Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

door
Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

Jarenlang was Ajax dé toonaangevende club in de Lage Landen. Maar op ruim anderhalf jaar tijd is de Nederlandse recordkampioen bijzonder diep weggezakt. En zondag werd in de Klassieker tegen aartsrivaal Feyenoord een zoveelste dieptepunt bereikt, de match werd zelfs vroegtijdig gestaakt.

Sinds de succesvolle drietand Marc Overmars-Edwin van der Sar-Erik ten Hag uit mekaar viel, gaat het van kwaad naar erger bij de Ajacieden. Vorig seizoen vielen de resultaten al flink tegen, waren de inkomende transfers geen al te groot succes en was het ook binnen de bestuurskamers erg onrustig.

Om een herstart te nemen, besloot de Amsterdamse club haar sportieve lot in handen van de Duitser Sven Mislintat te leggen. Die maakte eerder naam bij onder meer Borussia Dortmund en Arsenal met zijn data-gedreven aanpak. Mislintat verraste vervolgens met de aanstelling van Maurice Steijn als nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Barça leider na pareltje Yamal, extra ademruimte Van Persie

Sportieve én extra-sportieve crisis

Ook de inkomende transfers van de sportieve baas waren opvallend. Zo werd behoorlijk wat geld betaalt voor vrij onbekende spelers. In de voorbije dagen raakte echter bekend dat er verschillende onderzoeken naar Mislintat lopen. De Duitser wordt beticht van ongeoorloofde relaties en transacties met bepaalde makelaars.

Ondertussen draait het ook sportief gezien weer in het honderd bij de Ajacieden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag.

Topper definitief gestaakt

In de immer geladen Klassieker tegen Feyenoord kwam Ajax onwaarschijnlijk zwak voor de dag. De Rotterdammers konden met een 0-3-voorsprong gaan rusten en lieten zelfs nog verschillende goede kansen liggen. De supporters hadden dan ook genoeg gezien.

Zo werd de match in de eerste helft tijdelijk gestaakt nadat supporters met vuurwerk op het veld gooiden. Ook werd drankbekers op het veld gesmeten. Uiteindelijk kon de partij hervat worden, maar in de tweede helft belandden opnieuw vuurpijlen op het veld. Volgens de Nederlandse protocollen werd de topper dan ook definitief stopgezet. In één van de komende dagen zou het duel achter gesloten deuren afgewerkt worden. 

 

 

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

26
26
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

31
31
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

121
121
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

59
59
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

245
245
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

94
94
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

223
223
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

201
201
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

118
118
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

117
117
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

77
77
Doku vloekt en briest: ook Garcia houdt hart vast

Jeremy Doku is dit seizoen een smaakmaker van Manchester City onder Pep Guardiola. De afgelopen ...

80
80
Utrecht onthult schrijnende taferelen Genk: “Hond geschopt”

De perikelen tijdens FC Utrecht – KRC Genk in de Europa League vorige week blijven nog ...

408
408
‘KV Mechelen hakt winterse transferknopen door’

KV Mechelen zag met Lion Lauberbach een sterkhouder vertrekken deze wintermercato. De aanvaller gaat ...

142
142
Gruwelijke beelden: Europese trip wordt ware nachtmerrie

Een nachtelijke rit vol hoop eindigde in pure horror. Zeven supporters van de Griekse topclub PAOK ...

45
45
'Selectie Rode Duivels: grote JPL-stunt in de maak'

Behoudens een heus voetbalmirakel komt woensdagavond een einde aan de eerste Champions ...

280
280
Club Brugge door in UCL? Analisten vellen helder verdict

Club Brugge staat voor het moment van de waarheid. Woensdagavond strijdt het tegen Olympique de ...

363
363
'Lammens krijgt groot nieuws: fatale transfer bij United'

Manchester United is de laatste weken opnieuw herboren onder interim-coach Michael Carrick. Die ...

274
274
Van Gucht krijgt uit onverwachte hoek vernietigende uithaal

Een ferme veeg uit de pan. Ruben Van Gucht die steeds vaker ook het nachtleven opzoekt als DJ, kreeg ...

326
326
Ontknoping UCL: waar kan je Club én Union op tv kijken?

Woensdagavond is het weer smullen geblazen voor de voetballiefhebber. Zo wordt de laatste speeldag ...

265
265
Groot alarm bij Genk: "Nu blijkt hoe ernstig de situatie"

De resultaten in de Europa League mogen gezien worden, maar in eigen land gaat het van kwaad naar ...

499
499
‘Club Brugge gokt alles: miljoenen voor tikkende tijdbom’

Club Brugge zet deze winter een gevaarlijke gok: miljoenen op tafel voor een verdediger die tegelijk ...

780
780
'Club en Union niet gerust: STVV pakt wéér uit op mercato'

Na 22 speeldagen in de Jupiler Pro League staat STVV zowaar op slechts één puntje van ...

531
531
'Klokt tikt voor Renard: 7 (!) last-minute transferdossiers'

RSC Anderlecht kondigde dinsdag de komst van verdediger Moussa Diarra aan. Daarmee zijn de ...

695
695
Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

368
368

Meer sportnieuws