Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

464 stemmen
Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

Na zijn straffe doorbraak bij RSC Anderlecht, werd Bart Verbruggen afgelopen zomer beloond met een fraaie transfer. Zo werd de doelman voor een pak miljoenen aan Brighton and Hove Albion verkocht. Daar ging hij zondag echter pijnlijk de mist in.

Begin dit kalenderjaar besloot Anderlecht om Bart Verbruggen zijn kans te geven als eerste doelman. Een behoorlijk risico gezien de beperkte ervaring van de jonge Nederlander, maar die zet pakte uitstekend uit. De doelman groeide al snel uit tot één van de absolute steunpilaren en hij werd verkozen tot 'Speler van het Seizoen' bij Paars-Wit.

LEES OOK: 'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Premier League-avontuur

Ondertussen werd hij al een eerste keer opgeroepen bij Oranje, terwijl hij zijn sterke prestaties ook bevestigde in de Conference League. Logischerwijs lokte de 20-jarige zo de interesse van verschillende buitenlandse clubs. Zijn ex-trainer Vincent Kompany wou hem bijvoorbeeld dolgraag naar Burnley FC halen.

Maar uiteindelijk was het dus Brighton dat met zijn handtekening aan de haal ging. De Premier League-revelatie van vorig seizoen legde zo'n 20 miljoen euro op tafel voor zijn komst. Momenteel strijdt hij er volop met Jason Steele voor een vaste basisplek bij de Seagulls.

Pijnlijke blunder

Zondag kreeg Verbruggen alvast de voorkeur in het competitieduel tegen AFC Bournemouth. Maar Verbruggen beleefde allesbehalve een leuke namiddag. Halfweg de eerste helft probeerde hij uit te voetballen, maar nogal achteloos verloor hij zijn tegenstanders uit het oog.

Bijgevolg werd hem de bal afgesnoept, waarna Dominik Solanke er 0-1 één van kon maken. Een grote blunder van Verbruggen, gelukkig voor hem konden zijn ploegmaats de fout rechtzetten. Via een treffer van Kaoru Mitoma (ex-Union) en owngoal van Milos Kerkez kon Brighton de achterstand ombuigen in een voorlopige 2-1-voorsprong.

Wie is het grootste keeperstalent?

Meest recent

De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

74
74
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

16
16
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

184
184
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

149
149
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

480
480
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

258
258
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

417
417
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

290
290
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

115
115
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

553
553
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

235
235
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

151
151
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

29
29
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

134
134
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

534
534
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

74
74
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

238
238
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

244
244
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

109
109
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

165
165
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

338
338
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

134
134
'AA Gent schrikt: vertrek Delorge alsmaar concreter'

AA Gent hoopt zich deze zomer te kunnen versterken om zo volgend seizoen weer dichter bij de top van ...

249
249

Meer sportnieuws