Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"

door
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren:

Club Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar slaagt er al een tijdje niet meer in om de nul te houden. De laatste clean-sheet van Simon Mignolet dateert alweer van midden augustus op Eupen. En dus wordt met een kritisch oog naar de defensie gekeken.

Afgelopen zomer werd de achterhoede van Club Brugge stevig herschikt. Zo werd afscheid genomen van Clinton Mata en Abakar Sylla, in principe twee sterkhouders. Daarnaast liet Blauw-Zwart ook Jack Hendry vertrekken. Desondanks besloten de Bruggelingen om geen extra defensieve versterking te voorzien.

Dat heeft voor een groot deel te maken met het jonge geweld dat Club nog achter de hand heeft. Zo gelooft men bij Blauw-Zwart volop in de ontwikkeling van Jorne Spileers. Het 18-jarige jeugdproduct kreeg eind vorig seizoen zijn kans en sindsdien is hij uitgegroeid tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: 'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Sterke Ordoñez

Spileers liet zich de laatste weken wel op enkele foutjes betrappen. Desondanks blijft coach Ronny Deila volop achter hem staan. "Hij maakt soms foutjes, maar is heel erg moedig. Hij is goed aan de bal, stapt vaak in, leest het spel goed. En heeft snelheid. Qua luchtduels en balontzettingen is er nog werk, maar hij wordt elke week beter. Ik zie iemand met heel veel potentieel", klonk het op zijn persbabbel.

En Deila ziet er nog een defensief talent aankomen. Zo gelooft hij dat de Ecuadoraanse international Joel Ordoñez eveneens over een pak potentieel beschikt. "Hij was actief bij de nationale ploeg en scoorde meteen weer bij Club Nxt. Hij is ook een groot talent zoals Spileers dat is", aldus de Noorse trainer.

Kansen geven

Deila vindt het dan ook belangrijk dat de jongeren voldoende kansen blijven krijgen. Daar moeten hij en de club volgens hem over waken. "Bij Club Brugge gaat het niet alleen over wedstrijden winnen, maar ook over spelers ontwikkelen. Als je hen geen tijd heeft, dan lukt dat niet", besloot Deila.

Deila moet nog meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

0
0
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

4
4
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

9
9
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

168
168
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

69
69
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

82
82
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

334
334
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

154
154
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

158
158
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

80
80
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

103
103
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

194
194
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

46
46
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

478
478
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

174
174
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

227
227
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

207
207
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

635
635
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

293
293
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

187
187
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

98
98
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

176
176
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

243
243
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

494
494

Meer sportnieuws