Noa Lang verovert Nederland: "Te goed voor Eredivisie"

600 stemmen
Noa Lang verovert Nederland:

In de Nederlandse Eredivisie is het zondagnamiddag uitkijken naar de Klassieker tussen Feyenoord en Ajax. Maar ongeacht dat resultaat blijft PSV het klassement aanvoeren. En dat hebben de Eindhovenaren onder meer aan Noa Lang te danken. 

De Nederlandse vicekampioen is erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. Zo plaatste PSV zich via de voorrondes voor de poules van de Champions League en legde het beslag op de Nederlandse Supercup. In de Eredivisie telt de ploeg van coach Peter Bosz dan weer 15 op 15. De Eindhovenaren scoorden in die duels 17 keer en incasseerden slechts 1 tegentreffer.

Afgelopen zomer investeerde PSV dan ook de nodige miljoenen om Bosz van sterke selectie te voorzien. Daarbij werd ook in de Jupiler Pro League geshopt. Zo betaalde de Nederlandse topclub een slordige 12.5 miljoen euro om Noa Lang over te nemen van Club Brugge. En die heeft zijn start in het Philips Stadion niet gemist.

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Meteen smaakmaker

Lang groeide al snel uit tot een vaste basiskracht onder Bosz, waarna hij bedankte voor het vertrouwen. Zo scoorde hij inmidels al 4 keer in 8 officiële wedstrijden. Voorlopig slaagt de Nederlandse international er dus in om de verwachtingen waar te maken bij zijn nieuwe club. Die waren nochtans bijzonder hoog.

En die hoge verwachtingen hebben niet enkel met zijn prijskaartje te maken. "Dat is door hoe hij zich presenteert en wat hij bij Club Brugge heeft gezegd. Hij wilde naar het buitenland, maar is toch naar PSV gegaan om de stap naar de top te kunnen maken", verklaarde ex-speler en analist Eljero Elia bij ESPN.

Europese subtop

Volgens Elia speelt Lang momenteel dan ook onder zijn niveau. "De Eredivisie is te makkelijk voor hem, vind ik. Hij had naar een soort middenmoter moeten gaan, een club die net iets beter is dan Club Brugge. Benfica ofzo, en dan de stap maken. PSV is gewoon een topclub die genoeg spelers afgeleverd heeft aan de absolute top of net daaronder", klinkt het.

In ieder geval geniet ook Elia van wat de aanvaller laat zien. "Ik ben fan van Noa, een type waar ik van hou. Noa is Noa, een speler van wie je alles kunt verwachten en die er staat en belangrijk is. Voordat hij naar PSV kwam, waren mensen kritisch, maar uiteindelijk doet hij het gewoon. Hij laat zijn voeten spreken."

Club heeft te weinig gekregen voor Lang ...

Meest recent

Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

59
59
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

404
404
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

347
347
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

285
285
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

139
139
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

211
211
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

82
82
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

53
53
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

187
187
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

81
81
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

62
62
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

363
363
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

189
189
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

220
220
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

433
433
Cercle Brugge rondt absolute knaltransfer af

Cercle Brugge kende een minder seizoen, maar Groen-Zwart is ook volgend seizoen nog in de Jupiler ...

110
110
Plan van Senegal bloot: gouden raad voor Garcia

Tom Saintfiet heeft heel wat ervaring met het Afrikaanse voetbal. De Belgische coach stond in de ...

248
248
Lukaku maakt korte metten met criticasters op WK

De groepsfase zit erop en de Rode Duivels kregen al heel wat kritiek. Na het gelijkspel tegen Egypte ...

79
79
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht botsen, Union pakt uit’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

433
433
Sporza-man de grond ingeboord: "Tenenkrullend schouwspel"

Hij moest voor wat luchtigheid zorgen tijdens de lange WK-avonden, maar intussen lijkt hij zelf het ...

202
202
Woedende Nagelsmann slaat keihard terug na uitschakeling

Duitsland ligt uit het WK. Na penalty’s ging het mis tegen Paraguay en uiteraard is er in de ...

185
185
Union stelt nieuw thuisshirt voor: unieke samenwerking

Union SG is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een Belgische topclub. Na de promotie schoot de ...

79
79
‘KV Mechelen duwt Lierse in de put: buitenland afgetroefd’

KV Mechelen is druk in de weer op de zomermercato. Malinwa kijkt daarvoor vooral rond op de ...

329
329
‘Anderlecht gaat strijd aan: gewilde verdediger in vizier’

RSC Anderlecht is de transfermarkt aan het afspeuren. Antoine Sibierski en consorten willen ook de ...

310
310
Westerlo bevestigt miljoenentransfer: kassa ontploft

Westerlo is de afgelopen jaren aan een ferme opmars bezig. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

109
109

Meer sportnieuws