Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

55
Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

In Frankrijk stak het steenrijke Paris Saint-Germain de voorbije jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, waardoor de concurrentie doorgaans weinig anders restte dan vechten voor de tweede plaats. Eén van de traditionele kandidaten daarvoor is Olympique Marseille, dat nu echter door een woelige periode gaat.

De traditieclub heeft zijn start dit seizoen toch wat gemist. Ze pakten amper negen op achttien in de Ligue 1, al staan ze daarmee nog steeds maar vier punten achter de verrassende leider Brest. Een grotere ontgoocheling was echter dat ze al in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld werden door Panathinaikos.

Crisisweek

De fans roerden zich daarom ook en lieten hun onvrede over het gevoerde beleid bij de club duidelijk merken. Vorige maandag kwam het zelfs tot een harde confrontatie waarbij een groep supporters bijzonder dreigende taal sprak tegenover voorzitter Pablo Longoria.

Het leidde ertoe dat twee dagen later trainer Marcelino plots opstapte, samen met zijn hele staf, daags voor de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. In Amsterdam en vorig weekend tegen PSG zat daardoor ad interim Jacques Abardonado op de bank. Dat werd echter geen succes: tegen een Ajax in crisis werd het 3-3 en in het Parc des Princes kreeg Marseille een 4-0 om de oren.

Gattuso moet de boel redden

Nu heeft Marseille echter een bekende naam aangesteld als nieuwe trainer. Ze laten namelijk weten dat Gennaro Gattuso een contract getekend heeft. De 45-jarige Italiaan zat zonder club sinds hij eind januari ontslagen werd bij Valencia.

Eerder was Gattuso ook al coach van FC Sion, Palermo, OFI Kreta, AC Pisa, AC Milan en Napoli. Als speler verdiende hij als beenharde middenvelder vooral zijn strepen bij de Rossoneri, met wie hij onder meer twee keer de Champions League won.

Goede keuze van Marseille?

Meest recent

Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

23
23
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

17
17
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

38
38
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

68
68
Club Brugge mist sterkhouder tegen Anderlecht

Club Brugge neemt het volgende week op tegen RSC Anderlecht. De Belgische landskampioen zal daar ...

205
205
Coucke haalt uit naar krant: "Puur fake news!"

We haalden de afgelopen weken aan dat het woord 'crisis' tegenwoordig wel héél snel in ...

66
66
Club Brugge maakt gehak van Zulte Waregem: "Even doorduwen"

Zulte Waregem en Club Brugge begonnen om 20u45 aan hun partij in de Jupiler Pro League. De eerste 45 ...

59
59
Bornauw verrast met uitspraken over Bertaccini en Stroeykens

RSC Anderlecht moet zaterdagavond winnen van KVC Westerlo. Anders zal het echt crisis zijn. Gaat ...

147
147
Thorup looft smaakmaker: "Verwacht ik van al mijn invallers"

KRC Genk zit in de lift. Na drie overwinningen op rij groeit het vertrouwen binnen de Limburgse ...

38
38
Nieuwkomers in de Jupiler Pro League: 11 toptransfers

Dit weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag tien op het programma. De ideale gelegenheid dus ...

151
151
Club Brugge kraakt Potts: onverwachte wending op komst?

In Brugge krijgt Freddie Potts week na week de wind van voren, zelfs Ivan Leko wil hem een andere ...

697
697
Godts onder stoom en laat Bodart kansloos achter

Mika Godts trok afgelopen zomer van Ajax naar PSG. Het begon was moeilijk, maar logisch want de Rode ...

54
54
Basisploeg Club Brugge: Leko hakt knoop door

Om 20u45 spelen Zulte Waregem en Club Brugge hun partij in de Jupiler Pro League. Ivan Leko heeft ...

98
98
Zorgen bij Leko? "Voelt dat hij de groep even kwijt is"

Club Brugge is bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart wint de meeste matchen, maar Ivan Leko was ...

67
67
Euvrard voert zélf druk: hoogspanning bij Standard

Standard staat onder zware druk na een nul op twaalf. Vincent Euvrard weet dat een zege nodig is, ...

67
67
Coucke breekt stilte bij Anderlecht: "Geduld ver op"

Hij had zich voorgenomen om zich voortaan in stilzwijgen te hullen, maar nu het weer van kwaad naar ...

347
347
Bruno houdt adem in: vaste titularis Anderlecht out?

Op de valreep speelt RSC Anderlecht zaterdag zijn enige thuismatch in oktober. Een met veel druk op ...

161
161
De Mil verschaft update uit ziekenboeg AA Gent

Dankzij de fraaie 4-0 zege tegen Anderlecht is AA Gent nog steeds de fiere koploper in onze ...

97
97
Bruno spreekt klare taal over ontslag bij Anderlecht

Het is stilaan vijf voor twaalf bij RSC Anderlecht, waar Vitor Bruno zijn stoel alsmaar meer ...

188
188
Leko hakt knopen door: laatste kans bij Club Brugge?

Met het oog al half op PSV gericht gaat Club Brugge vrijdag op bezoek bij Zulte Waregem. Vermits hij ...

233
233
Nainggolan in grote problemen? Parket vraagt heftige celstraf

Radja Nainggolan riskeert een bijzonder zware straf. De voormalige Rode Duivel, die tegenwoordig bij ...

173
173
Bestuur viseert Bruno: vijf voor twaalf in Anderlecht

Zelf houdt hij niet van het woord 'crisis', maar als CEO van RSC Anderlecht voelde Kenneth Bornauw ...

120
120
Nieuwkomers in Jupiler Pro League: de 11 grootste flops

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al de tiende speeldag op het programma. Het ideale ...

226
226
586.000 euro en één bizarre regel: Man Utd-fan Littler stunt

Luke Littler is een supporter van Manchester United, maar in zijn nieuwe Netflix-show draait alles ...

43
43
Dierckx doet boekje open over Club Brugge: “Een schok”

Tuur Dierckx speelt momenteel bij het Sporting Hasselt van Sam Kerkhofs en Rik Verheye, maar de ...

143
143

Meer sportnieuws