Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

door
Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

Na zijn straffe doorbraak bij RSC Anderlecht, werd Bart Verbruggen afgelopen zomer beloond met een fraaie transfer. Zo werd de doelman voor een pak miljoenen aan Brighton and Hove Albion verkocht. Daar ging hij zondag echter pijnlijk de mist in.

Begin dit kalenderjaar besloot Anderlecht om Bart Verbruggen zijn kans te geven als eerste doelman. Een behoorlijk risico gezien de beperkte ervaring van de jonge Nederlander, maar die zet pakte uitstekend uit. De doelman groeide al snel uit tot één van de absolute steunpilaren en hij werd verkozen tot 'Speler van het Seizoen' bij Paars-Wit.

LEES OOK: 'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Premier League-avontuur

Ondertussen werd hij al een eerste keer opgeroepen bij Oranje, terwijl hij zijn sterke prestaties ook bevestigde in de Conference League. Logischerwijs lokte de 20-jarige zo de interesse van verschillende buitenlandse clubs. Zijn ex-trainer Vincent Kompany wou hem bijvoorbeeld dolgraag naar Burnley FC halen.

Maar uiteindelijk was het dus Brighton dat met zijn handtekening aan de haal ging. De Premier League-revelatie van vorig seizoen legde zo'n 20 miljoen euro op tafel voor zijn komst. Momenteel strijdt hij er volop met Jason Steele voor een vaste basisplek bij de Seagulls.

Pijnlijke blunder

Zondag kreeg Verbruggen alvast de voorkeur in het competitieduel tegen AFC Bournemouth. Maar Verbruggen beleefde allesbehalve een leuke namiddag. Halfweg de eerste helft probeerde hij uit te voetballen, maar nogal achteloos verloor hij zijn tegenstanders uit het oog.

Bijgevolg werd hem de bal afgesnoept, waarna Dominik Solanke er 0-1 één van kon maken. Een grote blunder van Verbruggen, gelukkig voor hem konden zijn ploegmaats de fout rechtzetten. Via een treffer van Kaoru Mitoma (ex-Union) en owngoal van Milos Kerkez kon Brighton de achterstand ombuigen in een voorlopige 2-1-voorsprong.

Wie is het grootste keeperstalent?

Meest recent

'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

1
1
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

14
14
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

110
110
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

142
142
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

175
175
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

185
185
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

263
263
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

217
217
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

120
120
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

39
39
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

205
205
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

56
56
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

478
478
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

403
403
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

149
149
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

245
245
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

41
41
Knaltransfer Club Brugge? "Hij zou een versterking zijn"

Club Brugge verloor met 0-3 van Arsenal. Het was nooit écht een wedstrijd. Marc Degryse ...

853
853
‘Anderlecht en Genk kruisen de degens in transferdossier’

RSC Anderlecht en KRC Genk gaan in januari mogelijk hier en daar wat ingaande transfers afronden. ...

141
141
AA Gent op drift: De Mil meteen in zware problemen

Bij AA Gent hangt er al lang meer twijfel dan vertrouwen rond de bureau van Sam Baro. Sinds zijn ...

531
531
Geeft Fink ‘onverwachte oplossing’ weldra een kans?

Bij KRC Genk staat er druk op de ketel. Tegen FC Midtjylland moet er een goede prestatie volgen, ...

280
280
De Mil naar AA Gent: cruciale overstap voor beide partijen

Rik De Mil heeft zijn transfer helemaal beet. Hij tekende bij AA Gent. Voor de 44-jarige trainer kan ...

65
65
Leko komt met vreemde reactie na 'Hayen-protest'

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Engelsen waren veel te sterk en ...

625
625
'Hazard neemt verrassende toekomstbeslissing bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht begint de tijd voor Olivier Renard, Tim Borguet en ondertussen ook Kenneth ...

470
470
Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Club Brugge verloor volstrekt kansloos met 0-3 van Arsenal. De Bruggelingen spelen voorlopig een ...

229
229

Meer sportnieuws