Philippe Clement onthult duidelijke toekomstplannen

door
Philippe Clement onthult duidelijke toekomstplannen

De jongste jaren zien we alsmaar meer Belgische trainers hun kans wagen in het buitenland. Met Vincent Kompany is er nu zelfs een Belgische coach in de Premier League, terwijl Will Still in de Ligue 1 hoge ogen gooit bij Stade Reims. In de Franse competitie was vorig seizoen ook nog Philippe Clement actief.

Hij slaagde er echter niet in om AS Monaco naar een Europees ticket te leiden. Na een teleurstellend seizoenseinde met een schamele één op twaalf zakte de club uit het Prinsdom nog weg naar de zesde plaats en daardoor bleven ze achter met lege handen. Het kostte Clement ook zijn job.

LEES OOK: Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Geen optie interessant genoeg

Bijna vier maanden later zit de 49-jarige nog steeds zonder club. Zijn naam werd even genoemd bij Al-Shabab in Saudi-Arabië, maar dat ging uiteindelijk niet door. Daardoor blijft het nog steeds wachten op een nieuwe uitdaging voor de ex-trainer van Club Brugge en Genk.

"De voorbije zomer hebben we met een aantal partijen gesproken", zegt Clement daarover aan Sporza. "Alleen was geen enkele optie interessant genoeg om nu al in te stappen. Ik had ook wat pech met de timing van mijn ontslag – begin juni hadden veel ploegen hun trainer al. Maar het is wel de bedoeling dat ik binnenkort weer ergens aan de slag ga."

Niet terug naar België

Waar dat zal zijn, is voorlopig nog koffiedik kijken. Als Clement mikt op een grote Europese competitie, dan zal hij moeten wachten tot daar een plaatsje vrijkomt. En midden in het seizoen zal het dan ook zijn bij een ploeg die in de problemen zit.

Eén ding is voor Clement wel uitgesloten: een terugkeer naar België. "Ik ben meer dan 30 jaar actief geweest in eigen land. Dan heb je nu zin om even iets anders te doen in het leven. Het wordt dus sowieso een avontuur in het buitenland", besluit hij.

Zal Clement snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

'Maat is vol bij KRC Genk: misnoegd bestuur grijpt in'

In de Europe Play-Offs is KRC Genk uiterst tegenvallend aan de terugronde begonnen. De Limburgers ...

0
0
Spectaculaire wending: Belgisch voetbal terug op televisie!

De soap rond de beeldrechten in het Belgische voetbal is een nieuwe wending rijker. Vanaf volgend ...

123
123
'Lukaku flirt met schaamteloze transferbom'

Lukaku duikt opnieuw op in een transferdossier dat Italië doet daveren. Na een moeilijk seizoen ...

18
18
Titelstrijd in beslissende plooi? Analisten doen uitspraak

Nog vier speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs en de titelstrijd is een volledig nieuwe ...

72
72
Hoogspanning Union: oorzaak gekend voor uithaal Burgess

Christian Burgess heeft afgelopen weekend heel wat stof doen opwaaien. Na de nederlaag op STVV pakte ...

324
324
Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

210
210
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

137
137
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

42
42
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

24
24
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

216
216
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

77
77
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

462
462
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

172
172
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

173
173
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

36
36
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

394
394
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

387
387
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

300
300
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

137
137
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

223
223
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

575
575
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

151
151
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

119
119
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

78
78
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

271
271

Meer sportnieuws