'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

199
'Werkwijze Fredberg brengt Riemer in problemen'

RSC Anderlecht bleef in zijn drie laatste wedstrijden telkens op een gelijkspel steken, toch mogen de Brusselaars spreken van een geslaagde competitiestart. Goed werk dus van de Deense sportieve leiding. Al blijft hun werkwijze voor de nodige bedenkingen zorgen.

Tijdens de WK-break van vorig seizoen vond een Deense revolutie plaats bij de recordkampioen. Zo pakte Paars-Wit uit met de komst van Jesper Fredberg. Die werd weggeplukt bij Viborg, waar hij goed werk leverde. Oorspronkelijk leek hij de nieuwe rechterhand te worden van Peter Verbeke, maar al snel bleek dat Fredberg niet van plan is om tweede viool te spelen.

Nadat hij benoemd werd als ‘CEO Sports’, werd dan ook al snel afscheid genomen van Verbeke. Ondertussen had Fredberg met zijn landgenoot Brian Riemer alvast een nieuwe hoofdcoach aangesteld. Niet veel later volgde ook Mikel Hemmersam als 'Sports Manager'.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

Fredberg krijgt carte blanche

Ondanks een winterse transferperiode met wisselend succes, kon de Deen ook de achterban charmeren met zijn discours. En tijdens de voorbije mercato maakte hij zich nog populairder met een indrukwekkend transferoffensief. Bovendien lijkt hij intern steeds meer carte blanche te krijgen wat betreft het sportieve beleid.

En de invloed van Fredberg gaat ver. Zelfs tijdens de wedstrijden laat de sportieve baas zich gelden. Zo is het geen geheim meer dat hij constant in contact staat met de staf van Riemer. Al benadrukte Fredberg dat hij tijdens die contactmomenten geen specifieke richtlijnen geeft zoals wissels en tactische aanpassingen.

Nefast voor Riemer

Desondanks heeft analist Peter Vandenbempt toch zijn bedenkingen bij deze werkwijze. "Het is iets te veel een twee-eenheid. Fredberg stelt zelf wel dat hij geen aanwijzingen geeft of aanstuurt op wissels, maar de perceptie alleen al ondergraaft de geloofwaardigheid en de autoriteit van de trainer", klonk het bij Extra Time. "Nu leeft de perceptie dat het Fredberg is die te veel bepaalt wat er gebeurt. En dat is misschien ten onrechte voor Riemer."

Vindt u het een goede zaak dat Fredberg in contact staat met de bank?

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

4
4
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

85
85
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

47
47
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

32
32
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

15
15
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

57
57
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

122
122
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

43
43
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

32
32
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

104
104
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

54
54
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

100
100
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

209
209
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

203
203
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

494
494
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

437
437
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

372
372

Meer sportnieuws