Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

1554
Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, en onder meer daarom heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen.

Vanaken moest zich aangesproken voelen toen Hugo Vetlesen werd aangetrokken, de Noorse international die een rechtstreekse concurrent van hem moest worden.

De plekjes op het centrale middenveld zijn daarom erg duur geworden bij Club, maar het is net uitgerekend Vanaken die de ploeg bij de hand neemt dit seizoen.

LEES OOK: Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Uitgebluste Vanaken zwaar onder vuur

Hans Vanaken had vorig seizoen duidelijk moeite om zijn beste vorm te vinden. Dat viel ook op bij voetbalanalisten zoals Marc Degryse: “Onbegrijpelijk dat een kapitein en tweevoudig Gouden Schoen-winnaar minder dan 5 op 10 haalt”, stelde hij vast in Het Laatste Nieuws.

Aad de Mos merkte zelfs op dat de beslissing om Charles De Ketelaere vorig jaar te verkopen en Vanaken te behouden mogelijk de verkeerde was. Zijn matige prestaties - vooral in de Jupiler Pro League - met weinig doelpunten en assists, zorgden ervoor dat hij vorig seizoen heel weinig in de spotlights terechtkwam.

De algemene impact van Vanaken op het spel en de ploeg van Club Brugge was ook aanzienlijk afgenomen, en dat was een van de redenen voor de stevige vernieuwing in de selectie tijdens het tussenseizoen.

Vanaken was een van de spelers die steeds vaker ter discussie stonden en zijn prestaties waren niet langer zo beslissend of invloedrijk meer zoals voorheen. Dit heeft geleid tot verdeelde meningen over hem, en hoewel hij veel voorstanders heeft, groeide het aantal critici gestaag.

Jan Mulder zei bijvoorbeeld dat Vanaken na drie geweldige jaren uitgeblust leek.

Club Brugge stuurt stevig signaal naar Vanaken

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Hans Vanaken toegegeven dat hij vorig jaar zijn slechtste seizoen ooit speelde voor Club Brugge. “Maar vaak liggen mijn prestaties in de lijn van die van de ploeg”, kwam hij met een terecht excuus.

Het is namelijk een grote uitdaging om uit te blinken wanneer de ploeg niet goed draait. “Tenzij je Messi of Mbappé heet, is het heel moeilijk om het op je eentje te doen.”

Desondanks heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de club ging op zoek naar extra concurrentie voor op het centrale middenveld.

Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden. Vooral Vanaken moest zich aangesproken voelen, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

“Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald”, waarschuwde Het Laatste Nieuws. De plekjes op het centrale middenveld waren erg duur geworden, met ook nog Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Daarnaast werd ook Philip Zinckernagel nog aangetrokken, waardoor Ronny Deila een groot luxe-probleem heeft in zijn ploeg.

Onmisbaar onder Deila“De man is niet versleten”

“Eindelijk zijn er alternatieven en zelfs concurrentie voor de jarenlang onaantastbare nummer tien”, stelde Het Laatste Nieuws. Ronny Deila reageerde duidelijk op de groeiende vragen vanuit de pers en de coach benadrukte dat Hans Vanaken voor hem incontournable blijft.

“Als het zo is dat ik die trainer word om Hans Vanaken naar de bank te verwijzen, dan zal dat betekenen dat ik lang bij Club Brugge zal zijn”, zei Deila duidelijk. “Vanaken speelt bij mij - daar is geen twijfel over. Hoe hij de dingen oppikt en het voetbal kent, dat is enorm belangrijk voor mij en voor de ploeg.”

Deila zag geen enkele reden om op korte termijn Vanaken uit de basisopstelling te halen, en Vanaken heeft laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak en hij heeft het nieuwe Club Brugge op offensief gebied op volle toeren laten draaien. Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden.

“De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend. “Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, zei ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.

Vanaken out? Een non-discussie

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, maar dit seizoen neemt hij Club Brugge weer stevig bij de hand. “Hij zuigt het spel naar zich toe”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

Club Brugge vertoont bij momenten zeer dominant en offensief voetbal, wat niet erg verwonderlijk is met zoveel aanvallend talent in de ploeg. Onder leiding van hun aanvoerder is de ploeg van Ronny Deila zelfs een van de meest gevreesde aanvallende teams in België geworden.

Hoewel het nieuwe seizoen nog niet lang bezig is, heeft Vanaken al in twaalf wedstrijden vijf keer een beslissende rol gespeeld, met drie doelpunten en twee assists.

Vooral zijn dreiging voor het doel is aanzienlijk toegenomen (58%) vergeleken met vorig seizoen, evenals zijn vermogen om kansen te creëren, dat met 54% is gestegen.

Na Antonio Nusa heeft Vanaken zelfs de meeste verwachte assists (expected assists) gecreëerd voor Club Brugge dit seizoen. Het idee dat Vanaken uit de basisopstelling zou moeten verdwijnen, is dan ook een non-discussie.

Vanaken is onmisbaar bij Club Brugge

Meest recent

'Tresoldi zorgt alweer voor nieuwe plottwist'

Het is voor Club Brugge een zeer bewogen zomer geweest. Rond heel wat spelers draaide de ...

14
14
'Real grijpt meteen in na nieuwe masterclass Courtois'

Real Madrid is deze week met een overwinning begonnen aan zijn campagne in de Champions League en ...

46
46
'Nieuwe mokerslag voor getergd KV Mechelen'

Na amper vijf speeldagen lijkt het bij KV Mechelen al crisis te zijn. Met een schamele twee op ...

74
74
Dortmund komt met geruststellend nieuws over Karetsas

Kos Karetsas had deze week ongetwijfeld hoge verwachtingen gekoesterd voor zijn debuut in de ...

30
30
"Waarom ik niet bij Standard tekende? Vraag het Wilmots"

Standard heeft dit seizoen een uitstekende start genomen en lijkt een stevige kandidaat om op zijn ...

113
113
Transfer en Rode Duivels: Van de Perre kiest volgende stap

Union zag deze zomer weer heel wat smaakmakers vertrekken, maar wist ook enkele belangrijke spelers ...

56
56
Familie Pfaff na familieleed: Jean-Marie diep geraakt

De voorbije jaren waren bijzonder zwaar voor Jean Marie Pfaff en zijn familie. De Belgische legende ...

163
163
Napoli ontdekt De Bruyne: "Dit is de echte Kevin"

Napoli is woensdagavond aan zijn campagne in de Champions League begonnen met een thuisnederlaag ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Ovemars-bom bij Antwerp, verrassend aanbod Bakayoko'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

165
165
Jorthy Mokio plots in erg vieze papieren bij Ajax

Jorthy Mokio brak op jonge leeftijd door bij KAA Gent en ging vervolgens naar Ajax. Ook daar werd ...

124
124
‘Miljoenentransfers volgende mercato Club Brugge al bepaald’

Club Brugge kende weer een woelige zomertransferperiode met verschillende vertrekkers en uiteraard ...

459
459
'Grote omwenteling Anderlecht: details nieuw beleid bekend'

Le nouveau Anderlecht est arrivé. De spelerskern ging deze zomer stevig op de schop en ...

441
441
'Inter lonkt met grote aandacht naar Belgische voetbal'

De voorbije dagen werd de Champions League op gang getrapt, met onder meer een stevige clash tussen ...

164
164
Gemiste start Anderlecht: Albert velt oordeel over rapport

Er heerste de voorbije weken heel wat optimisme rond Anderlecht, nadat het in de voorrondes van de ...

236
236
Mertens stuurt Napoli duidelijke boodschap over De Bruyne

Het is voor Kevin De Bruyne tot dusver een vreemd seizoensbegin geweest. Hij moest immers bij Napoli ...

230
230
Eindelijk proces Propere Handen: nog 33 verdachten over

Donderdag kan een belangrijke dag worden in één van de grootste schandalen uit de ...

284
284
Aankoop AA Gent niet top: één grote aanpassing

László Bénes kijkt met een goed gevoel terug op zijn periode in Turkije. ...

171
171
Stroeykens buiten beeld bij Anderlecht: reden bekend

Bij RSC Anderlecht haalden ze heel wat nieuwe middenvelders. Het is en blijft een bizar gegeven dat ...

668
668
Westerlo laat dure transfer via de achterdeur gaan

Karol Borys keert terug naar het Poolse Śląsk Wrocław. De 19-jarige middenvelder verlaat KVC ...

21
21
Bruno zoekt: wie grijpt zijn kans bij Anderlecht?

RSC Anderlecht is correct aan het seizoen begonnen, als we het Europese luik meerekenen. Vitor Bruno ...

396
396
‘Nu al bom onder samenwerking Courtois en Van Bommel’

De samenwerking tussen Thibaut Courtois en Mark van Bommel begint meteen met een opvallende ...

181
181
Union SG flikt het weer: waarde al maal tien

Bij Union SG hebben ze alweer een goede start genomen. De Brusselaars verloren nochtans weer heel ...

244
244
Smaakmaker AA Gent: "Daarom koos ik voor de Buffalo’s"

Mouhamed Ngom heeft geen spijt van zijn passage van zes maanden in Grashopper Zürich, maar de ...

221
221
Club Brugge heeft grote zorgen in één sector

Bij Club Brugge hebben ze voorlopig moeite om hun stempel te drukken tegen goede ploegen. Tegen AA ...

405
405
Ook Bruno rekent op de 'Deschacht van deze generatie'

Bij RSC Anderlecht weten ze dat het tegen KV Mechelen van moeten is. Er moet een driepunter worden ...

395
395

Meer sportnieuws