Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

door
Zorgen bij AA Gent: drie aanwinsten maken slechte beurt

AA Gent is erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's zelfs alleen aan de leiding in de Jupiler Pro League, terwijl ze nog een inhaalwedstrijd te goed hebben. Toch is niet alles rozengeur en maneschijn bij de Oost-Vlamingen.

Hein Vanhaezebrouck en zijn manschappen hebben tot dusver al een bijzonder druk seizoen achter de rug. Om de poules van de Conference League te halen, moest Gent immers drie voorrondes zien te overleven. Dat lukte uiteindelijk ook, maar hierdoor kwamen er wel zes extra wedstrijden bij.

En in de komende weken blijft de kalender propvol staan. Door het Europese voetbal en weldra ook de Belgische beker, zullen de Buffalo's tot aan de winterstop bijna wekelijks minstens twee wedstrijden afwerken. Vanhaezebrouck zal zijn selectie in breedte dus nodig hebben.

LEES OOK: Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Aanwinsten overtuigen niet

Daar lijkt het schoentje echter te knellen. De Gentse basisploeg haalt dit seizoen een hoog niveau, maar de meeste back-ups slagen daar vooralsnog niet in. Dat bleek afgelopen weekend nog maar eens. Sven Kums kreeg tegen Eupen immers rust, maar moest aan de pauze alsnog invallen om de meubelen te redden.

Afgelopen zomer deed Gent nochtans een inspanning om de kern van Vanhaezebrouck van de nodige versterking in de breedte te voorzien. Maar voorlopig kunnen enkel de defensieve aanwinsten echt indruk maken. Zo wijst Het Laatste Nieuws erop dat Pieter Gerkens, Noah Fadiga en Omri Gandelman tot dusver niet kunnen overtuigen.

Voldoende kansen

Het drietal nu al afschrijven, zou evenwel voorbarig zijn. In de komende weken zullen zij ongetwijfeld nog voldoende kansen krijgen om hun niveau verder op te krikken. Al blijft het afwachten of zij daar ook in kunnen slagen. Ondertussen moet Vanhaezebrouck hopen dat er niets ernstigs gebeurt met zijn huidige sterkhouders.

🚀

Gent heeft zijn selectie onvoldoende versterkt in de zomermercato ...

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

66
66
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

86
86
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

51
51
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

138
138
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

52
52
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

87
87
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

221
221
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

67
67
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

49
49
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

508
508
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

140
140
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

537
537
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

606
606
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

124
124
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

308
308
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

328
328

Meer sportnieuws