Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

door
Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

AA Gent is erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's zelfs alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League, terwijl ze nog een inhaalwedstrijd te goed hebben. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn bij de Oost-Vlamingen.

Hein Vanhaezebrouck en zijn manschappen hebben tot dusver al een bijzonder druk seizoen achter de rug. Om de poules van de Conference League te halen, moest Gent immers drie voorrondes zien te overleven. Dat lukte uiteindelijk ook, maar hierdoor kwamen er wel zes extra wedstrijden bij.

En in de komende weken blijft de kalender propvol staan. Door het Europese voetbal en weldra ook de Belgische beker, zullen de Buffalo's tot aan de winterstop bijna wekelijks minstens twee wedstrijden afwerken. Vanhaezebrouck zal zijn selectie in breedte dus nodig hebben.

LEES OOK: De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

Aanwinsten overtuigen niet

Daar lijkt het schoentje echter te knellen. De Gentse basisploeg haalt dit seizoen een hoog niveau, maar de meeste back-ups slagen daar vooralsnog niet in. Dat bleek afgelopen weekend nog maar eens. Sven Kums kreeg tegen Eupen immers rust, maar moest aan de pauze alsnog invallen om de meubelen te redden.

Afgelopen zomer deed Gent nochtans een inspanning om de kern van Vanhaezebrouck van de nodige versterking in de breedte te voorzien. Maar voorlopig kunnen enkel de defensieve aanwinsten echt indruk maken. Zo wijst Het Laatste Nieuws erop dat Pieter Gerkens, Noah Fadiga en Omri Gandelman tot dusver niet kunnen overtuigen.

Voldoende kansen

Het drietal nu al afschrijven, zou evenwel voorbarig zijn. In de komende weken zullen zij ongetwijfeld nog voldoende kansen krijgen om hun niveau verder op te krikken. Al blijft het afwachten of zij daar ook in kunnen slagen. Ondertussen moet Vanhaezebrouck hopen dat er niets ernstigs gebeurt met zijn huidige sterkhouders.

Gent heeft zijn selectie onvoldoende versterkt in de zomermercato ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

65
65
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

224
224
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

34
34
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

20
20
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

46
46
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

78
78
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

21
21
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

61
61
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

46
46
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

44
44
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

91
91
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

45
45
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

183
183
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

128
128
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

119
119
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

49
49
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

707
707
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

26
26
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

67
67
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

93
93
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

210
210
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

113
113
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

73
73
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws