Gelukje voor AA Gent? "Onvoorstelbaar wat de ref deed"

door
Gelukje voor AA Gent?

AA Gent is sinds zondagavond helemaal alleen leider in de Jupiler Pro League. De Buffalo's profiteerden optimaal van de puntendeling in Anderlecht-Club Brugge. Al kwamen ze op eigen veld tegen KAS Eupen wel goed weg. 

Met de Europese verplaatsing van afgelopen donderdag nog in de benen, begon Gent bijzonder matig aan zijn thuiswedstrijd. Eupen liet daarentegen een goede indruk achter en wist enkele mooie kansen af te dwingen. Uiteindelijk zette Milos Pantovic de bezoekers ook verdiend op voorsprong.

In het slot van de eerste helft zag het er nog beter uit voor de Panda's. Gift Orban kreeg het immers aan de stok met Rune Paeshuyse en maakte daarbij een slaande beweging. Voor scheidsrechter Jan Boterberg was dat voldoende voor een rode kaart, al leek dat een strenge beslissing.

LEES OOK: De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

Lichte strafschop

Vlak na de pauze was de arbitrage de thuisploeg iets beter gezind. Archie Brown ging nogal theatraal neer in de zestien na een vermeend contact met Regan Charles-Cook en Boterberg wees meteen naar de stip. In de herhaling leek er echter weinig sprake van contact.

Die penalty vormde wel de basis van de Gentse comeback, zo werd uiteindelijk nog met 2-1 gewonnen. Achteraf toonde Eupen-coach Florian Kohfeldt zich dan ook bijzonder scherp voor de wedstrijdleiding. "Het is ongelooflijk dat hij deze penalty kan fluiten. Het is onvoorstelbaar wat de scheidsrechter heeft gedaan", sakkerde hij bij Eleven Sports/DAZN.

Contact opzichtig gezocht

Kohfeldt kreeg in de voorbije weken van de refs te horen dat er niet wordt gefloten als de aanvallende speler opzichtig naar een strafschop op zoek gaat. Maar dat was hier volgens hem wel het geval. "Het is onze eigen schuld dat we verliezen, we hadden meer moeten scoren. En ik heb alle respect voor de arbitrage. Maar vandaag is het ongelooflijk wat de scheidsrechter mijn team heeft aangedaan", aldus de Duitse trainer.

De strafschop voor Gent was terecht ...

Meest recent

Antwerp met sterke zet, STVV absoluut niet verrast

STVV verkocht Rein Van Helden voor 1,5 miljoen euro aan Royal Antwerp FC. Het is geen verrassing dat ...

15
15
'Renard speelt hoog spel: zéér bizarre transferwending'

Yasin Özcan is een miscast van Olivier Renard, niet zijn eerste sinds hij in Brussel de ...

65
65
Romeo Vermant toont grote liefde: "Ik ben gek op haar"

Club Brugge droomt weer van de volgende ronde in de Champions League. Na een moeilijke periode won ...

90
90
'KRC Genk droomt van onverwachte miljoenendeal'

Bij Racing Genk zouden ze idealiter deze mercato een uitgaande transfer afronden die veel geld in de ...

208
208
Kompany over RSCA-moment: “Durf ik dit bij Bayern?”

Vincent Kompany ging al een aantal keren viraal. De coach haalde een paar keer stevig uit bij RSC ...

60
60
Nederlandse pers twijfelt: "Als hij het bij RSCA al niet redt…"

Bij RSC Anderlecht haalden ze een jaar geleden Cédric Hatenboer in huis. Hij speelde echter ...

156
156
De Mil drukt stempel in Gent: kleedkamer doet boekje open

KAA Gent is sterk aan de laatste rechte lijn van de reguliere competitie begonnen. Na de mooie ...

104
104
Saudische aanval op Rode Duivels: twee namen geviseerd

Met dank van de miljardensteun van het staatsfonds 'PIF', investeerden het Saudische voetbal de ...

70
70
Vandaag Inside eindigt in shock na vertrek Johan Derksen

Vandaag Inside keerde deze week terug op televisie. Maar wie vrijdagavond bleef kijken na de ...

24
24
Nainggolan onthult megabedrag dat hij in casino verloor

Radja Nainggolan maakte recent de overstap van Lokeren naar Patro Eisden Maasmechelen, maar het zijn ...

107
107
Boskamp verrast: "Van deze JPL-ploeg geniet ik het meest"

De Jupiler Pro League is inmiddels weer aanbeland aan de 22ste speeldag. Een aantal clubs zullen ...

163
163
'Nieuwe miljoenendeal: Club krijgt cruciaal nieuws in dossier-Seys'

Club Brugge zal ook in 2026 ongetwijfeld weer gaan cashen op de transfermarkt. Men wil de ...

370
370
'Totale wending bij Bayern: Kompany staat perplex'

Bayern München is ijzersterk aan zijn tweede seizoenshelft begonnen en won tot dusver al zijn ...

272
272
TRANSFERUURTJE 'Club zwiert met miljoenen, toptransfer Stroeykens'

De winterse transferperiode nadert zijn climax, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk ...

230
230
'Grote kuis in Anderlecht: plotwending in de maak?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, zowel op inkomend als uitgaand vlak zowat de meest bezige ...

375
375
Done deal: Union maakt uitgaande transfer bekend

De nederlaag tegen Bayern München betekent wellicht het einde van de Champions League-campagne ...

52
52
'Club Brugge heeft beet: toptransfer in kannen en kruiken'

Tot dusver bleef het rustig bij Club Brugge, maar dat blijkt slechts kalmte voor de storm. Tenslotte ...

487
487
'Oosting grijpt in: trio geslachtofferd bij Antwerp'

Op het veld van hekkensluiter Dender ging Antwerp vorige week voor het eerst sinds Joseph Oosting ...

352
352
Nood breekt wet: Leko verrast met basisploeg Club Brugge

Een week na de thuisnederlaag tegen La Louvière krijgt Club Brugge straks Zulte Waregem over ...

696
696
Standard onder zware druk: volgt er verrassend ontslag?

Standard bakt er de laatste weken niets van. Ze verloren kansloos van Sporting Charleroi en AA Gent ...

480
480
AA Gent loopt weg met De Mil: Lopes verklapt zijn geheim

AA Gent scoorde maar liefst acht keer tegen RSC Anderlecht en Standard en boekte een zes op zes. ...

356
356
Beerschot neemt afscheid: spits verlaat het Kiel

Bij Beerschot vonden er al wat wissels plaats deze transferperiode. De Kielse Ratten hebben nog een ...

78
78
Lang krijgt klets om de oren: "Probleem ligt bij hem zelf"

Amper een half seizoen na zijn aankomst, is Noa Lang alweer vertrokken bij SSC Napoli. De ...

136
136
‘Onyedika ontploft: Club Brugge neemt brutale beslissing’

Bij Club Brugge is het plots oorlog rond Raphael Onyedika. De Nigeriaan duwt richting de uitgang, ...

803
803
'Mercato Anderlecht niet voorbij: Renard vol voor derde aanwinst'

RSC Anderlecht heeft een drukke transferweek achter de rug. Zowel aan de inkomende als de uitgaande ...

638
638

Meer sportnieuws