Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

418 stemmen
Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

Jarenlang was Ajax dé toonaangevende club in de Lage Landen. Maar op ruim anderhalf jaar tijd is de Nederlandse recordkampioen bijzonder diep weggezakt. En zondag werd in de Klassieker tegen aartsrivaal Feyenoord een zoveelste dieptepunt bereikt, de match werd zelfs vroegtijdig gestaakt.

Sinds de succesvolle drietand Marc Overmars-Edwin van der Sar-Erik ten Hag uit mekaar viel, gaat het van kwaad naar erger bij de Ajacieden. Vorig seizoen vielen de resultaten al flink tegen, waren de inkomende transfers geen al te groot succes en was het ook binnen de bestuurskamers erg onrustig.

Om een herstart te nemen, besloot de Amsterdamse club haar sportieve lot in handen van de Duitser Sven Mislintat te leggen. Die maakte eerder naam bij onder meer Borussia Dortmund en Arsenal met zijn data-gedreven aanpak. Mislintat verraste vervolgens met de aanstelling van Maurice Steijn als nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: 'Rigaux plant volgende aanwinst in Jupiler Pro League'

Sportieve én extra-sportieve crisis

Ook de inkomende transfers van de sportieve baas waren opvallend. Zo werd behoorlijk wat geld betaalt voor vrij onbekende spelers. In de voorbije dagen raakte echter bekend dat er verschillende onderzoeken naar Mislintat lopen. De Duitser wordt beticht van ongeoorloofde relaties en transacties met bepaalde makelaars.

Ondertussen draait het ook sportief gezien weer in het honderd bij de Ajacieden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag.

Topper definitief gestaakt

In de immer geladen Klassieker tegen Feyenoord kwam Ajax onwaarschijnlijk zwak voor de dag. De Rotterdammers konden met een 0-3-voorsprong gaan rusten en lieten zelfs nog verschillende goede kansen liggen. De supporters hadden dan ook genoeg gezien.

Zo werd de match in de eerste helft tijdelijk gestaakt nadat supporters met vuurwerk op het veld gooiden. Ook werd drankbekers op het veld gesmeten. Uiteindelijk kon de partij hervat worden, maar in de tweede helft belandden opnieuw vuurpijlen op het veld. Volgens de Nederlandse protocollen werd de topper dan ook definitief stopgezet. In één van de komende dagen zou het duel achter gesloten deuren afgewerkt worden. 

 

 

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

'Onyedika out: Club Brugge drukt door voor vervanger'

In de oefenmatch tegen Stade Rennes verscheen hij zaterdag nog gewoon aan de aftrap, maar behoudens ...

15
15
Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Marc Coucke geniet zichtbaar van de zomer, maar voor de eigenaar van Anderlecht blijft het voetbal ...

124
124
Aanwinst bekoort bij Standard: "Een goede mix"

Standard deed al een aantal zeer opmerkelijke transfers. De Rouches haalden onder meer Salieu ...

48
48
'KRC Genk en Dortmund akkoord: recordsom voor Karetsas'

Borussia Dortmund en KRC Genk hebben na wekenlang onderhandelen een akkoord gevonden omtrent de ...

460
460
Ryanair pakt Cristiano Ronaldo op heerlijke wijze aan

Cristiano Ronaldo blijft verbazen. De Portugese superster is inmiddels veertig jaar oud, maar de ...

75
75
Zorgen bij Union SG? "Dat kostte hen de titel"

Union SG kent weer een drukke transferzomer. Niemand weet op dit moment of ze echt versterkt zijn. ...

81
81
OH Leuven stelt vijfde zomeraanwinst officieel voor

OH Leuven wil eindelijk nog eens een echt goed seizoen meemaken. De club heeft daarom nood aan de ...

35
35
Standard sloeg toe: "Kreeg telefoontje van Wilmots"

Standard zat deze mercato zeker niet stil. De Rouches wisten al een aantal spelers naar de Vurige ...

160
160
'Anderlecht strijkt deze som op voor Vazquez'

Luis Vazquez verlaat RSC Anderlecht. De Argentijnse aanvaller is op weg naar de Engelse ...

443
443
Standard rekent op 'nieuwe smaakmaker'

Standard kent een voorspoedige zomermercato. De Luikenaars hopen ook dat een aantal spelers dit jaar ...

143
143
Club Brugge maakt terugkeer oude bekende officieel bekend

Club Brugge heeft een volgende speler aangetrokken. Eentje voor Club NXT. Het gaat om niemand minder ...

146
146
Stunt in Eredivisie: Dusan Tadic is terug

Een enorme transferstunt in de Nederlandse eerste klasse. Dusan Tadic is terug in de Eredivisie. De ...

39
39
'Vincent Janssen heeft zeer mooie transfer beet'

Vincent Janssen heeft een nieuwe club gevonden. De voormalige aanvaller van Royal Antwerp FC zet ...

227
227
'PSG mengt zich in titanenstrijd voor ex-JPL-doelman'

Het duurde deze zomer lang voor de internationale transfermarkt op gang kwam, maar sinds het einde ...

76
76
'Patro Eisden passeert weer flink langs de kassa'

Patro Eisden gaat binnenkort een volgende toptransfer afronden. De club gaat Leandro Rousseau ...

89
89
'Anderlecht verlost van Vazquez: verrassende bestemming'

Anderlecht heetf nog heel veel transferhuiswerk voor de boeg deze zomer. Sportief directeur Antoine ...

369
369
'Union gaat meteen vol voor vervanger voor Scherpen'

Voor Union nadert de start van het nieuwe seizoen met rasse schreden. Vrijdag is er immers al de ...

99
99
'Tolu maakt zeer opmerkelijke transfer'

Een jaar geleden werd Tolu Arokodare nog de duurste uitgaande transfer ooit van KRC Genk, dat zijn ...

139
139
OHL verrast en haalt coach uit 1B aan boord

OH Leuven blikt terug op enkele tegenvallende seizoenen en gooit het deze zomer daarom weer over een ...

47
47
'Akkoord op tafel: Club verliest volgende sterkhouder'

Bij Club Brugge wisten ze dat ze zich deze zomer moesten opmaken voor het vertrek van verschillende ...

648
648
'Straffe transfer De Bruyne in de maak'

Er werd de voorbije maanden al druk gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en Kevin De ...

323
323
'STVV jubelt: sterkhouder blijft alsnog'

STVV kijkt vol spanning uit naar zijn Europese avontuur van de volgende maanden, want na de knappe ...

161
161
'Charleroi houdt voet bij stuk: 7 miljoen geweigerd'

Charleroi hoopt dit seizoen op wat stabiliteit na een bewogen jaar, met onder meer twee ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Pech voor Anderlecht en Club, Union casht'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

207
207
Topscheidsrechter neemt ingrijpende beslissing na WK-finale

Het WK 2026 zit er al meer dan een week op. Spanje won het mondiale landentornooi na een spannende ...

126
126

Meer sportnieuws