Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel: "Snap het niet"

618 stemmen
Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel:

Club Brugge is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart plaatste zich voor de poules van de Conference League en draait in eigen land mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er ook ruimte voor verbetering.

Ondanks de knappe campagne in de Champions League, presteerde Club vorig seizoen ondermaats in eigen land. Zo eindigde Blauw-Zwart uiteindelijk slechts vierde in de Champions' Play-Offs. Meteen de slechtste eindnotering in jaren tijd. Bovendien passeerden liefst drie hoofdtrainers de revue.

Het Brugse bestuur besloot in het tussenseizoen dan ook om in te grijpen. Zo werd de selectie voorzien van een aantal verse krachten, terwijl de Bruggelingen ook verschillende spelers liet vertrekken. Daarnaast werd met Ronny Deila wederom een nieuwe hoofdtrainer aangesteld.

LEES OOK: Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Hand van de coach

De keuze voor de Noor lijkt tot dusver evenwel een goede zet. Met zijn discours kreeg Deila voorlopig iedereen mee in zijn verhaal. En ook op het veldspel drukt hij steeds meer zijn stempel. Met name het aanvallende compartiment liet al mooie dingen zien onder zijn bewind.

Analiste Imke Courtois is dan ook positief over het werk dat Deila tot dusver verrichtte in Brugge. "Bij Club zie je toch meer de hand van de coach. Daar kan mevrouw de analiste maar weinig kritisch over zijn: die ploeg drááit. Dat ze zoveel kansen misten, daar kan Deila niets aan doen", verwijst Courtois bij De Zondag naar de partij tegen Besiktas.

Defensie best oké

Toch staat de ploeg van Deila nog niet helemaal op punt. Achterin wordt immers nog teveel weggegeven. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus tegen KAS Eupen. Maar Courtois gaat niet mee in de twijfels rond de Brugse achterhoede. "Ik snap niet goed de kritiek op de Brugse defensie, die is best oké. Maar die pas in de breedte van Casper Nielsen was zo k****", aldus Courtois over het tegendoelpunt tegen Besiktas.

De verdediging is momenteel de zwakste linie bij Club ...

Meest recent

'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

553
553
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

118
118
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

46
46
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

114
114
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

60
60
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

203
203
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

95
95
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

432
432
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

426
426
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

367
367
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

813
813
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

193
193
Garcia kijkt ogen uit met Vanaken: “Wat wil je nog meer?”

Hans Vanaken werd lang over het hoofd gezien bij de Belgische nationale ploeg. De middenvelder koos ...

252
252
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

376
376
Koeman slaat keihard terug na deceptie: ref afgemaakt

Nederland heeft een twijfelachtige voorbereiding voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

55
55
‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

555
555
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

210
210
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

174
174
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

66
66
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

95
95
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

74
74
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

472
472
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

273
273
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

609
609
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

190
190

Meer sportnieuws