'De Ketelaere maakt bliksemtransfer: financiële details gekend'

1675
'De Ketelaere maakt bliksemtransfer: financiële details gekend'

Na een tegenvallend eerste seizoen bij AC Milan, lijkt het Italiaanse avontuur van Charles De Ketelaere nu definitief begonnen. De jonge Rode Duivel is immers volledig aan het ontbolsteren bij Atalanta. De club uit Bergamo zou hem dan ook definitief willen overnemen.

In de zomer van 2022 maakte CDK de oversteek naar Italië, maar zijn avontuur bij AC Milan draaide uit op een teleurstelling. In een 40-tal wedstrijden namens de Rossoneri kwam de aanvaller bijvoorbeeld geen enkele keer tot scoren. De Milanezen besloten dan ook om hem na amper één seizoen van de hand te doen.

Het jeugdproduct werd vervolgens gelinkt aan verschillende clubs. Onder meer PSV Eindhoven trok een tijdje aan zijn mouw. Maar uiteindelijk bleef hij toch in Italië voetballan. Zo werd een huurovereenkomst, met aankoopoptie, afgesloten met Atalanta.

LEES OOK: 'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

Flitsende start

Daar is zijn avontuur echter wél sterk van start gegaan. Slechts enkele dagen na de afronding van zijn komst, mocht CDK van coach Gian Piero Gasperini invallen. En met een rake kopbal zette hij Atalanta in de 83ste minuut op voorsprong tegen Sassuolo.

Afgelopen donderdag wist De Ketelaere ook zijn eerste Europese doelpunt in Italiaanse loondienst te scoren. Voor die prestatie werd hij zondag dan weer beloond met een basisplaats tegen Cagliari (2-0). Hij bedankte voor het vertrouwen met een assist voor de openingsgoal. Ook zag hij een goal afgekeurd worden.

Atalanta wil optie lichten

In Bergamo lijkt men na een handvol wedstrijden dan ook helemaal overtuigd van CDK's meerwaarde. De club zou zelfs van plan zijn om de jonge Belg zo snel mogelijk definitief over te nemen. Volgens de Italiaanse journalist Alessandro Schiavone zou Atalanta de deal nog voor de kerstfeesten willen afronden.

In principe mag dat geen problemen opleveren, La Dea beschikt immers over een aankoopoptie in de huurovereenkomst met Milan. Volgens Calciomercato zou Atalanta, naast de reeds betaalde huurvergoeding van 4 miljoen euro, zo'n 23.4 miljoen euro moeten dokken om de deal permanent te maken. De Milanezen zouden daarnaast het recht behouden op zo'n 10% van de latere doorverkoopsom.

De Ketelaere schopt het op termijn tot de Europese top ...

Meest recent

Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

1
1
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

63
63
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

15
15
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

12
12
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

4
4
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

11
11
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

24
24
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

220
220
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

60
60
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

15
15
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

69
69
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

47
47
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

125
125
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

247
247
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

89
89
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

29
29
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

286
286
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

130
130
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

51
51
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

37
37
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

20
20
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

82
82
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

193
193
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

54
54

Meer sportnieuws