Vrancken: "Dan zal El Khannouss klaar zijn voor stap hogerop"

122 stemmen
Vrancken:

KRC Genk kende een bewogen zomer, waarin het toch tot het laatste moment speuren was naar versterking en vrezen voor het vertrek van sterkhouders. Uiteindelijk werden op het nippertje met de komst van El Ouahdi en vooral Zeqiri de lacunes in de selectie nog opgevuld, al zagen de Limburgers wel met Mike Trésor nog één van hun absolute uitblinkers vertrekken.

De offensieve middenvelder blikte terug op een geweldig seizoen, waarin hij assistkoning, Profvoetballer van het Jaar én Rode Duivel werd. Dat bekroonde hij op de valreep nog met een transfer naar Burnley, waar hij zich in de Premier League mag bewijzen. Zijn vertrek was wel een grote aderlating voor Gent.

LEES OOK: KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

Groot werkpunt voor El Khannouss

Om de leemte in te vullen, wordt er in de Cegeka Arena vooral gekeken naar Bilal El Khannouss. Het 19-jarige goudhaantje nam vrijwel meteen het rugnummer 10 van Trésor over en neemt sinds diens vertrek ook de stilstaande fases voor zijn rekening. Met die extra verantwoordelijkheid moet de Belgische Marokkaan een nieuwe stap in zijn ontwikkeling zetten.

Wouter Vrancken ziet immers nog één groot werkpunt voor El Khannouss. "Hij weet waaraan hij moet werken. Vooral in de zone van de waarheid, ook al zijn z'n statistieken intussen beter", stelt de trainer in Het Laatste Nieuws. "Zijn talent én stats combineren: dat is de speler die hij moet worden. En dan kan hij hogerop in zijn carrière."

Nog niet klaar voor volgende stap

Er was het voorbije jaar al heel wat interesse voor El Khannouss, nadat hij vorig seizoen helemaal doorbrak en in de winter ook dé grote verrassing was in de WK-selectie van Marokko, dat ook nog eens de halve finale haalde. De spelmaker maakte ook indruk toen hij mocht opdraven in de kleine finale tegen Kroatië, alsook tijdens een oefeninterland tegen Brazilië in maart.

Desondanks kan El Khannouss in Genk nog de nodige stappen zetten en dus besloot hij al snel om nog minstens een seizoen bij de club te blijven. Hij heeft in Genk ook nog een contract tot 2027 en dus zitten alle partijen in een comfortabele situatie met het oog op de toekomst.

Zal El Khannouss na dit seizoen klaar zijn voor de volgende stap?

Meest recent

Hans Vanaken zorgt voor totaal ongeloof bij VRT-gezicht

Op een WK waar de spotlights vooral naar de grote sterren gaan, kreeg Hans Vanaken onverwacht een ...

39
39
Ambitieus Standard plukt Club Brugge-pion officieel weg

Standard Luik hoopt snel weer aan de top van het Belgische voetbal te staan. De Rouches willen weer ...

48
48
Borguet jubelt: Anderlecht pakt uit met nieuw toptalent

RSC Anderlecht staat bekend om de befaamde jeugdopleiding. Paars-Wit zet elk jaar vol in op de ...

85
85
Speciale gast voor De Bruyne en Lukaku tegen Iran

De tweede wedstrijd van het WK voor de Rode Duivels sluipt dichterbij. België speelde 1-1 ...

17
17
‘Hakimi voor de rechter: verkrachtingszaak ontploft’

Achraf Hakimi is één van de sterspelers van het Marokkaanse nationale elftal en een ...

58
58
‘Anderlecht komt op stoom: vier aanwinsten onderweg’

RSC Anderlecht is onder Antoine Sibierski aan een nieuw hoofdstuk begonnen. Paars-Wit hoopt deze ...

608
608
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht pakt ferm uit, Club slikt dompers’

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

396
396
'Club Brugge baalt en loopt nieuwe Nusa mis'

Club Brugge maakt er de laatste jaren een handelsmerk van om piepjonge buitenlandse toptalenten voor ...

174
174
Nainggolan spreekt straffe ambitie voor komend seizoen uit

Alsmaar meer Belgische clubs beginnen aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen. Dat is vooral het ...

51
51
KV Mechelen shopt bij Antwerp: "Ik moest zelf zoeken"

KV Mechelen was één van de aangename verrassingen van het afgelopen seizoen in de ...

255
255
Broos haalt stevig uit naar organisatie en Tsjechië

De groepsfase overleven zal moeilijk worden, maar sowieso moeten Hugo Broos en Zuid-Afrika het WK al ...

92
92
Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

Door het WK zullen de echte toptransfers deze zomer mogelijk wat langer op zich laten wachten, maar ...

91
91
'Club strijdt met PSV om exotisch goudklompje'

Na het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord herschikte Club Brugge zijn sportieve cel, met ...

105
105
Antwerp-flop legt uit waarom het fout liep op Bosuil

Voor Antwerp was het afgelopen seizoen ronduit een ontgoocheling, want het raakte eigenlijk nooit ...

173
173
Transfer tijdens WK? Raskin spreekt klare taal

Het WK en de transferzomer vallen samen en dat zorgt ervoor dat het voor clubs en spelers vaak ...

43
43
'Club wil wéér shoppen bij ex-team Jashari en Stankovic'

Club Brugge maakte de voorbije jaren grote indruk met zijn transferbeleid. Daarbij valt op dat het ...

158
158
Straf nieuws voor Rode Duivels: verlenging tot 2034

De Rode Duivels hopen op dit WK hoge ogen te gooien, maar met een gelijkspel tegen Egypte namen ze ...

41
41
Rode Duivels krijgen belangrijk nieuws over rentree Debast

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor hun tweede wedstrijd op dit WK, waarin ze zondag de ...

221
221
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

70
70
'Club Brugge ziet belangrijk dossier plots kantelen'

Het is voorlopig nog wachten tot de zomermercato van Club Brugge echt losbarst. Achter de schermen ...

337
337
Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

240
240
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

805
805
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

237
237
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

90
90
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

87
87

Meer sportnieuws