Dit zegt Atalanta-coach Gasperini over ontplofte De Ketelaere

door
Dit zegt Atalanta-coach Gasperini over ontplofte De Ketelaere

Een schim van zichzelf was Charles De Ketelaere vorig seizoen bij AC Milan, waar er van bij het begin een enorme druk op zijn schouders lag en dat een te zware last bleek. Maar verse lucht heeft de 22-jarige aanvaller deugd gedaan, want bij Atalanta ontploft hij weer helemaal.

In de Serie A was hij al goed voor een goal en een assist in vier wedstrijden, waarmee hij zijn cijfers van vorig seizoen nu al overtroffen heeft. Hij pikte vorige week ook zijn goaltje mee bij de Rode Duivels tegen Estland. Donderdagavond stond De Ketelaere vervolgens ook nog eens aan het kanon in de Europa League.

LEES OOK: 'Atalanta in shock: CDK flirt met brutale exit'

Nieuwe rol voor De Ketelaere

Hij loodste Atalanta mee naar de zege tegen Rakow Czestochowa, want hij maakte het eerste doelpunt in een 2-0-overwinning. En dat terwijl hij zich moest aanpassen, want in de tweede helft werd De Ketelaere plots als diepe spits uitgespeeld.

"Charles kan onze diepe spits zijn in nood. Het is niet zijn beste plek, maar met zijn kwaliteiten kan hij die rol invullen. Charles heeft gestalte en is niet lui - hij stelt zich altijd in dienst van de ploeg", legde trainer Gian Piero Gasperini die beslissing uit bij Sporza.

Grote lof van zijn trainer

De trainer liet zich de voorbije weken al meermaals lovend uit over zijn aanwinst en deed daar donderdag nog een flinke schep bovenop. "Charles speelde een geweldige wedstrijd en was beslissend, hij deed het prima als diepe spits in de tweede helft. Het is een jonge speler die nog veel kan groeien. Gelukkig heeft hij een goeie basis en houding", klonk het immers nog.

De Ketelaere heeft dus een uitstekende start genomen in Bergamo. Hij lijkt zijn huursom van 3 miljoen euro nu al waard te zijn. Atalanta heeft ook de optie om hem na het seizoen definitief over te nemen, naar verluidt voor een bedrag van ongeveer 23 miljoen. Die optie zullen ze ongetwijfeld bestuderen.

Moet De Ketelaere volgend seizoen bij Atalanta blijven?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

4
4
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

38
38
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

233
233
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

49
49
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

270
270
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

83
83
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

148
148
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

124
124
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

16
16
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

109
109
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

308
308
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

123
123
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

549
549
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

179
179
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

191
191
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

226
226
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

131
131
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

335
335
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

203
203
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

265
265
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

372
372
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

259
259
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

445
445
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

189
189
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

197
197

Meer sportnieuws