Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje: "Op het veld ..."

440 stemmen
Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje:

Zondagavond staat in de Jupiler Pro League een heuse klassieker op het programma. Zo krijgt recordkampioen RSC Anderlecht het bezoek van eeuwige rivaal Club Brugge. Een topaffiche die ongetwijfeld ook in Denemarken met de nodige aandacht zal gevolgd worden.

RSCA is op minder dan een jaar tijd immers uitgegroeid tot een Deense enclave. Het begon met de aanstelling van Jesper Fredberg als nieuwe sportieve baas. Die strikte vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer als hoofdcoach, terwijl Mikkel Hemmersam werd benoemd als 'Sports Manager'.

Ook om de selectie te versterken stortte Fredberg zich op de Deense markt. In januari plukte hij bijvoorbeeld Anders Dreyer weg bij FC Midtjylland. Afgelopen zomer werden (kandidaat-)internationals Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Kasper Schmeichel dan weer aan de paars-witte kern toegevoegd. 

LEES OOK: 'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Skov en Dreyer

Maar ook bij Club Brugge is een duidelijke Deense link aanwezig. Andreas Skov Olsen is een vaste waarde bij de nationale ploeg, ook Casper Nielsen heeft al enkele selecties achter zijn naam staan. En Raphael Onyedika voetbalde voor zijn overstap naar Brugge ook bij het Deense Midtjylland. 

Zondag zullen dus enkele oude bekenden tegenover mekaar staan. Dreyer en Skov Olsen kennen mekaar bijvoorbeeld goed. Maar hun vriendschap zal even 'on hold' worden gezet. "Hij is een goeie speler, en ook een goed persoon", stelt Dreyer bij De Zondag. "Het is een vriend, met wie ik via Instagram en WhatsApp contact heb. Maar op het veld telt er maar één iets: ik wil winnen!"

Van bank naar basis?

Dreyer wordt in ieder geval terug in de basis verwacht nadat hij vorig weekend plots op de bank belandde tegen KV Kortrijk. Maar toen scoorde hij als invaller wel de belangrijke gelijkmaker. "Als je niet op je beste niveau bent, staat er iemand anders klaar. Ik beschouw het als een wake-upcall. Het motiveert mij extra. Maar of ik nu scoor, goed of slecht speel: het belangrijkste is altijd je 'mind' op de volgende wedstrijd te richten."

Welke aanvaller zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

4
4
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

34
34
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

41
41
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

96
96
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

108
108
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

272
272
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

290
290
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

225
225
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

62
62
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

90
90
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

169
169
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

45
45
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

56
56
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

478
478
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

120
120
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

167
167
Fabrizio Romano meldt stevige transferdomper voor Club

Bij Club Brugge is het nog wachten op de eerste zomeraanwinst. De voorbije weken werden nochtans al ...

177
177
'Dubbelslag Anderlecht: Sibierski slaat schaamteloos toe'

Anderlecht ruikt een buitenkans in Frankrijk. Antoine Sibierski heeft niet één, maar ...

894
894
Zulte Waregem houdt icoon voor dertiende seizoen aan boord

Zulte Waregem maakt zich op voor zijn tweede seizoen terug in de Jupiler Pro League, nadat ze ...

96
96
Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

238
238
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

118
118
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

79
79
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

35
35
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

367
367
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

97
97

Meer sportnieuws