Noa Lang verovert Nederland: "Te goed voor Eredivisie"

600 stemmen
Noa Lang verovert Nederland:

In de Nederlandse Eredivisie is het zondagnamiddag uitkijken naar de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax. Maar ongeacht dat resultaat blijft PSV het klassement aanvoeren. En dat hebben de Eindhovenaren onder meer aan Noa Lang te danken. 

De Nederlandse vicekampioen is erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Zo plaatste PSV zich via de voorrondes voor de poules van de Champions League en legde het beslag op de Nederlandse Supercup. In de Eredivisie telt de ploeg van coach Peter Bosz dan weer 15 op 15. De Eindhovenaren scoorden in die duels 17 keer en incasseerden slechts 1 tegentreffer.

Afgelopen zomer investeerde PSV dan ook de nodige miljoenen om Bosz van sterke selectie te voorzien. Daarbij werd ook in de Jupiler Pro League geshopt. Zo betaalde de Nederlandse topclub een slordige 12.5 miljoen euro om Noa Lang over te nemen van Club Brugge. En die heeft zijn start in het Philips Stadion niet gemist.

LEES OOK: 'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Meteen smaakmaker

Lang groeide al snel uit tot een vaste basiskracht onder Bosz, waarna hij bedankte voor het vertrouwen. Zo scoorde hij inmidels al 4 keer in 8 officiële wedstrijden. Voorlopig slaagt de Nederlandse international er dus in om de verwachtingen waar te maken bij zijn nieuwe club. Die waren nochtans bijzonder hoog.

En die hoge verwachtingen hebben niet enkel met zijn prijskaartje te maken. "Dat is door hoe hij zich presenteert en wat hij bij Club Brugge heeft gezegd. Hij wilde naar het buitenland, maar is toch naar PSV gegaan om de stap naar de top te kunnen maken", verklaarde ex-speler en analist Eljero Elia bij ESPN.

Europese subtop

Volgens Elia speelt Lang momenteel dan ook onder zijn niveau. "De Eredivisie is te makkelijk voor hem, vind ik. Hij had naar een soort middenmoter moeten gaan, een club die net iets beter is dan Club Brugge. Benfica ofzo, en dan de stap maken. PSV is gewoon een topclub die genoeg spelers afgeleverd heeft aan de absolute top of net daaronder", klinkt het.

In ieder geval geniet ook Elia van wat de aanvaller laat zien. "Ik ben fan van Noa, een type waar ik van hou. Noa is Noa, een speler van wie je alles kunt verwachten en die er staat en belangrijk is. Voordat hij naar PSV kwam, waren mensen kritisch, maar uiteindelijk doet hij het gewoon. Hij laat zijn voeten spreken."

Club heeft te weinig gekregen voor Lang ...

Meest recent

Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

55
55
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

66
66
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

39
39
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

57
57
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

114
114
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

73
73
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

59
59
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

120
120
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

140
140
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

104
104
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

226
226
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

409
409
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

279
279
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

27
27
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

132
132
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

33
33
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

161
161
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

784
784
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

224
224
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

131
131
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

442
442

Meer sportnieuws