Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje: "Op het veld ..."

door
Dreyer waarschuwt Club Brugge-maatje:

Zondagavond staat in de Jupiler Pro League een heuse klassieker op het programma. Zo krijgt recordkampioen RSC Anderlecht het bezoek van eeuwige rivaal Club Brugge. Een topaffiche die ongetwijfeld ook in Denemarken met de nodige aandacht zal gevolgd worden.

RSCA is op minder dan een jaar tijd immers uitgegroeid tot een Deense enclave. Het begon met de aanstelling van Jesper Fredberg als nieuwe sportieve baas. Die strikte vervolgens zijn landgenoot Brian Riemer als hoofdcoach, terwijl Mikkel Hemmersam werd benoemd als 'Sports Manager'.

Ook om de selectie te versterken stortte Fredberg zich op de Deense markt. In januari plukte hij bijvoorbeeld Anders Dreyer weg bij FC Midtjylland. Afgelopen zomer werden (kandidaat-)internationals Thomas Delaney, Kasper Dolberg en Kasper Schmeichel dan weer aan de paars-witte kern toegevoegd. 

LEES OOK: 'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Skov en Dreyer

Maar ook bij Club Brugge is een duidelijke Deense link aanwezig. Andreas Skov Olsen is een vaste waarde bij de nationale ploeg, ook Casper Nielsen heeft al enkele selecties achter zijn naam staan. En Raphael Onyedika voetbalde voor zijn overstap naar Brugge ook bij het Deense Midtjylland. 

Zondag zullen dus enkele oude bekenden tegenover mekaar staan. Dreyer en Skov Olsen kennen mekaar bijvoorbeeld goed. Maar hun vriendschap zal even 'on hold' worden gezet. "Hij is een goeie speler, en ook een goed persoon", stelt Dreyer bij De Zondag. "Het is een vriend, met wie ik via Instagram en WhatsApp contact heb. Maar op het veld telt er maar één iets: ik wil winnen!"

Van bank naar basis?

Dreyer wordt in ieder geval terug in de basis verwacht nadat hij vorig weekend plots op de bank belandde tegen KV Kortrijk. Maar toen scoorde hij als invaller wel de belangrijke gelijkmaker. "Als je niet op je beste niveau bent, staat er iemand anders klaar. Ik beschouw het als een wake-upcall. Het motiveert mij extra. Maar of ik nu scoor, goed of slecht speel: het belangrijkste is altijd je 'mind' op de volgende wedstrijd te richten."

Welke aanvaller zou u het liefst in uw ploeg hebben?

Meest recent

PSV ontdekt nieuwe Belg: "Zoveel mogelijk meepikken"

De voorbije weken kampten ze bij PSV met een stevige blessurecrisis. Dat had echter ook tot gevolg ...

1
1
Beerschot verstevigt derde plaats, Futures winnen op valreep

Zaterdagavond stonden er nog drie wedstrijden op het programma in de Challenger Pro League. Daarin ...

33
33
'Anderlecht-talent is het beu: vertrek dreigt'

Bij Anderlecht was het alweer een drukke transferperiode. En ook in de zomer lijkt er weer heel wat ...

116
116
Harde woorden bij Charleroi na einde fraaie reeks

Charleroi was de laatste weken bezig aan een zeer straffe reeks en was in 2026 nog altijd ...

21
21
Chelsea-coach verschaft update over rentree Lavia

Al jarenlang geldt Roméo Lavia als misschien wel hét grootste talent van het Belgische ...

27
27
'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

73
73
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

60
60
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

152
152
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

96
96
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

115
115
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

78
78
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

539
539
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

44
44
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

276
276
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

28
28
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

97
97
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

41
41
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

92
92
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

81
81
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

57
57
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

495
495
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

123
123
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

75
75
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

251
251
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

170
170

Meer sportnieuws