Gelukje voor AA Gent? "Onvoorstelbaar wat de ref deed"

892 stemmen
Gelukje voor AA Gent?

AA Gent is sinds zondagavond helemaal alleen leider in de Jupiler Pro League. De Buffalo's profiteerden optimaal van de puntendeling in Anderlecht-Club Brugge. Al kwamen ze op eigen veld tegen KAS Eupen wel goed weg. 

Met de Europese verplaatsing van afgelopen donderdag nog in de benen, begon Gent bijzonder matig aan zijn thuiswedstrijd. Eupen liet daarentegen een goede indruk achter en wist enkele mooie kansen af te dwingen. Uiteindelijk zette Milos Pantovic de bezoekers ook verdiend op voorsprong.

In het slot van de eerste helft zag het er nog beter uit voor de Panda's. Gift Orban kreeg het immers aan de stok met Rune Paeshuyse en maakte daarbij een slaande beweging. Voor scheidsrechter Jan Boterberg was dat voldoende voor een rode kaart, al leek dat een strenge beslissing.

LEES OOK: TU: 'Club vindt opvolger Mignolet, transferknaller Trossard'

Lichte strafschop

Vlak na de pauze was de arbitrage de thuisploeg iets beter gezind. Archie Brown ging nogal theatraal neer in de zestien na een vermeend contact met Regan Charles-Cook en Boterberg wees meteen naar de stip. In de herhaling leek er echter weinig sprake van contact.

Die penalty vormde wel de basis van de Gentse comeback, zo werd uiteindelijk nog met 2-1 gewonnen. Achteraf toonde Eupen-coach Florian Kohfeldt zich dan ook bijzonder scherp voor de wedstrijdleiding. "Het is ongelooflijk dat hij deze penalty kan fluiten. Het is onvoorstelbaar wat de scheidsrechter heeft gedaan", sakkerde hij bij Eleven Sports/DAZN.

Contact opzichtig gezocht

Kohfeldt kreeg in de voorbije weken van de refs te horen dat er niet wordt gefloten als de aanvallende speler opzichtig naar een strafschop op zoek gaat. Maar dat was hier volgens hem wel het geval. "Het is onze eigen schuld dat we verliezen, we hadden meer moeten scoren. En ik heb alle respect voor de arbitrage. Maar vandaag is het ongelooflijk wat de scheidsrechter mijn team heeft aangedaan", aldus de Duitse trainer.

🚀

De strafschop voor Gent was terecht ...

Meest recent

'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

32
32
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

60
60
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

40
40
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

80
80
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

38
38
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

301
301
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

77
77
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

251
251
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

279
279
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

799
799
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

127
127
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

553
553
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

175
175
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

176
176
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

311
311
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

97
97
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

497
497
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

198
198
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

290
290
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

157
157
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

213
213
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0
Coucke-verzet loopt uit de hand: Anderlecht slaat keihard terug

Hoewel de voorbereiding op het nieuwe seizoen pas eind deze maand van start gaat, blijft het ...

1072
1072
''Laat me gaan': Club Brugge-speler eist vertrek'

Club Brugge dreigt een toekomstige topspeler kwijt te spelen. FC Barcelona duwt door en de speler ...

1267
1267

Meer sportnieuws