Vrancken tempert: "Het is nog steeds Club Brugge"

door
Vrancken tempert:

KRC Genk is vrij wisselvallig aan het seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Maar donderdagavond krijgt de vicekampioen de kans om nog eens een statement neer te zetten. Dan wacht immers de inhaaltopper op het veld van Club Brugge.

Normaal gezien stond deze topper eind augustus op het progamma. Maar omdat beide clubs toen volop verwikkeld waren in de laatste Europese voorrondes, werd het duel enkele weken uitgesteld. Ondertussen heeft Genk wel al een bepaalde achterstand opgelopen.

LEES OOK: Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Straffe reeks op verplaatsing

Blauw-Zwart telt momenteel immers twee puntjes meer dan de Limburgers, leider AA Gent heeft zelfs al een kloofje van vijf punten. Die achterstand heeft Genk echter vooral opgelopen in de thuisduels. Zijn drie competitiezeges tot dusver pakte de vicekampioen telkens op verplaatsing.

Donderdag kan het die knappe reeks dus verder zetten. "Maar, zo zien we het niet", tempert coach Wouter Vrancken op de clubwebstek. "Het is nog steeds Club Brugge. Misschien wel de club met op papier de sterkste kern van de competitie, als je kijkt naar de kwaliteit van de spelers."

Lesje geleerd na derby

In ieder geval wil Genk dit keer wél een goede start nemen. Afgelopen weekend tegen STVV kwam Racing immers bijzonder matig voor de dag in de eerste helft, waardoor het tegen een 0-3-ruststand aankeek. Hoewel alsnog een gelijkspel uit de brand werd gehaald, heeft Vrancken zijn lesje geleerd.

Zo eist de trainer dat zijn spelers donderdag messcherp aan de aftrap zullen verschijnen. "Er was eensgezindheid over het feit dat zo’n eerste helft als tegen STVV niet kan. We hebben een manier van voetballen waarin we lef moeten tonen in alles wat we doen. Zowel aanvallend als verdedigend. Dat is op elkaar ingespeeld en liep fout in de eerste helft. Toen we in de tweede helft meer initiatief namen aan de bal, zaten we korter op de zaak."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

97
97
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

25
25
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

201
201
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

301
301
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

264
264
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

374
374
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

616
616
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

722
722
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

465
465
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1173
1173
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

740
740
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1091
1091
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

130
130
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

221
221
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

662
662
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

912
912
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1492
1492

Meer sportnieuws