Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

487
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

RSC Anderlecht bleef in zijn voorbije drie competitieduels telkens op een gelijkspel steken. De Brusselaars willen dan ook met de volle buit aan de haal gaan in het komende tweeluik tegen KAS Eupen en KV Mechelen. Maar coach Brian Riemer moet dan wel met zijn basispionnen schuiven.

Paars-Wit kwam immers niet ongehavend uit de topper tegen Club Brugge. Vlak voor rust moest Thomas Delaney immers noodgedwongen naar de kant worden gehaald nadat de Deense middenvelder bij een duel verkeerd neerkwam op zijn schouder. En het verdicht is behoorlijk zwaar voor de ervaren kracht. Delaney liep namelijk een breuk aan het sleutelbeen op.

De zomeraanwinst ging inmiddels onder het mes en zou volgens de eerste schattingen uit zijn tot begin of zelfs midden- november. Een flinke streep door de rekening. Al heeft Riemer wel voldoende alternatieven om zijn landgenoot te vervangen op het middenveld.

LEES OOK: Frankrijk op stelten: ongeziene vernedering Hazard en co

Opluchting rond Dolberg

Daarnaast moest ook Kasper Dolberg de strijd vroegtijdig staken. De Deen liep een blessure op, scoorde vervolgens nog wel de openingstreffer, maar moest alsnog naar de kant gehaald worden. In zijn geval lijkt de schade echter goed mee te vallen.

De onderzoeken bracht immers geen spierscheur of andere zware letsels aan het licht. In het beste geval maakt hij komend weekend zelfs alweer zijn rentree in de basiself, maar die kans lijkt eerder klein. Sowieso zal RSCA geen overbodige risico's nemen met zijn topaanwinst.

Met 'valse 9'?

Indien Dolberg onvoldoende fit raakt, wordt het uitkijken naar wie hem zal vervangen. Luis Vazquez is de meest logische optie, maar de Argentijn kon tot dusver niet geheel overtuigen. Bij La Dernière Heure oppert men dan ook een verrassend alternatief: zo zou Riemer ervoor kunnen kiezen om met een soort van 'valse 9' te spelen. Een rol die pakweg Thorgan Hazard op zich kan nemen. Al is die mogelijkheid behoorlijk klein. Een herkansing van Benito Raman lijkt dan weer uitgesloten.

Indien Dolberg niet fit geraakt, moet Vazquez starten ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

62
62
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

68
68
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

84
84
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

76
76
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

150
150
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

201
201
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

75
75
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

106
106
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

75
75
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

121
121
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

20
20
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

217
217
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

121
121
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

106
106
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

984
984
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

166
166
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

110
110
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

43
43
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

399
399
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

440
440
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

207
207
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

422
422

Meer sportnieuws