Basisspeler Club Brugge onder vuur: "Argeloze spookrijder"

door
Basisspeler Club Brugge onder vuur:

Zondag is het uitkijken naar de klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge in de Jupiler Pro League. Voor Club kunnen wordt dit een nieuwe test, waarbij vooruitgang geboekt moet worden qua defensieve stabiliteit en het evenwicht op het middenveld.

Club Brugge is dit seizoen een offensieve machine, maar de defensieve prestaties laten nog te wensen over. Op het middenveld moet het evenwicht beter bewaakt worden, omdat te veel spelers zich vaker voor dan achter de bal begeven.

LEES OOK: 'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Onyedika niet altijd gedisciplineerd

Het Laatste Nieuws kijkt in die optiek vooral in de richting van Raphael Onyedika. De krant ontleedde de tegendoelpunten van Club Brugge in de Belgische competitie, en daaruit blijkt dat Onyedika niet altijd even gedisciplineerd voetbalt.

In vier van de zes tegendoelpunten in de Jupiler Pro League speelde Onyedika immers een rol. “De Nigeriaan is goud, maar ruw goud. Het lijkt alsof hij dit seizoen — meer dan vorig jaar — in zijn rol van verdedigende middenvelder niettemin wil tonen hoe goed hij kan voétballen.”

Gouden driehoek bij Club Brugge

De krant schrijft dat Onyedika argeloos durft acteren, wat hem “al eens een spookrijder maakt bij Club Brugge.” Anderzijds blijft Onydika een onmisbare pion in de driehoek op het middenveld, samen met Hans Vanaken en Hugo Vetlesen.

Met name Vanaken toont dit seizoen aan dat hij eer de oude is en dat hij niet afgeschreven of versleten is. Even was er sprake dat Vanaken uit de ploeg moest verdwijnen, maar dat idee is ondertussen een non-discussie geworden.

Onyedika moet in de basis blijven staan

Meest recent

Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

27
27
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

499
499
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

106
106
Genk eindelijk vertrokken? Dit denkt Hayen erover

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

42
42
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

60
60
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

101
101
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

33
33
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

96
96
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

814
814
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

53
53
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

668
668
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

80
80
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

161
161
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

833
833
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

101
101
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

35
35
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

57
57
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

617
617
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

405
405
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1409
1409
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

385
385
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

45
45
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

231
231
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

573
573
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

350
350

Meer sportnieuws