TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt buitenkans, spectaculaire City-deal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club krijgt buitenkans, spectaculaire City-deal'

De zomermercato is inmiddels gesloten, maar heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al bezig met de voorbereidingen op hun plannen tijdens de komende transferperiodes. Het blijft dan ook nieuwtjes en geruchten regenen. VoetbalNieuws verzamelt het belangrijkste daarvan dagelijks in dit Transferuurtje.

LEES OOK: Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

Jupiler Pro League

Club Brugge zou een oogje hebben laten vallen op Daniel Daga. Deze 16-jarige middenvelder is een vaste jeugd-international bij Nigeria en komt momenteel in eigen land uit voor One Rocket FC, maar zet naar verwachting snel de stap naar Europa. Watford FC leek bereid om het verste te gaan voor zijn komst. Die overgang zou echter op de klippen zijn gelopen. Volgens ScoreNigeria zouden Daga en zijn entourage nu aan Club hebben laten weten dat hij openstaat voor een verhuis naar Brugge. Afwachten dus of Blauw-Zwart deze buitenkans zal grijpen.

KRC Genk toonde afgelopen zomer interesse in Aboubakary Koita. Dat onthulde de smaakmaker van STVV zelf tegenover HBvL. "Ik kan niet ontkennen dat die interesse er is geweest", vertelde de 24-jarige aanvaller. "Deze zomer heeft Genk gepolst bij STVV, maar daar is het ook bij gebleven. Ik ben dus nog altijd speler van STVV en ik lig hier nog twee jaar onder contract."

Buitenland

Volgens de Franse journalist Fabrice Hawkins wil Manchester City een spraakmakende deal sluiten met Paris Saint-Germain. Dat aast al een hele tijd op Bernardo Silva en Pep Guardiola zou bereid zijn om mee te werken aan een transfer. Maar dan zou in ruil wel Warren Zaïre-Emery de omgekeerde beweging moeten maken. Guardiola zou namelijk grote fan zijn van de amper 17-jarige middenvelder.

Jadon Sancho is momenteel disciplinair geschorst bij Manchester United en dat mogelijk het einde van zijn carrière op Old Trafford inleiden. Volgens The Daily Mirror is de club immers bereid om Sancho in de wintermercato te verkopen aan de hoogste bieder. Ook al betekent dit dat er flink verlies op hem gemaakt zou worden. Enkel als de Engelsman alsnog door het stof gaat, zou hij een toekomst hebben op Old Trafford.

FC Barcelona slaagde er in het uiterste slot van de zomermercato in om Joao Félix en Joao Cancelo op huurbasis te strikken. De twee Portugezen groeiden al snel uit tot smaakmaker, maar het zal lastig worden om hen definitief over te nemen. Volgens Mundo Deportivo vraagt Atlético Madrid immers zo'n 80 miljoen euro voor Félix, terwijl Manchester City minstens 25 miljoen euro verlangt voor Cancelo.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Schrijnend: Eto’o richt pijlen na uitschakeling op Brys

Marc Brys is officieel nog bondscoach van Kameroen, maar de Belg stond toch niet aan het roer ...

28
28
‘Zéér straf: Club Brugge gaat all-in voor oude bekende’

Club Brugge is deze winter nog op zoek naar versterkingen, vooral op de flanken moet er nog wat bij ...

121
121
Zulte Waregem pakt uit met stunt als eerste winteraanwinst

De Belgische clubs draaien warm op de wintermercato. Ook Zulte Waregem heeft op de officiële ...

47
47
De Cat zorgt voor nervositeit bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers voor grof geld gaan verkopen. De Brusselaars hebben een ...

268
268
Peter Bosz kapt transferpraat af bij PSV

Bij PSV blijft Joey Veerman dan toch en Ricardo Pepi mag ondanks een bod van 30 miljoen euro ...

21
21
‘Zulte Waregem roert zich op de markt’

Zulte Waregem en La Louvière promoveerden samen naar de Jupiler Pro League. De twee clubs ...

60
60
Ongeziene woede-uitbarsting Hasi: "Sprong een zekering"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

211
211
‘De Bruyne verbijsterd: Napoli duwt richting vertrek’

Kevin De Bruyne had zich dit anders voorgesteld. Wat een nieuw hoofdstuk moest worden, voelt plots ...

240
240
'Club Brugge duikt transfermarkt op met Furo-miljoenen'

Club Brugge staat op punt een erg straffe transfer te beklinken. Zo is Kaye Furo na amper een ...

556
556
Genk vindt 'opvolger Hrosovsky': Hayen laaiend enthousiast

KRC Genk wil zich na de winterstop herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. Coach Nicky ...

382
382
'Anderlecht gaat los: transfergesprekken met international'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

412
412
72ste Gouden Schoen: drama voor Club Brugge in de maak?

Zondagavond is het zover, dan wordt in het Silt te Middelkerke de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. ...

474
474
'België boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

61
61
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

123
123
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

44
44
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

584
584
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

92
92
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

415
415
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

61
61
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

210
210
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

409
409
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

504
504
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

252
252
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

902
902
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

549
549

Meer sportnieuws