'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

door
'Anderlecht dekt zich in bij contractverlenging Riemer'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor één van zijn belangrijkste opdrachten van het seizoen tot dusver. De Brusselaars krijgen op eigen veld van immers het bezoek van rivaal Club Brugge. Ondertussen wordt achter de schermen van het Lotto Park echter ook al aan de langere termijn gewerkt.

Paars-Wit kondigde vrijdag immers aan dat hoofdcoach Brian Riemer zijn contract heeft verlengd tot medio 2026. De Deen werd tijdens de WK-break van vorig seizoen aangeworven door de recordkampioen. Een opvallende zet, vermits Riemer tot dan vooral in de schaduw had gewerkt en amper ervaring als hoofdtrainer kon voorleggen.

Onder zijn bewind bleven de resultaten in eigen land vorig seizoen ook tegenvallen, met een pijnlijke elfde plaats in de eindstand als gevolgd. Maar Riemer leidde zijn ploeg wel doorheen een mooie campagne in de knock out-fase van de Conference League. En in de huidige jaargang zijn de resultaten meer dan behoorlijk.

LEES OOK: AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

Grote druk op schouders

Dankzij een aanzienlijke kwaliteitsinjectie tijdens de zomermercato, vatte RSCA het seizoen aan met 14 op 21 en draait het mee aan de kop van het klassement. Voetballend gezien blijft er weliswaar veel ruimte voor beterschap. Maar de club is er dus van overtuigd dat Riemer de geschikte man is om daarvoor te zorgen.

Maar ondanks het feit dat zijn toekomst de komende jaren dus verzekerd lijkt, is de druk op de schouders van de Deense trainer erg groot. Na de voorbije transferperiode zijn de excuses immers opgebruikt, de resultaten moeten volgen. En gezien de kwaliteiten in de spelerskern kan ook goed en dominant voetbal niet lang meer uitblijven. 

Geen financiële risico's

Hoewel Anderlecht er dus in gelooft dat Riemer daarin zal slagen, is de club ook ingedekt voor moest het toch foutlopen. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat er bewust geen hoge ontslagvergoeding in de overeenkomst is opgenomen. Iets wat in het recente verleden wel doorgaans het geval was bij de hoofdtrainers. Ook het basissalaris van Riemer zou redelijk laag liggen, waardoor de financiële risico's dus redelijk beperkt zijn.

Riemer blijft de juiste trainer voor dit RSCA ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

99
99
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

30
30
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

40
40
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

73
73
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

332
332
Burgess met schrik vrij na grove uithaal: "Sloeg nergens op"

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

383
383
Opstellingen: De Mil grijpt fors in, vreemde kronkel Taravel

In de Champions' Play-Offs staat zondagmiddag een cruciaal duel om de vierde plaats op het ...

65
65
'Crisis doet Real daveren: drastische gevolgen Courtois'

Zondagavond kan FC Barcelona kampioen spelen in Spanje, uitgerekend tijdens de onderlinge clash met ...

96
96
Ruben Van Gucht laat Valentine met verstomming achter

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor de nodige aandacht gezorgd. De sportjournalist van de VRT kwam ...

90
90
TRANSFERUURTJE: 'Kop rolt bij Anderlecht, exodus Club/Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

196
196
De Mil sneert naar KAA Gent: cruciale transferzomer

KAA Gent kreeg dit seizoen al klappen in de Champions Play-Offs. Europees voetbal lijkt heel ver weg ...

58
58
Stunttransfer Jelle Vossen naar het buitenland?

Waar ligt de toekomst van Jelle Vossen? De aanvaller nam afscheid van Zulte Waregem en werd al met ...

210
210
Luis Suarez bijt door het stof: straffe WK-wending op komst?

Luis Suarez is één van de beste aanvallers van zijn generatie. De 39-jarige Uruguayaan ...

32
32
Racismerel in Italië: “Deze lafaard noemde me een aap”

In Italië is er een nieuwe racismerel ontstaan. Tijdens de wedstrijd tussen Cagliari en Udinese ...

49
49
Leko ziet toch minpunt en waarschuwt Club Brugge

Club Brugge blijft aan de leiding in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart won met 2-0 van ...

213
213
Engelse pers ontploft door "meedogenloze" Doku

Jérémy Doku is on fire in Engeland. De Rode Duivel was vorige speeldag al belangrijk ...

170
170
Union SG rekent op doorbraak: Deschacht heeft geen ongelijk

Olivier Deschacht was onlangs in de populaire podcast Ongefilterd snoeihard voor de aanvallende ...

106
106
Vrancken legt pijnpunt bloot na nederlaag tegen Club

STVV verloor kansloos met 2-0 van Club Brugge en het mocht tevreden zijn dat het geen pandoering ...

174
174
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

251
251
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

148
148
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

182
182
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

314
314
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

224
224
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

592
592
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

347
347
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

355
355

Meer sportnieuws