Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

door
Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

Het duurde afgelopen zomer vrij lang eer Dodi Lukebakio onderdak vond na de degradatie van Hertha BSC, maar uiteindelijk legde Sevilla FC eind augustus toch de vereiste 10 miljoen euro op tafel. Dat zullen ze zich nog niet beklaagd hebben ,want de Rode Duivel heeft al helemaal zijn draai gevonden. Dinsdagavond was hij tegen Almeria de absolute uitblinker.

Het werd een feestavond voor Sevilla, want het boekte een klinkende 5-1-overwinning. De match had niet beter kunnen beginnen voor de Europa League-winnaar, want na amper zeven minuten kon En-Nesyri de score openen. Nog geen minuut later ontbond ook Lukebakio zijn duivels.

Geweldige goal en staande ovatie

Onze landgenoot pikte een afgeweerde bal op aan de rand van de zestien, stuurde met een heerlijke sleep twee verdedigers helemaal het bos in en ramde de bal vervolgens ongenadig in de bovenhoek. Onze landgenoot bleef daarna flitsen en kreeg meermaals het publiek op de banken.

Het kwam Lukebakio zelfs op een staande ovatie van het Estadio Ramon Sanchez Pizjuan te staan toen hij na 65 minuten naar de kant gehaald werd, voor Adnan Januzaj overigens. Op dat moment was de buit al helemaal binnen voor Sevilla, want ook Suso en Lamela hadden nog gescoord om de score op te drijven tot 4-0.

Sevilla herademt

Enkele minuten na de wissel kon Suarez vanop de stip de eer van Almeria nog een beetje redden. Het slotakkoord was echter toch voor de thuisploeg, want in blessuretijd maakte Kike Salas er nog 5-1 van.

Voor Sevilla zal de zege deugd doen, want vier op vijftien hadden ze hun start gemist. Nu klimmen ze echter weg uit de gevarenzone. Daar blijft Almeria, waar Largie Ramazani invaller was, wel nog hangen. Zij pakken amper 2 op 21 en hebben daarmee de rode lantaarn in handen.

Knappe goal van Lukebakio?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

96
96
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

135
135
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

120
120
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

89
89
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

209
209
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

229
229
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

163
163
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

73
73
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

43
43
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

507
507
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

368
368
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

606
606
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

368
368
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

113
113
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

123
123
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

448
448
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

170
170
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

272
272
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

116
116
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

278
278
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

483
483
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

206
206
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

76
76
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

594
594

Meer sportnieuws