Stadionplannen Club zorgen voor beroering: "Stop ermee!"

2739 stemmen
Stadionplannen Club zorgen voor beroering:

Bij Club Brugge ligt de focus momenteel op het drukke programma van de komende weken. Maar de clubleiding blijft ondertussen ook in bezig met de aanslepende stadionplannen. Een dossier dat ook de gemoederen in de lokale politiek blijft beroeren.

Het is geen geheim dat de meervoudige landskampioen zo snel mogelijk een nieuwe voetbaltempel wil neerpoten. Daar worden al sinds 2006 concrete plannen over gemaakt. Maar door allerlei protesten of het ontbreken van vergunningen geraken die plannen maar niet van de grond.

Ook het huidige plan voor de bouw van een nieuw stadion op de huidige Jan Breydel-site blijft op tegenwerking stuiten. Een aantal buurtbewoners en andere betrokkenen stelt zich immers grote vragen bij het mobiliteitsplan en de verwachte parkeeroverlast.

LEES OOK: 'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Commotie na Groen-interventie

Maandagavond kwam het dossier dan ook opnieuw ter sprake op de Brugse gemeenteraad. Daar zorgde een interventie van Groen-raadslid Andries Neirynck voor beroering. De politicus wees naar het grote aantal wildparkeerders dat zo'n stadion met zich meebrengt en vraagt om de parkeerplannen aan te passen of te breiden.

Maar die interventie botste op heel wat tegenwind bij de andere fracties. "Stop met de boel op te kloppen en het erger voor te stellen dan het is. Door zo’n tussenkomsten wordt het draagvlak steeds weer weggeslagen. Ik heb zelf een zaak in de omgeving en het wordt véél te erg voorgesteld", werd Nele Claus van NVA geciteerd bij Het Laatste Nieuws.

Sneertje van burgemeester

Ook burgemeester Dirk De fauw (CD&V) mengde zich. Hij benadrukte dat bestuurders door de drukte sowieso trager zullen rijden en dat het de facto dus veiliger wordt tijdens de wedstrijdmomenten. "Er zouden geen problemen zijn in Sint-Andries, indien enkelingen de sites van de Chartreuse of de Blankenbergse Steenweg niet geblokkeerd hadden met hun bezwaren", voegde hij er fijntjes aan toe.

Club krijgt te weinig steun vanuit politieke hoek in het stadiondossier ...

Meest recent

'Kompany heeft prijs: Bayern dokt zwaar voor Duitse WK-ganger'

Vincent Kompany wil komend seizoen met Bayern München een gooi doen naar de Champions ...

8
8
'Alonso stelt transfereis: Club Brugge zet zich schrap'

Xabi Alonso is de nieuwe hoofdcoach van Chelsea FC. De Spanjaard zou achter de schermen inmiddels ...

124
124
KVM haalt oude bekende, Westerlo passeert wéér langs kassa

Terwijl het wereldkampioenschap op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League ...

61
61
Waanzinnige beelden: Oranje-legioen palmt Kansas City in

Donderdagnacht valt op het wereldkampioenschap het doek over Groep F. Nederland hoopt zich dan tegen ...

34
34
Basiself Duivels: 'víér cruciale wissels tegen Nieuw-Zeeland'

Het aftellen is begonnen voor de Rode Duivels. Zaterdagochtend om 5u Belgische tijd, staan ze voor ...

297
297
Ruben Van Gucht maakt schokkende transfer in medialand

Ruben Van Gucht blijft het medialandschap beroeren. Waar hij opduikt, volgen de reacties vanzelf. Nu ...

35
35
'Revelatie zorgt voor transferwending bij Antwerp'

Aanstaande maandag beginnen ook bij Antwerp FC de trainingen voor het komende seizoen. Maar bij de ...

235
235
‘Club Brugge flikt het alweer: zomerknaller aan stuntprijs’

Club Brugge lijkt meteen raak te schieten op de mercato. Blauw-zwart staat dicht bij de eerste ...

582
582
'Anderlecht houdt been stijf: miljoenensom gevraagd'

Bij RSC Anderlecht draaien de trainingen inmiddels weer op volle toeren. Logisch ook: binnen een ...

382
382
'Europa houdt adem in: Enrique ramt op monstertransfer PSG'

Paris Saint-Germain won in de voorbije twee seizoenen de Champions League. En de Franse kampioen ...

120
120
'Vanaken krijgt basisplaats: groot slachtoffer bij Duivels'

De Rode Duivels reizen donderdag af naar Vancouver, waar het zaterdagochtend het beslissende duel ...

933
933
Doku meteen aan aftrap? Garcia krijgt cruciaal nieuws

De Rode Duivels maken zich momenteel op voor hun belangrijkste wedstrijd van het jaar tot dusver. Op ...

171
171
Van Stayen naar Champions League: Vrancken heeft nieuwe club

Wouter Vrancken heeft zijn eerste grote buitenlandse uitdaging als hoofdtrainer beet. Donderdag werd ...

72
72
'Vuurwerk bij Club Brugge: drie aanwinsten onderweg'

De vertrekkers vallen straks wellicht niet op één hand te tellen bij Club Brugge, dat ...

578
578
'Mokerslag voor Genk: duo goudhaantjes richting exit'

Om beter te doen dan vorig seizoen lijkt KRC Genk van plan om deels de kaart van de jeugd te ...

214
214
Verschueren spreekt klare taal: Coucke buiten bij RSCA?

RSC Anderlecht begint nog maar eens aan een nieuw hoofdstuk. Na de vele wissels in de bestuurskamer ...

466
466
Garcia met rug tegen de muur: vervanger Ngoy bekend

Zaterdag wordt het alles of niks voor de Rode Duivels, en dus lijken er zich toch een aantal ...

228
228
Jean-Marie Pfaff gaat los en fileert verrassend Rode Duivels

Terwijl de kritiek op de Rode Duivels na de wedstrijden tegen Egypte en Iran steeds luider klinkt, ...

265
265
'Club Brugge op zucht van stunt: topkeeper geeft jawoord'

De zoektocht naar een opvolger voor Simon Mignolet lijkt stilaan in een stroomversnelling te ...

1171
1171
Anderlecht rolt spierballen: "Titel binnen 2 jaar"

Terwijl alle ogen op de verrichtingen van de Rode Duivels op het WK gericht zijn, eist nu ook RSC ...

607
607
Hugo Broos met verstomming geslagen na sociale media-storm

Na de eerste WK-wedstrijd kreeg hij de wind van voren. Op sociale media werd zijn aanpak afgekraakt ...

329
329
Meteen prijzen voor Anderlecht? Vitor Bruno reageert

Het was een beetje een eerste schooldag voor Anderlecht donderdagmiddag. Met Vitor Bruno stond de ...

287
287
'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Het wordt uitkijken wat de drie nieuwkomers het komende seizoen de Jupiler Pro League kunnen ...

150
150
Sibierski wuift kritiekpunt op Vitor Bruno weg

Anderlecht heeft veel geduld moeten oefenen, maar deze week heeft het eindelijk zijn nieuwe trainer ...

168
168
'Niet enkel Sels en Sommer: Club denkt aan straffe rentree'

Wie wordt volgend seizoen de eerste doelman van Club Brugge? Dat is de grote vraag na het pensioen ...

662
662

Meer sportnieuws