Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

464 stemmen
Verbruggen maakt schrijnende blunder in Premier League

Na zijn straffe doorbraak bij RSC Anderlecht, werd Bart Verbruggen afgelopen zomer beloond met een fraaie transfer. Zo werd de doelman voor een pak miljoenen aan Brighton and Hove Albion verkocht. Daar ging hij zondag echter pijnlijk de mist in.

Begin dit kalenderjaar besloot Anderlecht om Bart Verbruggen zijn kans te geven als eerste doelman. Een behoorlijk risico gezien de beperkte ervaring van de jonge Nederlander, maar die zet pakte uitstekend uit. De doelman groeide al snel uit tot één van de absolute steunpilaren en hij werd verkozen tot 'Speler van het Seizoen' bij Paars-Wit.

Premier League-avontuur

Ondertussen werd hij al een eerste keer opgeroepen bij Oranje, terwijl hij zijn sterke prestaties ook bevestigde in de Conference League. Logischerwijs lokte de 20-jarige zo de interesse van verschillende buitenlandse clubs. Zijn ex-trainer Vincent Kompany wou hem bijvoorbeeld dolgraag naar Burnley FC halen.

Maar uiteindelijk was het dus Brighton dat met zijn handtekening aan de haal ging. De Premier League-revelatie van vorig seizoen legde zo'n 20 miljoen euro op tafel voor zijn komst. Momenteel strijdt hij er volop met Jason Steele voor een vaste basisplek bij de Seagulls.

Pijnlijke blunder

Zondag kreeg Verbruggen alvast de voorkeur in het competitieduel tegen AFC Bournemouth. Maar Verbruggen beleefde allesbehalve een leuke namiddag. Halfweg de eerste helft probeerde hij uit te voetballen, maar nogal achteloos verloor hij zijn tegenstanders uit het oog.

Bijgevolg werd hem de bal afgesnoept, waarna Dominik Solanke er 0-1 één van kon maken. Een grote blunder van Verbruggen, gelukkig voor hem konden zijn ploegmaats de fout rechtzetten. Via een treffer van Kaoru Mitoma (ex-Union) en owngoal van Milos Kerkez kon Brighton de achterstand ombuigen in een voorlopige 2-1-voorsprong.

Wie is het grootste keeperstalent?

Meest recent

Club Brugge dropt grote bom in Jupiler Pro League

Club Brugge werd dit jaar terug kampioen en speelt volgend jaar de Champions League. Dat is alweer ...

160
160
Domper Duitsland: smaakmaker verlaat nu al het WK

Duitsland trekt zeker niet als favoriet naar het WK. Bondscoach Julian Nagelsmann kreeg ook nog eens ...

88
88
Fit of niet? Ancelotti geeft update over Neymar

De tijd dat Brazilië nog tot verbeelding sprak met talloze geniale voetballers in de selectie, ...

8
8
Vanaken vertelt waarheid achter shirtwissel met Modric

Een doelpunt zat er net niet in, maar Hans Vanaken heeft met zijn invalbeurt tegen Kroatië toch ...

198
198
Eén Duivel maakt tongen los bij Iran: "Iedereen ongerust"

De Rode Duivels worden door de meeste kenners en waarnemers getipt als de grote favoriet om hun ...

81
81
'Heftig gevecht barst los: transferklapper Leandro Trossard'

Tijdens het komende wereldkampioenschap rekenen de Rode Duivels onder meer op Leandro Trossard om ...

84
84
Duivels-rel rond Vanaken: “Dit zal hij niet vergeten”

Hans Vanaken kreeg tegen Kroatië opnieuw een harde boodschap van Rudi Garcia. De middenvelder ...

492
492
'Club breekt de bank: absolute topaanwinst onderweg'

Club Brugge is het volgende lid van zijn kampioenenselectie kwijt. In navolging van Simon Mignolet ...

516
516
België - Tunesië: Garcia sleutelt aan basiself Rode Duivels

De Rode Duivels staan zaterdag voor hun laatste test richting het WK. In het Koning ...

232
232
Fans KRC Genk roeren zich: "Gebrek aan respect"

KRC Genk maakte het vertrek van Michel Ribeiro bekend. Die werkte 23 jaar voor de club. Dat gebeurde ...

328
328
SK Beveren maakt volgende vertrekker wereldkundig

Bij SK Beveren is het akelig stil omtrent nieuwe spelers en een nieuwe coach. De Waaslanders ...

84
84
Vandenbempt en Joos voorspellen Belgische WK-ster

De Rode Duivels trekken met de nodige ambitie naar het WK. De kwartfinales bereiken is het doel. ...

159
159
KRC Genk licht optie niet: doelman gratis weg

KRC Genk is volop bezig met de evaluatie van de spelerskernen. Voor de eerste ploeg en Jong Genk ...

195
195
Red Flames verwennen fans met zesklapper

De Belgische Red Flames speelden vanavond aan Den Dreef tegen Luxemburg. Een zege was een bijna ...

91
91
'Geen Saibari? Kompany heeft Rode Duivel als Plan B'

Ismael Saibari lijkt op weg naar Bayern München. De aanvallende middenvelder van PSV heeft al ...

161
161
Wullaert licht tipje van de sluier omtrent volgende club

De Red Flames spelen vanavond tegen Luxemburg. Daar moeten ze ruim van kunnen winnen. Voor de goals ...

75
75
Keuze gemaakt? Garcia gaat niet mee met de hype

De Rode Duivels hebben op een aantal posities enorm veel weelde. Onder meer op het middenveld. Toch ...

178
178
Na Ribeiro weer meubelstuk weg bij KRC Genk: "Na 18 jaar"

Bij KRC Genk is er toch wel wat aan het gebeuren op de achtergrond. De Limburgers maakten het ...

180
180
Sporting Charleroi strikt voormalige speler van Standard

Sporting Charleroi gaat komende zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De Zebra's zijn ...

28
28
De Bruyne onder vuur: dit hakt er keihard in

Antonio Conte is weg bij Napoli en dat lijkt goed nieuws voor Kevin De Bruyne. Maar daardoor valt ...

213
213
Croonen verrast: KRC Genk met straf buitenlands akkoord

KRC Genk zet een volgende stap in de ontwikkeling van de club. De Limburgers gaan de club wereldwijd ...

458
458
'Real Madrid drukt door: Bayern reageert op monsterbod'

Real Madrid gaat voor een enorm grote verandering. Florentino Perez zal wellicht nog steeds de ...

302
302
Patro Eisden verrast iedereen met ervaren Belg

Patro Eisden zit niet stil op de transfermarkt. Ze stelden vandaag een volgende aanwinst voor. En ...

90
90
Coosemans out: Anderlecht stoomt nieuwe nummer 1 klaar

Hopelijk beseft Antoine Sibierski waaraan hij begonnen is, want de nieuwe sportieve baas van RSC ...

990
990
'KRC Genk breekt record: concreet bod op Karetsas'

KRC Genk gaat een erg drukke zomer tegemoet, want na een teleurstellend seizoen is er heel wat werk ...

546
546

Meer sportnieuws