'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

door
'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

Chelsea FC liet afgelopen zomer opnieuw de miljoenen rollen op de transfermarkt. Maar het geld van de Amerikaanse eigenaren lijkt maar niet op te raken. Zo zouden de Blues in januari opnieuw willen uitpakken met een peperdure aanwinst.

Nadat Roman Abramovich gedwongen werd om de club te verkopen, kwam Chelsea FC in het voorjaar van 2022 in Amerikaanse handen terecht. Sindsdien staat er geen maat op de transferuitgaven van de Blues. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

LEES OOK: 'Comeback Lavia: plan van Chelsea is bekend'

Jonge aanwinsten, lange contracten

De Blues stelden vorig seizoen zwaar teleur, wisselden inmiddels al vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Tijdens de wintermercato werd de transferstrategie dan ook aangepast. Zo zette Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel. Al had dit meer te maken met financiële redenen. Door deze jonge aanwinsten opvallend lange contracten te geven, kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract.

Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen en werd afgelopen zomer weer stevig ingekocht. Met Moises Caicedo (21), Roméo Lavia (19), Lesley Ugochukwu (19), Nicolas Jackson (22), Christopher Nkunku (25), Cole Palmer (21) en Axel Disasi (25) werden opnieuw vooral jonge versterkingen gehaald. In totaal werd zo opnieuw meer dan 300 miljoen euro gespendeerd. Engels Man City-talent. Toch is de koophonger nog niet gestild.

Van gokschandaal naar toptransfer

De investeringen hebben immers nog steeds niet voldoende gerendeerd. Met 5 op 15 en een voorlopige 15de plaats zijn de Blues behoorlijk teleurstellend aan het seizoen begonnen. En dus zou coach Mauricio Pochettino nog meer versterking verlangen. Meer bepaald een spits met het potentieel om het speerpunt van zijn ploeg te worden. En daarvoor zou Chelsea in eigen land rondspeuren.

De Londenaren zouden immers hun zinnen hebben gezet op Ivan Toney. Die raakte vorig seizoen in opspraak door zijn betrokkenheid in een gokschandaal, maar zijn prestaties bij Brentford FC staan buiten kijf. In januari mag de 27-jarige spits opnieuw spelen na zijn gok-schorsing. De kans is groot dat hij dan ook een transfer zal maken. Verschillende Engelse topclubs tonen interesse, maar volgens Goal.com is Chelsea overtuigd dat het Toney kan strikken. Brentford zou wel zo'n 60 miljoen pond verlangen.

Chelsea had Lukaku een nieuwe kans moeten geven ...

Meest recent

Courtois slaat op tafel: Mourinho én UEFA afgemaakt

De return tussen Real Madrid en Benfica belooft extra scherp te zijn. In de heenwedstrijd was er de ...

0
0
Routinier mee naar WK? Rode Duivel maakt hattrick

Wie gaat mee naar het WK 2026? Daar wordt maanden voor het mondiale landentornooi al over gesproken. ...

7
7
Standard en Antwerp horen verdict na stopzetting

De wedstrijd tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd op maandag 20 oktober onderbroken bij een ...

96
96
Simeone spreekt Leko resoluut tegen: messen zijn geslepen

Club Brugge kijkt dinsdagavond Atlético Madrid recht in de ogen namens de Champions League. ...

60
60
De Bruyne komt met belangrijke update: WK in gevaar?

Kevin De Bruyne ligt al een tijdje in de lappenmand. De Belgische supporters houden alvast hun hart ...

56
56
Ajax kruipt uit de put en deelt straffe cijfers

Ajax kende heel donkere jaren. PSV nam sportief de fakkel over en financieel was het ook ...

28
28
Courtois investeert in Belgische club: twee clubs genoemd

Thibaut Courtois investeerde onlangs in de Franse club Le Mans. Ondertussen raakte ook bekend dat ...

197
197
Herman Brusselmans ontsnapt opnieuw aan veroordeling

In de rechtbank van Gent keek Herman Brusselmans vandaag opnieuw de justitie in de ogen, in een zaak ...

34
34
KRC Genk heeft prijs: rechtsachter tekent contract

KRC Genk is een club waar jeugddoorstroming zeer belangrijk is. De Limburgers blijven inzetten op de ...

66
66
Diego Moreira haalt ferm uit na glansrol: ex-club afgemaakt

Diego Moreira speelde afgelopen speeldag in de Ligue 1 een geweldige wedstrijd. De Rode Duivel was ...

38
38
Hoeveel kans heeft Club tegen Atlético? Opta velt oordeel

Club Brugge neemt het dinsdagavond op tegen Atlético Madrid in de terugwedstrijd van de ...

67
67
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht bibbert, Club dumpt genadeloos’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

353
353
'Club Brugge-bestuur op missie: topmeetings in Madrid'

In de play-offs van de Champions League gaat Club Brugge straks op bezoek bij Atlético ...

501
501
Strijd om top zes barst los: databureau weegt kansen

In de voorlopig laatste editie van de play-offs belooft de race om de top zes spannender te worden ...

352
352
'Anderlecht slaat alarm: duo sterkhouders richting exit'

Nu de ene na de andere kandidaat afhaakt overweegt RSC Anderlecht om tussenpaus Jérémy ...

429
429
Degryse tikt Verhaeghe op de vingers: "Kleine club"

Club Brugge gaat straks tegen Atlético Madrid opnieuw op zoek naar Europees succes. De ...

168
168
Storm rond Van Gucht: 'Nieuwe onthullingen slaan in als bom'

Vorige week raakte bekend dat Ruben Van Gucht een kind verwacht met Charlotte Van Looy, korte tijd ...

240
240
Straffe woorden: Van der Sar spreekt Lammens aan live op tv

Senne Lammens heeft maandagavond opnieuw indruk gemaakt bij Manchester United. De doelman hield de ...

186
186
'Dreun Anderlecht: alternatief Schreuder-scenario smelt weg'

Er zijn ondertussen al een drietal weken verstreken na het ontslag van Besnik Hasi en RSC Anderlecht ...

184
184
'Club zonder Onyedika: Leko broedt op riskant plannetje'

Om de 1/8ste finales van de Champions League te halen, zal Club Brugge dinsdagavond moeten afrekenen ...

151
151
Europees voetbal op TV: kijkers Atlético-Club opgelet

Deze week wordend de resterende tickets voor de 1/8ste finales in de Europerse competities ...

373
373
Peeters zorgt voor héérlijk beeld op viering Beveren

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

99
99
Anderlecht herboren? "Dan is Play-Off I gegarandeerd"

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

344
344
Lammens heerst bij United: Engelsen door het dolle heen

Senne Lammens is bezig aan een sterk eerste seizoen als doelman van Manchester United. En de Rode ...

266
266
‘Anderlecht davert: nieuw topduo met coach én nieuwe TD’

Anderlecht schudt de boel opnieuw door elkaar. Na het ontslag van Besnik Hasi en van Olivier Renard ...

472
472

Meer sportnieuws