'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

door
'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste opdrachten van het seizoen tot dusver. De Brusselaars krijgen op eigen veld van immers het bezoek van rivaal Club Brugge. Ondertussen wordt achter de schermen van het Lotto Park echter ook al aan de langere termijn gewerkt.

Paars-Wit kondigde vrijdag immers aan dat hoofdcoach Brian Riemer zijn contract heeft verlengd tot medio 2026. De Deen werd tijdens de WK-break van vorig seizoen aangeworven door de recordkampioen. Een opvallende zet, vermits Riemer tot dan vooral in de schaduw had gewerkt en amper ervaring als hoofdtrainer kon voorleggen.

Onder zijn bewind bleven de resultaten in eigen land vorig seizoen ook tegenvallen, met een pijnlijke elfde plaats in de eindstand als gevolgd. Maar Riemer leidde zijn ploeg wel doorheen een mooie campagne in de knock out-fase van de Conference League. En in de huidige jaargang zijn de resultaten meer dan behoorlijk.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Club Brugge reëel: droomploeg meldt zich'

Grote druk op schouders

Dankzij een aanzienlijke kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato, vatte RSCA het seizoen aan met 14 op 21 en draait het mee aan de kop van het klassement. Voetballend gezien blijft er weliswaar veel ruimte voor beterschap. Maar de club is er dus van overtuigd dat Riemer de geschikte man is om daarvoor te zorgen.

Maar ondanks het feit dat zijn toekomst de komende jaren dus verzekerd lijkt, is de druk op de schouders van de Deense trainer erg groot. Na de voorbije transferperiode zijn de excuses immers opgebruikt, de resultaten moeten volgen. En gezien de kwaliteiten in de spelerskern kan ook goed en dominant voetbal niet lang meer uitblijven. 

Geen financiële risico's

Hoewel Anderlecht er dus in gelooft dat Riemer daarin zal slagen, is de club ook ingedekt voor moest het toch foutlopen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bewust geen hoge ontslagvergoeding in de overeenkomst is opgenomen. Iets wat in het recente verleden wel doorgaans het geval was bij de hoofdtrainers. Ook het basissalaris van Riemer zou redelijk laag liggen, waardoor de financiële risico's dus redelijk beperkt zijn.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

9
9
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

42
42
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

98
98
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

20
20
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

160
160
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

102
102
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

138
138
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

75
75
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

94
94
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

53
53
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

115
115
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

198
198
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

59
59
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

428
428
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

78
78
'Antwerp dumpt held genadeloos'

Antwerp heeft zich na een moeilijke periode de voorbije dagen weer herpakt met een zes op zes. ...

270
270
KV Kortrijk doet eerste inkomende transfer na promotie

Het seizoen duurt nog enkele weken, maar de invulling van de Jupiler Pro League voor volgend seizoen ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt duo, Club moet geduld oefenen'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

167
167
Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

De komende weken zal er druk gediscussieerd worden over de nakende WK-selectie van de Rode Duivels. ...

96
96
Rik Verheye en Sam Kerkhofs kondigen groot nieuws aan

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

120
120
Union SG verbaast wéér met ‘geweldig koopje’

Union SG heeft een duidelijk beleid en de Brusselse club houdt daaraan vast. De landskampioen zoekt ...

104
104
Romelu Lukaku naar de bank bij Rode Duivels?

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli. De aanvaller kampt met veel blessureleed en zit in de ...

79
79
Leko dumpt Club Brugge-pion genadeloos: ‘Onberekenbaar’

Club Brugge moet achtervolgen in de titelstrijd na de nederlaag op Union SG. Coach Ivan Leko stuitte ...

398
398
'Pro League schrikt: hervorming op de schop na wending'

De competitiehervorming blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de verankering van U23-clubs deed ...

334
334
‘Forbs krijgt klappen bij Club: streep door knaltransfer'

Carlos Forbs was een paar maanden geleden nog een sensatie bij Club Brugge. De buitenspeler ...

317
317

Meer sportnieuws