Commotie in Brusselse derby: "Belgische VAR is een schande"

525 stemmen
Commotie in Brusselse derby:

Donderdagavond stond in de Jupiler Pro League een klassieker uit het Belgische voetbal op het programma. Voor het eerst in vele jaren kruisten RWDM en Union SG immers degens met mekaar in de eerste divisie. De openingstreffer van de bezoekers zorgde wel meteen voor discussie.

De zogenaamde 'Zwanzederby' kent een rijke geschiedenis, maar werd al decennia lang niet meer gespeeld op het hoogste niveau. Daar kwam donderdag dus verandering in. En in de eerste helft werd de aanwezige supporters verwend met een behoorlijk spectaculaire match.

Union leek de derby al snel naar zijn hand te zetten nadat Gustav Nilsson de score wist te openen na amper een kwartier te spelen. Alessio Castro-Montes leek er vervolgens 0-2 van te maken. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel van assist-gever Mohamed Amoura.

LEES OOK: ‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Straffe comeback RWDM

Het bleek echter uitstel van executie. Via een fraai doelpunt van Amoura werd het alsnog 0-2. Maar de thuisploeg lag allesbehalve tegen de touwen. De aansluitingstreffer van Makhtar Gueye werd eerst nog afgekeurd wegens buitenspel, maar op aangeven van de VAR bleek het doelpunt toch geldig.

Niet veel later maakte Pierre Dwomoh er zowaar 2-2 van met zijn eerste profdoelpunt. Dat bleek meteen de ruststand. Aan spektakel dus geen gebrek in het Edmond Machtensstadion. Al deed het scoreverloop de discussie over de openingsgoal wel weer oplopen.

Bal over de lijn?

Nilsson legde de 0-1 binnen na een knappe lob, maar één van de thuisverdedigers probeerde bal vlak voor de lijn nog weg te halen. De lijnrechter vond evenwel dat de bal toch binnen was. De herhaling kon daar echter geen uitsluitsel over geven, waarna de VAR het oordeel van de lijnrechter volgde. Die bedenkelijke beslissing zorgde voor heel wat kritiek op de sociale media.

Het doelpunt werd terecht goedgekeurd ...

Meest recent

Club Brugge ziet toptalent pardoes vertrekken

De afgelopen seizoenen focuste Club Brugge zich op de eigen jeugd. Verschillende spelers braken dan ...

13
13
Rode Duivels krijgen opvallende waarschuwing voor Senegal

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales van het WK op tegen Senegal. België werd alsnog ...

53
53
KAA Gent maakt plots terugkeer van pion bekend

KAA Gent is druk bezig om de selectie op orde te krijgen voor volgend seizoen. Rik De Mil is ook ...

27
27
'Totale chaos bij Antwerp: duidelijkheid wél op komst'

Royal Antwerp FC heeft momenteel een kern die niet waardig is voor de Jupiler Pro League. Dat is een ...

231
231
De Ketelaere ziet vriendin zwaar uitpakken: fans smelten weg

Charles De Ketelaere kende tot nu toe een wisselvallig WK, al zijn het uiteraard grote schoenen om ...

118
118
STVV geeft stevige transferplannen prijs

STVV stelde vandaag Frederic De Meyer voor als de nieuwe coach. Hij krijgt de enorm zware taak om ...

55
55
Anderlecht in zee met Qatar? Verschueren héél duidelijk

RSC Anderlecht is een héél interessante club voor investeerders. De afgelopen jaren ...

317
317
Lukaku zet puntjes op de i met één zinderend bericht

Er werd getwijfeld aan zijn vorm, aan zijn fitheid en zelfs aan zijn rol binnen deze generatie Rode ...

146
146
Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

139
139
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

55
55
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

611
611
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

411
411
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

204
204
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

259
259
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

53
53
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

83
83
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

32
32
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

84
84
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

130
130
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

451
451
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

153
153
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

393
393
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

528
528
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

45
45
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1296
1296

Meer sportnieuws