Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

door
Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, en onder meer daarom heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen.

Vanaken moest zich aangesproken voelen toen Hugo Vetlesen werd aangetrokken, de Noorse international die een rechtstreekse concurrent van hem moest worden.

De plekjes op het centrale middenveld zijn daarom erg duur geworden bij Club, maar het is net uitgerekend Vanaken die de ploeg bij de hand neemt dit seizoen.

LEES OOK: Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Uitgebluste Vanaken zwaar onder vuur

Hans Vanaken had vorig seizoen duidelijk moeite om zijn beste vorm te vinden. Dat viel ook op bij voetbalanalisten zoals Marc Degryse: “Onbegrijpelijk dat een kapitein en tweevoudig Gouden Schoen-winnaar minder dan 5 op 10 haalt”, stelde hij vast in Het Laatste Nieuws.

Aad de Mos merkte zelfs op dat de beslissing om Charles De Ketelaere vorig jaar te verkopen en Vanaken te behouden mogelijk de verkeerde was. Zijn matige prestaties - vooral in de Jupiler Pro League - met weinig doelpunten en assists, zorgden ervoor dat hij vorig seizoen heel weinig in de spotlights terechtkwam.

De algemene impact van Vanaken op het spel en de ploeg van Club Brugge was ook aanzienlijk afgenomen, en dat was een van de redenen voor de stevige vernieuwing in de selectie tijdens het tussenseizoen.

Vanaken was een van de spelers die steeds vaker ter discussie stonden en zijn prestaties waren niet langer zo beslissend of invloedrijk meer zoals voorheen. Dit heeft geleid tot verdeelde meningen over hem, en hoewel hij veel voorstanders heeft, groeide het aantal critici gestaag.

Jan Mulder zei bijvoorbeeld dat Vanaken na drie geweldige jaren uitgeblust leek.

Club Brugge stuurt stevig signaal naar Vanaken

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Hans Vanaken toegegeven dat hij vorig jaar zijn slechtste seizoen ooit speelde voor Club Brugge. “Maar vaak liggen mijn prestaties in de lijn van die van de ploeg”, kwam hij met een terecht excuus.

Het is namelijk een grote uitdaging om uit te blinken wanneer de ploeg niet goed draait. “Tenzij je Messi of Mbappé heet, is het heel moeilijk om het op je eentje te doen.”

Desondanks heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de club ging op zoek naar extra concurrentie voor op het centrale middenveld.

Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden. Vooral Vanaken moest zich aangesproken voelen, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

“Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald”, waarschuwde Het Laatste Nieuws. De plekjes op het centrale middenveld waren erg duur geworden, met ook nog Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Daarnaast werd ook Philip Zinckernagel nog aangetrokken, waardoor Ronny Deila een groot luxe-probleem heeft in zijn ploeg.

Onmisbaar onder Deila“De man is niet versleten”

“Eindelijk zijn er alternatieven en zelfs concurrentie voor de jarenlang onaantastbare nummer tien”, stelde Het Laatste Nieuws. Ronny Deila reageerde duidelijk op de groeiende vragen vanuit de pers en de coach benadrukte dat Hans Vanaken voor hem incontournable blijft.

“Als het zo is dat ik die trainer word om Hans Vanaken naar de bank te verwijzen, dan zal dat betekenen dat ik lang bij Club Brugge zal zijn”, zei Deila duidelijk. “Vanaken speelt bij mij - daar is geen twijfel over. Hoe hij de dingen oppikt en het voetbal kent, dat is enorm belangrijk voor mij en voor de ploeg.”

Deila zag geen enkele reden om op korte termijn Vanaken uit de basisopstelling te halen, en Vanaken heeft laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak en hij heeft het nieuwe Club Brugge op offensief gebied op volle toeren laten draaien. Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden.

“De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend. “Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, zei ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.

Vanaken out? Een non-discussie

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, maar dit seizoen neemt hij Club Brugge weer stevig bij de hand. “Hij zuigt het spel naar zich toe”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

Club Brugge vertoont bij momenten zeer dominant en offensief voetbal, wat niet erg verwonderlijk is met zoveel aanvallend talent in de ploeg. Onder leiding van hun aanvoerder is de ploeg van Ronny Deila zelfs een van de meest gevreesde aanvallende teams in België geworden.

Hoewel het nieuwe seizoen nog niet lang bezig is, heeft Vanaken al in twaalf wedstrijden vijf keer een beslissende rol gespeeld, met drie doelpunten en twee assists.

Vooral zijn dreiging voor het doel is aanzienlijk toegenomen (58%) vergeleken met vorig seizoen, evenals zijn vermogen om kansen te creëren, dat met 54% is gestegen.

Na Antonio Nusa heeft Vanaken zelfs de meeste verwachte assists (expected assists) gecreëerd voor Club Brugge dit seizoen. Het idee dat Vanaken uit de basisopstelling zou moeten verdwijnen, is dan ook een non-discussie.

Vanaken is onmisbaar bij Club Brugge

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

7
7
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

49
49
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

16
16
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

15
15
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

33
33
‘Club all-in voor enorme stunt: ferm miljoenenbod op tafel'

Club Brugge wil nog ferm uitpakken op de wintermercato. De formatie van Ivan Leko wist dan wel net ...

447
447
Pocognoli out? T1 is schim van zichzelf bij AS Monaco

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een avontuur bij AS Monaco. De ...

104
104
Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

259
259
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

228
228
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

78
78
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

117
117
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

176
176
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

112
112
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

496
496
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

195
195
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

258
258
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

112
112
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

605
605
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

684
684
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

300
300
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

696
696
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

89
89
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

78
78
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

79
79
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44

Meer sportnieuws