Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

90 stemmen
Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

Het duurde afgelopen zomer vrij lang eer Dodi Lukebakio onderdak vond na de degradatie van Hertha BSC, maar uiteindelijk legde Sevilla FC eind augustus toch de vereiste 10 miljoen euro op tafel. Dat zullen ze zich nog niet beklaagd hebben ,want de Rode Duivel heeft al helemaal zijn draai gevonden. Dinsdagavond was hij tegen Almeria de absolute uitblinker.

Het werd een feestavond voor Sevilla, want het boekte een klinkende 5-1-overwinning. De match had niet beter kunnen beginnen voor de Europa League-winnaar, want na amper zeven minuten kon En-Nesyri de score openen. Nog geen minuut later ontbond ook Lukebakio zijn duivels.

Geweldige goal en staande ovatie

Onze landgenoot pikte een afgeweerde bal op aan de rand van de zestien, stuurde met een heerlijke sleep twee verdedigers helemaal het bos in en ramde de bal vervolgens ongenadig in de bovenhoek. Onze landgenoot bleef daarna flitsen en kreeg meermaals het publiek op de banken.

Het kwam Lukebakio zelfs op een staande ovatie van het Estadio Ramon Sanchez Pizjuan te staan toen hij na 65 minuten naar de kant gehaald werd, voor Adnan Januzaj overigens. Op dat moment was de buit al helemaal binnen voor Sevilla, want ook Suso en Lamela hadden nog gescoord om de score op te drijven tot 4-0.

Sevilla herademt

Enkele minuten na de wissel kon Suarez vanop de stip de eer van Almeria nog een beetje redden. Het slotakkoord was echter toch voor de thuisploeg, want in blessuretijd maakte Kike Salas er nog 5-1 van.

Voor Sevilla zal de zege deugd doen, want vier op vijftien hadden ze hun start gemist. Nu klimmen ze echter weg uit de gevarenzone. Daar blijft Almeria, waar Largie Ramazani invaller was, wel nog hangen. Zij pakken amper 2 op 21 en hebben daarmee de rode lantaarn in handen.

Knappe goal van Lukebakio?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

33
33
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

9
9
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

38
38
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

21
21
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

70
70
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

101
101
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

23
23
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

41
41
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

54
54
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

232
232
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

146
146
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

35
35
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

189
189
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

136
136
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

132
132
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

88
88
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

409
409
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

321
321
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

128
128
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

126
126
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

91
91
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

161
161
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

192
192
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

41
41

Meer sportnieuws