Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

door
Club Brugge gruwelijk in de fout met Vanaken-misstap

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, en onder meer daarom heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen.

Vanaken moest zich aangesproken voelen toen Hugo Vetlesen werd aangetrokken, de Noorse international die een rechtstreekse concurrent van hem moest worden.

De plekjes op het centrale middenveld zijn daarom erg duur geworden bij Club, maar het is net uitgerekend Vanaken die de ploeg bij de hand neemt dit seizoen.

LEES OOK: 'Leko kiest aanval: verrassende vervanger Onyedika?'

Uitgebluste Vanaken zwaar onder vuur

Hans Vanaken had vorig seizoen duidelijk moeite om zijn beste vorm te vinden. Dat viel ook op bij voetbalanalisten zoals Marc Degryse: “Onbegrijpelijk dat een kapitein en tweevoudig Gouden Schoen-winnaar minder dan 5 op 10 haalt”, stelde hij vast in Het Laatste Nieuws.

Aad de Mos merkte zelfs op dat de beslissing om Charles De Ketelaere vorig jaar te verkopen en Vanaken te behouden mogelijk de verkeerde was. Zijn matige prestaties - vooral in de Jupiler Pro League - met weinig doelpunten en assists, zorgden ervoor dat hij vorig seizoen heel weinig in de spotlights terechtkwam.

De algemene impact van Vanaken op het spel en de ploeg van Club Brugge was ook aanzienlijk afgenomen, en dat was een van de redenen voor de stevige vernieuwing in de selectie tijdens het tussenseizoen.

Vanaken was een van de spelers die steeds vaker ter discussie stonden en zijn prestaties waren niet langer zo beslissend of invloedrijk meer zoals voorheen. Dit heeft geleid tot verdeelde meningen over hem, en hoewel hij veel voorstanders heeft, groeide het aantal critici gestaag.

Jan Mulder zei bijvoorbeeld dat Vanaken na drie geweldige jaren uitgeblust leek.

Club Brugge stuurt stevig signaal naar Vanaken

In een interview met Het Laatste Nieuws heeft Hans Vanaken toegegeven dat hij vorig jaar zijn slechtste seizoen ooit speelde voor Club Brugge. “Maar vaak liggen mijn prestaties in de lijn van die van de ploeg”, kwam hij met een terecht excuus.

Het is namelijk een grote uitdaging om uit te blinken wanneer de ploeg niet goed draait. “Tenzij je Messi of Mbappé heet, is het heel moeilijk om het op je eentje te doen.”

Desondanks heeft Club Brugge deze zomer besloten om het hart van de ploeg nieuw leven in te blazen, en de club ging op zoek naar extra concurrentie voor op het centrale middenveld.

Club Brugge vond in Hugo Vetlesen de perfecte speler die de boel moest wakker schudden. Vooral Vanaken moest zich aangesproken voelen, die zich op een stevige concurrentiestrijd met de Noorse international mocht verheugen.

“Met Vetlesen heeft blauw-zwart deze keer niet de minste binnengehaald”, waarschuwde Het Laatste Nieuws. De plekjes op het centrale middenveld waren erg duur geworden, met ook nog Raphael Onyedika en Casper Nielsen.

Daarnaast werd ook Philip Zinckernagel nog aangetrokken, waardoor Ronny Deila een groot luxe-probleem heeft in zijn ploeg.

Onmisbaar onder Deila“De man is niet versleten”

“Eindelijk zijn er alternatieven en zelfs concurrentie voor de jarenlang onaantastbare nummer tien”, stelde Het Laatste Nieuws. Ronny Deila reageerde duidelijk op de groeiende vragen vanuit de pers en de coach benadrukte dat Hans Vanaken voor hem incontournable blijft.

“Als het zo is dat ik die trainer word om Hans Vanaken naar de bank te verwijzen, dan zal dat betekenen dat ik lang bij Club Brugge zal zijn”, zei Deila duidelijk. “Vanaken speelt bij mij - daar is geen twijfel over. Hoe hij de dingen oppikt en het voetbal kent, dat is enorm belangrijk voor mij en voor de ploeg.”

Deila zag geen enkele reden om op korte termijn Vanaken uit de basisopstelling te halen, en Vanaken heeft laten zien waarom. Hij is weer de spelmaker zoals voorheen, en hij doet de moeilijke dingen er simpel uitzien.

De tweevoudige Gouden Schoen-winnaar is terug op de afspraak en hij heeft het nieuwe Club Brugge op offensief gebied op volle toeren laten draaien. Deila heeft gelijk wanneer hij zegt dat er aan Vanaken niet dient getwijfeld te worden.

“De man is niet versleten”, schreef Het Nieuwsblad treffend. “Vanaken is een topper die altijd moet spelen”, zei ploegmaat Philip Zinckernagel zelfs.

Vanaken out? Een non-discussie

Vorig seizoen waren er twijfels dat het beste er af zou zijn bij Hans Vanaken, maar dit seizoen neemt hij Club Brugge weer stevig bij de hand. “Hij zuigt het spel naar zich toe”, zei Frank Raes in Gazet van Antwerpen.

Club Brugge vertoont bij momenten zeer dominant en offensief voetbal, wat niet erg verwonderlijk is met zoveel aanvallend talent in de ploeg. Onder leiding van hun aanvoerder is de ploeg van Ronny Deila zelfs een van de meest gevreesde aanvallende teams in België geworden.

Hoewel het nieuwe seizoen nog niet lang bezig is, heeft Vanaken al in twaalf wedstrijden vijf keer een beslissende rol gespeeld, met drie doelpunten en twee assists.

Vooral zijn dreiging voor het doel is aanzienlijk toegenomen (58%) vergeleken met vorig seizoen, evenals zijn vermogen om kansen te creëren, dat met 54% is gestegen.

Na Antonio Nusa heeft Vanaken zelfs de meeste verwachte assists (expected assists) gecreëerd voor Club Brugge dit seizoen. Het idee dat Vanaken uit de basisopstelling zou moeten verdwijnen, is dan ook een non-discussie.

Vanaken is onmisbaar bij Club Brugge

Meest recent

Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

24
24
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

15
15
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

70
70
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

71
71
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

91
91
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

71
71
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

240
240
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

236
236
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

20
20
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

612
612
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

55
55
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

147
147
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

111
111
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

296
296
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

417
417
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

185
185
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

121
121
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

169
169
Ongelooflijk! Genk plots in nesten na monumentale blunder

KRC Genk ging donderdagavond op zoek naar zijn ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League. ...

114
114
'Alle hens aan dek bij Club Brugge: zestal nu al grof wild'

Nu de Champions League-campagne erop zit, is het behalen van de 20ste landstitel uit de ...

307
307
UEL/UECL: Ngoy held bij Lille, Fiorentina voorkomt afgang

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

61
61
Belgisch goudhaantje voor PSV: contract tot 2030

Met Jorthy Mokio, Rayane Bounida en vooral Mika Godts, zijn er momenteel drie jonge Belgen die het ...

50
50
Winteraanwinst al spoorloos bij Anderlecht: oorzaak gekend

RSC Anderlecht beleefde een druk einde van de voorbije wintermercato. Zo nam men in extremis ...

839
839
Opstellingen Genk-Zagreb: Hayen kiest vervanger Karetsas

KRC Genk is de laatste overgebleven Belgische ploeg in Europa. De Limburgers hebben na de 1-3-zege ...

21
21
‘Taravel is genadeloos: Anderlecht-speler vernederd’

Jeremy Taravel maakt meteen een hard statement bij Anderlecht. Door Thorgan Hazard als valse negen ...

504
504

Meer sportnieuws