Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje: "Op het veld ..."

door
Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje:

Zondagavond staat in de Jupiler Pro League een heuse klassieker op het programma. Zo krijgt recordkampioen RSC Anderlecht het bezoek van eeuwige rivaal Club Brugge. Een topaffiche die ongetwijfeld ook in Denemarken met de nodige aandacht zal gevolgd worden.

RSCA is op minder dan een jaar tijd immers uitgegroeid tot een Deense enclave. Het begon met de aanstelling van Jesper Fredberg als nieuwe sportieve baas. Die strikte vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer als hoofdcoach, terwijl Mikkel Hemmersam werd benoemd als 'Sports Manager'.

Ook om de selectie te versterken stortte Fredberg zich op de Deense markt. In januari plukte hij bijvoorbeeld Anders Dreyer weg bij FC Midtjylland. Afgelopen zomer werden (kandidaat-)internationals Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Kasper Schmeichel dan weer aan de paars-witte kern toegevoegd. 

LEES OOK: Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Skov en Dreyer

Maar ook bij Club Brugge is een duidelijke Deense link aanwezig. Andreas Skov Olsen is een vaste waarde bij de nationale ploeg, ook Casper Nielsen heeft al enkele selecties achter zijn naam staan. En Raphael Onyedika voetbalde voor zijn overstap naar Brugge ook bij het Deense Midtjylland. 

Zondag zullen dus enkele oude bekenden tegenover mekaar staan. Dreyer en Skov Olsen kennen mekaar bijvoorbeeld goed. Maar hun vriendschap zal even 'on hold' worden gezet. "Hij is een goeie speler, en ook een goed persoon", stelt Dreyer bij De Zondag. "Het is een vriend, met wie ik via Instagram en WhatsApp contact heb. Maar op het veld telt er maar één iets: ik wil winnen!"

Van bank naar basis?

Dreyer wordt in ieder geval terug in de basis verwacht nadat hij vorig weekend plots op de bank belandde tegen KV Kortrijk. Maar toen scoorde hij als invaller wel de belangrijke gelijkmaker. "Als je niet op je beste niveau bent, staat er iemand anders klaar. Ik beschouw het als een wake-upcall. Het motiveert mij extra. Maar of ik nu scoor, goed of slecht speel: het belangrijkste is altijd je 'mind' op de volgende wedstrijd te richten."

Welke aanvaller zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

PO1-kandidaat zwaar onder druk: “Grote ontgoocheling”

Vrijdagavond wordt een nieuwe speeldag van de Jupiler Pro League afgetrapt. KAA Gent neemt het in ...

9
9
Oosting geeft niet op en roept straffe taal bij Antwerp

Royal Antwerp FC zit de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen. Van uitschakeling in de ...

23
23
Epische beelden: Verhaeghe vs Tzolis vlak voor Atlético

Club Brugge speelde 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de tussenronde van de Champions ...

34
34
Vanhaezebrouck velt oordeel: “Anti-De-Mil-voetbal”

KAA Gent doet volop mee voor een plek in de top 6. Afgelopen speeldag boekten de Buffalo’s een ...

77
77
Max Dean gooit recht in de roos: Fans AA Gent smullen

Van twijfel naar doelpunten en van frustratie naar verlossing. Max Dean beleeft de laatste weken een ...

29
29
Erg verrassende Club-speler in CL-team van de week

Club Brugge deed Europa weer daveren op zijn grondvesten. Blauw-Zwart leek op weg naar een nederlaag ...

64
64
Club en Genk bezorgen België weer coëfficiëntopsteker

Het is weer een uitstekende Europese week gebleken voor de Belgische clubs. Woensdag pakte Club ...

194
194
"De Rode Duivels? Dat is geen droom voor mij"

In maart blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Dan bereiden ze zich voor op het WK door al eens ...

37
37
Nieuw JPL-format: BAS neemt cruciale beslissing

Volgend seizoen komt er in principe een nieuw format voor het Belgische profvoetbal, maar dat kwam ...

217
217
Wintermercato Anderlecht flopt: dramatische cijfers

Anderlecht zal hopen dat het zich dit weekend op Zulte Waregem kan herpakken. Evident zal dat echter ...

199
199
'Datum rentree Kevin De Bruyne is bekend'

Napoli beleeft geen makkelijk te seizoen en dat is onder meer te wijten aan zijn Rode Duivels. Naast ...

98
98
Kompany haalt uit naar Mourinho na racismerel

De racismerel die zich dinsdag afspeelde in de Champions League-wedstrijd tussen Benfica en Real ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Club aast op ex-Duivel, Schreuder nog naar RSCA?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

283
283
Ancelotti verbaast iedereen met groot transfernieuws

Carlo Ancelotti moet Brazilië weer naar hogere sferen zien te brengen. Nog voor het WK 2026 in ...

49
49
Max Dean slaat keihard terug: “Van waar komt dat?”

Max Dean is één van de meest uitgesproken figuren in de Belgische competitie. De ...

136
136
Cinel trekt aan alarmbel: code rood bij Cercle Brugge

Cercle Brugge vecht dit seizoen weer tegen de degradatie. Groen-Zwart staat op een voorlaatste ...

246
246
Oordeel na eerste 90 minuten Jashari: Italië gaat los

Ardon Jashari maakte de overstap van Club Brugge naar AC Milan, maar de 23-jarige middenvelder ...

357
357
‘Racismerel zindert na: ook Benfica dient klacht in’

De Champions League-clash tussen Benfica en Real Madrid blijft de gemoederen bezighouden. Vooral de ...

137
137
KAA Gent-meevaller vlak voor Cercle: De Mil tempert

KAA Gent neemt het vanavond op tegen Cercle Brugge. Terwijl de Buffalo’s strijden voor een ...

77
77
Rode Duivel van 10 miljoen ligt onder vuur in Duitsland

Met het oog op het WK maakten heel wat potentiële Rode Duivels de voorbije maanden een ...

63
63
Smaakmaker bereidt vertrek bij Union nu al voor

Union hoopt de komende maanden opnieuw de titel te veroveren, staat ook in de bekerfinale en kan ...

71
71
Geen geheimen meer: Ruben Van Gucht pakt stevig uit

Ruzies, roddels en romantiek lijken al jaren als schaduwen rond Ruben Van Gucht te hangen. Wat ooit ...

171
171
'Barça wil profiteren: Rode Duivel aan spotprijsje'

Voor FC Barcelona belooft het alweer een drukke transferzomer te worden. De Catalanen moeten nog ...

160
160
'Anderlecht slikt nieuwe Schreuder-domper'

Het is bij Anderlecht nog altijd wachten op een nieuwe hoofdtrainer, drie weken na het ontslag van ...

401
401
Jan Boskamp ging door complete hel: "Rot op man!"

Er zijn weinig Nederlanders die in België zo geliefd zijn als de immer sympathieke 'brulboei' ...

89
89

Meer sportnieuws