Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

55 stemmen
Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

In Frankrijk stak het steenrijke Paris Saint-Germain de voorbije jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, waardoor de concurrentie doorgaans weinig anders restte dan vechten voor de tweede plaats. Eén van de traditionele kandidaten daarvoor is Olympique Marseille, dat nu echter door een woelige periode gaat.

De traditieclub heeft zijn start dit seizoen toch wat gemist. Ze pakten amper negen op achttien in de Ligue 1, al staan ze daarmee nog steeds maar vier punten achter de verrassende leider Brest. Een grotere ontgoocheling was echter dat ze al in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld werden door Panathinaikos.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club houdt been stijf, mokerslag Anderlecht’

Crisisweek

De fans roerden zich daarom ook en lieten hun onvrede over het gevoerde beleid bij de club duidelijk merken. Vorige maandag kwam het zelfs tot een harde confrontatie waarbij een groep supporters bijzonder dreigende taal sprak tegenover voorzitter Pablo Longoria.

Het leidde ertoe dat twee dagen later trainer Marcelino plots opstapte, samen met zijn hele staf, daags voor de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. In Amsterdam en vorig weekend tegen PSG zat daardoor ad interim Jacques Abardonado op de bank. Dat werd echter geen succes: tegen een Ajax in crisis werd het 3-3 en in het Parc des Princes kreeg Marseille een 4-0 om de oren.

Gattuso moet de boel redden

Nu heeft Marseille echter een bekende naam aangesteld als nieuwe trainer. Ze laten namelijk weten dat Gennaro Gattuso een contract getekend heeft. De 45-jarige Italiaan zat zonder club sinds hij eind januari ontslagen werd bij Valencia.

Eerder was Gattuso ook al coach van FC Sion, Palermo, OFI Kreta, AC Pisa, AC Milan en Napoli. Als speler verdiende hij als beenharde middenvelder vooral zijn strepen bij de Rossoneri, met wie hij onder meer twee keer de Champions League won.

Goede keuze van Marseille?

Meest recent

'Wending Tzolis: waanzinnige vraagprijs laat topclub kansloos'

Dat Christos Tzolis deze zomer zal vertrekken bij Club Brugge lijkt een uitgemaakte zaak. En dus ...

57
57
Kwartfinale binnen bereik? Data voorspellen WK-route Duivels

De tweede speelronde van het wereldkampioenschap is van start gegaan. De Rode Duivels hebben nog ...

41
41
Zwitserland wint: 20-jarige sensatie sloopt Bosnische muur

Zwitserland heeft niet zonder enige moeite zijn eerste zege van het WK geboekt: 4-1. Tegen ...

25
25
'Club Brugge moet hoofd buigen in pittig transfergevecht'

Club Brugge wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten voor een prikje te strikken, om ze na ...

130
130
Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Nederland bereidt zich momenteel voor op zijn tweede WK-wedstrijd van aanstaande zaterdag tegen ...

24
24
'Transferbom Liverpool: bod van 100 miljoen op WK-sensatie'

Een aantal nieuwe namen binnen het mondiale voetbal maakte de voorbije dagen al flink indruk op het ...

34
34
Vanaken titularis tegen Iran? Ferrera spreekt duidelijke taal

Het heeft er alle schijn van dat België zondagavond met een aangepaste basisploeg aan zijn ...

170
170
'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

529
529
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

164
164
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

68
68
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

430
430
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

74
74
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

202
202
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

529
529
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

500
500
"Ze kunnen mekaar niet zien" - zorgwekkende analyse Duivels

De Rode Duivels hebben tijdens hun opener van het WK gelijkgespeeld tegen Egypte (1-1). Op zich geen ...

478
478
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

354
354
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

188
188
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

587
587
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

267
267
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

1023
1023
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

324
324
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

665
665
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

474
474
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

152
152

Meer sportnieuws