Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

1554 stemmen
Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, en onder meer daarom heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen.

Vanaken moest zich aangesproken voelen toen Hugo Vetlesen werd aangetrokken, de Noorse international die een rechtstreekse concurrent van hem moest worden.

De plekjes op het centrale middenveld zijn daarom erg duur geworden bij Club, maar het is net uitgerekend Vanaken die de ploeg bij de hand neemt dit seizoen.

LEES OOK: 'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

Uitgebluste Vanaken zwaar onder vuur

Hans Vanaken had vorig seizoen duidelijk moeite om zijn beste vorm te vinden. Dat viel ook op bij voetbalanalisten zoals Marc Degryse: “Onbegrijpelijk dat een kapitein en tweevoudig Gouden Schoen-winnaar minder dan 5 op 10 haalt”, stelde hij vast in Het Laatste Nieuws.

Aad de Mos merkte zelfs op dat de beslissing om Charles De Ketelaere vorig jaar te verkopen en Vanaken te behouden mogelijk de verkeerde was. Zijn matige prestaties - vooral in de Jupiler Pro League - met weinig doelpunten en assists, zorgden ervoor dat hij vorig seizoen heel weinig in de spotlights terechtkwam.

De algemene impact van Vanaken op het spel en de ploeg van Club Brugge was ook aanzienlijk afgenomen, en dat was een van de redenen voor de stevige vernieuwing in de selectie tijdens het tussenseizoen.

Vanaken was een van de spelers die steeds vaker ter discussie stonden en zijn prestaties waren niet langer zo beslissend of invloedrijk meer zoals voorheen. Dit heeft geleid tot verdeelde meningen over hem, en hoewel hij veel voorstanders heeft, groeide het aantal critici gestaag.

Jan Mulder zei bijvoorbeeld dat Vanaken na drie geweldige jaren uitgeblust leek.

Club Brugge stuurt stevig signaal naar Vanaken

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Hans Vanaken toegegeven dat hij vorig jaar zijn slechtste seizoen ooit speelde voor Club Brugge. “Maar vaak liggen mijn prestaties in de lijn van die van de ploeg”, kwam hij met een terecht excuus.

Het is namelijk een grote uitdaging om uit te blinken wanneer de ploeg niet goed draait. “Tenzij je Messi of Mbappé heet, is het heel moeilijk om het op je eentje te doen.”

Desondanks heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de club ging op zoek naar extra concurrentie voor op het centrale middenveld.

Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden. Vooral Vanaken moest zich aangesproken voelen, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

“Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald”, waarschuwde Het Laatste Nieuws. De plekjes op het centrale middenveld waren erg duur geworden, met ook nog Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Daarnaast werd ook Philip Zinckernagel nog aangetrokken, waardoor Ronny Deila een groot luxe-probleem heeft in zijn ploeg.

Onmisbaar onder Deila“De man is niet versleten”

“Eindelijk zijn er alternatieven en zelfs concurrentie voor de jarenlang onaantastbare nummer tien”, stelde Het Laatste Nieuws. Ronny Deila reageerde duidelijk op de groeiende vragen vanuit de pers en de coach benadrukte dat Hans Vanaken voor hem incontournable blijft.

“Als het zo is dat ik die trainer word om Hans Vanaken naar de bank te verwijzen, dan zal dat betekenen dat ik lang bij Club Brugge zal zijn”, zei Deila duidelijk. “Vanaken speelt bij mij - daar is geen twijfel over. Hoe hij de dingen oppikt en het voetbal kent, dat is enorm belangrijk voor mij en voor de ploeg.”

Deila zag geen enkele reden om op korte termijn Vanaken uit de basisopstelling te halen, en Vanaken heeft laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak en hij heeft het nieuwe Club Brugge op offensief gebied op volle toeren laten draaien. Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden.

“De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend. “Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, zei ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.

Vanaken out? Een non-discussie

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, maar dit seizoen neemt hij Club Brugge weer stevig bij de hand. “Hij zuigt het spel naar zich toe”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

Club Brugge vertoont bij momenten zeer dominant en offensief voetbal, wat niet erg verwonderlijk is met zoveel aanvallend talent in de ploeg. Onder leiding van hun aanvoerder is de ploeg van Ronny Deila zelfs een van de meest gevreesde aanvallende teams in België geworden.

Hoewel het nieuwe seizoen nog niet lang bezig is, heeft Vanaken al in twaalf wedstrijden vijf keer een beslissende rol gespeeld, met drie doelpunten en twee assists.

Vooral zijn dreiging voor het doel is aanzienlijk toegenomen (58%) vergeleken met vorig seizoen, evenals zijn vermogen om kansen te creëren, dat met 54% is gestegen.

Na Antonio Nusa heeft Vanaken zelfs de meeste verwachte assists (expected assists) gecreëerd voor Club Brugge dit seizoen. Het idee dat Vanaken uit de basisopstelling zou moeten verdwijnen, is dan ook een non-discussie.

Vanaken is onmisbaar bij Club Brugge

Meest recent

'Plan B voor Van Bommel: shortlist Rode Duivels lekt uit'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar alle signalen wijzen erop dat Mark van Bommel ...

44
44
'Klopjacht op Karetsas: De Condé rolt spierballen'

KRC Genk staat niet alleen op het punt om zijn inkomend record te verpulveren, ook op uitgaand vlak ...

37
37
'Bruno schudt elftal door mekaar: frisse wind bij RSCA'

Donderdag staat Vitor Bruno voor zijn vuurdoop als coach van RSC Anderlecht. In de tweede voorronde ...

128
128
'Makelaar bevestigt: Club op zucht van knaltransfer'

Club Brugge vertrok woensdag op zomerstage naar Rennes. Voorlopig stapten er met Yann Sommer, ...

285
285
Peter Vandenbempt laat tranen rollen: "Het laatste woord..."

Na een maand vol voetbal, duizenden kilometers en 104 wedstrijden is ook voor Peter Vandenbempt het ...

318
318
De Mil onthult één dilemma: "Moeten creatief zijn"

AA Gent moet meteen vol aan de bak in zijn eerste officiële opdracht van het nieuwe seizoen. ...

31
31
Eerst pak slaag, dan transferdeal voor Genk?

KRC Genk is dezer dagen zeer druk in de weer. Niet alleen met de voorbereiding op het nieuwe ...

469
469
Vitor Bruno zet Anderlecht op scherp voor debuut

Donderdagavond begint het seizoen van Anderlecht officieel. In de tweede voorronde van de Europa ...

328
328
Westerlo pakt uit met eenmalige Rode Duivel

Bij Westerlo zagen ze deze zomer al een pak sterkhouders vertrekken. 't Kuipje liep vrijwel helemaal ...

46
46
'Straffe transfer op komst voor De Keersmaecker'

In eigen land kon Brian De Keersmaecker niet doorbreken, maar in het buitenland is de middenvelder ...

50
50
Unieke kans voor Antwerp: oude bekende plots vrij

Voor Antwerp blijft het een zeer moeizame transferzomer. De club werd wekenlang gegijzeld door de ...

445
445
Napoli draait volledig: De Bruyne krijgt pijnlijke klap

Napoli leek Kevin De Bruyne nog te willen behouden. Vier dagen later wordt zijn naam plots op de ...

407
407
Van Bommel de juiste keuze? Dit vindt Van der Elst

Met een kwartfinale deden de Rode Duivels op het WK wat er van hen verwacht werd. Desondanks ...

284
284
De Mil keihard: kwartet én aanwinst niet op Europese lijst

Voor twee Belgische clubs begint het nieuwe seizoen deze week al. Naast Anderlecht moet ook AA Gent ...

143
143
Romano meldt mogelijke twist in transferdossier Club

Club Brugge heeft deze zomer al toegeslagen met drie Zwitserse aanwinsten, maar de verwachte ...

359
359
Transfer Casemiro krijgt staartje: onderzoek geopend

Deze zomer gingen enkele grote namen op zoek naar een nieuwe club. Een dossier dat al maandenlang ...

40
40
Cercle pakt uit met verrassende transfer bij Kortrijk

Nu de start van het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League dichterbij komt, schakelen alle teams ...

138
138
'Kogel door de kerk: Genk heeft recorddeal beet'

Het zijn zeer drukke dagen voor KRC Genk. De Limburgers zetten de voorbije weken enkele mogelijke ...

362
362
Belgische voetbalwereld in rouw: ex-Gouden Schoen overleden

De Belgische voetbalwereld krijgt zeer triest nieuws te verwerken. Een ex-Rode Duivel en gewezen ...

0
0
Transferdomper Anderlecht: "Meer dan 5 miljoen"

Anderlecht staat donderdag al voor zijn eerste opdracht op het Europese toneel. In de tweede ...

507
507
'Barça heeft bijzonder plan met Belgisch toptalent'

Slechts twee Belgen mochten tot dusver ooit het shirt van FC Barcelona dragen. Fernand Goyvaerts was ...

385
385
Is Anderlecht klaar voor Hammarby? Bornauw oordeelt

RSC Anderlecht moet donderdag flink aan de bak tegen Hammarby. De Brusselaars moeten deze voorronde ...

379
379
Hammarby-coach velt oordeel over Anderlecht

Henrik Rydström maakt zich met Hammarby op voor het treffen met RSC Anderlecht in de voorrondes ...

313
313
Zoon Van Bommel verklapt: "Komt wel rond met Duivels"

Mark van Bommel wordt de nieuwe bondscoach van België. De Nederlander tekent weldra zijn ...

108
108
'Anderlecht kent maximprijs die het aan De Cat kan verdienen'

Nathan De Cat verliet RSC Anderlecht voor 20 miljoen euro. Een goed bedrag, maar meer ook niet. De ...

248
248

Meer sportnieuws