Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

55
Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

In Frankrijk stak het steenrijke Paris Saint-Germain de voorbije jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, waardoor de concurrentie doorgaans weinig anders restte dan vechten voor de tweede plaats. Eén van de traditionele kandidaten daarvoor is Olympique Marseille, dat nu echter door een woelige periode gaat.

De traditieclub heeft zijn start dit seizoen toch wat gemist. Ze pakten amper negen op achttien in de Ligue 1, al staan ze daarmee nog steeds maar vier punten achter de verrassende leider Brest. Een grotere ontgoocheling was echter dat ze al in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld werden door Panathinaikos.

Crisisweek

De fans roerden zich daarom ook en lieten hun onvrede over het gevoerde beleid bij de club duidelijk merken. Vorige maandag kwam het zelfs tot een harde confrontatie waarbij een groep supporters bijzonder dreigende taal sprak tegenover voorzitter Pablo Longoria.

Het leidde ertoe dat twee dagen later trainer Marcelino plots opstapte, samen met zijn hele staf, daags voor de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. In Amsterdam en vorig weekend tegen PSG zat daardoor ad interim Jacques Abardonado op de bank. Dat werd echter geen succes: tegen een Ajax in crisis werd het 3-3 en in het Parc des Princes kreeg Marseille een 4-0 om de oren.

Gattuso moet de boel redden

Nu heeft Marseille echter een bekende naam aangesteld als nieuwe trainer. Ze laten namelijk weten dat Gennaro Gattuso een contract getekend heeft. De 45-jarige Italiaan zat zonder club sinds hij eind januari ontslagen werd bij Valencia.

Eerder was Gattuso ook al coach van FC Sion, Palermo, OFI Kreta, AC Pisa, AC Milan en Napoli. Als speler verdiende hij als beenharde middenvelder vooral zijn strepen bij de Rossoneri, met wie hij onder meer twee keer de Champions League won.

Goede keuze van Marseille?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

554
554
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

57
57
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

85
85
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

185
185
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

77
77
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

143
143
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

33
33
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

95
95
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

526
526
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

154
154
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

170
170
Union SG meldt zware tegenvaller: "Maanden buiten strijd"

Union SG kampt dit seizoen met opvallend veel blessureleed. De Brusselaars kwamen vandaag met nog ...

35
35
Leko waarschuwt titularis: wissel op til bij Club Brugge

Met zeven opeenvolgende overwinningen, waaronder twee stuks in de Champions League, is Club Brugge ...

299
299
Lardot velt duidelijk verdict over rode kaart Anderlecht

Het was alweer een bewogen weekend in de Jupiler Pro League, met tal van discutabele fases. ...

579
579
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer in januari?'

Opgeteld zitten ze over alle competities heen al aan 15 doelpunten en acht assists: en of Nicolo ...

459
459
Bruno buiten: Anderlecht stelt ultimatum voor ontslag

Enkele dagen na de deugddoende zege in Polen is het alweer crisis bij RSC Anderlecht, dat zondag met ...

502
502
Van Gucht over zijn bankrekening: "Ik steek mijn middelvinger op"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

157
157
Albert ziet Standard énorm risico nemen na 0 op 12

Standard heeft zichzelf opnieuw in de problemen gebracht. De Luikenaars leden tegen Genk hun vierde ...

146
146
Alderweireld en Neville snoeihard voor Engelse topclub: "Afschuwelijk"

Manchester United verkeert nog maar eens in een enorme crisis. Gary Neville ziet met lede ogen aan ...

91
91
Woede bij Cercle Brugge: "Dit is gewoon belachelijk!"

Cercle Brugge leek op weg naar enorme stunt op het veld van Union SG. Ze kwamen 0-2 voor, maar ...

401
401
Ex-lieveling Standard: "Ze deden mij voorstel om coach te worden”

Standard zit nog steeds in een moeilijke periode door het wanbeleid van de vorige jaren. Er is ...

120
120
Deschacht spuwt zijn gal over Anderlecht en benoemt 2 hiaten

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van AA Gent. Paars-Wit was 72 minuten lang goed, maar nadien was het ...

405
405
KRC Genk krijgt dubbele klap: schorsing én zware blessure

KRC Genk won na een al bij al matige match met 2-1 van Standard. De Limburgers kijken zo wel stilaan ...

288
288
Degryse snapt helemaal niets van Bruno: "Één grote carrousel"

RSC Anderlecht moet weer op de blaren zitten. Het schoot zichzelf weer danig in de voet tegen AA ...

100
100
Fenomeen bij Club Brugge: "Als ik deze lijn kan doortrekken..."

Club Brugge is bezig aan een zeer goed seizoen. De Supercup was de enige miskleun, maar in ...

287
287

Meer sportnieuws