Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

door
Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

Club Brugge werkte donderdagavond de uitgestelde topper tegen KRC Genk af. Om de supporters extra warm te krijgen voor deze clash, had Blauw-Zwart een speciale gast voorzien. Zo kwam niemand minder dan Noa Lang de aftrap geven in het Jan Breydel-stadion.

Club nam afgelopen zomer afscheid van zijn Nederlandse smaakmaker. Lang mikte dan ook al een tijdje op een transfer naar één van de Europese topcompetities. Maar uiteindelijk maakte hij een ietwat verrassende keuze. Zo keerde de Oranje-international terug naar de Eredivisie.

PSV Eindhoven toonde zich immers bereid om flink te investeren in zijn komst en legde zo'n 12.5 miljoen euro, exclusief bonussen, op tafel. Bij de Nederlandse vicekampioen is Lang inmiddels ook al uitgegroeid tot een vaste smaakmaker. Zo scoorde hij inmiddels al 4 keer in 8 officiële wedstrijden voor de Eredivisie-leider.

LEES OOK: Noa Lang compleet van zijn melk door De Bruyne

Succesperiode in Brugge

Lang was uiteindelijk drie seizoenen actief bij Blauw-Zwart en toonde zich daarin behoorlijk succesvol. Hij hielp Club aan twee landstitels, liet zich op Europees niveau opmerken en werd twee keer verkozen tot 'Speler van het Jaar' bij de Bruggelingen. Bovendien kon hij in die periode zijn eerste selecties bij Oranje afdwingen.

De voetbalkwaliteiten van Lang stonden dan ook al snel buiten kijf. Maar met zijn provocerende houding en extra sportieve fratsen, zorgde hij ook voor een bedenkelijke reputatie. Hierdoor was hij regelmatig het mikpunt van fluitconcerten en boe-geroep bij de fans van de tegenstanders.

Staande ovatie

Bij het Brugse publiek werd hij al die tijd echter op handen gedragen. Dat bleek donderdagavond nog maar eens. Toen hij de aftrap mocht geven werd Lang luid toegezongen door de blauw-zwarte supporters. De Nederlander genoot zichtbaar van het applaus en hitste de fans nog wat meer op op zijn typische manier: zo ging hij in de middencirkel ostentatief op de bal staan.

Lang schopt het op termijn tot de Europese top ...

Meest recent

Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

0
0
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

34
34
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

217
217
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

188
188
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

62
62
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

169
169
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

135
135
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

374
374
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

377
377
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

146
146
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

281
281
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

707
707
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

250
250
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

407
407
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

325
325
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

377
377
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

239
239
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

95
95
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

854
854
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

185
185
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

563
563
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

179
179
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

394
394
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

191
191
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

186
186

Meer sportnieuws