Ajax bereikt absolute bodem: "Het was verschrikkelijk"

102
Ajax bereikt absolute bodem:

De malaise bij Ajax heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. De Klassieker tegen Feyenoord moest bij een 0-3-achterstand immers stopgezet worden nadat de thuisaanhang tot twee keer toe met vuurwerk op het veld gooide. De reacties in Nederland zijn dan ook vlijmscherp.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige week maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd zondagavond dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Tzolis schittert in afstraffing City; slippers Ajax en Feyenoord

Klassieker escaleert

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag in de Klassieker. Uitgerekend tegen aartsrivaal Feyenoord kwam Ajax opnieuw dramatisch voor de dag.

Aan de rust stond het al 0-3 en die achterstand had veel groter kunnen zijn. De achterban was dan ook helemaal klaar met deze malaise. Zo moest de match tijdelijk gestaakt worden omdat met vuurpijlen op het veld werd gegooid. Toen dat voorval zich in de tweede helft herhaalde, werd definitief een punt achter de partij gezet. Ook buiten aan het stadion vonden verschillende incidenten plaats.

Zwarte dag voor Ajax

Analist Rafael van der Vaart is dan ook hard voor de situatie bij zijn ex-club. "Iedereen weet dat ik Ajax ben, maar ik schaam me ook diep. Ik kon zelf het stadion niet uit. Kinderen waren aan het huilen. Noem alle narigheid maar op. Het was gewoon verschrikkelijk”, beschreef hij de situatie bij Studio Voetbal. "Het is absoluut een zwarte dag en gewoon heel slecht voor het imago van Ajax."

En ook op sportief vlak vreest Van der Vaart nu al voor de rest van het seizoen. "Als jij aan mij vraagt of Ajax woensdag wint van FC Volendam … daar zou ik mijn geld niet op zetten. Zó erg is het. Het wordt een dramatisch seizoen. Dat ligt puur aan de kwaliteit die er niet is."

Ajax kan zich beter gaan toeleggen op volgend seizoen ...

Meest recent

KVO-storm barst hevig los rond hoofd van Marc Coucke

Marc Coucke krijgt opnieuw met een dossier te maken dat de nodige vragen oproept. De ondernemer ...

9
9
Bruno plots onder vuur: blunder breekt Anderlecht zuur op

Een goede eerste indruk maken is altijd belangrijk, maar Vitor Bruno heeft zijn wittebroodsweken ...

69
69
Garcia rekent af met Mannaert: "Niet op dezelfde lijn"

Ongeveer een maand na zijn afscheid als bondscoach van de Rode Duivels gaat Rudi Garcia geen ...

42
42
'Kink in de kabel: Dams toch niet naar Club Brugge?'

Of er al dan niet nog een winger bijkomt valt voorlopig af te wachten, maar dat Club Brugge nog ...

267
267
'Essevee strikt Barça-target, kassa rinkelt bij Malinwa'

Een tweetal weken voor de transfermarkt haar deuren sluit draait de geruchtenmolen op volle toeren ...

172
172
'Club Brugge likt wonden: volgende miscast gratis weg'

Het was tot dusver alweer een lucratieve zomer voor Club Brugge, dat straks wellicht nogmaals langs ...

432
432
Openda weer Rode Duivel? Strijd met Lukaku belangrijk

Loïs Openda kende een snertseizoen bij Juventus en de aanvaller is dan ook vertrokken bij de ...

55
55
‘Ajax baalt: grote verrassing meldt zich voor Noa Lang’

Noa Lang is een jeugdproduct van Ajax, maar de buitenspeler brak volledig door bij Club Brugge. ...

217
217
Straffe onthulling Guardiola: “De Bruyne barstte in tranen uit”

Kevin De Bruyne is een legende bij Manchester City. De middenvelder speelde er tien jaar en won er ...

112
112
KRC Genk pakt uit met nieuwe Zuid-Amerikaanse diamant

KRC Genk en Zuid-Amerikaanse spelers, het is al een geslaagd huwelijk gebleken. Op de officiële ...

174
174
Ex-Anderlecht-coach Fred Rutten in diep dal na WK-drama

Fred Rutten heeft een verleden bij RSC Anderlecht als hoofdtrainer, maar de Nederlander maakte een ...

50
50
‘Belgische terugkeer? Transferstrijd Balikwisha barst los’

Michel-Ange Balikwisha heeft een verleden bij RSC Anderlecht, Standard Luik en Royal Antwerp FC. De ...

330
330
Anderlecht heeft plan voor helse Europese verplaatsing

RSC Anderlecht neemt het in de laatste voorronde van de Europa League op tegen Kairat Almaty. De ...

384
384
‘KV Kortrijk gaat all-in voor miljoenentransfer’

Niet alleen de Belgische topclubs gaan hard op de zomermercato. Ook KV Kortrijk wil nog toeslaan. De ...

137
137
‘Transferwending Fofana: Rode Duivel draait kar volledig’

Waar ligt de toekomst van Malick Fofana? De buitenspeler kende een sterk seizoen bij Olympique Lyon, ...

206
206
Anderlecht neemt Winkler mee: tweetal op weg naar exit

RSC Anderlecht maakt de verre verplaatsing naar Kairat Almaty. Paars-Wit moet zo’n negen uur ...

761
761
‘Monstertransfer Diego Moreira: Rode Duivel al gespot'

Diego Moreira zat in de selectie van de Rode Duivels op het afgelopen WK na een topseizoen bij RC ...

74
74
‘Anderlecht schakelt door en gaat transferstrijd aan’

RSC Anderlecht is nog lang niet klaar op de zomermercato. Paars-Wit wordt nog met verschillende ...

335
335
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Anderlecht, Club Brugge wil jackpot’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

373
373
‘Matteo Dams hakt transferknoop door over Club Brugge’

Eerder op de dag kwam het nieuws naar buiten dat Club Brugge Matteo Dams op het lijstje heeft staan ...

760
760
‘Anderlecht stuit op transfermuur: ferme som op tafel’

RSC Anderlecht is nog niet klaar op de zomermercato. Antoine Sibierski is nog op zoek naar een spits ...

394
394
'Fedde Leysen vertrekt bij Union: opvallende constructie'

Union SG ziet deze zomer toch nog een pion vertrekken. Fedde Leysen wordt al een tijdje in verband ...

128
128
‘Opvolger Kindermans: Antwerp draait Anderlecht ferme loer'

Royal Antwerp FC zag Jean Kindermans terug naar RSC Anderlecht trekken en inmiddels heeft The Great ...

1345
1345
‘Castagne kan na sterk WK plots droomtransfer maken’

Timothy Castagne was één van de revelaties op het WK. Na een aarzelend begin kwam de ...

124
124
‘Grote naam naar Club Brugge? Verrassende optie op lijstje'

Club Brugge vreest deze zomermercato nog vertrekkers. Verschillende spelers kunnen nog een ...

835
835

Meer sportnieuws