wedstrijden in de Jupiler Pro League konden uiteindelijk afgewerkt worden, in de Challenger Pro ...

66
66
‘Clash bij Anderlecht: bestbetaalde ster naar de exit?’

Bij Anderlecht schuift een belangrijk contractdossier stilaan richting breekpunt. RSCA wil de ...

675
675
Antwerp in zak en as: "Dit was géén voetbalwedstrijd"

Antwerp FC heeft een absolute horror-week achter de rug. De Great Old gaf zijn ticket voor de ...

193
193

Meer sportnieuws