'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

199 stemmen
'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

RSC Anderlecht bleef in zijn drie laatste wedstrijden telkens op een gelijkspel steken, toch mogen de Brusselaars spreken van een geslaagde competitiestart. Goed werk dus van de Deense sportieve leiding. Al blijft hun werkwijze voor de nodige bedenkingen zorgen.

Tijdens de WK-break van vorig seizoen vond een Deense revolutie plaats bij de recordkampioen. Zo pakte Paars-Wit uit met de komst van Jesper Fredberg. Die werd weggeplukt bij Viborg, waar hij goed werk leverde. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen.

Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had Fredberg met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. Niet veel later volgde ook Mikel Hemmersam als 'Sports Manager'.

LEES OOK: 'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Fredberg krijgt carte blanche

Ondanks een winterse transferperiode met wisselend succes, kon de Deen ook de achterban charmeren met zijn discours. En tijdens de voorbije mercato maakte hij zich nog populairder met een indrukwekkend transferoffensief. Bovendien lijkt hij intern steeds meer carte blanche te krijgen wat betreft het sportieve beleid.

En de invloed van Fredberg gaat ver. Zelfs tijdens de wedstrijden laat de sportieve baas zich gelden. Zo is het geen geheim meer dat hij constant in contact staat met de staf van Riemer. Al benadrukte Fredberg dat hij tijdens die contactmomenten geen specifieke richtlijnen geeft zoals wissels en tactische aanpassingen.

Nefast voor Riemer

Desondanks heeft analist Peter Vandenbempt toch zijn bedenkingen bij deze werkwijze. "Het is iets te veel een twee-eenheid. Fredberg stelt zelf wel dat hij geen aanwijzingen geeft of aanstuurt op wissels, maar de perceptie alleen al ondergraaft de geloofwaardigheid en de autoriteit van de trainer", klonk het bij Extra Time. "Nu leeft de perceptie dat het Fredberg is die te veel bepaalt wat er gebeurt. En dat is misschien ten onrechte voor Riemer."

Vindt u het een goede zaak dat Fredberg in contact staat met de bank?

Meest recent

Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

65
65
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

178
178
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

17
17
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

28
28
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

34
34
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

79
79
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

113
113
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

83
83
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

115
115
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

459
459
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

282
282
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

78
78
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

49
49
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

394
394
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

137
137
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

796
796
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

125
125
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

50
50
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

93
93
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

217
217
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

405
405
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

365
365
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

613
613
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

935
935

Meer sportnieuws