Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

44
Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

AA Gent wil donderdagavond een goede start maken van zijn campagne in de poules van de Conference League. De Buffalo's mikken dan op puntengewin op bezoek bij Zorya Luhansk. Coach Hein Vanhaezebrouck besloot voor de gelegenheid wel om te schuiven met zijn basispionnen.

Nadat het vorig seizoen de Europe Play-Offs wist te winnen, moesten de Oost-Vlamingen opnieuw drie voorrondes zien te overleven om de poules van de UECL te halen. Dat deed Gent met verve. Tegen MSK Zilina, Pogon Szczecin en APOEL Nicosia kwamen de Buffalo's nooit echt in problemen.

En dus mag Gent opnieuw aantreden in de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi. Daarin vormen naast het Oekraïnse Zorya ook het IJslandse Breidablik en Israëlische Maccabi Tel Aviv de tegenstanders. In principe zouden de Buffalo's dus moeten mee kunnen strijden voor groepswinst.

LEES OOK: De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

Orban geblesseerd

Een goede start maken tegen Zorya is dan ook de opdracht. Die partij zal wel in speciale omstandigheden afgewerkt worden. Door de oorlog in eigen land, moest de Oekraïense club immers uitwijken naar de Poolse Lublin Arena. Die is geschikt voor 15.000 toeschouwers, maar er worden slechts enkele honderden verwacht.

Desondanks wil Gent er gewoon een goed resultaat neerzetten. Vanhaezebrouck kan daarvoor wel geen beroep doen op Gift Orban. De Nigeriaanse spits ondervindt te veel hinder van een trap die hij afgelopen weekend incasseerde tegen OH Leuven.

Met Tissoudali en Gerkens

Ten opzichte van die partij verdwijnen ook Paul Nardi, Matisse Samoise en Andrew Hjulsager uit de ploeg. Zoals in Europa inmiddels de gewoonte is geworden, neemt Davy Roef weer plaats tussen de palen. Daarnaast verschijnen ook Noah Fadiga, Pieter Gerkens en Tarik Tissoudali aan de aftrap.

Welke uitslag voorspel jij?

Meest recent

KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

7
7
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

39
39
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

17
17
Club versus Anderlecht: hoe Blauw-Zwart de macht overnam

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

80
80
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

158
158
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

25
25
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

199
199
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

186
186
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

94
94
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

148
148
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

20
20
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

65
65
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

40
40
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

107
107
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

90
90
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

33
33
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

16
16
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

29
29
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

480
480
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

84
84
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

19
19
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

110
110
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

71
71
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

178
178

Meer sportnieuws