Transfertargets Barça gelekt: 'Nog meer Joao's in 2024'

door
Transfertargets Barça gelekt: 'Nog meer Joao's in 2024'

FC Barcelona is meer dan behoorlijk aan het nieuwe seizoen begonnen. Desondanks werkt men bij de Catalaanse grootmacht ook al aan de nabije toekomst. Zo zou de titelverdediger in La Liga alweer een nieuwe transferstrategie hebben bedacht.

In de zomer van 2022 haalde het Barça-bestuur allerlei boekhoudkundige constructies boven om zich van de nodige aanwinsten te verzekeren. Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers.

Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona. In het uiterste slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis gestrikt. En de komst van de twee Portugezen is voorlopig een voltreffer.

LEES OOK: ‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Nieuw succesrecept

Dat succes heeft Barça inmiddels op ideeën gebracht, zo meldt Mundo Deportivo. De Spaanse kampioen kon Félix en Cancelo tijdelijk overnemen van Manchester City en Atlético Madrid omdat ze niet meer in de plannen voorkwamen bij hun respectievelijke moederclubs. Anders leek hun komst onhaalbaar.

En dus zou men momenteel zoeken naar andere grote namen die om uiteenlopende redenen op een zijspoor zijn beland. Bijvoorbeeld aan Jadon Sancho, die disciplinair geschorst is bij Manchester United. Of jongens die om sportieve redenen hun plek zijn verloren als Mathijs de Ligt (Bayern München) en Kai Havertz (Arsenal).

Transfervrije koopjes

Volgens MD zal men deze strategie nog veel meer gebruiken in de komende mercato's: 'er komen nog meer Joao's aan in 2024', klinkt het. Daarnaast blijft Barcelona ook rondkijken naar spelers die komende zomer einde contract zijn en dan transfervrij op te pikken vallen. Jorginho (Arsenal), Anthony Martial (Manchester United) en Nico Williams (Athletic Bilbao) zijn alvast enkele pistes.

🚀

Barça hoort bij de 10 beste clubs in Europa van dit moment ...

Meest recent

Beerschot klaar: "Er kunnen knotsgekke dingen gebeuren"

Beerschot speelt dit weekend de finale van de Promotion Play-Offs tegen Lommel SK. Ze trekken eerst ...

41
41
Garcia verrast compleet met uitspraak over toekomst bij Ajax

In het voetbal is het zeer belangrijk om de juiste mensen te kennen. Vraag dat maar aan Oscar ...

21
21
Vurige De Zerbi komt met zelden geziene monoloog

Tottenham staat op een degradatieplaats. De Engelse subtopper draait een werkelijk dramatisch ...

23
23
Zulte Waregem pakt in ultieme slot de scalp van Cercle

In de Jupiler Pro League stond vanavond de partij tussen Cercle Brugge en Zulte Waregem op het ...

30
30
STVV op zucht van stunt: "Gaan er vol voor"

STVV kent een van de beste seizoenen uit zijn clubgeschiedenis. De Truienaars staan knap derde in de ...

89
89
Hubert heeft goed én slecht nieuws bij Union SG

Union SG gaat voor een historisch seizoen. De Brusselaars kunnen de dubbel winnen de komende weken. ...

60
60
Frans verrast met uitdaging bij Nederlandse club

Frederic Frans heeft na zijn passage bij Sporting Hasselt en RWDM, waar hij werd ontslagen, en Jong ...

16
16
Leko laat fans Club én Anderlecht nu al watertanden

Club Brugge trekt met vertrouwen naar RSC Anderlecht, al moeten ze toch altijd opletten. Verslapping ...

157
157
'Bundesliga-club klopt weldra aan bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht is het behalen van een Europese groepsfase héél belangrijk. ...

193
193
'Scherpen kan zeer mooie transfer versieren'

Bij Union SG gaan er in de zomer heel wat sterkhouders de club verlaten. De Brusselaars zien dat ...

47
47
Na mogelijk verlies Mokio: Garcia moet deze topper vastleggen

Jorthy Mokio kiest mogelijk voor Congo en dat zou een fikse tegenvaller voor de Rode Duivels. ...

113
113
Bom barst bij Club: Leko dumpt dure speler zonder pardon

Club Brugge haalde in de winter een speler binnen die meteen een verschil moest maken, maar nu ...

353
353
'Fake news: Romelu Lukaku niét naar deze club'

Romelu Lukaku, er wordt heel veel gezegd en geschreven. Zeker in Italië. De aanvaller zou ...

58
58
'KRC Genk passeert nog eens langs de kassa voor Penders'

KRC Genk is een club die al jaren héél goed verkoopt. De club heeft als opleidingsclub ...

262
262
"Toptransfer naar Club Brugge? Geen sprake van"

Club Brugge werd de afgelopen dagen veelvuldig in verband gebracht met Dies Janse. Sasha Tavolieri ...

214
214
Antwerp ontdekt nieuw goudhaantje: “Sturm und drang”

Royal Antwerp FC doet plots volop mee voor winst in de Europe Play-Offs. Door het puntenverlies van ...

84
84
‘Strijd om Openda barst los: zomerse oplossing dichter’

Loïs Openda zit in een moeilijke periode. De aanvaller speelt op huurbasis bij Juventus, maar ...

35
35
De Mil zwiert duidelijke ambities KAA Gent op tafel

KAA Gent hoopt tegen KV Mechelen de rug te rechten in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s ...

77
77
Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht

Club Brugge en RSC Anderlecht bekampen elkaar komende speeldag in de Champions Play-Offs. ...

208
208
Mokio in storm na interlandwending: “Rechtszaak op komst”

Vandaag kwam het nieuws naar buiten dat Jorthy Mokio voor de Congolese nationale ploeg wil uitkomen. ...

106
106
Kompany is streng: belofte bij Bayern na PSG

De topper tussen PSG en Bayern München in de halve finale van de Champions League zindert nog ...

83
83
Nicky Hayen schuift Genk-probleem resoluut van tafel

KRC Genk leek op weg naar een gemakkelijke winst in de Europe Play-Offs, maar de afgelopen weken ...

135
135
Leko meldt slecht nieuws voor twee Club-pionnen

Club Brugge neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart hoopt de goede vorm door ...

410
410
‘Godts incasseert mokerslag: knaltransfer in rook’

Mika Godts is hot in Nederland én daarbuiten. De buitenspeler schittert dit seizoen bij Ajax ...

41
41
‘Schoktransfer Lukaku: Rode Duivel krijgt harde voorwaarden’

Romelu Lukaku kent een desastreus seizoen bij Napoli en de Italiaanse club wil afscheid nemen van ...

169
169

Meer sportnieuws