Vrancken: "Dan zal El Khannouss klaar zijn voor stap hogerop"

122
Vrancken:

KRC Genk kende een bewogen zomer, waarin het toch tot het laatste moment speuren was naar versterking en vrezen voor het vertrek van sterkhouders. Uiteindelijk werden op het nippertje met de komst van El Ouahdi en vooral Zeqiri de lacunes in de selectie nog opgevuld, al zagen de Limburgers wel met Mike Trésor nog één van hun absolute uitblinkers vertrekken.

De offensieve middenvelder blikte terug op een geweldig seizoen, waarin hij assistkoning, Profvoetballer van het Jaar én Rode Duivel werd. Dat bekroonde hij op de valreep nog met een transfer naar Burnley, waar hij zich in de Premier League mag bewijzen. Zijn vertrek was wel een grote aderlating voor Gent.

LEES OOK: Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

Groot werkpunt voor El Khannouss

Om de leemte in te vullen, wordt er in de Cegeka Arena vooral gekeken naar Bilal El Khannouss. Het 19-jarige goudhaantje nam vrijwel meteen het rugnummer 10 van Trésor over en neemt sinds diens vertrek ook de stilstaande fases voor zijn rekening. Met die extra verantwoordelijkheid moet de Belgische Marokkaan een nieuwe stap in zijn ontwikkeling zetten.

Wouter Vrancken ziet immers nog één groot werkpunt voor El Khannouss. "Hij weet waaraan hij moet werken. Vooral in de zone van de waarheid, ook al zijn z'n statistieken intussen beter", stelt de trainer in Het Laatste Nieuws. "Zijn talent én stats combineren: dat is de speler die hij moet worden. En dan kan hij hogerop in zijn carrière."

Nog niet klaar voor volgende stap

Er was het voorbije jaar al heel wat interesse voor El Khannouss, nadat hij vorig seizoen helemaal doorbrak en in de winter ook dé grote verrassing was in de WK-selectie van Marokko, dat ook nog eens de halve finale haalde. De spelmaker maakte ook indruk toen hij mocht opdraven in de kleine finale tegen Kroatië, alsook tijdens een oefeninterland tegen Brazilië in maart.

Desondanks kan El Khannouss in Genk nog de nodige stappen zetten en dus besloot hij al snel om nog minstens een seizoen bij de club te blijven. Hij heeft in Genk ook nog een contract tot 2027 en dus zitten alle partijen in een comfortabele situatie met het oog op de toekomst.

Zal El Khannouss na dit seizoen klaar zijn voor de volgende stap?

Meest recent

Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

0
0
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

29
29
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

427
427
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

170
170
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

273
273
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

375
375
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

122
122
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

62
62
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

168
168
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

477
477
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

672
672
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

642
642
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

773
773
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

785
785
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

446
446
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

86
86
‘Valse start Jesse Bisiwu: verdict bij Barça bekend’

Jesse Bisiwu maakte deze zomer de verrassende overstap van Club Brugge naar FC Barcelona. Nog voor ...

236
236
Charleroi stelt supertalent met geweldig filmpje voor

Sporting Charleroi heeft op de valreep nog een transfer afgerond. De Carolo’s zijn uitstekend ...

30
30
KV Kortrijk pakt uit met Anderlecht-talent

KV Kortrijk heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een Anderlecht-talent. De ...

125
125
Anderlecht-fans komen plots met woest statement

RSC Anderlecht is behoorlijk aan het seizoen begonnen. Vooral de Europese kwalificatie voor de ...

501
501
José Mourinho slaat keihard terug op Vincent Kompany

José Mourinho is dit seizoen weer de hoofdtrainer van Real Madrid. De Portugese oefenmeester ...

453
453
Antwerp maakt nog last minute-vertrekker bekend

Royal Antwerp FC is bijna klaar op de zomermercato. Terwijl The Great Old nadrukkelijk in verband ...

169
169
‘Antwerp op zucht van stunt: groen licht Vermeeren’

Zien we Arthur Vermeeren binnenkort weer op de Bosuil? De middenvelder brak op jonge leeftijd door ...

367
367
STVV blijft gaan: Belgisch toptalent is elfde zomertransfer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

56
56
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht niet klaar, stunts Antwerp en OHL’

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dag bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

375
375

Meer sportnieuws