Philippe Clement onthult duidelijke toekomstplannen

door
Philippe Clement onthult duidelijke toekomstplannen

De jongste jaren zien we alsmaar meer Belgische trainers hun kans wagen in het buitenland. Met Vincent Kompany is er nu zelfs een Belgische coach in de Premier League, terwijl Will Still in de Ligue 1 hoge ogen gooit bij Stade Reims. In de Franse competitie was vorig seizoen ook nog Philippe Clement actief.

Hij slaagde er echter niet in om AS Monaco naar een Europees ticket te leiden. Na een teleurstellend seizoenseinde met een schamele één op twaalf zakte de club uit het Prinsdom nog weg naar de zesde plaats en daardoor bleven ze achter met lege handen. Het kostte Clement ook zijn job.

LEES OOK: Jonge Duivel: "Geruchten over Anderlecht gehoord, maar..."

Geen optie interessant genoeg

Bijna vier maanden later zit de 49-jarige nog steeds zonder club. Zijn naam werd even genoemd bij Al-Shabab in Saudi-Arabië, maar dat ging uiteindelijk niet door. Daardoor blijft het nog steeds wachten op een nieuwe uitdaging voor de ex-trainer van Club Brugge en Genk.

"De voorbije zomer hebben we met een aantal partijen gesproken", zegt Clement daarover aan Sporza. "Alleen was geen enkele optie interessant genoeg om nu al in te stappen. Ik had ook wat pech met de timing van mijn ontslag – begin juni hadden veel ploegen hun trainer al. Maar het is wel de bedoeling dat ik binnenkort weer ergens aan de slag ga."

Niet terug naar België

Waar dat zal zijn, is voorlopig nog koffiedik kijken. Als Clement mikt op een grote Europese competitie, dan zal hij moeten wachten tot daar een plaatsje vrijkomt. En midden in het seizoen zal het dan ook zijn bij een ploeg die in de problemen zit.

Eén ding is voor Clement wel uitgesloten: een terugkeer naar België. "Ik ben meer dan 30 jaar actief geweest in eigen land. Dan heb je nu zin om even iets anders te doen in het leven. Het wordt dus sowieso een avontuur in het buitenland", besluit hij.

Zal Clement snel een nieuwe club vinden?

Meest recent

Spanje, Zwitserland, Oostenrijk, Schotland naar WK na thrillers

Naast de Rode Duivels wisten nog een aantal Europese landen zich dinsdag van het WK te verzilveren. ...

18
18
Rode Duivels mogen met monsterscore toch nog naar WK

De Rode Duivels hebben dinsdagavond gewoon hun ticket voor het WK binnengehaald. Tegen Liechtenstein ...

33
33
Van Gaal ziet pijnlijke oorzaak voor crisis bij Ajax

Voor Ajax is het alweer een zwaar tegenvallend seizoen aan het worden. In de Eredivisie heeft het nu ...

13
13
Toch nog een opsteker: jonge Duivels mogen nog dromen van EK

Het is voor de Belgische nationale jeugdelftallen geen al te best interlandluik geworden. De Jonge ...

44
44
Rode Duivels op voorsprong, maar fans uiten grote twijfel

De Rode Duivels lijken goed op weg om hun ticket voor het WK gewoon binnen te halen. Tegen ...

70
70
'Geen Anderlecht, FC Barcelona slaat wel hard toe'

RSC Anderlecht wordt jaarlijks met tientallen spelers in verband gebracht. Het ene dossier is al ...

129
129
Benzema sluit deze sensationale transfer niét uit

Rondom Karim Benzema is het al een tijdje stil. Hij speelt niet meer in Europa en bolt rustig uit in ...

43
43
JPL-smaakmaker 'vergeten': "Zou meedraaien bij Rode Duivels"

Elke interlandperiode worden een aantal namen genoemd die toch bij de selectie horen. Ook deze keer. ...

110
110
Bizarre keuze Garcia roept vragen op: "Waarom?"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg voor de partij tegen Liechtenstein meegedeeld. Daar vielen toch ...

371
371
Garcia verrast stevig met 11 namen tegen Liechtenstein

De Rode Duivels zullen vanavond het WK veiligstellen tegen Liechtenstein. Iedereen verwacht een zeer ...

383
383
KRC Genk pakt uit met gigantisch mooi project

KRC Genk is een club die niet alleen is met het voetbalaspect. De club denkt ook heel erg aan zijn ...

61
61
Albert hekelt bepaalde media: "Verliezen alle objectiviteit"

De Rode Duivels zullen zich vanavond wellicht plaatsen voor het WK van komende zomer in Canada, ...

79
79
Kritiek op Garcia terecht? Twee ex-Rode Duivels oordelen

Rudi Garcia krijgt de volle laag van bepaalde media. De Fransman gaat vanavond wellicht zijn tweede ...

92
92
'Club Brugge sprakeloos: Tresoldi forceert nu shockdeal’

Na die zinderende Barça-avond kijkt heel Europa anders naar Nicolò Tresoldi. Niet ...

805
805
'Ajax pakt uit en wil gigantisch grote naam strikken'

Het is nog maar eens crisis in Amsterdam. Ajax ontsloeg John Heitinga en technisch directeur Alex ...

110
110
Beelden uit amateur ontploffen online: "Gij hebt niks..."

Opmerkelijke taferelen dit weekend in ons amateurvoetbal. Daar moest de ongeslagen leider Londerzeel ...

103
103
Buffel ziet opvolger Lukaku: "Hij is de grootste killer"

De Rode Duivels hebben een aanvallend probleem. Romelu Lukaku wordt enorm gemist. Maar wie staat ...

389
389
Terechte kritiek? Deze cijfers zeggen alles over Duivels

Rudi Garcia krijgt bijzonder veel kritiek. Peter Vandenbempt spreekt zelfs van de slechtste ...

84
84
Club Brugge krijgt fameuze opsteker in stadiondossier

Al sinds mensenheugenis hoopt Club Brugge te verhuizen naar een nieuwe thuishaven, maar telkens dook ...

1154
1154
Wils in de wolken: sterkhouder Antwerp viert comeback

Dankzij de deugddoende zege tegen La Louvière kon Stef Wils met een gerust gemoed de ...

368
368
'Garcia verrast vriend & vijand met opstelling Rode Duivels'

Behoudens een blamage verzekeren de Rode Duivels zich straks tegen Liechtenstein van een WK-ticket. ...

393
393
Kompany greep naast deze zeer opmerkelijke aanwinst

Vincent Kompany maakt dit seizoen zeer grote indruk met Bayern München. De eerste zestien ...

50
50
'Club Brugge vreest: strijd om Tzolis helemaal los'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke winter te staan. Niet dat het veel versterking nodig heeft, ...

172
172
'Belgische (top)clubs willen transferslag slaan bij Dender'

Dender beleeft een zeer moeilijk seizoen en lijkt af te stevenen op degradatie. Bijna halfweg de ...

268
268
'Saelemaekers krijgt cruciaal toekomstnieuws bij Milan'

Het valt nog af te wachten of Rudi Garcia straks tegen Liechtenstein een basisplaats in petto zal ...

83
83

Meer sportnieuws