Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

door
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

RSC Anderlecht bleef in zijn voorbije drie competitieduels telkens op een gelijkspel steken. De Brusselaars willen dan ook met de volle buit aan de haal gaan in het komende tweeluik tegen KAS Eupen en KV Mechelen. Maar coach Brian Riemer moet dan wel met zijn basispionnen schuiven.

Paars-Wit kwam immers niet ongehavend uit de topper tegen Club Brugge. Vlak voor rust moest Thomas Delaney immers noodgedwongen naar de kant worden gehaald nadat de Deense middenvelder bij een duel verkeerd neerkwam op zijn schouder. En het verdicht is behoorlijk zwaar voor de ervaren kracht. Delaney liep namelijk een breuk aan het sleutelbeen op.

De zomeraanwinst ging inmiddels onder het mes en zou volgens de eerste schattingen uit zijn tot begin of zelfs midden- november. Een flinke streep door de rekening. Al heeft Riemer wel voldoende alternatieven om zijn landgenoot te vervangen op het middenveld.

LEES OOK: Vazquez onthult dé reden waarom hij bij Anderlecht faalde

Opluchting rond Dolberg

Daarnaast moest ook Kasper Dolberg de strijd vroegtijdig staken. De Deen liep een blessure op, scoorde vervolgens nog wel de openingstreffer, maar moest alsnog naar de kant gehaald worden. In zijn geval lijkt de schade echter goed mee te vallen.

De onderzoeken bracht immers geen spierscheur of andere zware letsels aan het licht. In het beste geval maakt hij komend weekend zelfs alweer zijn rentree in de basiself, maar die kans lijkt eerder klein. Sowieso zal RSCA geen overbodige risico's nemen met zijn topaanwinst.

Met 'valse 9'?

Indien Dolberg onvoldoende fit raakt, wordt het uitkijken naar wie hem zal vervangen. Luis Vazquez is de meest logische optie, maar de Argentijn kon tot dusver niet geheel overtuigen. Bij La Dernière Heure oppert men dan ook een verrassend alternatief: zo zou Riemer ervoor kunnen kiezen om met een soort van 'valse 9' te spelen. Een rol die pakweg Thorgan Hazard op zich kan nemen. Al is die mogelijkheid behoorlijk klein. Een herkansing van Benito Raman lijkt dan weer uitgesloten.

Indien Dolberg niet fit geraakt, moet Vazquez starten ...

Meest recent

Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

3
3
Leko voert viert wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

75
75
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

48
48
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

53
53
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

103
103
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

214
214
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

205
205
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

40
40
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

95
95
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

185
185
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

106
106
Schokgolf in Napels: De Bruyne na één seizoen weer weg?

Volgens Italiaanse bronnen zou Kevin De Bruyne dit weekend terugkeren naar Italië om de ...

169
169
Trainersplan Anderlecht op helling: "Anders riskeer je gezeik"

RSC Anderlecht dreigt zijn trainersplan alsnog te moeten omgooien. De recordkampioen had de intentie ...

172
172
Club Brugge bij Europese subtop? "Om er echt bij te horen ..."

Club Brugge maakte deze week opnieuw indruk in de Champions League. Ondanks een 0-2-achterstand aan ...

398
398
Nieuwe twist in Vinicius-rel: dít zegt Prestianni tegen UEFA

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid werd deze week overschaduwd door de ...

351
351
AA Gent incasseert zware klap: "Serieus over praten"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Barça vol voor Duivel, bliksemexit bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

239
239
Stankovic wijst naar woorden Leko: “Mooiste compliment”

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic compleet losgebarsten. De zoon van Inter-legende Dejan is ...

162
162
Turkse fans pakken Tedesco genadeloos aan: “Parasiet!”

Domenico Tedesco was in het verleden de bondscoach van de Rode Duivels, maar dat draaide uit op een ...

135
135
Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

226
226
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

81
81
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

390
390
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

124
124
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

425
425
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

182
182

Meer sportnieuws