'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

128
'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

Chelsea FC liet afgelopen zomer opnieuw de miljoenen rollen op de transfermarkt. Maar het geld van de Amerikaanse eigenaren lijkt maar niet op te raken. Zo zouden de Blues in januari opnieuw willen uitpakken met een peperdure aanwinst.

Nadat Roman Abramovich gedwongen werd om de club te verkopen, kwam Chelsea FC in het voorjaar van 2022 in Amerikaanse handen terecht. Sindsdien staat er geen maat op de transferuitgaven van de Blues. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

LEES OOK: 'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Jonge aanwinsten, lange contracten

De Blues stelden vorig seizoen zwaar teleur, wisselden inmiddels al vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Tijdens de wintermercato werd de transferstrategie dan ook aangepast. Zo zette Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel. Al had dit meer te maken met financiële redenen. Door deze jonge aanwinsten opvallend lange contracten te geven, kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract.

Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen en werd afgelopen zomer weer stevig ingekocht. Met Moises Caicedo (21), Roméo Lavia (19), Lesley Ugochukwu (19), Nicolas Jackson (22), Christopher Nkunku (25), Cole Palmer (21) en Axel Disasi (25) werden opnieuw vooral jonge versterkingen gehaald. In totaal werd zo opnieuw meer dan 300 miljoen euro gespendeerd. Engels Man City-talent. Toch is de koophonger nog niet gestild.

Van gokschandaal naar toptransfer

De investeringen hebben immers nog steeds niet voldoende gerendeerd. Met 5 op 15 en een voorlopige 15de plaats zijn de Blues behoorlijk teleurstellend aan het seizoen begonnen. En dus zou coach Mauricio Pochettino nog meer versterking verlangen. Meer bepaald een spits met het potentieel om het speerpunt van zijn ploeg te worden. En daarvoor zou Chelsea in eigen land rondspeuren.

De Londenaren zouden immers hun zinnen hebben gezet op Ivan Toney. Die raakte vorig seizoen in opspraak door zijn betrokkenheid in een gokschandaal, maar zijn prestaties bij Brentford FC staan buiten kijf. In januari mag de 27-jarige spits opnieuw spelen na zijn gok-schorsing. De kans is groot dat hij dan ook een transfer zal maken. Verschillende Engelse topclubs tonen interesse, maar volgens Goal.com is Chelsea overtuigd dat het Toney kan strikken. Brentford zou wel zo'n 60 miljoen pond verlangen.

Chelsea had Lukaku een nieuwe kans moeten geven ...

Meest recent

Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

106
106
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

47
47
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

245
245
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

92
92
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

111
111
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

153
153
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

92
92
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

362
362
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

130
130
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

49
49
‘Courtois bezorgt Van Bommel meteen eerste crisis’

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

628
628
Dé Deadline Day-stunt! Vermeeren heeft grote comeback beet

Antwerp FC heeft voor dé stunt van de Belgische Transferdeadline Day gezorgd. De Great Old ...

248
248
Zorgen voor Van Bommel: transfermiserie voor drie Duivels

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

394
394
Supermercato Anderlecht: Vandenbempt ziet één groot nadeel

Na een spectaculair slotoffensief kan RSC Anderlecht nu al terugblikken op een spectaculaire ...

416
416
Club-fans fronsen wenkbrauwen: Gent haalt slag thuis na rood Cissé

AA Gent won afgelopen zondag met 2-1 van Club Brugge na een redelijk onderhoudende wedstrijd. De ...

607
607
Topcoaches clashen: "Híj́ moet de Ballon d'Or winnen"

Binnen anderhalve maand is het zover, dan wordt in Londen de 70ste Ballon d'Or uitgereikt. Stilaan ...

189
189
Tessa Wullaert zorgt voor bloedheet spektakel: fans smullen

Tessa Wullaert weet als geen ander hoe ze de aandacht kan trekken. De Red Flame heeft een nieuwe ...

109
109
JPL-transfers: Malinwa, Westerlo & Essevee hebben beet

Ook in België sluit de transfermarkt weldra onherroepelijk zijn deuren. Het sein voor heel wat ...

259
259
Vers bloed voor Bruno: nieuwkomers RSCA direct in basis?

De afgelopen weken leek er stilaan sprake van een typeploeg bij RSC Anderlecht, maar de nederlaag ...

503
503
'Opvallende afwezige bij Club Brugge: transfer op til?'

Club Brugge trekt vrijdag naar Lommel, waar het de rug moet zien te rechten na de nederlaag in Gent. ...

894
894
'Wending in transfersoap: Genk shopt bij Anderlecht'

Zowel bij RSC Anderlecht als KRC Genk deed de eigen jeugd de kassa de voorbije maanden alweer stevig ...

822
822
'Club Brugge slaat toe: twee last-minute aanwinsten'

Zowel op inkomend als uitgaand vlak lijkt het huiswerk van Club Brugge al afgerond. Dat betekent ...

1003
1003
'Sibierski drukt stempel: Anderlecht breekt alle records'

In het slot van de mercato valt er plots nog heel wat te beleven bij RSC Anderlecht, dat woensdag de ...

822
822
'Antwerp pakt stevig uit: twee vliegen in één klap'

Traditiegetrouw heeft Antwerp alweer een drukke zomer achter de rug, waarin tot dusver al maar ...

503
503
Coucke scheert hoge toppen met megalomaan nieuw project

Marc Coucke heeft wel vaker laten zien dat hij niet bepaald bang is om groot te dromen. Ook nu duikt ...

90
90

Meer sportnieuws