'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

door
'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

Chelsea FC liet afgelopen zomer opnieuw de miljoenen rollen op de transfermarkt. Maar het geld van de Amerikaanse eigenaren lijkt maar niet op te raken. Zo zouden de Blues in januari opnieuw willen uitpakken met een peperdure aanwinst.

Nadat Roman Abramovich gedwongen werd om de club te verkopen, kwam Chelsea FC in het voorjaar van 2022 in Amerikaanse handen terecht. Sindsdien staat er geen maat op de transferuitgaven van de Blues. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

LEES OOK: Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

Jonge aanwinsten, lange contracten

De Blues stelden vorig seizoen zwaar teleur, wisselden inmiddels al vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Tijdens de wintermercato werd de transferstrategie dan ook aangepast. Zo zette Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel. Al had dit meer te maken met financiële redenen. Door deze jonge aanwinsten opvallend lange contracten te geven, kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract.

Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen en werd afgelopen zomer weer stevig ingekocht. Met Moises Caicedo (21), Roméo Lavia (19), Lesley Ugochukwu (19), Nicolas Jackson (22), Christopher Nkunku (25), Cole Palmer (21) en Axel Disasi (25) werden opnieuw vooral jonge versterkingen gehaald. In totaal werd zo opnieuw meer dan 300 miljoen euro gespendeerd. Engels Man City-talent. Toch is de koophonger nog niet gestild.

Van gokschandaal naar toptransfer

De investeringen hebben immers nog steeds niet voldoende gerendeerd. Met 5 op 15 en een voorlopige 15de plaats zijn de Blues behoorlijk teleurstellend aan het seizoen begonnen. En dus zou coach Mauricio Pochettino nog meer versterking verlangen. Meer bepaald een spits met het potentieel om het speerpunt van zijn ploeg te worden. En daarvoor zou Chelsea in eigen land rondspeuren.

De Londenaren zouden immers hun zinnen hebben gezet op Ivan Toney. Die raakte vorig seizoen in opspraak door zijn betrokkenheid in een gokschandaal, maar zijn prestaties bij Brentford FC staan buiten kijf. In januari mag de 27-jarige spits opnieuw spelen na zijn gok-schorsing. De kans is groot dat hij dan ook een transfer zal maken. Verschillende Engelse topclubs tonen interesse, maar volgens Goal.com is Chelsea overtuigd dat het Toney kan strikken. Brentford zou wel zo'n 60 miljoen pond verlangen.

Chelsea had Lukaku een nieuwe kans moeten geven ...

Meest recent

Plotse wending: 'Club vol voor aanvaller, huurdeal + optie'

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt om middernacht definitief zijn deuren. Club ...

44
44
Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

10
10
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

129
129
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

80
80
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

50
50
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

364
364
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

100
100
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

247
247
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

156
156
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

662
662
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

22
22
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

397
397
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

392
392
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

242
242
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

321
321
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

424
424
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

82
82
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

104
104
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

746
746
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

161
161
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

344
344
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

390
390
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

530
530
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

397
397
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

709
709

Meer sportnieuws