Gelukje voor AA Gent? "Onvoorstelbaar wat de ref deed"

door
Gelukje voor AA Gent?

AA Gent is sinds zondagavond helemaal alleen leider in de Jupiler Pro League. De Buffalo's profiteerden optimaal van de puntendeling in Anderlecht-Club Brugge. Al kwamen ze op eigen veld tegen KAS Eupen wel goed weg. 

Met de Europese verplaatsing van afgelopen donderdag nog in de benen, begon Gent bijzonder matig aan zijn thuiswedstrijd. Eupen liet daarentegen een goede indruk achter en wist enkele mooie kansen af te dwingen. Uiteindelijk zette Milos Pantovic de bezoekers ook verdiend op voorsprong.

In het slot van de eerste helft zag het er nog beter uit voor de Panda's. Gift Orban kreeg het immers aan de stok met Rune Paeshuyse en maakte daarbij een slaande beweging. Voor scheidsrechter Jan Boterberg was dat voldoende voor een rode kaart, al leek dat een strenge beslissing.

LEES OOK: CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

Lichte strafschop

Vlak na de pauze was de arbitrage de thuisploeg iets beter gezind. Archie Brown ging nogal theatraal neer in de zestien na een vermeend contact met Regan Charles-Cook en Boterberg wees meteen naar de stip. In de herhaling leek er echter weinig sprake van contact.

Die penalty vormde wel de basis van de Gentse comeback, zo werd uiteindelijk nog met 2-1 gewonnen. Achteraf toonde Eupen-coach Florian Kohfeldt zich dan ook bijzonder scherp voor de wedstrijdleiding. "Het is ongelooflijk dat hij deze penalty kan fluiten. Het is onvoorstelbaar wat de scheidsrechter heeft gedaan", sakkerde hij bij Eleven Sports/DAZN.

Contact opzichtig gezocht

Kohfeldt kreeg in de voorbije weken van de refs te horen dat er niet wordt gefloten als de aanvallende speler opzichtig naar een strafschop op zoek gaat. Maar dat was hier volgens hem wel het geval. "Het is onze eigen schuld dat we verliezen, we hadden meer moeten scoren. En ik heb alle respect voor de arbitrage. Maar vandaag is het ongelooflijk wat de scheidsrechter mijn team heeft aangedaan", aldus de Duitse trainer.

De strafschop voor Gent was terecht ...

Meest recent

Overzicht: alle Europese kwartfinales op een rijtje

De kaarten in het Europese voetbal zijn geschud. Zowel in de Champions League als in de Europa ...

20
20
Hayen slaat alarm bij Genk: "Kan moeilijke week worden"

KRC Genk sneuvelde donderdagavond in de Europa League na een zware 5-1-nederlaag op het veld van SC ...

60
60
Taravel moet puzzelen: vier opties voor middenveld

RSC Anderlecht heeft zondagavond aan één puntje voldoende in de thuismatch tegen ...

93
93
UEL/UECL: Nederlandse polonaise, Onana schakelt Meunier uit

Donderdagavond zijn de laatste tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League. In ...

38
38
Zware pandoering Genk: Heynen duidt dé doodsteek aan

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

84
84
Gouden tip Club Brugge: bekend gezicht opvolger Vanaken?

Club Brugge haalde begin deze week opgelucht adem: de blessure van Hans Vanaken blijkt dan toch niet ...

317
317
Anderlecht vreest: noodscenario voor start Play-Offs

RSC Anderlecht wil zich zondagavond tegen Cercle Brugge verzekeren van zijn ticket voor de ...

281
281
UEL/UECL: Palace en Nottingham ontsnappen, Jutgla nekt Lyon

Donderdagavond werden de tickets voor de kwartfinales van de Europa en Conference League verdeeld. ...

37
37
Akelige blessure Lang krijgt staartje: Gala eist harde actie

Noa Lang zorgde woensdagavond voor een pijnlijk beeld in de Champions League. Na een verkeerd ...

84
84
België uitgeteld in Europa: Genk sneuvelt na Duitse afgang

De Europese campagne zit erop voor de Belgische ploegen. Met KRC Genk sneuvelde donderdagavond de ...

104
104
Van hemel naar hel: Matte Smets beleeft Europees drama

KRC Genk wou zich donderdagavond plaatsen voor de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor moest ...

189
189
'Garcia hint op WK-bommetje met verrassende debutant'

Rudi Garcia ziet zijn opties achterin met de week slinken, en dat kan de deur openzetten voor een ...

96
96
Laatste tickets Play-Off I: Gillet voorspelt deze twee clubs

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie integraal op hetzelfde tijdstip ...

317
317
Bizar: Club-speler opgeroepen bij ... twéé nationale ploegen

Volgende weken wordt het clubvoetbal even on hold gezet voor de eerste interland-periode van het ...

132
132
DAZN heeft groot nieuws voor kijker: "Première Belgisch voetbal"

Aanstaande zondag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

422
422
Union blíj́ft cashen: verse toptransfers staan klaar

Union SG legde sinds de promotie uitstekende resultaten neer, maar wist ook op de transfermarkt erg ...

148
148
Kompany bij Europese elite: David Silva doet boekje open

Bayern München heeft woensdag opnieuw indruk gemaakt in de Champions League en won ook zijn ...

176
176
De 11 namen: Hayen verrast met opstelling KRC Genk

KRC Genk doet in Freiburg straks een gooi naar de kwartfinale van de Europa League, waarin Olympique ...

76
76
JPL-rapport: Club top in Europa, RSCA hinkt achterop

Recent kwam Transfermarkt met een update van de marktwaarde in de Jupiler Pro League op de proppen. ...

125
125
Garcia geeft geheimen prijs: WK-selectie Duivels onthuld?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde ...

169
169
'De Cat in etalage: rampscenario Anderlecht dichterbij'

Mooie liedjes duren niet lang. Die stelling gaat helaas ook op voor Nathan De Cat, die nu al op weg ...

416
416
Jean-Marie Pfaff laat tranen rollen met emotioneel nieuws

De familie Pfaff is nog steeds één van de meest beroemde clans van Vlaanderen. Dat ...

513
513
'Mignolet out: Club Brugge shopt in Jupiler Pro League'

Behoudens een verrassing is Simon Mignolet bezig aan zijn laatste maanden bij Club Brugge, dat na ...

815
815
'Genk mag fluiten naar record: korting op Karetsas'

De meest waardevolle speler in de Belgische competitie, althans op papier, luistert naar de ...

377
377
Fans in shock door opvallend moment rond Vermant

Club Brugge staat voor een cruciale fase van het seizoen. Na een knappe campagne in de Champions ...

228
228

Meer sportnieuws