Gelukje voor AA Gent? "Onvoorstelbaar wat de ref deed"

door
Gelukje voor AA Gent?

AA Gent is sinds zondagavond helemaal alleen leider in de Jupiler Pro League. De Buffalo's profiteerden optimaal van de puntendeling in Anderlecht-Club Brugge. Al kwamen ze op eigen veld tegen KAS Eupen wel goed weg. 

Met de Europese verplaatsing van afgelopen donderdag nog in de benen, begon Gent bijzonder matig aan zijn thuiswedstrijd. Eupen liet daarentegen een goede indruk achter en wist enkele mooie kansen af te dwingen. Uiteindelijk zette Milos Pantovic de bezoekers ook verdiend op voorsprong.

In het slot van de eerste helft zag het er nog beter uit voor de Panda's. Gift Orban kreeg het immers aan de stok met Rune Paeshuyse en maakte daarbij een slaande beweging. Voor scheidsrechter Jan Boterberg was dat voldoende voor een rode kaart, al leek dat een strenge beslissing.

LEES OOK: ‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

Lichte strafschop

Vlak na de pauze was de arbitrage de thuisploeg iets beter gezind. Archie Brown ging nogal theatraal neer in de zestien na een vermeend contact met Regan Charles-Cook en Boterberg wees meteen naar de stip. In de herhaling leek er echter weinig sprake van contact.

Die penalty vormde wel de basis van de Gentse comeback, zo werd uiteindelijk nog met 2-1 gewonnen. Achteraf toonde Eupen-coach Florian Kohfeldt zich dan ook bijzonder scherp voor de wedstrijdleiding. "Het is ongelooflijk dat hij deze penalty kan fluiten. Het is onvoorstelbaar wat de scheidsrechter heeft gedaan", sakkerde hij bij Eleven Sports/DAZN.

Contact opzichtig gezocht

Kohfeldt kreeg in de voorbije weken van de refs te horen dat er niet wordt gefloten als de aanvallende speler opzichtig naar een strafschop op zoek gaat. Maar dat was hier volgens hem wel het geval. "Het is onze eigen schuld dat we verliezen, we hadden meer moeten scoren. En ik heb alle respect voor de arbitrage. Maar vandaag is het ongelooflijk wat de scheidsrechter mijn team heeft aangedaan", aldus de Duitse trainer.

De strafschop voor Gent was terecht ...

Meest recent

'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

17
17
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

26
26
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

88
88
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

50
50
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

103
103
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

37
37
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

90
90
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

209
209
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

243
243
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

250
250
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

336
336
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

291
291
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

145
145
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

54
54
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

250
250
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

67
67
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

540
540
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

445
445
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

167
167
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

255
255
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

44
44
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

973
973
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

150
150
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

586
586

Meer sportnieuws