'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

door
'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste opdrachten van het seizoen tot dusver. De Brusselaars krijgen op eigen veld van immers het bezoek van rivaal Club Brugge. Ondertussen wordt achter de schermen van het Lotto Park echter ook al aan de langere termijn gewerkt.

Paars-Wit kondigde vrijdag immers aan dat hoofdcoach Brian Riemer zijn contract heeft verlengd tot medio 2026. De Deen werd tijdens de WK-break van vorig seizoen aangeworven door de recordkampioen. Een opvallende zet, vermits Riemer tot dan vooral in de schaduw had gewerkt en amper ervaring als hoofdtrainer kon voorleggen.

Onder zijn bewind bleven de resultaten in eigen land vorig seizoen ook tegenvallen, met een pijnlijke elfde plaats in de eindstand als gevolgd. Maar Riemer leidde zijn ploeg wel doorheen een mooie campagne in de knock out-fase van de Conference League. En in de huidige jaargang zijn de resultaten meer dan behoorlijk.

LEES OOK: DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

Grote druk op schouders

Dankzij een aanzienlijke kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato, vatte RSCA het seizoen aan met 14 op 21 en draait het mee aan de kop van het klassement. Voetballend gezien blijft er weliswaar veel ruimte voor beterschap. Maar de club is er dus van overtuigd dat Riemer de geschikte man is om daarvoor te zorgen.

Maar ondanks het feit dat zijn toekomst de komende jaren dus verzekerd lijkt, is de druk op de schouders van de Deense trainer erg groot. Na de voorbije transferperiode zijn de excuses immers opgebruikt, de resultaten moeten volgen. En gezien de kwaliteiten in de spelerskern kan ook goed en dominant voetbal niet lang meer uitblijven. 

Geen financiële risico's

Hoewel Anderlecht er dus in gelooft dat Riemer daarin zal slagen, is de club ook ingedekt voor moest het toch foutlopen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bewust geen hoge ontslagvergoeding in de overeenkomst is opgenomen. Iets wat in het recente verleden wel doorgaans het geval was bij de hoofdtrainers. Ook het basissalaris van Riemer zou redelijk laag liggen, waardoor de financiële risico's dus redelijk beperkt zijn.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

76
76
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

20
20
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

26
26
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

183
183
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

283
283
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

258
258
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

371
371
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

611
611
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

692
692
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

34
34
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

452
452
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1162
1162
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

723
723
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

441
441
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1087
1087
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

129
129
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

220
220
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

152
152
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

236
236
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

661
661
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

439
439
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

40
40
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

908
908
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1479
1479

Meer sportnieuws