'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

220
'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste opdrachten van het seizoen tot dusver. De Brusselaars krijgen op eigen veld van immers het bezoek van rivaal Club Brugge. Ondertussen wordt achter de schermen van het Lotto Park echter ook al aan de langere termijn gewerkt.

Paars-Wit kondigde vrijdag immers aan dat hoofdcoach Brian Riemer zijn contract heeft verlengd tot medio 2026. De Deen werd tijdens de WK-break van vorig seizoen aangeworven door de recordkampioen. Een opvallende zet, vermits Riemer tot dan vooral in de schaduw had gewerkt en amper ervaring als hoofdtrainer kon voorleggen.

Onder zijn bewind bleven de resultaten in eigen land vorig seizoen ook tegenvallen, met een pijnlijke elfde plaats in de eindstand als gevolgd. Maar Riemer leidde zijn ploeg wel doorheen een mooie campagne in de knock out-fase van de Conference League. En in de huidige jaargang zijn de resultaten meer dan behoorlijk.

LEES OOK: Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Grote druk op schouders

Dankzij een aanzienlijke kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato, vatte RSCA het seizoen aan met 14 op 21 en draait het mee aan de kop van het klassement. Voetballend gezien blijft er weliswaar veel ruimte voor beterschap. Maar de club is er dus van overtuigd dat Riemer de geschikte man is om daarvoor te zorgen.

Maar ondanks het feit dat zijn toekomst de komende jaren dus verzekerd lijkt, is de druk op de schouders van de Deense trainer erg groot. Na de voorbije transferperiode zijn de excuses immers opgebruikt, de resultaten moeten volgen. En gezien de kwaliteiten in de spelerskern kan ook goed en dominant voetbal niet lang meer uitblijven. 

Geen financiële risico's

Hoewel Anderlecht er dus in gelooft dat Riemer daarin zal slagen, is de club ook ingedekt voor moest het toch foutlopen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bewust geen hoge ontslagvergoeding in de overeenkomst is opgenomen. Iets wat in het recente verleden wel doorgaans het geval was bij de hoofdtrainers. Ook het basissalaris van Riemer zou redelijk laag liggen, waardoor de financiële risico's dus redelijk beperkt zijn.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

8
8
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

114
114
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

57
57
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

34
34
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

19
19
Zwak Tottenham weet weer wat verliezen is

Tottenham is na een dramatische start een stuk beter bezig in de Premier League. In de vroege ...

16
16
Boeckx geeft Bruno opvallende raad: zeer verrassende aanval

RSC Anderlecht speelt zondag in en tegen Club Brugge. Een zeer zware match en weinigen geven de ...

61
61
'Arsenal wil weer shoppen bij Club Brugge'

Arsenal ging afgelopen zomer shoppen bij Club Brugge, waar ze Christos Tzolis voor 40 miljoen euro ...

137
137
'Manchester United vangt bot bij absolute topcoach'

Didier Deschamps duikt steeds nadrukkelijker op in de zoektocht van Europese topclubs naar een ...

44
44
'Raskin krijgt glasheldere transferboodschap'

De Rode Duivels blazen volgende week weer verzamelen voor de laatste wedstrijden in de Nations ...

33
33
Ajax kijkt mee: spits maakt indruk in Jupiler Pro League

Lommel SK draait voorlopig een zeer goed seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgers lijken op ...

107
107
Dodelijk Club troeft zelfs Bayern af met straffe statistiek

Club Brugge blijkt ook dit seizoen weer niet af te stoppen. De landskampioen prijkt na tien ...

55
55
'De Winter verbaast: droomtransfer na afwijzen Rode Duivels'

De bekendmaking van de selectie van de Rode Duivels zorgde vrijdagmiddag toch voor de nodige ophef. ...

101
101
Vanderhaeghe gooit plots hoge ogen: "Jij bent de eerste..."

Yves Vanderhaeghe maakte een prachtige carrière als onder meer speler van Anderlecht en ...

53
53
Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

De toekomst van de Rode Duivels ziet er rooskleurig uit, want ondanks het einde van de gouden ...

47
47
Westerlo en Charleroi komen met pakkend eerbetoon voor Brogno

De Belgische voetbalwereld moest deze week afscheid nemen van ex-Rode Duivel Toni Brogno, die op ...

18
18
Van der Elst is scherp voor STVV en Cercle Brugge

De eerste week van november is meteen een zwarte week geworden voor de trainers in de Jupiler Pro ...

64
64
TRANSFERUURTJE: 'Club heeft Seys-plan, Union-parel gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

129
129
Mark van Bommel zwaar onder druk: “Een vernedering”

Een interlandperiode in de Nations League staat voor de deur. Bondscoach Mark van Bommel gaf zijn ...

108
108
Klok tikt voor Vitor Bruno: “Bijna ontslag bij Anderlecht"

RSC Anderlecht won in de Europa League van RB Salzburg, maar toch blijft de kritiek op Vitor Bruno ...

211
211
Westerlo-goudhaantje schittert in de schaduw

Westerlo investeerde de afgelopen jaren ferm in de kern en dat begint zijn vruchten af te werpen. De ...

16
16
Gouden raad voor Anderlecht: sleutel tegen Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het deze speeldag op tegen Club Brugge na een geslaagde Europese midweek. Zowel ...

204
204
Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

496
496
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

441
441
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

374
374

Meer sportnieuws