Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

1554
Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, en onder meer daarom heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen.

Vanaken moest zich aangesproken voelen toen Hugo Vetlesen werd aangetrokken, de Noorse international die een rechtstreekse concurrent van hem moest worden.

De plekjes op het centrale middenveld zijn daarom erg duur geworden bij Club, maar het is net uitgerekend Vanaken die de ploeg bij de hand neemt dit seizoen.

LEES OOK: Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Uitgebluste Vanaken zwaar onder vuur

Hans Vanaken had vorig seizoen duidelijk moeite om zijn beste vorm te vinden. Dat viel ook op bij voetbalanalisten zoals Marc Degryse: “Onbegrijpelijk dat een kapitein en tweevoudig Gouden Schoen-winnaar minder dan 5 op 10 haalt”, stelde hij vast in Het Laatste Nieuws.

Aad de Mos merkte zelfs op dat de beslissing om Charles De Ketelaere vorig jaar te verkopen en Vanaken te behouden mogelijk de verkeerde was. Zijn matige prestaties - vooral in de Jupiler Pro League - met weinig doelpunten en assists, zorgden ervoor dat hij vorig seizoen heel weinig in de spotlights terechtkwam.

De algemene impact van Vanaken op het spel en de ploeg van Club Brugge was ook aanzienlijk afgenomen, en dat was een van de redenen voor de stevige vernieuwing in de selectie tijdens het tussenseizoen.

Vanaken was een van de spelers die steeds vaker ter discussie stonden en zijn prestaties waren niet langer zo beslissend of invloedrijk meer zoals voorheen. Dit heeft geleid tot verdeelde meningen over hem, en hoewel hij veel voorstanders heeft, groeide het aantal critici gestaag.

Jan Mulder zei bijvoorbeeld dat Vanaken na drie geweldige jaren uitgeblust leek.

Club Brugge stuurt stevig signaal naar Vanaken

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Hans Vanaken toegegeven dat hij vorig jaar zijn slechtste seizoen ooit speelde voor Club Brugge. “Maar vaak liggen mijn prestaties in de lijn van die van de ploeg”, kwam hij met een terecht excuus.

Het is namelijk een grote uitdaging om uit te blinken wanneer de ploeg niet goed draait. “Tenzij je Messi of Mbappé heet, is het heel moeilijk om het op je eentje te doen.”

Desondanks heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de club ging op zoek naar extra concurrentie voor op het centrale middenveld.

Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden. Vooral Vanaken moest zich aangesproken voelen, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

“Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald”, waarschuwde Het Laatste Nieuws. De plekjes op het centrale middenveld waren erg duur geworden, met ook nog Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Daarnaast werd ook Philip Zinckernagel nog aangetrokken, waardoor Ronny Deila een groot luxe-probleem heeft in zijn ploeg.

Onmisbaar onder Deila“De man is niet versleten”

“Eindelijk zijn er alternatieven en zelfs concurrentie voor de jarenlang onaantastbare nummer tien”, stelde Het Laatste Nieuws. Ronny Deila reageerde duidelijk op de groeiende vragen vanuit de pers en de coach benadrukte dat Hans Vanaken voor hem incontournable blijft.

“Als het zo is dat ik die trainer word om Hans Vanaken naar de bank te verwijzen, dan zal dat betekenen dat ik lang bij Club Brugge zal zijn”, zei Deila duidelijk. “Vanaken speelt bij mij - daar is geen twijfel over. Hoe hij de dingen oppikt en het voetbal kent, dat is enorm belangrijk voor mij en voor de ploeg.”

Deila zag geen enkele reden om op korte termijn Vanaken uit de basisopstelling te halen, en Vanaken heeft laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak en hij heeft het nieuwe Club Brugge op offensief gebied op volle toeren laten draaien. Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden.

“De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend. “Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, zei ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.

Vanaken out? Een non-discussie

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, maar dit seizoen neemt hij Club Brugge weer stevig bij de hand. “Hij zuigt het spel naar zich toe”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

Club Brugge vertoont bij momenten zeer dominant en offensief voetbal, wat niet erg verwonderlijk is met zoveel aanvallend talent in de ploeg. Onder leiding van hun aanvoerder is de ploeg van Ronny Deila zelfs een van de meest gevreesde aanvallende teams in België geworden.

Hoewel het nieuwe seizoen nog niet lang bezig is, heeft Vanaken al in twaalf wedstrijden vijf keer een beslissende rol gespeeld, met drie doelpunten en twee assists.

Vooral zijn dreiging voor het doel is aanzienlijk toegenomen (58%) vergeleken met vorig seizoen, evenals zijn vermogen om kansen te creëren, dat met 54% is gestegen.

Na Antonio Nusa heeft Vanaken zelfs de meeste verwachte assists (expected assists) gecreëerd voor Club Brugge dit seizoen. Het idee dat Vanaken uit de basisopstelling zou moeten verdwijnen, is dan ook een non-discussie.

Vanaken is onmisbaar bij Club Brugge

Meest recent

Cercle Brugge stunt op zomermercato met toptransfer

Cercle Brugge greep naast Thorvaldsen, maar de Vereniging heeft nu alsnog uitgepakt op de ...

17
17
Ruben Van Gucht slaat opnieuw drie vrouwen aan de haak

Er gaat quasi geen dag voorbij, of de naam Ruben van Gucht beheerst het medialandschap. De man is ...

13
13
SK Beveren pakt uit met nieuwe topaanwinst

SK Beveren heeft een nieuwe speler voorgesteld aan pers en publiek. De Waaslanders, die een goede ...

27
27
'Anderlecht hakt zware transferknoop door'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. Dat is geen geheim. Volgens La ...

305
305
Keert Ito weldra terug naar de Jupiler Pro League?

Ryotaro Ito heeft vreemd genoeg nog steeds geen nieuwe club. De Japanner was vorig jaar nog een ...

171
171
Exit Fabrizio Romano: volgt er wél 'nieuwe transfer'?

Het tijdperk van Fabrizio Romano in zijn huidige vorm lijkt zijn einde te naderen. De bekendste ...

29
29
Geen CL en vertrekkers bij Union? Bormans reageert

Union SG ligt uit de voorrondes van de Champions League nadat ze met verlengingen onderuit gingen ...

133
133
AA Gent verrast met nieuwe aanwinst

AA Gent heeft nog een nieuwe speler naar de club weten te halen. De Buffalo's shopten bij het ...

106
106
Martinez nieuwe bondscoach Oranje? Zaakwaarnemer glashelder

Terwijl verschillende andere grote Europese voetballanden inmiddels hun nieuwe bondscoach beet ...

95
95
Club zet puntjes op de i: nog dríé extra versterkingen?

Club Brugge haalde ondertussen al zes zomeraanwinsten in huis tijdens de huidige mercato. Daarmee is ...

865
865
'Real Madrid huivert: Barça op zucht van supertransfer'

Terwijl aartsrivaal Real Madrid al een waslijst aan grote namen binnenhaalde, hield FC Barcelona het ...

294
294
Union genekt in Europa? Boeckx fileert cruciale rode kaart

In de derde voorronde van de Champions League heeft Union SG dan toch de duimen moeten leggen voor ...

349
349
'Lukaku terug naar Anderlecht: nieuw plannetje op tafel'

Romelu Lukaku heeft zijn nieuwe club gevonden. Behoudens onwaarschijnlijke wendingen wordt hij ...

757
757
'Club Brugge hakt knopen door: viertal mag vertrekken'

Bij Club Brugge nadert het einde van een nu al historische transferperiode. Maar in de slotweken van ...

1148
1148
Fatale De Bruyne-blunder: Italië maakt hem genadeloos af

Kevin De Bruyne beleefde tegen Celta de Vigo een bijzonder pijnlijke avond. Eén fout aan de ...

238
238
'El Ouahdi naar topcompetitie: Genk legt prijskaartje vast'

KRC Genk speurt momenteel de markt af naar een nieuwe rechtsback. Dat is ook broodnodig voor de ...

549
549
Union kookt over: wedstrijdleiding met grond gelijk gemaakt

Geen League Phases van de Champions League dit seizoen voor Union SG. In de derde voorronde ...

477
477
'Stassin krijgt eindelijk gewenste transfer'

Lucas Stassin moest deze zomer tot zijn grote ontgoocheling het WK vanuit zijn zetel volgen. Rudi ...

175
175
'Grote verrassing: Martinez bondscoach van Oranje?'

Na het WK gingen heel wat landen op zoek naar een nieuwe bondscoach. De Rode Duivels vonden na het ...

250
250
'Transfer in de maak voor Bornauw'

Met Brandon Mechele en Nathan Ngoy ontdekten de Rode Duivels op het WK een stevig centraal duo en ...

66
66
Anderlecht kent zijn mogelijke hordes voor league phase

Anderlecht heeft dinsdagavond met grote aandacht gekeken naar wat er zich afspeelde in de Europese ...

379
379
Donkerrode avond Union: Hubert haalt keihard uit

Union zal zich dit seizoen niet kunnen tonen in de Champions League. De Brusselaars sneuvelden ...

993
993
KV Mechelen vindt verdediger in Premier League

KV Mechelen nam een ontgoochelende start in de Jupiler Pro League, want het ging met 2-0 onderuit op ...

96
96
'Standard is eindelijk verlost van dure flop'

Standard heeft deze zomer al veel werk verzet op de transfermarkt. De Rouches haalden al zeven ...

244
244
'Club Brugge blijft gaan: akkoord in de maak'

Club Brugge heeft de laatste weken een stevig transferoffensief ingezet en zette zijn teller ...

1010
1010

Meer sportnieuws