Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

418 stemmen
Triest dieptepunt Ajax: Klassieker definitief gestaakt

Jarenlang was Ajax dé toonaangevende club in de Lage Landen. Maar op ruim anderhalf jaar tijd is de Nederlandse recordkampioen bijzonder diep weggezakt. En zondag werd in de Klassieker tegen aartsrivaal Feyenoord een zoveelste dieptepunt bereikt, de match werd zelfs vroegtijdig gestaakt.

Sinds de succesvolle drietand Marc Overmars-Edwin van der Sar-Erik ten Hag uit mekaar viel, gaat het van kwaad naar erger bij de Ajacieden. Vorig seizoen vielen de resultaten al flink tegen, waren de inkomende transfers geen al te groot succes en was het ook binnen de bestuurskamers erg onrustig.

Om een herstart te nemen, besloot de Amsterdamse club haar sportieve lot in handen van de Duitser Sven Mislintat te leggen. Die maakte eerder naam bij onder meer Borussia Dortmund en Arsenal met zijn data-gedreven aanpak. Mislintat verraste vervolgens met de aanstelling van Maurice Steijn als nieuwe hoofdcoach.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Sportieve én extra-sportieve crisis

Ook de inkomende transfers van de sportieve baas waren opvallend. Zo werd behoorlijk wat geld betaalt voor vrij onbekende spelers. In de voorbije dagen raakte echter bekend dat er verschillende onderzoeken naar Mislintat lopen. De Duitser wordt beticht van ongeoorloofde relaties en transacties met bepaalde makelaars.

Ondertussen draait het ook sportief gezien weer in het honderd bij de Ajacieden. Met 5 op 12 was de start in de Eredivisie allesbehalve een succes. Donderdag werd dan weer 3-3-gelijkgespeeld tegen het eveneens noodlijdende Olympique Marseille. En zondag volgde een nieuwe mokerslag.

Topper definitief gestaakt

In de immer geladen Klassieker tegen Feyenoord kwam Ajax onwaarschijnlijk zwak voor de dag. De Rotterdammers konden met een 0-3-voorsprong gaan rusten en lieten zelfs nog verschillende goede kansen liggen. De supporters hadden dan ook genoeg gezien.

Zo werd de match in de eerste helft tijdelijk gestaakt nadat supporters met vuurwerk op het veld gooiden. Ook werd drankbekers op het veld gesmeten. Uiteindelijk kon de partij hervat worden, maar in de tweede helft belandden opnieuw vuurpijlen op het veld. Volgens de Nederlandse protocollen werd de topper dan ook definitief stopgezet. In één van de komende dagen zou het duel achter gesloten deuren afgewerkt worden. 

 

 

Voor welke club heeft u de meeste sympathie?

Meest recent

Castagne bewierookt Duivel: "Hij toonde echt karakter"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

33
33
Contract tot 2031: Duranville heeft toptransfer beet

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op hun 1/8ste finale op het WK 2026, werken verschillende ...

48
48
Oostenrijkse muur sneuvelt: Spanje vlot naar 1/8ste finales

Spanje heeft zich zonder grote problemen geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK. Oostenrijk ...

34
34
Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

109
109
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

353
353
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

499
499
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

462
462
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

78
78
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

398
398
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

531
531
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

247
247
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

67
67
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

233
233
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

462
462
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

267
267
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

725
725
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

220
220
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

247
247
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

570
570
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

393
393
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

749
749
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

628
628
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

225
225
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

738
738
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

180
180

Meer sportnieuws