Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

door
Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

Club Brugge werkte donderdagavond de uitgestelde topper tegen KRC Genk af. Om de supporters extra warm te krijgen voor deze clash, had Blauw-Zwart een speciale gast voorzien. Zo kwam niemand minder dan Noa Lang de aftrap geven in het Jan Breydel-stadion.

Club nam afgelopen zomer afscheid van zijn Nederlandse smaakmaker. Lang mikte dan ook al een tijdje op een transfer naar één van de Europese topcompetities. Maar uiteindelijk maakte hij een ietwat verrassende keuze. Zo keerde de Oranje-international terug naar de Eredivisie.

PSV Eindhoven toonde zich immers bereid om flink te investeren in zijn komst en legde zo'n 12.5 miljoen euro, exclusief bonussen, op tafel. Bij de Nederlandse vicekampioen is Lang inmiddels ook al uitgegroeid tot een vaste smaakmaker. Zo scoorde hij inmiddels al 4 keer in 8 officiële wedstrijden voor de Eredivisie-leider.

LEES OOK: 'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

Succesperiode in Brugge

Lang was uiteindelijk drie seizoenen actief bij Blauw-Zwart en toonde zich daarin behoorlijk succesvol. Hij hielp Club aan twee landstitels, liet zich op Europees niveau opmerken en werd twee keer verkozen tot 'Speler van het Jaar' bij de Bruggelingen. Bovendien kon hij in die periode zijn eerste selecties bij Oranje afdwingen.

De voetbalkwaliteiten van Lang stonden dan ook al snel buiten kijf. Maar met zijn provocerende houding en extra sportieve fratsen, zorgde hij ook voor een bedenkelijke reputatie. Hierdoor was hij regelmatig het mikpunt van fluitconcerten en boe-geroep bij de fans van de tegenstanders.

Staande ovatie

Bij het Brugse publiek werd hij al die tijd echter op handen gedragen. Dat bleek donderdagavond nog maar eens. Toen hij de aftrap mocht geven werd Lang luid toegezongen door de blauw-zwarte supporters. De Nederlander genoot zichtbaar van het applaus en hitste de fans nog wat meer op op zijn typische manier: zo ging hij in de middencirkel ostentatief op de bal staan.

Lang schopt het op termijn tot de Europese top ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

133
133
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

38
38
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

30
30
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

228
228
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

338
338
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

279
279
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

387
387
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

628
628
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

764
764
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

35
35
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

494
494
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1200
1200
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

777
777
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

445
445
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1110
1110
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

133
133
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

226
226
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

153
153
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

238
238
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

672
672
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

444
444
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

41
41
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

923
923
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1514
1514

Meer sportnieuws