Vanaf dit seizoen heeft
VoetbalNieuws een nieuwe rubriek. Wekelijks zal onze redactie uit de aankomende speeldag, of in dit geval interland, een wedstrijd kiezen die in het verleden ook al eens werd gespeeld met opmerkelijke feiten. De keuze viel dit keer op Schotland tegen de Rode Duivels.
De Rode Duivels troffen de Schotten al eens in de kwalificatiestrijd voor het
WK 2002. Onze nationale ploeg kon zich toen via barrages kwalificeren voor het Wereldkampioenschap. Het was meteen de laatste keer dat we vertegenwoordigd waren op een groot tornooi.
De Belgen werden tweede in de groep, met twee punten voorsprong op Schotland. Dit had echter anders kunnen lopen. Thuis waren we een maatje te sterk voor de Schotten en werd het 2-0 (doelpunten van Nico Van Kerckhoven en Bart Goor).
Op verplaatsing stonden de Rode Duivels tot de laatste minuut 2-1 achter, maar toen was er Daniel Van Buyten.
Big Dan knikte de gelijkmaker in extremis binnen. Zonder dit punt waren de Schotten voor de Belgen geëindigd in de poule.
Beleef hier de wedstrijd opnieuw:
[youtube]https://www.youtube.com/v/Ss8y8jYVYpk[/youtube]