Riemer komt met slecht nieuws over blessure Delaney

door
Riemer komt met slecht nieuws over blessure Delaney

Anderlecht heeft zijn ongeslagen reeks zondag verlengd tot zeven wedstrijden. Op de openingsspeeldag ging het onderuit tegen Union, maar sindsdien verloor Paars-Wit niet meer. Ook Club Brugge wisten ze in bedwang te houden, want in het Lotto Park werd de rivaal op 1-1 gehouden.

Al was het achteraf toch een beetje hinken op twee gedachten, want Anderlecht gaf een voorsprong nog uit handen. Het was het best aan de wedstrijd begonnen en verzilverde dat, maar vlak voor rust zag het Kasper Dolberg en Thomas Delaney uitvallen en in de tweede helft kwam Club nog langszij.

LEES OOK: WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Gebroken arm voor Delaney?

Brian Riemer noemde die twee blessures het kantelpunt in de wedstrijd. De Deense trainer vreest vooral voor Delaney het ergste. "Ik vrees dat hij zijn arm gebroken heeft", verklaarde hij aan La Dernière Heure. "Ik dacht eraan om hem pas tijdens de rust te vervangen, maar dat was niet mogelijk. Hij kon echt niet verder en tegen een ploeg als Club konden we dat risico niet nemen."

Bijkomende onderzoeken moeten op maandag uitmaken of de vrees van Riemer uitkomt en Delaney dus effectief zijn arm gebroken heeft. Dan zal ook blijken hoe lang Anderlecht de defensieve middenvelder zal moeten missen. Dat lijkt in dat geval wel minstens enkele weken te zullen worden.

Afwachten voor Dolberg

Ook Dolberg moest nog voor rust naar de kant, nadat hij met zijn knie op Mechele gebotst was. De Deense spits scoorde daarna nog wel, maar kon uiteindelijk toch niet meer verder spelen. Ook voor hem moet maandag duidelijk worden hoe erg hij er precies aan toe is.

Het wordt zo bang afwachten voor Anderlecht, dat in één klap twee sterkhouders een tijdje kwijt zou kunnen zijn. Het wordt dus voor Riemer hopen dat de schade meevalt, anders zal hij in de komende weken nog stevig moeten puzzelen aan zijn elftal.

Kan Anderlecht de afwezigheid van Delaney opvangen?

Meest recent

'Standard gooit roer om en breekt met vervelende traditie'

Bij Standard is er de voorbije maanden heel veel veranderd. Er kwam een nieuwe bestuursploeg met ...

3
3
CIES noemt 10 volgende Duivels: hoop voor Charleroi en Gent?

De interlands tegen Kazachstan en Liechtenstein leverden weer twee nieuwe Rode Duivels op, want ...

24
24
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil oude bekende, Standard wil cashen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

66
66
KBVB maakt scheidsrechters speeldag 15 wereldkundig

Het interlandvoetbal is achter de rug, tijd om de aandacht weer op de Jupiler Pro League. Daar staat ...

90
90
WK-selectie Rode Duivels: 4 wildcards voor Garcia?

De logische kwalificatie voor het WK is een feit. Ondanks de stemmingmakerij van de afgelopen dagen ...

69
69
'Coorevits laat bombshell vallen over Van Gucht'

Gisteren maakte sportjournalist en presentator Ruben Van Gucht zijn terugkeer in De Slimste Mens ter ...

188
188
Proto tipt Belgische clubs: transfer voor JPL-smaakmaker?

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. Silvio Proto zal alvast ...

60
60
Congolese bondscoach stuurt Rode Duivels forse waarschuwing

Na het afgelopen interlandluik zijn 42 van de 48 deelnemers aan het WK van volgende zomer bekend. De ...

107
107
'Penders in januari alweer terug naar Chelsea'

De interland tegen Liechtenstein betekende voor Mike Penders een mooie première. De jonge ...

96
96
Doku maakt indruk op Boeckx, maar niet met zijn dribbels

De Rode Duivels zullen wellicht toch een beetje met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije ...

65
65
'Volgende droomclub meldt zich voor Tzolis'

De voorbije dagen wist Christos Tzolis zich nog maar eens in de kijker te spelen. Met een heerlijk ...

177
177
Ophef rond Courtois bij Rode Duivels: "Het verbaasde me"

De Rode Duivels hebben in de voorbije week hun WK-ticket helemaal over de streep getrokken met een ...

200
200
'Standard mikt op megadeal: monstersom op komst'

Standard kan het geld nog steeds héél goed gebruiken. De Rouches moeten in 2026 ...

158
158
WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Hein Vanhaezebrouck en Franky Van der Elst stelden via Het Nieuwsblad hun ideale selectie van 26 ...

524
524
'Clement weigert: gigantisch bod resoluut afgewezen'

Philippe Clement tekende verrassend genoeg voor Norwich City. Dat is de voorlaatste uit de ...

148
148
Genk slaat gigantische slag: “Dit is nergens te zien”

KRC Genk is al vele jaren een club die goed werk levert. Zowel sportief als financieel doen ze het ...

210
210
'Mannaert verrast: Rode Duivels flirten met grote naam'

Bij de Rode Duivels is het WK-ticket binnen, maar rustig is het allerminst. Rudi Garcia ligt onder ...

558
558
'Lewandowski fronst: Barça-eis belandt op straat'

Robert Lewandowski gaat FC Barcelona in de zomer transfervrij verlaten. De Poolse spits brengt ...

53
53
Renard spreekt: bliksemvertrek twee aanwinsten?

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Paars-Wit heeft voorlopig nog steeds een ...

227
227
'Transferbom: Messi én Haaland mogelijk samen?'

Bij FC Barcelona moet voorzitter Joan Laporta misschien wel vrezen voor zijn toekomst. De ...

139
139
Defour ziet extra titelkandidaat: Union en Club beven

KRC Genk begon moeizaam aan het seizoen, maar de laatste weken draait het steeds beter. De ...

170
170
Grote Garcia Rapport: exit of vertrouwen houden?

De Rode Duivels hebben zich geplaatst voor het WK 2026. Alweer opdracht volbracht voor bondscoach ...

75
75
Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

370
370
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

320
320
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

86
86

Meer sportnieuws