Vrancken tempert: "Het is nog steeds Club Brugge"

235 stemmen
Vrancken tempert:

KRC Genk is vrij wisselvallig aan het seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Maar donderdagavond krijgt de vicekampioen de kans om nog eens een statement neer te zetten. Dan wacht immers de inhaaltopper op het veld van Club Brugge.

Normaal gezien stond deze topper eind augustus op het progamma. Maar omdat beide clubs toen volop verwikkeld waren in de laatste Europese voorrondes, werd het duel enkele weken uitgesteld. Ondertussen heeft Genk wel al een bepaalde achterstand opgelopen.

LEES OOK: STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

Straffe reeks op verplaatsing

Blauw-Zwart telt momenteel immers twee puntjes meer dan de Limburgers, leider AA Gent heeft zelfs al een kloofje van vijf punten. Die achterstand heeft Genk echter vooral opgelopen in de thuisduels. Zijn drie competitiezeges tot dusver pakte de vicekampioen telkens op verplaatsing.

Donderdag kan het die knappe reeks dus verder zetten. "Maar, zo zien we het niet", tempert coach Wouter Vrancken op de clubwebstek. "Het is nog steeds Club Brugge. Misschien wel de club met op papier de sterkste kern van de competitie, als je kijkt naar de kwaliteit van de spelers."

Lesje geleerd na derby

In ieder geval wil Genk dit keer wél een goede start nemen. Afgelopen weekend tegen STVV kwam Racing immers bijzonder matig voor de dag in de eerste helft, waardoor het tegen een 0-3-ruststand aankeek. Hoewel alsnog een gelijkspel uit de brand werd gehaald, heeft Vrancken zijn lesje geleerd.

Zo eist de trainer dat zijn spelers donderdag messcherp aan de aftrap zullen verschijnen. "Er was eensgezindheid over het feit dat zo’n eerste helft als tegen STVV niet kan. We hebben een manier van voetballen waarin we lef moeten tonen in alles wat we doen. Zowel aanvallend als verdedigend. Dat is op elkaar ingespeeld en liep fout in de eerste helft. Toen we in de tweede helft meer initiatief namen aan de bal, zaten we korter op de zaak."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

48
48
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

18
18
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

254
254
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

51
51
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

152
152
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

351
351
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

98
98
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

295
295
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

337
337
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

443
443
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

801
801
Epolo onder de indruk: "Zij horen thuis in PO 1"

Standard speelde 0-0 in eigen huis tegen Racing Genk. Een gemiste kans voor de Luikenaars. Ibe ...

169
169
Fans keren RSCA de rug toe: De Cat en Taravel reageren

RSC Anderlecht speelde 2-2 tegen KV Mechelen, waardoor ze nog steeds vierde staan. De Brusselaars ...

341
341
El Ouahdi vol vertrouwen: “Dan komt het in orde”

KRC Genk speelde 0-0 op het veld van Standard. Een belangrijk punt, want de Limburgers hebben nu ...

110
110
'JPL lonkt voor Nederlandse doelpuntenmachine'

Heel veel Belgische clubs gaan op zoek naar een nieuwe spits. In Nederland loopt één ...

184
184
'Wéér jackpot voor Club Brugge: miljoenen lonken'

Club Brugge verkocht Antonio Nusa voor 21 miljoen euro aan RB Leipzig. Het is de verwachting dat de ...

446
446
'Charleroi droomt van absolute monstertransfer'

Bij Sporting Charleroi zullen er in de zomer topspelers de club verlaten. Ze hopen één ...

58
58
Auwch! Club maakt Union extra belachelijk na pandoering

Club Brugge heeft zondag een aanzienlijke claim op de landstitel gelegd. In een rechtstreeks duel ...

466
466
'Genk vindt nieuwe steunpilaar: ervaren kracht naar uitgang'

KRC Genk blijft op koers om de Europe Play-Offs te winnen. De Limburgers hielden zaterdag stand op ...

333
333
'Lewandowski zwaait af in tranen: spectaculaire opvolger'

De emoties liepen zondagavond even hoog op in Camp Nou. Met tranen in de ogen nam Robert Lewandowski ...

228
228
Club Brugge donderdag kampioen? Dit zijn de scenario's

In de voorbije jaren viel de beslissing in de titelstrijd pas op de slotspeeldag, dit seizoen kan ...

435
435
'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Charles De Ketelaere zou zelf al groen licht hebben gegeven voor een transfer naar Bayern ...

361
361
'Zomerwerken Anderlecht: Sibierski bouwt verder op viertal'

Dat RSC Anderlecht komende zomer een metamorfose moet ondergaan, werd zondagnamiddag andermaal ...

924
924
'Nieuwe coach krijgt meteen rampzalig nieuws bij Antwerp'

Antwerp FC heeft afgelopen weekend met onmiddelijke ingang afscheid genomen van Joseph Oosting. De ...

674
674
Prestatie Vanaken doet monden openvallen: "Beste van België"

Club Brugge heeft zijn 20ste landstitel binnen handbereik. Voor Blauw-Zwart kan het nauwelijks nog ...

543
543

Meer sportnieuws