Groot mankement Anderlecht: "Hij is nog nooit opgevallen"

249 stemmen
Groot mankement Anderlecht:

RSC Anderlecht heeft zijn start van de competitie zeker niet gemist. Met 14 op 21 draaide de recordkampioen tot dusver goed mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er nog heel wat ruimte voor verbetering bij de Brusselaars.

Voor aanvang van de mercato werd al duidelijk dat de paars-witte selectie een heuse metamorfose zou ondergaan. Allereerst werden de aflopende contracten van jongens als Adrien Trebel, Lior Refaelov en Islam Slimani niet verlengd. Huurlingen Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko en Timon Wellenreuther werden dan weer definitief van de hand gedaan.

Ook jongeren die geen hoofdrol speelde in de plannen op korte termijn, zoals Noah Sadiki en Lucas Stassin, mochten beschikken. En de clubkassa werd nog wat verder gespijsd met de verkoop van Hendrik Van Crombrugge, Hannes Delcroix en vooral Bart Verbruggen. Vervolgens richtte CEO Sports Jesper Fredberg zich op het aantrekken van versterking.

LEES OOK: 'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Geen dominant spel

Daarbij liet de Deen er geen gras overgroeien. In totaal haalde Anderlecht een twaalftal verse krachten in huis. Waaronder namen als Thomas Delaney, Thorgan Hazard, Kasper Dolberg, Mats Rits en Kasper Schmeichel. Spelers die voor aanvang van de mercato nog onhaalbaar leken voor RSCA. De selectie is op papier dus aanzienlijk versterkt.

Dat leverde in de eerste weken van het seizoen dus ook behoorlijk goede resultaten op. Maar daarbij speelde ook de geluksfactor meermaals een rol. Het kwaliteit van het spel moet dan ook naar omhoog. Zo slaagde Paars-Wit er tot dusver amper in om dominant en aanvallend voor de dag te komen.

Spelmaker gezocht

Volgens analist Imke Courtois heeft dat voor een groot deel te maken met het gebrek aan een spelmaker op het middenveld. "Het tekort aan een spelmaker, waar we het al in de voorbereiding over hadden, is ondanks alle aanwinsten niet ingevuld. Te veel van hetzelfde", klinkt het bij De Zondag.

RSCA heeft wel enkele opties om deze rol in te vullen. Courtois is echter niet zo overtuigd. "Hazard vind ik meer een flankspeler, Dreyer is mij nog nooit opgevallen – dat zegt ook iets – en Flips… Misschien Leoni meer in de rol van een tien? Want dat Dolberg te weinig bereikt wordt, is duidelijk. Tja… ."

Riemer neemt te weinig risico's in zijn tactische aanpak ...

Meest recent

Meunier doet fans dromen: "Kunnen wereldkampioen worden"

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

5
5
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

48
48
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

56
56
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

34
34
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

62
62
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

127
127
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

86
86
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

187
187
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

351
351
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

249
249
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

150
150
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

24
24
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

28
28
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

119
119
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

27
27
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

150
150
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

161
161
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

733
733
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

211
211
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

125
125
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

67
67
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

416
416
Valse start: Rigaux compleet afgemaakt bij Feyenoord

Devy Riguax maakte de overstap van Club Brugge naar Feyenoord, maar dat valt niet bij iedereen in ...

357
357
Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

879
879
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

153
153

Meer sportnieuws