Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel: "Snap het niet"

door
Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel:

Club Brugge is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart plaatste zich voor de poules van de Conference League en draait in eigen land mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er ook ruimte voor verbetering.

Ondanks de knappe campagne in de Champions League, presteerde Club vorig seizoen ondermaats in eigen land. Zo eindigde Blauw-Zwart uiteindelijk slechts vierde in de Champions' Play-Offs. Meteen de slechtste eindnotering in jaren tijd. Bovendien passeerden liefst drie hoofdtrainers de revue.

Het Brugse bestuur besloot in het tussenseizoen dan ook om in te grijpen. Zo werd de selectie voorzien van een aantal verse krachten, terwijl de Bruggelingen ook verschillende spelers liet vertrekken. Daarnaast werd met Ronny Deila wederom een nieuwe hoofdtrainer aangesteld.

LEES OOK: 'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

Hand van de coach

De keuze voor de Noor lijkt tot dusver evenwel een goede zet. Met zijn discours kreeg Deila voorlopig iedereen mee in zijn verhaal. En ook op het veldspel drukt hij steeds meer zijn stempel. Met name het aanvallende compartiment liet al mooie dingen zien onder zijn bewind.

Analiste Imke Courtois is dan ook positief over het werk dat Deila tot dusver verrichtte in Brugge. "Bij Club zie je toch meer de hand van de coach. Daar kan mevrouw de analiste maar weinig kritisch over zijn: die ploeg drááit. Dat ze zoveel kansen misten, daar kan Deila niets aan doen", verwijst Courtois bij De Zondag naar de partij tegen Besiktas.

Defensie best oké

Toch staat de ploeg van Deila nog niet helemaal op punt. Achterin wordt immers nog teveel weggegeven. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus tegen KAS Eupen. Maar Courtois gaat niet mee in de twijfels rond de Brugse achterhoede. "Ik snap niet goed de kritiek op de Brugse defensie, die is best oké. Maar die pas in de breedte van Casper Nielsen was zo k****", aldus Courtois over het tegendoelpunt tegen Besiktas.

De verdediging is momenteel de zwakste linie bij Club ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

65
65
AA Gent liep op pijnlijke wijze recordtransfer mis

AA Gent wist de laatste jaren heel wat lucratieve uitgaande transfers te doen, maar dat bleek in het ...

5
5
'D-Day nadert: 6 dilemma's voor Garcia'

Er zal de komende dagen nog druk gespeculeerd worden over hoe de selectie van de Rode Duivels op het ...

37
37
'Standard ziet belangrijke pion na één jaar al vertrekken'

Standard mag nog altijd dromen van een Europees ticket, want op vier speeldagen van het einde prijkt ...

30
30
'Club en Anderlecht kennen prijskaartje voor JPL-sensatie'

De eindsprint wordt stilaan ingezet in de Jupiler Pro League, waarna de Belgische clubs hun pijlen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Taak voor Sibierski, weer transfer Lang'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

98
98
Club-target legt knaltransfer op tafel: “Dat is de droom”

Club Brugge is door het nakende pensioen van Simon Mignolet op zoek naar een nieuwe doelman. ...

136
136
Beerschot haalt slag thuis met coach Messoudi

Beerschot moet in eigen huis een 3-1 nederlaag tegen Lommel moeten proberen weg te werken. De ...

18
18
Kompany vol ongeloof: ook Vertonghen haalt zwaar uit

Bayern München is uitgeschakeld in de Champions League. De treble is van de baan voor Vincent ...

161
161
La Louvière droomt van dubbele transferstunt

La Louvière wist in zijn eerste seizoen in de Jupiler Pro League meteen het behoud af te ...

38
38
Dubbele opsteker Union voor titelstrijd en bekerfinale

Drie weken geleden leek Union nog vrije baan te hebben naar een nieuwe titel, maar intussen ziet de ...

179
179
AA Gent pakt uit: Kums keert terug, ook Kindermans komt

AA Gent hoopt in de komende weken nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar daarvoor ...

177
177
'Rigaux berooft Club meteen van transferdoelwit'

De voorbereiding op de zomemercato dreigt bij Club Brugge stevig verstoord te worden. Deze week ...

239
239
Verrassing: Duits international (30) zet punt achter carrière

Op het WK staan een aantal ervaren spelers komende zomer wellicht voor hun 'last dance'. Eén ...

77
77
'Sibierski wil meteen stunten met Club Brugge-target'

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk echt beginnen met het voorbereiden van de zomermercato, nu er met ...

310
310
Vrancken doet boekje open over akkefietje met Burgess

Afgelopen weekend won STVV verdiend met 2-1 van Union SG. Achteraf ging het echter vooral over de ...

177
177
'KRC Genk beslist: twee verrassende vertrekkers'

Bij KRC Genk gaat het wellicht een drukke zomermercato worden. De Limburgers gaan een aantal spelers ...

348
348
'Garcia aast op geweldige stunt in WK-selectie'

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Er is kans dat er één ...

278
278
Jean-Marie Pfaff stinkend rijk? Absurde jackpot wacht

Jean-Marie Pfaff staat mogelijk voor de transfer van zijn leven. Niet op een voetbalveld dit keer, ...

248
248
'Anderlecht vult kassa: 10 miljoen euro op komst'

Bij RSC Anderlecht mogen er de nodige spelers de club verlaten. De Brusselaars hopen vooral dat een ...

364
364
Rigaux schokt Club Brugge: Verhaeghe ziet ramp naderen

Feyenoord duwt door voor Dévy Rigaux en dat komt bijzonder ongelegen voor Club Brugge en Bart ...

300
300
Euvrard wil komaf maken met kwalijke ‘reputatie’ bij Standard

Standard verraste vriend en vijand door met 0-5 te winnen op het veld van Royal Antwerp FC. Daardoor ...

85
85
Sibierski doorbreekt stilte rond De Cat

Bij RSC Anderlecht sprak Antoine Sibierski voor het eerst als sportief directeur. De Fransman ...

399
399
‘AS Roma lonkt naar sterkhouder Club Brugge‘

Bij Club Brugge gaat er heel veel volk vertrekken. De Bruggelingen zullen héél wat ...

329
329
Anderlecht krijgt opvallend oordeel over spelerskern

RSC Anderlecht verloor kansloos van Club Brugge. De afgelopen week waren er plots lijstjes over ...

224
224
Kompany scherp voor spelleiding: "Dit zag ik niet, hoor"

Bayern München speelde 1-1 tegen PSG, dat in de heenmatch met 5-4 won in Parijs. De Duitse ...

282
282

Meer sportnieuws