Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

door
Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

Jarenlang was Ajax dé toonaangevende club in de Lage Landen. Maar op ruim anderhalf jaar tijd is de Nederlandse recordkampioen bijzonder diep weggezakt. En zondag werd in de Klassieker tegen aartsrivaal Feyenoord een zoveelste dieptepunt bereikt, de match werd zelfs vroegtijdig gestaakt.

Sinds de succesvolle drietand Marc Overmars-Edwin van der Sar-Erik ten Hag uit mekaar viel, gaat het van kwaad naar erger bij de Ajacieden. Vorig seizoen vielen de resultaten al flink tegen, waren de inkomende transfers geen al te groot succes en was het ook binnen de bestuurskamers erg onrustig.

Om een herstart te nemen, besloot de Amsterdamse club haar sportieve lot in handen van de Duitser Sven Mislintat te leggen. Die maakte eerder naam bij onder meer Borussia Dortmund en Arsenal met zijn data-gedreven aanpak. Mislintat verraste vervolgens met de aanstelling van Maurice Steijn als nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Sportieve én extra-sportieve crisis

Ook de inkomende transfers van de sportieve baas waren opvallend. Zo werd behoorlijk wat geld betaalt voor vrij onbekende spelers. In de voorbije dagen raakte echter bekend dat er verschillende onderzoeken naar Mislintat lopen. De Duitser wordt beticht van ongeoorloofde relaties en transacties met bepaalde makelaars.

Ondertussen draait het ook sportief gezien weer in het honderd bij de Ajacieden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag.

Topper definitief gestaakt

In de immer geladen Klassieker tegen Feyenoord kwam Ajax onwaarschijnlijk zwak voor de dag. De Rotterdammers konden met een 0-3-voorsprong gaan rusten en lieten zelfs nog verschillende goede kansen liggen. De supporters hadden dan ook genoeg gezien.

Zo werd de match in de eerste helft tijdelijk gestaakt nadat supporters met vuurwerk op het veld gooiden. Ook werd drankbekers op het veld gesmeten. Uiteindelijk kon de partij hervat worden, maar in de tweede helft belandden opnieuw vuurpijlen op het veld. Volgens de Nederlandse protocollen werd de topper dan ook definitief stopgezet. In één van de komende dagen zou het duel achter gesloten deuren afgewerkt worden. 

 

 

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

'Anderlecht zet zinnen op nieuwe centrumspits'

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar een nieuwe spits. We haalden eerder al aan dat ...

13
13
Bormans doet boekje open over 'band' met Bayat

Er doken al een aantal geruchten op dat Mogi Bayat inzake uitgaande transfers vaak zaken mag doen ...

7
7
Pakt Club Brugge uit met verrassende doelman?

Club Brugge gaat op zoek naar een nieuwe doelman. Blauw-Zwart werd al met een aantal keepers in ...

51
51
'Anderlecht dreigt transfertarget mis te lopen'

RSC Anderlecht heeft komende zomer nood aan defensieve versterking. Er moet kracht én ...

45
45
Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

198
198
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

205
205
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

179
179
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

101
101
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

263
263
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

242
242
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

192
192
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

82
82
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

48
48
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

518
518
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

373
373
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

622
622
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

394
394
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

117
117
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

129
129
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

478
478
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

174
174
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

280
280
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

121
121
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

282
282
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22

Meer sportnieuws