Stadionplannen Club zorgen voor beroering: "Stop ermee!"

door
Stadionplannen Club zorgen voor beroering:

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het drukke programma van de komende weken. Maar de clubleiding blijft ondertussen ook in bezig met de aanslepende stadionplannen. Een dossier dat ook de gemoederen in de lokale politiek blijft beroeren.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de huidige Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelt zich immers grote vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast.

LEES OOK: Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Commotie na Groen-interventie

Maandagavond kwam het dossier dan ook opnieuw ter sprake op de Brugse gemeenteraad. Daar zorgde een interventie van Groen-raadslid Andries Neirynck voor beroering. De politicus wees naar het grote aantal wildparkeerders dat zo'n stadion met zich meebrengt en vraagt om de parkeerplannen aan te passen of te breiden.

Maar die interventie botste op heel wat tegenwind bij de andere fracties. "Stop met de boel op te kloppen en het erger voor te stellen dan het is. Door zo’n tussenkomsten wordt het draagvlak steeds weer weggeslagen. Ik heb zelf een zaak in de omgeving en het wordt véél te erg voorgesteld", werd Nele Claus van NVA geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Sneertje van burgemeester

Ook burgemeester Dirk De fauw (CD&V) mengde zich. Hij benadrukte dat bestuurders door de drukte sowieso trager zullen rijden en dat het de facto dus veiliger wordt tijdens de wedstrijdmomenten. "Er zouden geen problemen zijn in Sint-Andries, indien enkelingen de sites van de Chartreuse of de Blankenbergse Steenweg niet geblokkeerd hadden met hun bezwaren", voegde hij er fijntjes aan toe.

Club krijgt te weinig steun vanuit politieke hoek in het stadiondossier ...

Meest recent

Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

11
11
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

16
16
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

6
6
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

41
41
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

178
178
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

61
61
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

47
47
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

88
88
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

143
143
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

86
86
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

50
50
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

62
62
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

149
149
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

36
36
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

147
147
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

29
29
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

125
125
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

225
225
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

68
68
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

319
319
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

198
198
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

191
191
'Zeer straffe wintertransfer voor Koni De Winter'

De voorbije maanden werd er alweer druk gediscussieerd over de defensie van de Rode Duivels. Met ...

129
129
Marc Coucke steelt alle harten met onverwachte boodschap

Marc Coucke heeft opnieuw bewezen dat hij zichzelf niet al te serieus neemt. De ondernemer en ...

90
90
'Ondergang RWDM: nieuw schrijnend verhaal duikt op'

Krijgen we in de komende maanden een nieuwe tragedie in de Challenger Pro League? Een jaar na het ...

121
121

Meer sportnieuws