Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

door
Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

AA Gent is erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's zelfs alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League, terwijl ze nog een inhaalwedstrijd te goed hebben. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn bij de Oost-Vlamingen.

Hein Vanhaezebrouck en zijn manschappen hebben tot dusver al een bijzonder druk seizoen achter de rug. Om de poules van de Conference League te halen, moest Gent immers drie voorrondes zien te overleven. Dat lukte uiteindelijk ook, maar hierdoor kwamen er wel zes extra wedstrijden bij.

En in de komende weken blijft de kalender propvol staan. Door het Europese voetbal en weldra ook de Belgische beker, zullen de Buffalo's tot aan de winterstop bijna wekelijks minstens twee wedstrijden afwerken. Vanhaezebrouck zal zijn selectie in breedte dus nodig hebben.

LEES OOK: AA Gent slikt dubbele blessuredomper

Aanwinsten overtuigen niet

Daar lijkt het schoentje echter te knellen. De Gentse basisploeg haalt dit seizoen een hoog niveau, maar de meeste back-ups slagen daar vooralsnog niet in. Dat bleek afgelopen weekend nog maar eens. Sven Kums kreeg tegen Eupen immers rust, maar moest aan de pauze alsnog invallen om de meubelen te redden.

Afgelopen zomer deed Gent nochtans een inspanning om de kern van Vanhaezebrouck van de nodige versterking in de breedte te voorzien. Maar voorlopig kunnen enkel de defensieve aanwinsten echt indruk maken. Zo wijst Het Laatste Nieuws erop dat Pieter Gerkens, Noah Fadiga en Omri Gandelman tot dusver niet kunnen overtuigen.

Voldoende kansen

Het drietal nu al afschrijven, zou evenwel voorbarig zijn. In de komende weken zullen zij ongetwijfeld nog voldoende kansen krijgen om hun niveau verder op te krikken. Al blijft het afwachten of zij daar ook in kunnen slagen. Ondertussen moet Vanhaezebrouck hopen dat er niets ernstigs gebeurt met zijn huidige sterkhouders.

Gent heeft zijn selectie onvoldoende versterkt in de zomermercato ...

Meest recent

‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

11
11
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

105
105
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

111
111
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

43
43
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

117
117
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

129
129
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

153
153
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

145
145
Transferdilemma Standard: "Sportief geen discussie, maar..."

Bij Standard knokken ze nog volop mee voor de eindwinst in de Europe Play-Off, maar tegelijk worden ...

51
51
Union pakt uit met opmerkelijke nieuwe deal

Union scheert dit seizoen opnieuw hoge toppen. Het werkte een knappe debuutcampagne af in de ...

40
40
AA Gent slikt dubbele blessuredomper

AA Gent kon ook woensdag niet zijn eerste overwinning van de play-offs pakken. Het slaagde er wel in ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Goto-bom bij Anderlecht, Brugs toptalent grof wild'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

153
153
STVV springt in de bres voor Goto: zout in Anderlecht-wonde

Keisuke Goto is dit seizoen volledig ontploft bij STVV. Bij de revelatie scoort de Japanner het ene ...

175
175
‘Kompany hakt transferknopen door: Bayern verrast’

Vincent Kompany is dit seizoen grote ogen aan het gooien bij Bayern München. De treble ligt nog ...

83
83
Augustinsson briest na STVV en slaat op tafel bij Anderlecht

RSC Anderlecht slikte een pijnlijk nederlaag op het veld van STVV. De derde plaats is weer heel ver ...

372
372
‘Details vertrek Hazard onthuld: mokerslag Anderlecht’

Thorgan Hazard zal RSC Anderlecht na dit seizoen verlaten, dat werd eerder al bekendgemaakt door ...

301
301
‘Sensationele comeback Karim Benzema in de maak’

Karim Benzema is één van de dodelijkste spitsen van de afgelopen jaren. De Fransman ...

89
89
‘Anderlecht verbaast met standpunt over misnoegde Goto’

Keisuke Goto is dit seizoen de grote man bij revelatie Sint-Truiden VV. Dat zette de Japanner nog ...

603
603
Carrasco gaat helemaal door het lint en pakt bizar rood

Bij de Rode Duivels is hij intussen al enkele jaren uit beeld verdwenen, maar in Saudi-Arabië ...

70
70
'Jashari verlaat AC Milan met zeer pikante transfer'

In januari sleepte Ardon Jashari nog tot veler verbazing de Gouden Schoen in de wacht. De Zwitserse ...

634
634
'Anderlecht kijkt ogen uit: flop is grof wild'

Voor Anderlecht belooft het een zeer drukke zomermercato te worden. Er is in vrijwel elke linie ...

433
433
Konijnenpoot uitgewerkt: Taravel is streng voor spelers

Anderlecht had donderdagavond zijn zinnen gezet op de derde plaats. Die lag voor het grijpen, want ...

215
215
'Cercle schiet in actie voor nieuwe parel'

Cercle Brugge heeft in de Relegation Play-Off niet lang nodig gehad om het behoud af te dwingen. Al ...

129
129
Werkpunt Doku: "Dan kan ik de beste ter wereld zijn"

Voor Manchester City kan het nog een zeer fijn eindeseizoen worden, waarin het zelfs nog een treble ...

108
108
Gert Verheyen zorgt voor kippenvel bij Club-fans

Een zinderende post op Instagram van Gert Verheyen heeft heel wat reacties losgemaakt. Met een ...

268
268

Meer sportnieuws