Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

door
Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

Jarenlang was Ajax dé toonaangevende club in de Lage Landen. Maar op ruim anderhalf jaar tijd is de Nederlandse recordkampioen bijzonder diep weggezakt. En zondag werd in de Klassieker tegen aartsrivaal Feyenoord een zoveelste dieptepunt bereikt, de match werd zelfs vroegtijdig gestaakt.

Sinds de succesvolle drietand Marc Overmars-Edwin van der Sar-Erik ten Hag uit mekaar viel, gaat het van kwaad naar erger bij de Ajacieden. Vorig seizoen vielen de resultaten al flink tegen, waren de inkomende transfers geen al te groot succes en was het ook binnen de bestuurskamers erg onrustig.

Om een herstart te nemen, besloot de Amsterdamse club haar sportieve lot in handen van de Duitser Sven Mislintat te leggen. Die maakte eerder naam bij onder meer Borussia Dortmund en Arsenal met zijn data-gedreven aanpak. Mislintat verraste vervolgens met de aanstelling van Maurice Steijn als nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Sportieve én extra-sportieve crisis

Ook de inkomende transfers van de sportieve baas waren opvallend. Zo werd behoorlijk wat geld betaalt voor vrij onbekende spelers. In de voorbije dagen raakte echter bekend dat er verschillende onderzoeken naar Mislintat lopen. De Duitser wordt beticht van ongeoorloofde relaties en transacties met bepaalde makelaars.

Ondertussen draait het ook sportief gezien weer in het honderd bij de Ajacieden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag.

Topper definitief gestaakt

In de immer geladen Klassieker tegen Feyenoord kwam Ajax onwaarschijnlijk zwak voor de dag. De Rotterdammers konden met een 0-3-voorsprong gaan rusten en lieten zelfs nog verschillende goede kansen liggen. De supporters hadden dan ook genoeg gezien.

Zo werd de match in de eerste helft tijdelijk gestaakt nadat supporters met vuurwerk op het veld gooiden. Ook werd drankbekers op het veld gesmeten. Uiteindelijk kon de partij hervat worden, maar in de tweede helft belandden opnieuw vuurpijlen op het veld. Volgens de Nederlandse protocollen werd de topper dan ook definitief stopgezet. In één van de komende dagen zou het duel achter gesloten deuren afgewerkt worden. 

 

 

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

17
17
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

11
11
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

170
170
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

44
44
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfer nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

275
275
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

57
57
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

51
51
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

147
147
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

38
38
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

44
44
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

177
177
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

67
67
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

37
37
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

226
226
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

33
33
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

631
631
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

264
264
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

223
223
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

110
110
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

116
116
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

70
70
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

134
134
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

822
822
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

233
233
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

351
351

Meer sportnieuws