Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

door
Noa Lang laat Jan Breydel laatste keertje daveren

Club Brugge werkte donderdagavond de uitgestelde topper tegen KRC Genk af. Om de supporters extra warm te krijgen voor deze clash, had Blauw-Zwart een speciale gast voorzien. Zo kwam niemand minder dan Noa Lang de aftrap geven in het Jan Breydel-stadion.

Club nam afgelopen zomer afscheid van zijn Nederlandse smaakmaker. Lang mikte dan ook al een tijdje op een transfer naar één van de Europese topcompetities. Maar uiteindelijk maakte hij een ietwat verrassende keuze. Zo keerde de Oranje-international terug naar de Eredivisie.

PSV Eindhoven toonde zich immers bereid om flink te investeren in zijn komst en legde zo'n 12.5 miljoen euro, exclusief bonussen, op tafel. Bij de Nederlandse vicekampioen is Lang inmiddels ook al uitgegroeid tot een vaste smaakmaker. Zo scoorde hij inmiddels al 4 keer in 8 officiële wedstrijden voor de Eredivisie-leider.

LEES OOK: Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

Succesperiode in Brugge

Lang was uiteindelijk drie seizoenen actief bij Blauw-Zwart en toonde zich daarin behoorlijk succesvol. Hij hielp Club aan twee landstitels, liet zich op Europees niveau opmerken en werd twee keer verkozen tot 'Speler van het Jaar' bij de Bruggelingen. Bovendien kon hij in die periode zijn eerste selecties bij Oranje afdwingen.

De voetbalkwaliteiten van Lang stonden dan ook al snel buiten kijf. Maar met zijn provocerende houding en extra sportieve fratsen, zorgde hij ook voor een bedenkelijke reputatie. Hierdoor was hij regelmatig het mikpunt van fluitconcerten en boe-geroep bij de fans van de tegenstanders.

Staande ovatie

Bij het Brugse publiek werd hij al die tijd echter op handen gedragen. Dat bleek donderdagavond nog maar eens. Toen hij de aftrap mocht geven werd Lang luid toegezongen door de blauw-zwarte supporters. De Nederlander genoot zichtbaar van het applaus en hitste de fans nog wat meer op op zijn typische manier: zo ging hij in de middencirkel ostentatief op de bal staan.

Lang schopt het op termijn tot de Europese top ...

Meest recent

’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

18
18
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

11
11
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

106
106
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

154
154
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

134
134
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

473
473
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

142
142
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

655
655
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

604
604
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

114
114
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

336
336
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

479
479
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

163
163
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

119
119
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

640
640
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

262
262
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

226
226
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

421
421
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

84
84
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

294
294
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

93
93
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

98
98
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

83
83
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

79
79
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

137
137

Meer sportnieuws