Commotie in Brusselse derby: "Belgische VAR is een schande"

door
Commotie in Brusselse derby:

Donderdagavond stond in de Jupiler Pro League een klassieker uit het Belgische voetbal op het programma. Voor het eerst in vele jaren kruisten RWDM en Union SG immers degens met mekaar in de eerste divisie. De openingstreffer van de bezoekers zorgde wel meteen voor discussie.

De zogenaamde 'Zwanzederby' kent een rijke geschiedenis, maar werd al decennia lang niet meer gespeeld op het hoogste niveau. Daar kwam donderdag dus verandering in. En in de eerste helft werd de aanwezige supporters verwend met een behoorlijk spectaculaire match.

Union leek de derby al snel naar zijn hand te zetten nadat Gustav Nilsson de score wist te openen na amper een kwartier te spelen. Alessio Castro-Montes leek er vervolgens 0-2 van te maken. Zijn doelpunt werd echter afgekeurd wegens buitenspel van assist-gever Mohamed Amoura.

LEES OOK: SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Straffe comeback RWDM

Het bleek echter uitstel van executie. Via een fraai doelpunt van Amoura werd het alsnog 0-2. Maar de thuisploeg lag allesbehalve tegen de touwen. De aansluitingstreffer van Makhtar Gueye werd eerst nog afgekeurd wegens buitenspel, maar op aangeven van de VAR bleek het doelpunt toch geldig.

Niet veel later maakte Pierre Dwomoh er zowaar 2-2 van met zijn eerste profdoelpunt. Dat bleek meteen de ruststand. Aan spektakel dus geen gebrek in het Edmond Machtensstadion. Al deed het scoreverloop de discussie over de openingsgoal wel weer oplopen.

Bal over de lijn?

Nilsson legde de 0-1 binnen na een knappe lob, maar één van de thuisverdedigers probeerde bal vlak voor de lijn nog weg te halen. De lijnrechter vond evenwel dat de bal toch binnen was. De herhaling kon daar echter geen uitsluitsel over geven, waarna de VAR het oordeel van de lijnrechter volgde. Die bedenkelijke beslissing zorgde voor heel wat kritiek op de sociale media.

Het doelpunt werd terecht goedgekeurd ...

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

25
25
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

39
39
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

116
116
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

133
133
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

246
246
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

326
326
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

127
127
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

90
90
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

490
490
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

287
287
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

261
261
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

167
167
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

271
271
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

417
417
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

67
67
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

133
133
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

207
207
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

70
70
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

198
198
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

148
148
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

126
126

Meer sportnieuws