Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel: "Snap het niet"

door
Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel:

Club Brugge is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart plaatste zich voor de poules van de Conference League en draait in eigen land mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er ook ruimte voor verbetering.

Ondanks de knappe campagne in de Champions League, presteerde Club vorig seizoen ondermaats in eigen land. Zo eindigde Blauw-Zwart uiteindelijk slechts vierde in de Champions' Play-Offs. Meteen de slechtste eindnotering in jaren tijd. Bovendien passeerden liefst drie hoofdtrainers de revue.

Het Brugse bestuur besloot in het tussenseizoen dan ook om in te grijpen. Zo werd de selectie voorzien van een aantal verse krachten, terwijl de Bruggelingen ook verschillende spelers liet vertrekken. Daarnaast werd met Ronny Deila wederom een nieuwe hoofdtrainer aangesteld.

LEES OOK: TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

Hand van de coach

De keuze voor de Noor lijkt tot dusver evenwel een goede zet. Met zijn discours kreeg Deila voorlopig iedereen mee in zijn verhaal. En ook op het veldspel drukt hij steeds meer zijn stempel. Met name het aanvallende compartiment liet al mooie dingen zien onder zijn bewind.

Analiste Imke Courtois is dan ook positief over het werk dat Deila tot dusver verrichtte in Brugge. "Bij Club zie je toch meer de hand van de coach. Daar kan mevrouw de analiste maar weinig kritisch over zijn: die ploeg drááit. Dat ze zoveel kansen misten, daar kan Deila niets aan doen", verwijst Courtois bij De Zondag naar de partij tegen Besiktas.

Defensie best oké

Toch staat de ploeg van Deila nog niet helemaal op punt. Achterin wordt immers nog teveel weggegeven. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus tegen KAS Eupen. Maar Courtois gaat niet mee in de twijfels rond de Brugse achterhoede. "Ik snap niet goed de kritiek op de Brugse defensie, die is best oké. Maar die pas in de breedte van Casper Nielsen was zo k****", aldus Courtois over het tegendoelpunt tegen Besiktas.

De verdediging is momenteel de zwakste linie bij Club ...

Meest recent

Hoog bezoek in Cegeka Arena, opstellingen Genk-KVM bekend

KRC Genk krijgt zondag de kans om de heenronde van de reguliere competitie af te sluiten op de ...

36
36
Reactie Lukaku zegt alles: Noa Lang krijgt Italianen stil

Hoewel het nog steeds Rode Duivels Romelu Lukaku en Kevin De Bruyne moet missen, boekte SSC Napoli ...

37
37
Nieuwe klap geplaagd Antwerp: "Dachten dat hij vertrokken was"

meAntwerp FC staat in de komende weken voor een lastig programma en dat terwijl de club zo snel ...

244
244
TU: 'Anderlecht wil peperdure spits, transfers Mokio én Duranville'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

181
181
Ajax zakt weg: experts vrezen Anderlecht-scenario

RSC Anderlecht was misschien wel tientallen jaren lang de nummer één in België. ...

88
88
Van der Elst ontploft: media krijgen flinke veeg

Franky Van der Elst is een zeer gerespecteerde ex-voetballer en nuchtere analist. De voormalige ...

86
86
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

50
50
België verliest RSCA-talent: VS slaat keihard toe

Anno 2025 hebben spelers steeds vaker de keuze tussen verschillende nationale ploegen omwille van ...

100
100
Club NXT in shock: De Roeck krijgt geen lijn in ploeg

Club NXT is het kneusje van de Challenger Pro League. De komst van Jonas De Roeck als trainer heeft ...

248
248
Helemaal geen RSCA? Frutos laat bommetje vallen

Bij RSC Anderlecht verdedigde Olivier Renard in de weekendkranten zijn beleid. Uiteraard bekeek hij ...

303
303
Vrancken vol lof over coach: "Hij doet het heel goed"

Bij STVV nemen ze het dit weekend op tegen OH Leuven. De Truienaars staan bijzonder knap vierde, OHL ...

47
47
Hasi zet spelers op scherp: Club en Union als waarschuwing

RSC Anderlecht speelt dit weekend op het veld van La Louvière. Paars-Wit wil daar verdergaan ...

103
103
‘Duitsland ontploft: Kompany bereidt schoktransfer voor’

Kompany zet München op stelten: titel, trofee, en een recordstart die héél Europa ...

311
311
Kompany schittert bij Bayern: 'Leerde ik bij Anderlecht"

Vincent Kompany doet het voortreffelijk bij Bayern München. De coach van de Duitse topclub ...

241
241
Standard en AA Gent: beter of niet? De verrassende tussenbalans

Standard en AA Gent kregen via bepaalde kanalen dit seizoen al wat lof. Maar is dat wel terecht? Na ...

110
110
'Engeland op stelten: Club Brugge flirt met droomtransfer'

Club Brugge droomt al maanden van Million Manhoef – en nu lijkt die droom plots iets minder ...

627
627
Broos na forse kritiek op Garcia: "Komaan zeg, nonsens!"

Rudi Garcia kreeg stevige kritiek te verwerken. De bondscoach was het beu en weigerde een interview ...

148
148
Anderlecht staat op: twee 'nieuwelingen' trekken de kar

Bij RSC Anderlecht was de zomermercato geen gigantisch succes. Het zijn vooral twee ...

252
252
Fink ziet enorme weelde: "Hij is de toekomst van KRC Genk"

KRC Genk hoopt met een zege tegen KV Mechelen dit weekend de top zes binnen te sluipen. Thorsten ...

210
210
Seys en Vanaken zien 'probleem': "Wel vaker in België"

Hans Vanaken haalde de heel moeizame driepunter binnen voor Club Brugge. De ervaren middenvelder ...

234
234
Anderlecht herleeft dankzij één onverwachte kracht

RSC Anderlecht hoopt eindelijk de weg naar boven te hebben gezet. De zege tegen Club Brugge zorgde ...

411
411
Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

196
196
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

261
261
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

52
52
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

159
159

Meer sportnieuws