Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

door
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

RSC Anderlecht bleef in zijn voorbije drie competitieduels telkens op een gelijkspel steken. De Brusselaars willen dan ook met de volle buit aan de haal gaan in het komende tweeluik tegen KAS Eupen en KV Mechelen. Maar coach Brian Riemer moet dan wel met zijn basispionnen schuiven.

Paars-Wit kwam immers niet ongehavend uit de topper tegen Club Brugge. Vlak voor rust moest Thomas Delaney immers noodgedwongen naar de kant worden gehaald nadat de Deense middenvelder bij een duel verkeerd neerkwam op zijn schouder. En het verdicht is behoorlijk zwaar voor de ervaren kracht. Delaney liep namelijk een breuk aan het sleutelbeen op.

De zomeraanwinst ging inmiddels onder het mes en zou volgens de eerste schattingen uit zijn tot begin of zelfs midden- november. Een flinke streep door de rekening. Al heeft Riemer wel voldoende alternatieven om zijn landgenoot te vervangen op het middenveld.

LEES OOK: Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Opluchting rond Dolberg

Daarnaast moest ook Kasper Dolberg de strijd vroegtijdig staken. De Deen liep een blessure op, scoorde vervolgens nog wel de openingstreffer, maar moest alsnog naar de kant gehaald worden. In zijn geval lijkt de schade echter goed mee te vallen.

De onderzoeken bracht immers geen spierscheur of andere zware letsels aan het licht. In het beste geval maakt hij komend weekend zelfs alweer zijn rentree in de basiself, maar die kans lijkt eerder klein. Sowieso zal RSCA geen overbodige risico's nemen met zijn topaanwinst.

Met 'valse 9'?

Indien Dolberg onvoldoende fit raakt, wordt het uitkijken naar wie hem zal vervangen. Luis Vazquez is de meest logische optie, maar de Argentijn kon tot dusver niet geheel overtuigen. Bij La Dernière Heure oppert men dan ook een verrassend alternatief: zo zou Riemer ervoor kunnen kiezen om met een soort van 'valse 9' te spelen. Een rol die pakweg Thorgan Hazard op zich kan nemen. Al is die mogelijkheid behoorlijk klein. Een herkansing van Benito Raman lijkt dan weer uitgesloten.

Indien Dolberg niet fit geraakt, moet Vazquez starten ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

41
41
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

118
118
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

105
105
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

131
131
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

68
68
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

563
563
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

284
284
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

136
136
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

297
297
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

209
209
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

371
371
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

351
351
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

473
473
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

212
212
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

103
103
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

413
413
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

379
379
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

291
291
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

223
223
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

298
298
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws