Ajax bereikt absolute bodem: "Het was verschrikkelijk"

door
Ajax bereikt absolute bodem:

De malaise bij Ajax heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. De Klassieker tegen Feyenoord moest bij een 0-3-achterstand immers stopgezet worden nadat de thuisaanhang tot twee keer toe met vuurwerk op het veld gooide. De reacties in Nederland zijn dan ook vlijmscherp.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige week maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd zondagavond dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Bounida compleet afgemaakt: “Dan kiest hij voor Marokko”

Klassieker escaleert

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag in de Klassieker. Uitgerekend tegen aartsrivaal Feyenoord kwam Ajax opnieuw dramatisch voor de dag.

Aan de rust stond het al 0-3 en die achterstand had veel groter kunnen zijn. De achterban was dan ook helemaal klaar met deze malaise. Zo moest de match tijdelijk gestaakt worden omdat met vuurpijlen op het veld werd gegooid. Toen dat voorval zich in de tweede helft herhaalde, werd definitief een punt achter de partij gezet. Ook buiten aan het stadion vonden verschillende incidenten plaats.

Zwarte dag voor Ajax

Analist Rafael van der Vaart is dan ook hard voor de situatie bij zijn ex-club. "Iedereen weet dat ik Ajax ben, maar ik schaam me ook diep. Ik kon zelf het stadion niet uit. Kinderen waren aan het huilen. Noem alle narigheid maar op. Het was gewoon verschrikkelijk”, beschreef hij de situatie bij Studio Voetbal. "Het is absoluut een zwarte dag en gewoon heel slecht voor het imago van Ajax."

En ook op sportief vlak vreest Van der Vaart nu al voor de rest van het seizoen. "Als jij aan mij vraagt of Ajax woensdag wint van FC Volendam … daar zou ik mijn geld niet op zetten. Zó erg is het. Het wordt een dramatisch seizoen. Dat ligt puur aan de kwaliteit die er niet is."

Ajax kan zich beter gaan toeleggen op volgend seizoen ...

Meest recent

Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

10
10
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

36
36
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

197
197
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

46
46
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

200
200
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

159
159
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

194
194
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

450
450
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

82
82
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

158
158
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

434
434
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

191
191
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

90
90
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

371
371
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

474
474
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

52
52
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

196
196
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

692
692
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

194
194
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

146
146
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

202
202
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

35
35
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

388
388
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

88
88

Meer sportnieuws