Vrancken tempert: "Het is nog steeds Club Brugge"

door
Vrancken tempert:

KRC Genk is vrij wisselvallig aan het seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Maar donderdagavond krijgt de vicekampioen de kans om nog eens een statement neer te zetten. Dan wacht immers de inhaaltopper op het veld van Club Brugge.

Normaal gezien stond deze topper eind augustus op het progamma. Maar omdat beide clubs toen volop verwikkeld waren in de laatste Europese voorrondes, werd het duel enkele weken uitgesteld. Ondertussen heeft Genk wel al een bepaalde achterstand opgelopen.

LEES OOK: KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

Straffe reeks op verplaatsing

Blauw-Zwart telt momenteel immers twee puntjes meer dan de Limburgers, leider AA Gent heeft zelfs al een kloofje van vijf punten. Die achterstand heeft Genk echter vooral opgelopen in de thuisduels. Zijn drie competitiezeges tot dusver pakte de vicekampioen telkens op verplaatsing.

Donderdag kan het die knappe reeks dus verder zetten. "Maar, zo zien we het niet", tempert coach Wouter Vrancken op de clubwebstek. "Het is nog steeds Club Brugge. Misschien wel de club met op papier de sterkste kern van de competitie, als je kijkt naar de kwaliteit van de spelers."

Lesje geleerd na derby

In ieder geval wil Genk dit keer wél een goede start nemen. Afgelopen weekend tegen STVV kwam Racing immers bijzonder matig voor de dag in de eerste helft, waardoor het tegen een 0-3-ruststand aankeek. Hoewel alsnog een gelijkspel uit de brand werd gehaald, heeft Vrancken zijn lesje geleerd.

Zo eist de trainer dat zijn spelers donderdag messcherp aan de aftrap zullen verschijnen. "Er was eensgezindheid over het feit dat zo’n eerste helft als tegen STVV niet kan. We hebben een manier van voetballen waarin we lef moeten tonen in alles wat we doen. Zowel aanvallend als verdedigend. Dat is op elkaar ingespeeld en liep fout in de eerste helft. Toen we in de tweede helft meer initiatief namen aan de bal, zaten we korter op de zaak."

Welke club heeft dit seizoen de sterkste selectie?

Meest recent

Bayern op cruise control voorbij moedig 'Belgisch' Werder

Bayern München wist wat het namiddag moest doen op het veld van Werder Bremen: winnen. Borussia ...

4
4
"Anderlecht? Leuk, maar niet te vergelijken met Ajax"

RSC Anderlecht en Ajax zijn twee clubs die al jaren op de sukkel zijn, al is het in Amsterdam minder ...

53
53
Beerschot ruikt bloed: "Zou mooi zijn"

Beerschot neemt het vanavond op verplaatsing op tegen KV Kortrijk. Dat is een bijzonder belangrijk ...

73
73
'Antwerp zoekt geld: twee pistes worden plots genoemd'

Het is al héél lang geen geheim dat Royal Antwerp FC deels te koop staat. Een nieuwe ...

183
183
Boskamp gelooft in Anderlecht: "Zou goede keuze zijn"

Johan Boskamp was dertig jaar geleden trainer in een periode dat RSC Anderlecht de nummer ...

210
210
'Standard gaat strijd aan voor absolute knaltransfer'

Standard hoopt de top zes te halen, maar dat wordt bijzonder moeilijk. De Rouches kijken echter ook ...

89
89
'Kassa, kassa bij STVV: miljoenensom lonkt'

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar dat gaat ook gevolgen hebben. Het lijkt nu al vast ...

121
121
‘Jackpot voor Anderlecht: miljoenen als enorme meevaller’

RSC Anderlecht mag Jesper Fredberg mogelijk nog een bedankbriefje sturen. De kans bestaat dat ...

398
398
D-day voor Hoefkens: ontslag loert om de hoek

Carl Hoefkens staat voor een cruciale periode bij NAC Breda. De Belgische trainer moet vrezen voor ...

52
52
KRC Genk blijft scherp: "Dat moet nog beter"

KRC Genk overtuigde zeker niet altijd, maar wist wel met 2-3 te winnen op het veld van KV Mechelen. ...

103
103
Kwakkelend Tottenham verbaast met nieuwe hoofdcoach

Tottenham Hotspur is andermaal bezig aan een bedroevend seizoen in de Premier League. Deze week werd ...

39
39
'Anderlecht-bestuur geeft Schreuder glasheldere opdracht'

Het blijft voorlopig wachten op een definitieve bevestiging. Maar momenteel heeft het er alle schijn ...

482
482
Ploegmaat doet Vanaken-boekje open: "In de kleedkamer ..."

Hans Vanaken is ook dit seizoen weer één van de sleutelfiguren bij Club Brugge KV. ...

637
637
Courtois onomwonden: "De favoriete match uit mijn carrière?"

Thibaut Courtois is wederom bezig aan een sterk seizoen als sluitstuk van Real Madrid en wil straks ...

204
204
Genk helemaal terug: Hayen geeft oorzaak ommekeer

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

293
293
TRANSFERUURTJE: 'Bliksem-exit bij Club, recorddeal Anderlecht'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

358
358
‘Rigaux voorspelt Club-leegloop: monsterbod onthuld’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in de Champions League. Verschillende smaakmakers staan ...

231
231
Opvallend voorstel na trainerscarrousel: "Aparte periode"

De Jupiler Pro League kende dit seizoen een opvallende trainerscarrousel met onder meer Rik De Mil ...

74
74
Ongezien: Club Brugge liet 102 miljoen euro liggen

Club Brugge staat financieel zeer sterk. De afgelopen seizoenen pakte Blauw-Zwart verschillende ...

251
251
Anderlecht stelt Jacobs teleur: “Had ik nooit verwacht”

RSC Anderlecht pakte een ferme opsteker door zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Royal ...

240
240
Vanderbiest briest na KRC Genk: “Niet de eerste keer”

KV Mechelen ging in eigen huis met 2-3 onderuit tegen KRC Genk, een rechtstreekse concurrent voor ...

506
506
‘Club Brugge schuift toptarget naar voren: zomerse knaller'

Club Brugge bleef afgelopen wintermercato relatief rustig. De grote opdracht van Devy Rigaux en ...

543
543
Hatenboer komt met bizarre openbaring over Hasi

RSC Anderlecht haalde ruim een jaar geleden Cédric Hatenboer naar het Lotto Park. Hij mocht ...

424
424
Rigaux deelt straffe financiële cijfers Furo-deal mee

Bij Club Brugge baalden ze enorm toen bleek dat Kaye Furo zijn contract niet wenste open te breken. ...

206
206
'Anderlecht verrast met 'nieuwe speler' in de A-kern'

RSC Anderlecht bakte er maandenlang niets van onder Besnik Hasi. De Brusselaars leken op weg naar ...

505
505

Meer sportnieuws