Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

487 stemmen
Anderlecht hoopt op Dolberg: verrassend alternatief genoemd

RSC Anderlecht bleef in zijn voorbije drie competitieduels telkens op een gelijkspel steken. De Brusselaars willen dan ook met de volle buit aan de haal gaan in het komende tweeluik tegen KAS Eupen en KV Mechelen. Maar coach Brian Riemer moet dan wel met zijn basispionnen schuiven.

Paars-Wit kwam immers niet ongehavend uit de topper tegen Club Brugge. Vlak voor rust moest Thomas Delaney immers noodgedwongen naar de kant worden gehaald nadat de Deense middenvelder bij een duel verkeerd neerkwam op zijn schouder. En het verdicht is behoorlijk zwaar voor de ervaren kracht. Delaney liep namelijk een breuk aan het sleutelbeen op.

De zomeraanwinst ging inmiddels onder het mes en zou volgens de eerste schattingen uit zijn tot begin of zelfs midden- november. Een flinke streep door de rekening. Al heeft Riemer wel voldoende alternatieven om zijn landgenoot te vervangen op het middenveld.

LEES OOK: Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Opluchting rond Dolberg

Daarnaast moest ook Kasper Dolberg de strijd vroegtijdig staken. De Deen liep een blessure op, scoorde vervolgens nog wel de openingstreffer, maar moest alsnog naar de kant gehaald worden. In zijn geval lijkt de schade echter goed mee te vallen.

De onderzoeken bracht immers geen spierscheur of andere zware letsels aan het licht. In het beste geval maakt hij komend weekend zelfs alweer zijn rentree in de basiself, maar die kans lijkt eerder klein. Sowieso zal RSCA geen overbodige risico's nemen met zijn topaanwinst.

Met 'valse 9'?

Indien Dolberg onvoldoende fit raakt, wordt het uitkijken naar wie hem zal vervangen. Luis Vazquez is de meest logische optie, maar de Argentijn kon tot dusver niet geheel overtuigen. Bij La Dernière Heure oppert men dan ook een verrassend alternatief: zo zou Riemer ervoor kunnen kiezen om met een soort van 'valse 9' te spelen. Een rol die pakweg Thorgan Hazard op zich kan nemen. Al is die mogelijkheid behoorlijk klein. Een herkansing van Benito Raman lijkt dan weer uitgesloten.

Indien Dolberg niet fit geraakt, moet Vazquez starten ...

Meest recent

Politie grijpt in na aanhoudende protesten tegen Coucke

Bij Anderlecht werd er in de voorbije maanden nog maar eens tabula rasa gemaakt, want in ...

24
24
Club Brugge wil stunten met transfer van 15 miljoen

Club Brugge meent het serieus op de transfermarkt. Blauw-zwart kijkt naar een transfer die richting ...

266
266
'Garcia krijgt enorme opsteker te horen uit spelersgroep'

Nadat ze in hun openingswedstrijd verrassend niet voorbij Egypte raakten, kunnen de Rode Duivels ...

68
68
Horrorblessure bij Canada, Saliba brengt mooi eerbetoon

Bij Anderlecht zullen ze de twee WK-wedstrijden van vrijdagochtend aandachtig gevolgd hebben. Hun ...

26
26
'Liverpool richt pijlen op Rode Duivel na monsterbod'

Een jaar geleden gaf Liverpool nog 500 miljoen euro uit op de transfermarkt en ook nu staat het weer ...

32
32
'Sibierski heeft eerste aanwinst beet: miljoenendeal rond'

Er worden deze zomer heel wat transfers verwacht bij Anderlecht, maar tot dusver bleef het vrij ...

353
353
Mexico als eerste naar zestiende finales, monsterzege Canada

In de nacht van donderdag op vrijdag kwamen op het WK opnieuw twee gastlanden in actie. In groep A ...

38
38
'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

356
356
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

109
109
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

46
46
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

227
227
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

38
38
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

47
47
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

209
209
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

616
616
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

191
191
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

76
76
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

451
451
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

77
77
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

231
231
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

556
556
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

560
560
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

495
495
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

388
388
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

218
218

Meer sportnieuws