Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

door
Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

In Frankrijk stak het steenrijke Paris Saint-Germain de voorbije jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, waardoor de concurrentie doorgaans weinig anders restte dan vechten voor de tweede plaats. Eén van de traditionele kandidaten daarvoor is Olympique Marseille, dat nu echter door een woelige periode gaat.

De traditieclub heeft zijn start dit seizoen toch wat gemist. Ze pakten amper negen op achttien in de Ligue 1, al staan ze daarmee nog steeds maar vier punten achter de verrassende leider Brest. Een grotere ontgoocheling was echter dat ze al in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld werden door Panathinaikos.

LEES OOK: Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Crisisweek

De fans roerden zich daarom ook en lieten hun onvrede over het gevoerde beleid bij de club duidelijk merken. Vorige maandag kwam het zelfs tot een harde confrontatie waarbij een groep supporters bijzonder dreigende taal sprak tegenover voorzitter Pablo Longoria.

Het leidde ertoe dat twee dagen later trainer Marcelino plots opstapte, samen met zijn hele staf, daags voor de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. In Amsterdam en vorig weekend tegen PSG zat daardoor ad interim Jacques Abardonado op de bank. Dat werd echter geen succes: tegen een Ajax in crisis werd het 3-3 en in het Parc des Princes kreeg Marseille een 4-0 om de oren.

Gattuso moet de boel redden

Nu heeft Marseille echter een bekende naam aangesteld als nieuwe trainer. Ze laten namelijk weten dat Gennaro Gattuso een contract getekend heeft. De 45-jarige Italiaan zat zonder club sinds hij eind januari ontslagen werd bij Valencia.

Eerder was Gattuso ook al coach van FC Sion, Palermo, OFI Kreta, AC Pisa, AC Milan en Napoli. Als speler verdiende hij als beenharde middenvelder vooral zijn strepen bij de Rossoneri, met wie hij onder meer twee keer de Champions League won.

Goede keuze van Marseille?

Meest recent

Euvrard in ‘Hasi-situatie’: "Of ik vrees voor een ontslag?"

Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job als RSC Anderlecht verliest van Standard, maar andersom is dat ...

20
20
'Ajax gaat voor gigantische stunttransfer'

Ajax zet alles op alles om tweede te worden in de Eredivisie en zich zo te verzekeren van een ticket ...

35
35
Hubert lyrisch en noemt vier spelers van Club Brugge

Club Brugge doet het al jaren uitstekend in Europa, maar in België zullen ze in de Jupiler Pro ...

201
201
'Renard zorgt voor dure miskleun bij Anderlecht'

Olivier Renard maakte tot op heden nog geen indruk als sportieve baas van RSC Anderlecht. De ...

213
213
‘Club Brugge in shock: stunttransfer is pure blamage’

Club Brugge dacht dat het dé beoogde stunttransfer van de wintermercato beet had. Maar ...

620
620
Lichtpunt bij KRC Genk: Hayen vindt nieuwe smaakmaker

De kans dat KRC Genk de top zes gaat halen, wordt met de week kleiner. Het speelde 1-1 tegen Cercle ...

160
160
Westerlo pakt uit met volgende ingaande transfer

KVC Westerlo is zeer actief deze mercato. De Kemphanen hebben alweer een buitenlandse transfer ...

34
34
Hasi: "Dat gaat mogelijk nog gebeuren op de transfermarkt"

RSC Anderlecht haalde tot op heden drie spelers en liet er vijf gaan. Mogen we nog wat verwachten in ...

334
334
'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Union greep in de Champions League net naast de knock-outfase, maar in eigen land doet de ...

193
193
'Totale uitverkoop bij Club Brugge: trio mag beschikken'

Hoewel enkele sterkhouders nog steeds aan de mouw worden getrokken lijkt Club Brugge tijdens de ...

792
792
Hoogspanning in Sclessin: RSCA-fans maken statement

Net nu er weer bezoekende fans  toegestaan zijn in de immer beladen Clasico balanceren zowel ...

266
266
'Club Brugge strikt winger, goudhaantjes vertrekken'

Om de torenhoge ambities waar te moeten zoekt Club Brugge in het slot van de wintermercato vooral ...

350
350
'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

202
202
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

100
100
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

608
608
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

255
255
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

123
123
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

554
554
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

471
471
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

702
702
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

258
258
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

551
551
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

364
364
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

98
98
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

573
573

Meer sportnieuws