Ajax bereikt absolute bodem: "Het was verschrikkelijk"

102 stemmen
Ajax bereikt absolute bodem:

De malaise bij Ajax heeft zondag een nieuw dieptepunt bereikt. De Klassieker tegen Feyenoord moest bij een 0-3-achterstand immers stopgezet worden nadat de thuisaanhang tot twee keer toe met vuurwerk op het veld gooide. De reacties in Nederland zijn dan ook vlijmscherp.

Na een tegenvallend seizoen probeerde Ajax afgelopen zomer een nieuwe start te maken. De Duitser Sven Mislintat werd immers aangesteld als nieuwe sportieve baas. Hij haalde op zijn beurt Maurice Steijn in huis als verrassende nieuwe trainer. Daarnaast pakte Mislintat uit met een bijzonder transferoffensief. Zo spendeerde hij ruim 110 miljoen euro aan relatief onbekende spelers, waarvan het merendeel zijn meerwaarde nog niet kon bewijzen.

Vorige week maakten verschillende bronnen echter gewag van mogelijke wanpraktijken bij die transfers en ongeoorloofde relaties tussen Mislintat en bepaalde makelaars. Inmiddels werd ook een officieel onderzoek opgestart tegen de Duitser. En uiteindelijk werd zondagavond dan toch beslist om de sportieve baas al na enkele maanden weer op straat te zetten.

LEES OOK: Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Klassieker escaleert

Ondertussen blijft ook de sportieve malaise aanhouden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag in de Klassieker. Uitgerekend tegen aartsrivaal Feyenoord kwam Ajax opnieuw dramatisch voor de dag.

Aan de rust stond het al 0-3 en die achterstand had veel groter kunnen zijn. De achterban was dan ook helemaal klaar met deze malaise. Zo moest de match tijdelijk gestaakt worden omdat met vuurpijlen op het veld werd gegooid. Toen dat voorval zich in de tweede helft herhaalde, werd definitief een punt achter de partij gezet. Ook buiten aan het stadion vonden verschillende incidenten plaats.

Zwarte dag voor Ajax

Analist Rafael van der Vaart is dan ook hard voor de situatie bij zijn ex-club. "Iedereen weet dat ik Ajax ben, maar ik schaam me ook diep. Ik kon zelf het stadion niet uit. Kinderen waren aan het huilen. Noem alle narigheid maar op. Het was gewoon verschrikkelijk”, beschreef hij de situatie bij Studio Voetbal. "Het is absoluut een zwarte dag en gewoon heel slecht voor het imago van Ajax."

En ook op sportief vlak vreest Van der Vaart nu al voor de rest van het seizoen. "Als jij aan mij vraagt of Ajax woensdag wint van FC Volendam … daar zou ik mijn geld niet op zetten. Zó erg is het. Het wordt een dramatisch seizoen. Dat ligt puur aan de kwaliteit die er niet is."

Ajax kan zich beter gaan toeleggen op volgend seizoen ...

Meest recent

Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

8
8
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

7
7
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

102
102
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

57
57
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

31
31
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

16
16
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

33
33
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

27
27
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

65
65
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

240
240
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

194
194
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

103
103
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

619
619
"Hij wordt niet gewaardeerd" - Garcia in de bres voor viertal

Rudi Garcia heeft zijn gram gehaald op het WK 2026. Zijn Rode Duivels pakten alsnog de groepswinst ...

244
244
TRANSFERUURTJE: 'Club maakt Genk woest, toptransfer Raskin'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

315
315
Degryse voorspelt eindstation van België op WK

De Rode Duivels hebben na een aarzelende WK-start alsnog de groepswinst gepakt in Groep G. Na de 5-1 ...

582
582
Garcia bijt van zich af: “Dat was het enige verschil”

Bondscoach Rudi Garcia kreeg de afgelopen twee wedstrijden de volle laag. Na een 1-1 tegen Egypte en ...

65
65
Iran haalt verwoestend uit naar FIFA en Infantino

Iran ligt al een tijdje in de clinch met de Verenigde Staten en daar komt nu ook de FIFA bij. Na de ...

390
390
CEPANI velt oordeel: rekening DAZN aan Pro League bekend

De soap rond DAZN en de rechten van het Belgische voetbal duurt nog steeds verder. De ...

166
166
Doku toch streng ondanks overtuigende WK-zege

Er was de afgelopen tijd heel wat te doen om Jérémy Doku. De buitenspeler viel uit met ...

108
108
Blijft Vanaken in de basis? Duidelijk oordeel na Nieuw-Zeeland

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland zijn kans in de basis naast Youri Tielemans en Kevin De ...

599
599
De Bruyne glundert voor camera: pakkende reden voor viering

Kevin De Bruyne was bezig aan een moeizaam wereldkampioenschap. Maar na een sterke prestatie tegen ...

89
89
Saelemaekers zorgt voor valse noot: "Waarom doet hij dat?!"

De Rode Duivels hebben dan toch hun poule kunnen winnen op het WK 2026. Dat deden ze bovendien na ...

679
679
'Transferoorlog Club vs. Genk: Racing slaat fors terug'

Terwijl het WK op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League druk in de weer met ...

991
991
WK-route Duivels: weg open naar loodzware kwartfinale?

De Rode Duivels hebben dan toch beslag gelegd op groepswinst op het WK 2026. Nu hun poulefase achter ...

340
340

Meer sportnieuws