Deila schuift nieuw Club-talent naar voren: "Zoals Spileers"

door
Deila schuift nieuw Club-talent naar voren:

Club Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begonnen, maar slaagt er al een tijdje niet meer in om de nul te houden. De laatste clean-sheet van Simon Mignolet dateert alweer van midden augustus op Eupen. En dus wordt met een kritisch oog naar de defensie gekeken.

Afgelopen zomer werd de achterhoede van Club Brugge stevig herschikt. Zo werd afscheid genomen van Clinton Mata en Abakar Sylla, in principe twee sterkhouders. Daarnaast liet Blauw-Zwart ook Jack Hendry vertrekken. Desondanks besloten de Bruggelingen om geen extra defensieve versterking te voorzien.

Dat heeft voor een groot deel te maken met het jonge geweld dat Club nog achter de hand heeft. Zo gelooft men bij Blauw-Zwart volop in de ontwikkeling van Jorne Spileers. Het 18-jarige jeugdproduct kreeg eind vorig seizoen zijn kans en sindsdien is hij uitgegroeid tot een vaste basiskracht.

LEES OOK: 'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

Sterke Ordoñez

Spileers liet zich de laatste weken wel op enkele foutjes betrappen. Desondanks blijft coach Ronny Deila volop achter hem staan. "Hij maakt soms foutjes, maar is heel erg moedig. Hij is goed aan de bal, stapt vaak in, leest het spel goed. En heeft snelheid. Qua luchtduels en balontzettingen is er nog werk, maar hij wordt elke week beter. Ik zie iemand met heel veel potentieel", klonk het op zijn persbabbel.

En Deila ziet er nog een defensief talent aankomen. Zo gelooft hij dat de Ecuadoraanse international Joel Ordoñez eveneens over een pak potentieel beschikt. "Hij was actief bij de nationale ploeg en scoorde meteen weer bij Club Nxt. Hij is ook een groot talent zoals Spileers dat is", aldus de Noorse trainer.

Kansen geven

Deila vindt het dan ook belangrijk dat de jongeren voldoende kansen blijven krijgen. Daar moeten hij en de club volgens hem over waken. "Bij Club Brugge gaat het niet alleen over wedstrijden winnen, maar ook over spelers ontwikkelen. Als je hen geen tijd heeft, dan lukt dat niet", besloot Deila.

Deila moet nog meer kansen geven aan de eigen jeugd ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

12
12
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

17
17
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

19
19
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

20
20
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

383
383
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

211
211
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

102
102
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

341
341
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

120
120
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

201
201
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

170
170
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

125
125
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

90
90
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

102
102
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

118
118
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

68
68
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

288
288
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

85
85
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

149
149
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

147
147
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

504
504
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

372
372
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

518
518
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

455
455
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

386
386

Meer sportnieuws