Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

44
Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

AA Gent wil donderdagavond een goede start maken van zijn campagne in de poules van de Conference League. De Buffalo's mikken dan op puntengewin op bezoek bij Zorya Luhansk. Coach Hein Vanhaezebrouck besloot voor de gelegenheid wel om te schuiven met zijn basispionnen.

Nadat het vorig seizoen de Europe Play-Offs wist te winnen, moesten de Oost-Vlamingen opnieuw drie voorrondes zien te overleven om de poules van de UECL te halen. Dat deed Gent met verve. Tegen MSK Zilina, Pogon Szczecin en APOEL Nicosia kwamen de Buffalo's nooit echt in problemen.

En dus mag Gent opnieuw aantreden in de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi. Daarin vormen naast het Oekraïnse Zorya ook het IJslandse Breidablik en Israëlische Maccabi Tel Aviv de tegenstanders. In principe zouden de Buffalo's dus moeten mee kunnen strijden voor groepswinst.

LEES OOK: De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

Orban geblesseerd

Een goede start maken tegen Zorya is dan ook de opdracht. Die partij zal wel in speciale omstandigheden afgewerkt worden. Door de oorlog in eigen land, moest de Oekraïense club immers uitwijken naar de Poolse Lublin Arena. Die is geschikt voor 15.000 toeschouwers, maar er worden slechts enkele honderden verwacht.

Desondanks wil Gent er gewoon een goed resultaat neerzetten. Vanhaezebrouck kan daarvoor wel geen beroep doen op Gift Orban. De Nigeriaanse spits ondervindt te veel hinder van een trap die hij afgelopen weekend incasseerde tegen OH Leuven.

Met Tissoudali en Gerkens

Ten opzichte van die partij verdwijnen ook Paul Nardi, Matisse Samoise en Andrew Hjulsager uit de ploeg. Zoals in Europa inmiddels de gewoonte is geworden, neemt Davy Roef weer plaats tussen de palen. Daarnaast verschijnen ook Noah Fadiga, Pieter Gerkens en Tarik Tissoudali aan de aftrap.

Welke uitslag voorspel jij?

Meest recent

Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

0
0
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

9
9
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

13
13
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

31
31
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

63
63
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

69
69
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

41
41
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

44
44
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

209
209
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

401
401
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

54
54
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

21
21
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

110
110
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

71
71
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

133
133
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

161
161
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

296
296
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

554
554
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

227
227
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

186
186
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

532
532
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

93
93
Leko met handen in het haar: Club vreest rampscenario

Club Brugge krijgt weinig tijd om na te genieten van de Champions League-zege tegen PSV, want zondag ...

462
462
‘Do or die’ voor Compper? Antwerp-coach slaat terug

Marvin Compper wordt al een tijdje genoemd bij een ontslag bij Royal Antwerp FC. De resultaten op de ...

54
54
Sam Kerkhofs en Stijn Stijnen lijnrecht tegenover elkaar

Komende speeldag staat een interessante affiche op het programma in de Challenger Pro League. ...

74
74

Meer sportnieuws