Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel: "Snap het niet"

door
Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel:

Club Brugge is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart plaatste zich voor de poules van de Conference League en draait in eigen land mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er ook ruimte voor verbetering.

Ondanks de knappe campagne in de Champions League, presteerde Club vorig seizoen ondermaats in eigen land. Zo eindigde Blauw-Zwart uiteindelijk slechts vierde in de Champions' Play-Offs. Meteen de slechtste eindnotering in jaren tijd. Bovendien passeerden liefst drie hoofdtrainers de revue.

Het Brugse bestuur besloot in het tussenseizoen dan ook om in te grijpen. Zo werd de selectie voorzien van een aantal verse krachten, terwijl de Bruggelingen ook verschillende spelers liet vertrekken. Daarnaast werd met Ronny Deila wederom een nieuwe hoofdtrainer aangesteld.

LEES OOK: 'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Hand van de coach

De keuze voor de Noor lijkt tot dusver evenwel een goede zet. Met zijn discours kreeg Deila voorlopig iedereen mee in zijn verhaal. En ook op het veldspel drukt hij steeds meer zijn stempel. Met name het aanvallende compartiment liet al mooie dingen zien onder zijn bewind.

Analiste Imke Courtois is dan ook positief over het werk dat Deila tot dusver verrichtte in Brugge. "Bij Club zie je toch meer de hand van de coach. Daar kan mevrouw de analiste maar weinig kritisch over zijn: die ploeg drááit. Dat ze zoveel kansen misten, daar kan Deila niets aan doen", verwijst Courtois bij De Zondag naar de partij tegen Besiktas.

Defensie best oké

Toch staat de ploeg van Deila nog niet helemaal op punt. Achterin wordt immers nog teveel weggegeven. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus tegen KAS Eupen. Maar Courtois gaat niet mee in de twijfels rond de Brugse achterhoede. "Ik snap niet goed de kritiek op de Brugse defensie, die is best oké. Maar die pas in de breedte van Casper Nielsen was zo k****", aldus Courtois over het tegendoelpunt tegen Besiktas.

De verdediging is momenteel de zwakste linie bij Club ...

Meest recent

'Club niet tevreden over topaankoop: wintertransfer op til'

Club Brugge investeerde afgelopen zomer fors in nieuwe spelers. Blauw-Zwart ziet dat enkele jongens ...

78
78
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

11
11
Gigantisch JPL-project: "350 miljoen euro ligt klaar!"

De Jupiler Pro League moet moderniseren. Vooral inzake stadions lopen de Belgische profclubs ...

42
42
Fans in alle staten: Vermeeren pakt heel Marseille koud

Arthur Vermeeren heeft in een paar weken het hele verhaal rond zijn naam bij OM omgedraaid. Van ...

52
52
Ajax zet alles op alles met oude bekende van RSCA en Gent

Bij Ajax rommelt het langs alle kanten. De club moet echter naar de toekomst blijven kijken en deed ...

18
18
Explosieve Doku-twist: Duivels plots weer vol hoop

Eden Hazard is wellicht de beste voetballer die België ooit heeft gehad. Anno 2025 is het ...

46
46
Ex-publiekslieveling Anderlecht: "Of ik ook terugkeer?"

RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren en Kenneth Bornauw terug nadat Wouter Vandenhaute ...

134
134
'KRC Genk pakt uit met gigantisch groot nieuws'

KRC Genk gaat een bijzonder grote slag slaan die hen op termijn wellicht héél veel ...

125
125
Garcia hakt wél knoop door: dit viertal begint in basis aan WK

Rudi Garcia krijgt veel kritiek. Deels terecht, maar ook vele overdreven kritiek. Zo is er het ...

103
103
Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

183
183
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

47
47
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

97
97
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

44
44
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

202
202
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

153
153
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

185
185
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

64
64
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

87
87
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

627
627
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

438
438
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

626
626
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

438
438
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

326
326
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

133
133
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

124
124

Meer sportnieuws