Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"

1065 stemmen
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren:

Club Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar slaagt er al een tijdje niet meer in om de nul te houden. De laatste clean-sheet van Simon Mignolet dateert alweer van midden augustus op Eupen. En dus wordt met een kritisch oog naar de defensie gekeken.

Afgelopen zomer werd de achterhoede van Club Brugge stevig herschikt. Zo werd afscheid genomen van Clinton Mata en Abakar Sylla, in principe twee sterkhouders. Daarnaast liet Blauw-Zwart ook Jack Hendry vertrekken. Desondanks besloten de Bruggelingen om geen extra defensieve versterking te voorzien.

Dat heeft voor een groot deel te maken met het jonge geweld dat Club nog achter de hand heeft. Zo gelooft men bij Blauw-Zwart volop in de ontwikkeling van Jorne Spileers. Het 18-jarige jeugdproduct kreeg eind vorig seizoen zijn kans en sindsdien is hij uitgegroeid tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club schiet in actie,Lukaku out bij Napoli'

Sterke Ordoñez

Spileers liet zich de laatste weken wel op enkele foutjes betrappen. Desondanks blijft coach Ronny Deila volop achter hem staan. "Hij maakt soms foutjes, maar is heel erg moedig. Hij is goed aan de bal, stapt vaak in, leest het spel goed. En heeft snelheid. Qua luchtduels en balontzettingen is er nog werk, maar hij wordt elke week beter. Ik zie iemand met heel veel potentieel", klonk het op zijn persbabbel.

En Deila ziet er nog een defensief talent aankomen. Zo gelooft hij dat de Ecuadoraanse international Joel Ordoñez eveneens over een pak potentieel beschikt. "Hij was actief bij de nationale ploeg en scoorde meteen weer bij Club Nxt. Hij is ook een groot talent zoals Spileers dat is", aldus de Noorse trainer.

Kansen geven

Deila vindt het dan ook belangrijk dat de jongeren voldoende kansen blijven krijgen. Daar moeten hij en de club volgens hem over waken. "Bij Club Brugge gaat het niet alleen over wedstrijden winnen, maar ook over spelers ontwikkelen. Als je hen geen tijd heeft, dan lukt dat niet", besloot Deila.

Deila moet nog meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

7
7
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

103
103
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

26
26
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

107
107
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

145
145
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

52
52
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

105
105
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

212
212
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

125
125
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

117
117
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

315
315
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

196
196
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

172
172
Jan Boskamp haalt vernietigend uit naar Marc Coucke

Jan Boskamp kunnen we best beschrijven als een waar boegbeeld van Anderlecht. De flegmatieke ...

216
216
Coosemans-rel krijgt vervolg: bondsparket doet uitspraak

Colin Coosemans raakte de voorbije dagen in het oog van de storm met zijn bedenkelijke gedrag tegen ...

349
349
'Crisisberaad bij Antwerp: bliksemontslag Oosting op tafel'

Antwerp FC is het spoor volledig bijster in de Europe Play-Offs. Die dramatische prestaties hebben ...

241
241
Deschacht vindt opnieuw de liefde: “Klaar voor volgende stap”

Het hart van Olivier Deschacht bloedde eerder deze week nog hevig bij de verloren bekerfinale van ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Tzolis, nieuwe coach Real'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

172
172
‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

De titeldruk begint te stijgen. Zondag kijken Club Brugge en Union SG elkaar in de ogen in een ...

501
501
Spelersgroep Antwerp velt duidelijk oordeel over Oosting

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. In de Europe Play-Offs verloor het de afgelopen weken ...

264
264
Guardiola verbaast iedereen met toekomstplannen

Manchester City kan tegen Chelsea weer een prijs pakken. Pep Guardiola kan zijn twintigste trofee ...

108
108
Rampscenario voor Simon Mignolet bij Club Brugge?

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met profvoetbal. De doelman van Club Brugge hoopt ...

484
484
Hommeles bij Antwerp: Daam Foulon haalt hard uit

Royal Antwerp FC zit in zak en as. The Great Old verloor in de Europe Play-Offs van Oud-Heverlee ...

317
317
Godts reageert na WK-mokerslag: boodschap voor Garcia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de WK-selectie bekendgemaakt. In de 26-koppige selectie van de Rode ...

272
272
'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

111
111

Meer sportnieuws