Commotie in Brusselse derby: "Belgische VAR is een schande"

door
Commotie in Brusselse derby:

Donderdagavond stond in de Jupiler Pro League een klassieker uit het Belgische voetbal op het programma. Voor het eerst in vele jaren kruisten RWDM en Union SG immers degens met mekaar in de eerste divisie. De openingstreffer van de bezoekers zorgde wel meteen voor discussie.

De zogenaamde 'Zwanzederby' kent een rijke geschiedenis, maar werd al decennia lang niet meer gespeeld op het hoogste niveau. Daar kwam donderdag dus verandering in. En in de eerste helft werd de aanwezige supporters verwend met een behoorlijk spectaculaire match.

Union leek de derby al snel naar zijn hand te zetten nadat Gustav Nilsson de score wist te openen na amper een kwartier te spelen. Alessio Castro-Montes leek er vervolgens 0-2 van te maken. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel van assist-gever Mohamed Amoura.

LEES OOK: Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Straffe comeback RWDM

Het bleek echter uitstel van executie. Via een fraai doelpunt van Amoura werd het alsnog 0-2. Maar de thuisploeg lag allesbehalve tegen de touwen. De aansluitingstreffer van Makhtar Gueye werd eerst nog afgekeurd wegens buitenspel, maar op aangeven van de VAR bleek het doelpunt toch geldig.

Niet veel later maakte Pierre Dwomoh er zowaar 2-2 van met zijn eerste profdoelpunt. Dat bleek meteen de ruststand. Aan spektakel dus geen gebrek in het Edmond Machtensstadion. Al deed het scoreverloop de discussie over de openingsgoal wel weer oplopen.

Bal over de lijn?

Nilsson legde de 0-1 binnen na een knappe lob, maar één van de thuisverdedigers probeerde bal vlak voor de lijn nog weg te halen. De lijnrechter vond evenwel dat de bal toch binnen was. De herhaling kon daar echter geen uitsluitsel over geven, waarna de VAR het oordeel van de lijnrechter volgde. Die bedenkelijke beslissing zorgde voor heel wat kritiek op de sociale media.

Het doelpunt werd terecht goedgekeurd ...

Meest recent

'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

65
65
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

114
114
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

13
13
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

119
119
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

97
97
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

152
152
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

100
100
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

222
222
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

373
373
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

116
116
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

72
72
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

47
47
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

56
56
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

208
208
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1251
1251
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

263
263
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

140
140
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

44
44
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

234
234
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

125
125
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

360
360
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

257
257
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

431
431
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

260
260

Meer sportnieuws