Dit zegt Atalanta-coach Gasperini over ontplofte De Ketelaere

502 stemmen
Dit zegt Atalanta-coach Gasperini over ontplofte De Ketelaere

Een schim van zichzelf was Charles De Ketelaere vorig seizoen bij AC Milan, waar er van bij het begin een enorme druk op zijn schouders lag en dat een te zware last bleek. Maar verse lucht heeft de 22-jarige aanvaller deugd gedaan, want bij Atalanta ontploft hij weer helemaal.

In de Serie A was hij al goed voor een goal en een assist in vier wedstrijden, waarmee hij zijn cijfers van vorig seizoen nu al overtroffen heeft. Hij pikte vorige week ook zijn goaltje mee bij de Rode Duivels tegen Estland. Donderdagavond stond De Ketelaere vervolgens ook nog eens aan het kanon in de Europa League.

LEES OOK: 'Kompany zorgt voor schokgolf rond De Ketelaere'

Nieuwe rol voor De Ketelaere

Hij loodste Atalanta mee naar de zege tegen Rakow Czestochowa, want hij maakte het eerste doelpunt in een 2-0-overwinning. En dat terwijl hij zich moest aanpassen, want in de tweede helft werd De Ketelaere plots als diepe spits uitgespeeld.

"Charles kan onze diepe spits zijn in nood. Het is niet zijn beste plek, maar met zijn kwaliteiten kan hij die rol invullen. Charles heeft gestalte en is niet lui - hij stelt zich altijd in dienst van de ploeg", legde trainer Gian Piero Gasperini die beslissing uit bij Sporza.

Grote lof van zijn trainer

De trainer liet zich de voorbije weken al meermaals lovend uit over zijn aanwinst en deed daar donderdag nog een flinke schep bovenop. "Charles speelde een geweldige wedstrijd en was beslissend, hij deed het prima als diepe spits in de tweede helft. Het is een jonge speler die nog veel kan groeien. Gelukkig heeft hij een goeie basis en houding", klonk het immers nog.

De Ketelaere heeft dus een uitstekende start genomen in Bergamo. Hij lijkt zijn huursom van 3 miljoen euro nu al waard te zijn. Atalanta heeft ook de optie om hem na het seizoen definitief over te nemen, naar verluidt voor een bedrag van ongeveer 23 miljoen. Die optie zullen ze ongetwijfeld bestuderen.

Moet De Ketelaere volgend seizoen bij Atalanta blijven?

Meest recent

Van Bommel-bom bij Anderlecht: ‘Bel maar'

Bij Anderlecht valt opnieuw de naam van Mark van Bommel. Dat gebeurde vroeger ook al, maar deze keer ...

59
59
'Kampioenenploeg breekt: Club verliest eerste sterkhouder'

Club Brugge mag zondag zijn kersvers landstitel nog eens vieren voor zijn eigen thuissupporters. ...

45
45
'Harde hand Sibierski: negental de deur gewezen bij RSCA'

RSC Anderlecht sluit zondagavond zijn seizoen af met een derby op het veld van Union SG. Achter de ...

121
121
Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

79
79
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

60
60
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

412
412
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

169
169
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

364
364
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

341
341
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

154
154
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

657
657
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

208
208
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

565
565
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

150
150
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

784
784
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

260
260
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

912
912
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

540
540
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

212
212
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

393
393
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1447
1447
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

506
506
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

340
340
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

511
511
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

422
422

Meer sportnieuws