Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"

door
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren:

Club Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar slaagt er al een tijdje niet meer in om de nul te houden. De laatste clean-sheet van Simon Mignolet dateert alweer van midden augustus op Eupen. En dus wordt met een kritisch oog naar de defensie gekeken.

Afgelopen zomer werd de achterhoede van Club Brugge stevig herschikt. Zo werd afscheid genomen van Clinton Mata en Abakar Sylla, in principe twee sterkhouders. Daarnaast liet Blauw-Zwart ook Jack Hendry vertrekken. Desondanks besloten de Bruggelingen om geen extra defensieve versterking te voorzien.

Dat heeft voor een groot deel te maken met het jonge geweld dat Club nog achter de hand heeft. Zo gelooft men bij Blauw-Zwart volop in de ontwikkeling van Jorne Spileers. Het 18-jarige jeugdproduct kreeg eind vorig seizoen zijn kans en sindsdien is hij uitgegroeid tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

Sterke Ordoñez

Spileers liet zich de laatste weken wel op enkele foutjes betrappen. Desondanks blijft coach Ronny Deila volop achter hem staan. "Hij maakt soms foutjes, maar is heel erg moedig. Hij is goed aan de bal, stapt vaak in, leest het spel goed. En heeft snelheid. Qua luchtduels en balontzettingen is er nog werk, maar hij wordt elke week beter. Ik zie iemand met heel veel potentieel", klonk het op zijn persbabbel.

En Deila ziet er nog een defensief talent aankomen. Zo gelooft hij dat de Ecuadoraanse international Joel Ordoñez eveneens over een pak potentieel beschikt. "Hij was actief bij de nationale ploeg en scoorde meteen weer bij Club Nxt. Hij is ook een groot talent zoals Spileers dat is", aldus de Noorse trainer.

Kansen geven

Deila vindt het dan ook belangrijk dat de jongeren voldoende kansen blijven krijgen. Daar moeten hij en de club volgens hem over waken. "Bij Club Brugge gaat het niet alleen over wedstrijden winnen, maar ook over spelers ontwikkelen. Als je hen geen tijd heeft, dan lukt dat niet", besloot Deila.

Deila moet nog meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

15
15
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

45
45
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

200
200
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

23
23
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

64
64
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

669
669
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

369
369
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

577
577
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

16
16
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

199
199
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

305
305
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

295
295
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

271
271
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

214
214
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

252
252
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

103
103
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

572
572
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

521
521
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

120
120
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

495
495
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

597
597
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

279
279
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

316
316
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

536
536

Meer sportnieuws