Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

door
Geweldige Lukebakio zet Sevilla op weg naar monsterzege

Het duurde afgelopen zomer vrij lang eer Dodi Lukebakio onderdak vond na de degradatie van Hertha BSC, maar uiteindelijk legde Sevilla FC eind augustus toch de vereiste 10 miljoen euro op tafel. Dat zullen ze zich nog niet beklaagd hebben ,want de Rode Duivel heeft al helemaal zijn draai gevonden. Dinsdagavond was hij tegen Almeria de absolute uitblinker.

Het werd een feestavond voor Sevilla, want het boekte een klinkende 5-1-overwinning. De match had niet beter kunnen beginnen voor de Europa League-winnaar, want na amper zeven minuten kon En-Nesyri de score openen. Nog geen minuut later ontbond ook Lukebakio zijn duivels.

Geweldige goal en staande ovatie

Onze landgenoot pikte een afgeweerde bal op aan de rand van de zestien, stuurde met een heerlijke sleep twee verdedigers helemaal het bos in en ramde de bal vervolgens ongenadig in de bovenhoek. Onze landgenoot bleef daarna flitsen en kreeg meermaals het publiek op de banken.

Het kwam Lukebakio zelfs op een staande ovatie van het Estadio Ramon Sanchez Pizjuan te staan toen hij na 65 minuten naar de kant gehaald werd, voor Adnan Januzaj overigens. Op dat moment was de buit al helemaal binnen voor Sevilla, want ook Suso en Lamela hadden nog gescoord om de score op te drijven tot 4-0.

Sevilla herademt

Enkele minuten na de wissel kon Suarez vanop de stip de eer van Almeria nog een beetje redden. Het slotakkoord was echter toch voor de thuisploeg, want in blessuretijd maakte Kike Salas er nog 5-1 van.

Voor Sevilla zal de zege deugd doen, want vier op vijftien hadden ze hun start gemist. Nu klimmen ze echter weg uit de gevarenzone. Daar blijft Almeria, waar Largie Ramazani invaller was, wel nog hangen. Zij pakken amper 2 op 21 en hebben daarmee de rode lantaarn in handen.

Knappe goal van Lukebakio?

Meest recent

Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

24
24
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

13
13
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

112
112
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

114
114
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

348
348
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

213
213
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

84
84
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

87
87
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

368
368
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

353
353
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

464
464
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

535
535
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

231
231
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

827
827
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

469
469
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

130
130
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

257
257
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

200
200
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

138
138
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

118
118
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

279
279
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

174
174
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

643
643
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

315
315
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

101
101

Meer sportnieuws