Vrancken: "Dan zal El Khannouss klaar zijn voor stap hogerop"

door
Vrancken:

KRC Genk kende een bewogen zomer, waarin het toch tot het laatste moment speuren was naar versterking en vrezen voor het vertrek van sterkhouders. Uiteindelijk werden op het nippertje met de komst van El Ouahdi en vooral Zeqiri de lacunes in de selectie nog opgevuld, al zagen de Limburgers wel met Mike Trésor nog één van hun absolute uitblinkers vertrekken.

De offensieve middenvelder blikte terug op een geweldig seizoen, waarin hij assistkoning, Profvoetballer van het Jaar én Rode Duivel werd. Dat bekroonde hij op de valreep nog met een transfer naar Burnley, waar hij zich in de Premier League mag bewijzen. Zijn vertrek was wel een grote aderlating voor Gent.

LEES OOK: Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

Groot werkpunt voor El Khannouss

Om de leemte in te vullen, wordt er in de Cegeka Arena vooral gekeken naar Bilal El Khannouss. Het 19-jarige goudhaantje nam vrijwel meteen het rugnummer 10 van Trésor over en neemt sinds diens vertrek ook de stilstaande fases voor zijn rekening. Met die extra verantwoordelijkheid moet de Belgische Marokkaan een nieuwe stap in zijn ontwikkeling zetten.

Wouter Vrancken ziet immers nog één groot werkpunt voor El Khannouss. "Hij weet waaraan hij moet werken. Vooral in de zone van de waarheid, ook al zijn z'n statistieken intussen beter", stelt de trainer in Het Laatste Nieuws. "Zijn talent én stats combineren: dat is de speler die hij moet worden. En dan kan hij hogerop in zijn carrière."

Nog niet klaar voor volgende stap

Er was het voorbije jaar al heel wat interesse voor El Khannouss, nadat hij vorig seizoen helemaal doorbrak en in de winter ook dé grote verrassing was in de WK-selectie van Marokko, dat ook nog eens de halve finale haalde. De spelmaker maakte ook indruk toen hij mocht opdraven in de kleine finale tegen Kroatië, alsook tijdens een oefeninterland tegen Brazilië in maart.

Desondanks kan El Khannouss in Genk nog de nodige stappen zetten en dus besloot hij al snel om nog minstens een seizoen bij de club te blijven. Hij heeft in Genk ook nog een contract tot 2027 en dus zitten alle partijen in een comfortabele situatie met het oog op de toekomst.

Zal El Khannouss na dit seizoen klaar zijn voor de volgende stap?

Meest recent

Simic verrast: "Anderlecht was ook vergevorderd met hen"

RSC Anderlecht verkocht Jan-Carlo Simic aan Al-Ittihad. Een transfer die héél erg ...

14
14
Club Brugge houdt hart nu al vast: "Als zij vertrekken…"

Club Brugge maakte weer heel veel indruk tegen AS Monaco. Blauw-Zwart blijft een centrale as hebben ...

39
39
Vanaken benoemt verrassende Bruggeling: "Hij was uitstekend"

Hans Vanaken heeft donderdagavond andermaal indruk gemaakt op het allerhoogste niveau. Na de ...

205
205
Hayen komt met statement na bizar Onyedika-incident

Club Brugge heeft donderdag tegen AS Monaco andermaal voor een memorabele Champions League-avond ...

186
186
"Meesterwerk" - kranten delen 10 op 10 uit aan Club-held

In navolging van Union SG heeft ook Club Brugge serieus indruk gemaakt tijdens de openingsspeeldag ...

182
182
UCL: Doku en co verbrodden terugkeer KDB, Barça wint nipt

Kevin De Bruyne heeft een terugkeer in mineur beleefd op het veld van Manchester City. De Rode ...

64
64
Forbs gelooft ogen niet bij Club-ploegmaat: "Fenomeen!"

Met een 4-1-overwinning tegen AS Monaco heeft Club Brugge meteen de toon gezet bij de start van zijn ...

445
445
L'Equipe lyrisch voor Club: drie spelers met 8 op 10

Club Brugge KV heeft op de openingsspeeldag van de League Phase in de Champions League meteen stevig ...

596
596
Nieuwe grote doorbraak: DAZN vindt akkoord in Vlaanderen

Daags voor de achtste speeldag in de Jupiler Pro League, is een nieuwe doorbraak bereikt in de soap ...

918
918
Enorme domper: comeback De Bruyne eindigt met pijnlijke wissel

In de Champions League keerde Kevin De Bruyne met SSC Napoli donderdagavond terug naar zijn ...

270
270
Smet op Club-show: Hayen grijpt in, uitbrander aan zijlijn

Club Brugge heeft een fenomenale start van zijn Champions League-campagne genomen. De Belgische ...

597
597
Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

479
479
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

212
212
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

91
91
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

278
278
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

314
314
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

166
166
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

309
309
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

366
366
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

80
80
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

391
391
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

147
147
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

244
244
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

613
613
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

73
73

Meer sportnieuws