Transfertargets Barça gelekt: 'Nog meer Joao's in 2024'

door
Transfertargets Barça gelekt: 'Nog meer Joao's in 2024'

FC Barcelona is meer dan behoorlijk aan het nieuwe seizoen begonnen. Desondanks werkt men bij de Catalaanse grootmacht ook al aan de nabije toekomst. Zo zou de titelverdediger in La Liga alweer een nieuwe transferstrategie hebben bedacht.

In de zomer van 2022 haalde het Barça-bestuur allerlei boekhoudkundige constructies boven om zich van de nodige aanwinsten te verzekeren. Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers.

Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona. In het uiterste slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis gestrikt. En de komst van de twee Portugezen is voorlopig een voltreffer.

LEES OOK: Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Nieuw succesrecept

Dat succes heeft Barça inmiddels op ideeën gebracht, zo meldt Mundo Deportivo. De Spaanse kampioen kon Félix en Cancelo tijdelijk overnemen van Manchester City en Atlético Madrid omdat ze niet meer in de plannen voorkwamen bij hun respectievelijke moederclubs. Anders leek hun komst onhaalbaar.

En dus zou men momenteel zoeken naar andere grote namen die om uiteenlopende redenen op een zijspoor zijn beland. Bijvoorbeeld aan Jadon Sancho, die disciplinair geschorst is bij Manchester United. Of jongens die om sportieve redenen hun plek zijn verloren als Mathijs de Ligt (Bayern München) en Kai Havertz (Arsenal).

Transfervrije koopjes

Volgens MD zal men deze strategie nog veel meer gebruiken in de komende mercato's: 'er komen nog meer Joao's aan in 2024', klinkt het. Daarnaast blijft Barcelona ook rondkijken naar spelers die komende zomer einde contract zijn en dan transfervrij op te pikken vallen. Jorginho (Arsenal), Anthony Martial (Manchester United) en Nico Williams (Athletic Bilbao) zijn alvast enkele pistes.

Barça hoort bij de 10 beste clubs in Europa van dit moment ...

Meest recent

AA Gent pleit Dean vrij: "Gevaarlijk precedent"

Vooraf verkeerde AA Gent omwille van het 125-jarig clubbestaan nog in feeststemming, maar na de ...

0
0
Nederland verstomt: Club Brugge plant ‘brutale’ transfer

Club Brugge jaagt op een verrassende naam uit Nederland. Een tiener die dit seizoen doorbreekt in de ...

76
76
'KRC Genk kan cashen: goudhaantje weg in januari?'

KRC Genk deed de afgelopen jaren meermaals gouden zaken op de transfermarkt, waarbij de Limburgers ...

80
80
Club-Barcelona: Hayen & Flick maken selecties bekend

Hoogdag in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdagavond gastheer speelt voor niemand minder dan FC ...

55
55
Hasi maakt brokken: Bertaccini out, Vazquez in?

Met zijn rug tegen de muur besloot Besnik Hasi om tegen KV Mechelen vier aanvallers aan de aftrap te ...

327
327
Antwerp & AA Gent binden strijd aan met Bondsparket

Afgelopen weekend was het Halloween, en dus besloten Max Dean en Daam Foulon om nog eens uit te ...

160
160
Hayen verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

In de Champions League krijgt Club Brugge woensdag FC Barcelona over de vloer. In aanloop naar het ...

159
159
Annelien Coorevits breekt taboe: “Passie was er nooit"

Ze vormden jarenlang één van de bekendste koppels van het Vlaamse medialandschap: ...

137
137
Club is klaar: Seys roept oorlogstaal naar Lamine Yamal

Club Brugge kijkt FC Barcelona recht in de ogen namens de Champions League. De gedroomde affiche ...

125
125
Thibo Somers slaat stevig op tafel: grijpt Antwerp in?

Het rommelt ferm bij Royal Antwerp FC. The Great Old ging afgelopen speeldag weer onderuit en Stef ...

238
238
Depay in vieze papieren: Braziliaanse gooit alles op tafel

Memphis Depay verraste vriend en vijand door plotsklaps naar Brazilië te verkassen, maar in ...

44
44
Hayen ziet groot pijnpunt Barça: “Daar liggen kansen”

Club Brugge is de grote underdog tegen FC Barcelona. Nicky Hayen gaf een persconferentie voor de ...

77
77
Anderlecht en Lierse in diepe rouw: André De Nul overleden

RSC Anderlecht en Lierse zijn in diepe rouw gedompeld. Voormalige Rode Duivel André De Nul is ...

0
0
Oorlog bij DAZN: analisten vliegen elkaar naar de keel

Het is niet enkel oorlog tussen DAZN, de Pro League en de telecombedrijven, maar ook binnen de ...

413
413
Karetsas doet opmerkelijke onthulling bij KRC Genk

Konstantinos Karetsas zat even in een ferme dip bij KRC Genk. De afgelopen wedstrijden kwam de ...

116
116
Waarschuwing Barça: "Club Brugge is net als Atlético"

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Blauw-Zwart is uiteraard de ...

199
199
"Moeilijke periode KDB en gezin" - steun uit onverwachte hoek

Kevin De Bruyne zit in zak en as. De middenvelder was sterk begonnen bij Napoli, maar de Rode Duivel ...

141
141
KAA Gent verrast met duidelijk statement over Leko

KAA Gent wisselt sterke prestaties af met zwakke. De Buffalo’s wonnen twee wedstrijden op rij ...

302
302
Binnenlandse Zaken moeit zich: Anderlecht-fans op de korrel

Afgelopen speeldag werden een honderdtal supporters op de vingers getikt omdat hun ticket niet ...

216
216
TRANSFERUURTJE: ‘Club Brugge vreest, Anderlecht wil toptalent'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

318
318
Woedende Filip Joos eist ontslag van Belgische ref

Afgelopen speeldag was er heel wat te doen om het openingsdoelpunt van Union SG tegen Zulte Waregem. ...

431
431
De Bilde pakt uit met pikante onthulling: "7 vrouwen..."

Gilles De Bilde blijft ook na zijn carrière een klinkende naam in de Belgische voetbalwereld. ...

211
211
FC Barcelona grijpt drastisch in voor Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen FC Barcelona. Dinsdag rond 18 uur komen de ...

357
357
Dender verbaast met stunttransfer: grote naam binnen

FC Dender heeft op de officiële kanalen plots een transfer voorgesteld. De zomermercato is ...

104
104
Weer supportersboycot in JPL: “Een gebrek aan respect”

Dit seizoen komt het plots vaak voor: uitsupporters die een boycot organiseren omdat ze misnoegd ...

532
532

Meer sportnieuws