'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

128
'Onverzadigbaar Chelsea reserveert 60 miljoen voor januari-bom'

Chelsea FC liet afgelopen zomer opnieuw de miljoenen rollen op de transfermarkt. Maar het geld van de Amerikaanse eigenaren lijkt maar niet op te raken. Zo zouden de Blues in januari opnieuw willen uitpakken met een peperdure aanwinst.

Nadat Roman Abramovich gedwongen werd om de club te verkopen, kwam Chelsea FC in het voorjaar van 2022 in Amerikaanse handen terecht. Sindsdien staat er geen maat op de transferuitgaven van de Blues. Tijdens de eerste transferperiode onder het bewind van sterke man Tom Boehly investeerde Chelsea vooral in relatief ervaren spelers, die voor een directe meerwaarde konden zorgen. Dat bleek evenwel geen groot succes.

LEES OOK: 'Europese top lonkt nu al naar sensatie Union'

Jonge aanwinsten, lange contracten

De Blues stelden vorig seizoen zwaar teleur, wisselden inmiddels al vier keer van trainer en het merendeel van die aanwinsten is ondertussen al vertrokken. Tijdens de wintermercato werd de transferstrategie dan ook aangepast. Zo zette Chelsea vooral in op een jonge spelers met een hoog potentieel. Al had dit meer te maken met financiële redenen. Door deze jonge aanwinsten opvallend lange contracten te geven, kon de transfersom gespreid worden over de volledig looptijd van dat contract.

Op die manier kon CFC de Financial Fair Play-regels omzeilen en werd afgelopen zomer weer stevig ingekocht. Met Moises Caicedo (21), Roméo Lavia (19), Lesley Ugochukwu (19), Nicolas Jackson (22), Christopher Nkunku (25), Cole Palmer (21) en Axel Disasi (25) werden opnieuw vooral jonge versterkingen gehaald. In totaal werd zo opnieuw meer dan 300 miljoen euro gespendeerd. Engels Man City-talent. Toch is de koophonger nog niet gestild.

Van gokschandaal naar toptransfer

De investeringen hebben immers nog steeds niet voldoende gerendeerd. Met 5 op 15 en een voorlopige 15de plaats zijn de Blues behoorlijk teleurstellend aan het seizoen begonnen. En dus zou coach Mauricio Pochettino nog meer versterking verlangen. Meer bepaald een spits met het potentieel om het speerpunt van zijn ploeg te worden. En daarvoor zou Chelsea in eigen land rondspeuren.

De Londenaren zouden immers hun zinnen hebben gezet op Ivan Toney. Die raakte vorig seizoen in opspraak door zijn betrokkenheid in een gokschandaal, maar zijn prestaties bij Brentford FC staan buiten kijf. In januari mag de 27-jarige spits opnieuw spelen na zijn gok-schorsing. De kans is groot dat hij dan ook een transfer zal maken. Verschillende Engelse topclubs tonen interesse, maar volgens Goal.com is Chelsea overtuigd dat het Toney kan strikken. Brentford zou wel zo'n 60 miljoen pond verlangen.

Chelsea had Lukaku een nieuwe kans moeten geven ...

Meest recent

Franse pers hard voor Duivels: "Zijn basisplaats was fiasco"

Frankrijk zal nog een tijdje het zwarte beest van de Rode Duivels bleven. Maandag leken ze komaf te ...

5
5
Sibierski aan de slag: nu al víér wintertransfers Anderlecht

Bij RSC Anderlecht kwam de XXL-interlandperiode welgekomen. Coach Vitor Bruno kreeg nog een ...

181
181
'Kompany vloekt: Engelsen brengen droomtransfer in gevaar'

Bayern München maakt zich op voor een stevig tweede luik van het seizoen. Ondertussen is de ...

25
25
Vanaken mee ten onder in Parijs: "Wereldtop te hoog gegrepen"

Lange tijd hielden ze de schijn hoog op en ze hebben er ook flink voor geknokt. Maar uiteindelijk ...

161
161
Vandenbempt benoemt Belgische uitblinkers: "Van wereldklasse"

Het heeft niet mogen zijn voor de Rode Duivels. Maandagavond stonden ze tot de 77ste minuut nochtans ...

115
115
"Amper aan de bal" - Belgische kranten streng voor minste Duivel

De Rode Duivels hebben maandagavond de kans laten liggen om de leidersplaats te grijpen in hun ...

741
741
'Club Brugge slaat toe: 'nieuwe Lewandowski' op komst'

Club Brugge heeft een nieuwe spits op het oog. In Zwitserland valt zijn naam al in één ...

234
234
Mokerslag afwezige Duivel: seizoen grotendeels om zeep

Het zijn zware dagen voor Alexis Saelemaekers. Bondscoach Mark van Bommel liet de winger van AC ...

81
81
Van Bommel trekt heldere conclusie na ondergang in Frankrijk

Mark van Bommel heeft een goede start genomen als Belgisch bondscoach. Maar de Nederlander maakte ...

208
208
L'Equipe pakt Duivels aan: drie spelers gebuisd, één 3 op 10

Frankrijk blijft het zwarte beest van de Rode Duivels. Na een weergaloos slotkwartier van Les Bleus, ...

464
464
Belgisch lichtpunt in Parijs: zelfs Zidane zwaait met lof

Lange tijd zag het er goed uit, maar de Rode Duivels zijn er dan toch niet in geslaagd een goed ...

228
228
Uitblinker Lavia uit frustratie na Franse comeback

De Rode Duivels kwamen tegen Frankrijk op voorsprong dankzij Dodi Lukebakio. Vooral de pass van ...

147
147
Ngoy verbaast met reactie na Frankrijk – België

België nam het in het Stade de France op tegen Frankrijk. De Rode Duivels, zonder Youri ...

198
198
Castagne ziet groot probleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels stonden voor tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kwam de klasse van de formatie van ...

127
127
Italië pakt winst tegen Turkije: België plots in gevarenzone

De Rode Duivels stonden lange tijd op een 0-1 voorsprong tegen Frankrijk, maar uiteindelijk kreeg ...

146
146
Rode Duivels kopje onder na straffe masterclass Frankrijk

De Rode Duivels namen het een tweede keer op korte tijd op tegen Frankrijk. Zinedine Zidane en ...

181
181
Revelatie en tóch domper bij Rode Duivels: “Goud waard”

De Rode Duivels gingen de rust in met een 0-1 voorsprong in het Stade de France. Dodi Lukebakio ...

131
131
Club Brugge grijnst: Forbs keert terug met extra motivatie

Club Brugge zal in de loop van deze week zijn internationals weer verwelkomen. Carlos Forbs keert ...

257
257
België leidt in Parijs! Franse fans worden wild van één Duivel

De Rode Duivels kruisen maandagavond voor de tweede keer op één week tijd de degens ...

156
156
'Principe-akkoord Harry Kane bereikt: contract tot 2029'

Harry Kane blijft ook dit seizoen de doelpunten aan mekaar rijgen. Logisch dus dat de Engelse spits ...

65
65
'Club op scherp gezet: Seys op vierkoppig verlanglijstje'

Joaquin Seys start maandagavond in de basiself van de Rode Duivels tegen Frankrijk. Een goede test ...

309
309
'Afwezige Duivel grote verliezer: aftocht onder Van Bommel'

Maandagavond wacht nog een bezoek aan Frankrijk, maar voorlopig hebben de Rode Duivels een geslaagd ...

401
401
De 11 namen: Van Bommel pakt uit met verrassing van formaat

Om het vierluik in de Nations League af te ronden nemen de Rode Duivels het zo dadelijk op tegen ...

306
306
Thorup experimenteert: opvallende wissels in Genk?

Met een magere negen op 21 schoot KRC Genk voor de interlandbreak niet bepaald vlot uit de ...

195
195
Jean-Marie Pfaff compleet verrast door brutale diefstal

Jean-Marie Pfaff heeft de voorbije jaren heel wat meegemaakt. Zijn vrouw Carmen kreeg een ...

116
116

Meer sportnieuws