Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

door
Marseille kiest bekende naam als coach nu woelige week

In Frankrijk stak het steenrijke Paris Saint-Germain de voorbije jaren met kop en schouders boven de concurrentie uit, waardoor de concurrentie doorgaans weinig anders restte dan vechten voor de tweede plaats. Eén van de traditionele kandidaten daarvoor is Olympique Marseille, dat nu echter door een woelige periode gaat.

De traditieclub heeft zijn start dit seizoen toch wat gemist. Ze pakten amper negen op achttien in de Ligue 1, al staan ze daarmee nog steeds maar vier punten achter de verrassende leider Brest. Een grotere ontgoocheling was echter dat ze al in de derde voorronde van de Champions League uitgeschakeld werden door Panathinaikos.

LEES OOK: Puike Courtois zorgt voor droomfinale, eerste prijs PSG

Crisisweek

De fans roerden zich daarom ook en lieten hun onvrede over het gevoerde beleid bij de club duidelijk merken. Vorige maandag kwam het zelfs tot een harde confrontatie waarbij een groep supporters bijzonder dreigende taal sprak tegenover voorzitter Pablo Longoria.

Het leidde ertoe dat twee dagen later trainer Marcelino plots opstapte, samen met zijn hele staf, daags voor de Europa League-wedstrijd tegen Ajax. In Amsterdam en vorig weekend tegen PSG zat daardoor ad interim Jacques Abardonado op de bank. Dat werd echter geen succes: tegen een Ajax in crisis werd het 3-3 en in het Parc des Princes kreeg Marseille een 4-0 om de oren.

Gattuso moet de boel redden

Nu heeft Marseille echter een bekende naam aangesteld als nieuwe trainer. Ze laten namelijk weten dat Gennaro Gattuso een contract getekend heeft. De 45-jarige Italiaan zat zonder club sinds hij eind januari ontslagen werd bij Valencia.

Eerder was Gattuso ook al coach van FC Sion, Palermo, OFI Kreta, AC Pisa, AC Milan en Napoli. Als speler verdiende hij als beenharde middenvelder vooral zijn strepen bij de Rossoneri, met wie hij onder meer twee keer de Champions League won.

Goede keuze van Marseille?

Meest recent

Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

4
4
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

47
47
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

32
32
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

307
307
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

315
315
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

94
94
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

334
334
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

155
155
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

225
225
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

276
276
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

116
116
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

65
65
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

202
202
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

169
169
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

76
76
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

98
98
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

44
44
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

275
275
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

282
282
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

257
257
'Messi krijgt voorstel van 1,4 miljard euro'

In het voetbal gaat véél te veel geld om. Dat bleek nog maar eens. Gelukkig is er ...

244
244
Hasi heeft goed én slecht nieuws voor bekertreffen

RSC Anderlecht staat voor een heel belangrijk duel. Tegen AA Gent moet Paars-Wit zich plaatsen voor ...

316
316
Karl Vannieuwkerke verliest geduld rond Gouden Schoen

Karl Vannieuwkerke neemt doorgaans geen blad voor de mond. De VRT-man keek met stijgende verbazing ...

428
428
'Kassa, kassa voor Zulte Waregem: strijd barst los'

Zulte Waregem gaat wellicht nog een uitgaande miljoenentransfer afronden. De interesse in een van de ...

484
484
'Anderlecht ruikt toptransfer: miljoenendeal onderweg'

RSC Anderlecht hoopt deze mercato toch een speler voor een aantal miljoenen euro’s te ...

805
805

Meer sportnieuws