'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

door
'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

RSC Anderlecht bleef in zijn drie laatste wedstrijden telkens op een gelijkspel steken, toch mogen de Brusselaars spreken van een geslaagde competitiestart. Goed werk dus van de Deense sportieve leiding. Al blijft hun werkwijze voor de nodige bedenkingen zorgen.

Tijdens de WK-break van vorig seizoen vond een Deense revolutie plaats bij de recordkampioen. Zo pakte Paars-Wit uit met de komst van Jesper Fredberg. Die werd weggeplukt bij Viborg, waar hij goed werk leverde. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen.

Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had Fredberg met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. Niet veel later volgde ook Mikel Hemmersam als 'Sports Manager'.

LEES OOK: Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

Fredberg krijgt carte blanche

Ondanks een winterse transferperiode met wisselend succes, kon de Deen ook de achterban charmeren met zijn discours. En tijdens de voorbije mercato maakte hij zich nog populairder met een indrukwekkend transferoffensief. Bovendien lijkt hij intern steeds meer carte blanche te krijgen wat betreft het sportieve beleid.

En de invloed van Fredberg gaat ver. Zelfs tijdens de wedstrijden laat de sportieve baas zich gelden. Zo is het geen geheim meer dat hij constant in contact staat met de staf van Riemer. Al benadrukte Fredberg dat hij tijdens die contactmomenten geen specifieke richtlijnen geeft zoals wissels en tactische aanpassingen.

Nefast voor Riemer

Desondanks heeft analist Peter Vandenbempt toch zijn bedenkingen bij deze werkwijze. "Het is iets te veel een twee-eenheid. Fredberg stelt zelf wel dat hij geen aanwijzingen geeft of aanstuurt op wissels, maar de perceptie alleen al ondergraaft de geloofwaardigheid en de autoriteit van de trainer", klonk het bij Extra Time. "Nu leeft de perceptie dat het Fredberg is die te veel bepaalt wat er gebeurt. En dat is misschien ten onrechte voor Riemer."

Vindt u het een goede zaak dat Fredberg in contact staat met de bank?

Meest recent

‘Textor zet verkoop RWDM in gang: zwarte lijst bekend’

RWDM Brussels zit weer in de hoek waar de klappen vallen. De Belgische traditieclub ging in het ...

16
16
Mourinho weer in rel verzeild geraakt: “Een verrader!”

Afgelopen speeldag werd de Portugese topper tussen FC Porto en Benfica afgewerkt. Voor José ...

15
15
Knaltransfer Degreef? Anderlecht-revelatie is duidelijk

Tristan Degreef begint zijn draai te vinden onder Jeremy Taravel bij RSC Anderlecht. Ook in de ...

167
167
’Schokkend: exact loon Lionel Messi onthuld’

Lionel Messi is op 38-jarige leeftijd nog steeds een wereldster. Ook in de Verenigde Staten ...

41
41
Eden Hazard: "Hij zou ideale bondscoach Rode Duivels zijn"

Met Rudi Garcia zitten de Rode Duivels momenteel aan hun derde buitenlandse bondscoach op rij. ...

92
92
Monstertransfer Nathan De Cat: "Nog straffer dan Jashari"

Nathan De Cat blijft dit seizoen hoge toppen scheren bij RSC Anderlecht. De Brusselaars kunnen ...

344
344
Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

275
275
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

79
79
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

199
199
Dilemma Garcia: plots twéé topkandidaten voor één WK-ticket

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

142
142
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

227
227
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

293
293
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

275
275
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

303
303
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

183
183
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

127
127
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

201
201
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

647
647
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

304
304
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

123
123
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

107
107
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

301
301
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

277
277
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

462
462
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

341
341

Meer sportnieuws