Vrancken: "Dan zal El Khannouss klaar zijn voor stap hogerop"

door
Vrancken:

KRC Genk kende een bewogen zomer, waarin het toch tot het laatste moment speuren was naar versterking en vrezen voor het vertrek van sterkhouders. Uiteindelijk werden op het nippertje met de komst van El Ouahdi en vooral Zeqiri de lacunes in de selectie nog opgevuld, al zagen de Limburgers wel met Mike Trésor nog één van hun absolute uitblinkers vertrekken.

De offensieve middenvelder blikte terug op een geweldig seizoen, waarin hij assistkoning, Profvoetballer van het Jaar én Rode Duivel werd. Dat bekroonde hij op de valreep nog met een transfer naar Burnley, waar hij zich in de Premier League mag bewijzen. Zijn vertrek was wel een grote aderlating voor Gent.

LEES OOK: Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

Groot werkpunt voor El Khannouss

Om de leemte in te vullen, wordt er in de Cegeka Arena vooral gekeken naar Bilal El Khannouss. Het 19-jarige goudhaantje nam vrijwel meteen het rugnummer 10 van Trésor over en neemt sinds diens vertrek ook de stilstaande fases voor zijn rekening. Met die extra verantwoordelijkheid moet de Belgische Marokkaan een nieuwe stap in zijn ontwikkeling zetten.

Wouter Vrancken ziet immers nog één groot werkpunt voor El Khannouss. "Hij weet waaraan hij moet werken. Vooral in de zone van de waarheid, ook al zijn z'n statistieken intussen beter", stelt de trainer in Het Laatste Nieuws. "Zijn talent én stats combineren: dat is de speler die hij moet worden. En dan kan hij hogerop in zijn carrière."

Nog niet klaar voor volgende stap

Er was het voorbije jaar al heel wat interesse voor El Khannouss, nadat hij vorig seizoen helemaal doorbrak en in de winter ook dé grote verrassing was in de WK-selectie van Marokko, dat ook nog eens de halve finale haalde. De spelmaker maakte ook indruk toen hij mocht opdraven in de kleine finale tegen Kroatië, alsook tijdens een oefeninterland tegen Brazilië in maart.

Desondanks kan El Khannouss in Genk nog de nodige stappen zetten en dus besloot hij al snel om nog minstens een seizoen bij de club te blijven. Hij heeft in Genk ook nog een contract tot 2027 en dus zitten alle partijen in een comfortabele situatie met het oog op de toekomst.

Zal El Khannouss na dit seizoen klaar zijn voor de volgende stap?

Meest recent

Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

113
113
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

73
73
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

6
6
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

141
141
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

333
333
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

298
298
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

369
369
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

288
288
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

57
57
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

677
677
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

559
559
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

423
423
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

332
332
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

150
150
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

796
796
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

159
159
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

181
181
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

953
953
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

181
181
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

280
280
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

135
135

Meer sportnieuws