Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel: "Snap het niet"

door
Imke Courtois veegt Club-kritiek van tafel:

Club Brugge is meer dan behoorlijk aan het seizoen begonnen. Blauw-Zwart plaatste zich voor de poules van de Conference League en draait in eigen land mee aan de top van het klassement. Desondanks blijft er ook ruimte voor verbetering.

Ondanks de knappe campagne in de Champions League, presteerde Club vorig seizoen ondermaats in eigen land. Zo eindigde Blauw-Zwart uiteindelijk slechts vierde in de Champions' Play-Offs. Meteen de slechtste eindnotering in jaren tijd. Bovendien passeerden liefst drie hoofdtrainers de revue.

Het Brugse bestuur besloot in het tussenseizoen dan ook om in te grijpen. Zo werd de selectie voorzien van een aantal verse krachten, terwijl de Bruggelingen ook verschillende spelers liet vertrekken. Daarnaast werd met Ronny Deila wederom een nieuwe hoofdtrainer aangesteld.

LEES OOK: Sensatie op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Hand van de coach

De keuze voor de Noor lijkt tot dusver evenwel een goede zet. Met zijn discours kreeg Deila voorlopig iedereen mee in zijn verhaal. En ook op het veldspel drukt hij steeds meer zijn stempel. Met name het aanvallende compartiment liet al mooie dingen zien onder zijn bewind.

Analiste Imke Courtois is dan ook positief over het werk dat Deila tot dusver verrichtte in Brugge. "Bij Club zie je toch meer de hand van de coach. Daar kan mevrouw de analiste maar weinig kritisch over zijn: die ploeg drááit. Dat ze zoveel kansen misten, daar kan Deila niets aan doen", verwijst Courtois bij De Zondag naar de partij tegen Besiktas.

Defensie best oké

Toch staat de ploeg van Deila nog niet helemaal op punt. Achterin wordt immers nog teveel weggegeven. De laatste clean-sheet dateert alweer van begin augustus tegen KAS Eupen. Maar Courtois gaat niet mee in de twijfels rond de Brugse achterhoede. "Ik snap niet goed de kritiek op de Brugse defensie, die is best oké. Maar die pas in de breedte van Casper Nielsen was zo k****", aldus Courtois over het tegendoelpunt tegen Besiktas.

De verdediging is momenteel de zwakste linie bij Club ...

Meest recent

Sensatie op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

44
44
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

28
28
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

42
42
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

65
65
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

208
208
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

73
73
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

51
51
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

31
31
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

160
160
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

975
975
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

71
71
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

637
637
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

154
154
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

180
180
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

55
55
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

333
333
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

193
193
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

580
580
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

107
107
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

167
167
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

136
136
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

172
172
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

206
206
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

350
350
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

146
146

Meer sportnieuws