'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

128
'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

Chelsea FC liet afgelopen zomer opnieuw de miljoenen rollen op de transfermarkt. Maar het geld van de Amerikaanse eigenaren lijkt maar niet op te raken. Zo zouden de Blues in januari opnieuw willen uitpakken met een peperdure aanwinst.

Nadat Roman Abramovich gedwongen werd om de club te verkopen, kwam Chelsea FC in het voorjaar van 2022 in Amerikaanse handen terecht. Sindsdien staat er geen maat op de transferuitgaven van de Blues. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

LEES OOK: 'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

Jonge aanwinsten, lange contracten

De Blues stelden vorig seizoen zwaar teleur, wisselden inmiddels al vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Tijdens de wintermercato werd de transferstrategie dan ook aangepast. Zo zette Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel. Al had dit meer te maken met financiële redenen. Door deze jonge aanwinsten opvallend lange contracten te geven, kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract.

Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen en werd afgelopen zomer weer stevig ingekocht. Met Moises Caicedo (21), Roméo Lavia (19), Lesley Ugochukwu (19), Nicolas Jackson (22), Christopher Nkunku (25), Cole Palmer (21) en Axel Disasi (25) werden opnieuw vooral jonge versterkingen gehaald. In totaal werd zo opnieuw meer dan 300 miljoen euro gespendeerd. Engels Man City-talent. Toch is de koophonger nog niet gestild.

Van gokschandaal naar toptransfer

De investeringen hebben immers nog steeds niet voldoende gerendeerd. Met 5 op 15 en een voorlopige 15de plaats zijn de Blues behoorlijk teleurstellend aan het seizoen begonnen. En dus zou coach Mauricio Pochettino nog meer versterking verlangen. Meer bepaald een spits met het potentieel om het speerpunt van zijn ploeg te worden. En daarvoor zou Chelsea in eigen land rondspeuren.

De Londenaren zouden immers hun zinnen hebben gezet op Ivan Toney. Die raakte vorig seizoen in opspraak door zijn betrokkenheid in een gokschandaal, maar zijn prestaties bij Brentford FC staan buiten kijf. In januari mag de 27-jarige spits opnieuw spelen na zijn gok-schorsing. De kans is groot dat hij dan ook een transfer zal maken. Verschillende Engelse topclubs tonen interesse, maar volgens Goal.com is Chelsea overtuigd dat het Toney kan strikken. Brentford zou wel zo'n 60 miljoen pond verlangen.

Chelsea had Lukaku een nieuwe kans moeten geven ...

Meest recent

Tresoldi wrijft zijn ogen uit na hattrick: "Sprakeloos"

Voor de wedstrijd verklaarde Nicolo Tresoldi nog dat het een jongensdroom was om in San Siro te ...

72
72
Kranten delen 10 uit bij Club: "40 miljoen niet meer genoeg"

Club Brugge heeft dinsdagavond één van de strafste resultaten uit zijn geschiedenis ...

376
376
CL: Vandevoordt de held van Leipzig, andere Belgen balen

Naast Club Brugge kwamen er dinsdagavond nog heel wat Belgen in actie in de Champions League. ...

24
24
Wat een stunt! Hattrickheld Tresoldi loodst Club langs Inter

Club Brugge heeft in zijn tweede wedstrijd in de league phase van de Champions League de nul op ...

241
241
Bondscoach buiten? Flames reageren na WK-domper

De Red Flames zijn dinsdagavond tegen een enorme ontgoocheling aangelopen. Ze moeten immers een ...

116
116
'OHL kijkt aandachtig mee: overname Leicester op komst'

Enkele jaren geleden investeerde OH Leuven nog stevig met het doel om de Belgische subtop te ...

65
65
Geen stunt voor Club halfweg: fans zien grote achilleshiel

Club Brugge begon zijn campagne in de Champions League in september met een pijnlijke thuisnederlaag ...

132
132
'Nachtmerrie Hubert: 11 afwezigen bij Union tegen Sociedad'

Donderdag wordt een drukke dag, want dan komen maar liefst vier Belgische clubs in actie in Europa. ...

82
82
Club NXT pakt op de valreep nog punt in Youth League

Club Brugge gaat in de Champions League op zoek naar zijn eerste punten op het veld van Inter. De ...

43
43
Drama voor Red Flames: WK-droom spat uiteen

Om 18u speelden de Red Flames de terugwedstrijd in en tegen Polen. In Leuven wonnen ze met 1-0. ...

181
181
Kongolo verklapt: De Condé en Croonen voerden druk op

KRC Genk boekte een deugddoende zege tegen KV Kortrijk. Ze wonnen overtuigend met 3-0 en de Cegeka ...

140
140
Grote gelijk van Rigaux: geviseerde JPL-transfer is succes

Nacho Ferri (22) heeft zijn draai inmiddels gevonden in Nederland, maar de Spaanse spits moest in ...

58
58
Inter-Club: Leko komt met één grote verrassing

Club Brugge speelt om 21u zijn tweede match in de League Phase in de Champions League. De ...

81
81
'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

192
192
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

29
29
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

26
26
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

29
29
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

111
111
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

691
691
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

117
117
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

357
357
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

247
247
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

164
164
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

193
193
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

196
196

Meer sportnieuws