'De Ketelaere maakt bliksemtransfer: financiële details gekend'

1675 stemmen
'De Ketelaere maakt bliksemtransfer: financiële details gekend'

Na een tegenvallend eerste seizoen bij AC Milan, lijkt het Italiaanse avontuur van Charles De Ketelaere nu definitief begonnen. De jonge Rode Duivel is immers volledig aan het ontbolsteren bij Atalanta. De club uit Bergamo zou hem dan ook definitief willen overnemen.

In de zomer van 2022 maakte CDK de oversteek naar Italië, maar zijn avontuur bij AC Milan draaide uit op een teleurstelling. In een 40-tal wedstrijden namens de Rossoneri kwam de aanvaller bijvoorbeeld geen enkele keer tot scoren. De Milanezen besloten dan ook om hem na amper één seizoen van de hand te doen.

Het jeugdproduct werd vervolgens gelinkt aan verschillende clubs. Onder meer PSV Eindhoven trok een tijdje aan zijn mouw. Maar uiteindelijk bleef hij toch in Italië voetballan. Zo werd een huurovereenkomst, met aankoopoptie, afgesloten met Atalanta.

LEES OOK: 'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Flitsende start

Daar is zijn avontuur echter wél sterk van start gegaan. Slechts enkele dagen na de afronding van zijn komst, mocht CDK van coach Gian Piero Gasperini invallen. En met een rake kopbal zette hij Atalanta in de 83ste minuut op voorsprong tegen Sassuolo.

Afgelopen donderdag wist De Ketelaere ook zijn eerste Europese doelpunt in Italiaanse loondienst te scoren. Voor die prestatie werd hij zondag dan weer beloond met een basisplaats tegen Cagliari (2-0). Hij bedankte voor het vertrouwen met een assist voor de openingsgoal. Ook zag hij een goal afgekeurd worden.

Atalanta wil optie lichten

In Bergamo lijkt men na een handvol wedstrijden dan ook helemaal overtuigd van CDK's meerwaarde. De club zou zelfs van plan zijn om de jonge Belg zo snel mogelijk definitief over te nemen. Volgens de Italiaanse journalist Alessandro Schiavone zou Atalanta de deal nog voor de kerstfeesten willen afronden.

In principe mag dat geen problemen opleveren, La Dea beschikt immers over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Milan. Volgens Calciomercato zou Atalanta, naast de reeds betaalde huurvergoeding van 4 miljoen euro, zo'n 23.4 miljoen euro moeten dokken om de deal permanent te maken. De Milanezen zouden daarnaast het recht behouden op zo'n 10% van de latere doorverkoopsom.

De Ketelaere schopt het op termijn tot de Europese top ...

Meest recent

Vrancken beantwoordt toekomstvraag na geweldig afscheid

Voor STVV stond er op de slotspeeldag niets meer op het spel, want de derde plaats was al lang ...

28
28
Blijft oudgediende alsnog bij Union?

Bij Union zal de spelersgroep in de komende maanden ongetwijfeld weer stevig veranderen, zoals ook ...

18
18
Strijd om CL in Serie A kent zeer straffe ontknoping

In de Serie A waren de ogen op de slotspeeldag zondagavond vooral gericht op de strijd om de laatste ...

58
58
Dé pineut bij Anderlecht: "Kan niet eens mee in provinciale"

Voor Anderlecht heeft een moeilijk seizoen zondag een zeer pijnlijk einde gekregen. Op het veld van ...

318
318
Muzio bevestigt: "Ik denk dat hij bij Union zal blijven"

Voor Union was de voorbije anderhalve week een rollercoaster. Enkele dagen na de bekerwinst ...

46
46
Mignolet onthult: droomafscheid ging bijna in rook op

Club Brugge heeft zijn seizoen in stijl afgesloten, want de landskampioen haalde in zijn slotmatch ...

158
158
Geen Europees voor Malinwa: Vanderbiest duidt reden aan

Het Belgische voetbalseizoen zit er na zondag zo goed als op. Alleen het laatste Europese ticket ...

191
191
Knap gebaar Vanaken: "Dat was vandaag de enige motivatie"

Club Brugge mocht donderdag al de landstitel vieren, maar heeft die zondag nog eens extra in de verf ...

148
148
Taravel excuseert zich en ziet oorzaak voor pandoering

Anderlecht heeft zijn seizoen afgesloten met een stevige valse noot. Het kreeg in zijn slotwedstrijd ...

451
451
Afscheid Mignolet: 'Big Si' op prachtige wijze uitgezwaaid

Simon Mignolet is officieel geen profvoetballer meer. De 38-jarige doelman nam vanavond afscheid ...

113
113
Club eert Mignolet met demonstratie, RSCA slikt vernedering

Om 18u30 stonden er nog drie matchen op het programma op de laatste speeldag van de Champions' ...

107
107
Westerlo twijfelt over twee spelers: "Bestuur praat met hen"

KVC Westerlo kende een goed seizoen. Issame Charai hoopt dat zijn sportieve bazen hem volgend jaar ...

53
53
Mrabti speelt open kaart: "Een andere Belgische club?"

KV Mechelen kondigde aan dat Kerim Mrabti de club verlaat. De ervaren middenvelder is transfervrij ...

151
151
Nu al pandoering voor Anderlecht: fans woedend

RSC Anderlecht kent een dramatisch seizoen. De Brusselaars zijn wel zeker van Europa, maar ze ...

303
303
CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

119
119
Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Het doek is gevallen over het seizoen in de Premier League. Tijdens de slotspeeldag wist Tottenham ...

57
57
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

77
77
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

241
241
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

120
120
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

71
71
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

158
158
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

432
432
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

284
284
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

544
544
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

149
149

Meer sportnieuws