'Engelsen geven Club vrij spel voor nieuwe middenvelder'

door
'Engelsen geven Club vrij spel voor nieuwe middenvelder'

Club Brugge is opnieuw bezig aan een moordend wedstrijdschema. De Europese clash met Besiktas zit er nog maar net op, of Blauw-Zwart staat in eigen land alweer voor toppers tegen RSC Anderlecht en KRC Genk. Ondertussen wordt echter ook de markt afgespeurd naar interessante transferopportuniteiten.

De Bruggelingen hebben een redelijk drukke zomermercato achter de rug. Zo wiste men opnieuw de nodige miljoenen op te halen met de verkoop van verschillende spelers. Met name Noa Lang (PSV Eindhoven) en Abakar Sylla (RC Strasbourg) deden de clubkas flink rinkelen. Ook Clinton Mata (Olympique Lyon), Mats Rits (RSC Anderlecht) en Jack Hendry (Al-Ettifaq) brachten nog een mooie duit op.

Daar tegenover werd de selectie uiteraard ook van versterking voorzien. Aanwinsten als Hugo Vetlesen, Philip Zinckernagel en Igor Thiago groeiden bijvoorbeeld al snel uit tot vaste sterkhouders. Ook Michal Skoras sloot meteen aan bij de A-kern. Daarnaast waren de Bruggelingen niet blind voor opportuniteiten op de langere termijn.

LEES OOK: Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Rijpen via ClubNxt

Blauw-Zwart maakt immers optimaal gebruik van het feit dat hun beloften mogen aantreden in de Challenger Pro League en zich dus mogen meten in een profcompetitie. Hierdoor vormt Club Nxt meer dan ooit een ideale leerschool voor de A-kern. Jonge talenten kunnen er perfect verder rijpen met oog op hun volgende stap.

Met zo'n traject in het achterhoofd haalde Club tijdens de voorbije transferperiode opnieuw enkele veelbelovende jongeren uit het buitenland weg. Denk aan Victor Barbera (Barcelona B), Alejandro Granados (Orlando City) en Benjamin Faraas (HamKam). En Blauw-Zwart zou opnieuw zo'n potentieel goudhaantje in het vizier hebben.

Watford haakt af, Club krijgt kans

Afgelopen zomer al werd Club gelinkt aan Daniel Daga. Deze 16-jarige middenvelder is een vaste jeugd-international bij Nigeria en komt momenteel in eigen land uit voor One Rocket FC, maar zet naar verwachting snel de stap naar Europa.

Watford FC leek bereid om het verste te gaan voor zijn komst. Die overgang zou echter op de klippen zijn gelopen. Volgens ScoreNigeria zouden Daga en zijn entourage nu aan Club hebben laten weten dat hij openstaat voor een verhuis naar Brugge. Afwachten dus of Blauw-Zwart deze kans zal grijpen.

Club heeft momenteel de beste scouting van België ...

Meest recent

KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

9
9
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

14
14
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

59
59
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

267
267
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

314
314
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

63
63
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

136
136
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

233
233
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

235
235
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

368
368
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

68
68
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

342
342
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

394
394
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

97
97
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

631
631
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

378
378
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

179
179
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

329
329
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

480
480
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

208
208
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

272
272
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

119
119
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

507
507
'Blunder treft Anderlecht: in extremis versterking onderweg'

RSC Anderlecht versterkte zich vlak voor het sluiten van de transferperiode met flankaanvaller Coba ...

349
349
'Arsenal, Barça, ...: Belgisch goudhaantje plots grof wild'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

148
148

Meer sportnieuws