Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

door
Opstelling Gent: Vanhaezebrouck voert vier wissels door

AA Gent wil donderdagavond een goede start maken van zijn campagne in de poules van de Conference League. De Buffalo's mikken dan op puntengewin op bezoek bij Zorya Luhansk. Coach Hein Vanhaezebrouck besloot voor de gelegenheid wel om te schuiven met zijn basispionnen.

Nadat het vorig seizoen de Europe Play-Offs wist te winnen, moesten de Oost-Vlamingen opnieuw drie voorrondes zien te overleven om de poules van de UECL te halen. Dat deed Gent met verve. Tegen MSK Zilina, Pogon Szczecin en APOEL Nicosia kwamen de Buffalo's nooit echt in problemen.

En dus mag Gent opnieuw aantreden in de groepsfase van het derde Europese clubtoernooi. Daarin vormen naast het Oekraïnse Zorya ook het IJslandse Breidablik en Israëlische Maccabi Tel Aviv de tegenstanders. In principe zouden de Buffalo's dus moeten mee kunnen strijden voor groepswinst.

LEES OOK: DAZN dropt 'strategisch' bommetje: grote gevolgen voetbalkijker

Orban geblesseerd

Een goede start maken tegen Zorya is dan ook de opdracht. Die partij zal wel in speciale omstandigheden afgewerkt worden. Door de oorlog in eigen land, moest de Oekraïense club immers uitwijken naar de Poolse Lublin Arena. Die is geschikt voor 15.000 toeschouwers, maar er worden slechts enkele honderden verwacht.

Desondanks wil Gent er gewoon een goed resultaat neerzetten. Vanhaezebrouck kan daarvoor wel geen beroep doen op Gift Orban. De Nigeriaanse spits ondervindt te veel hinder van een trap die hij afgelopen weekend incasseerde tegen OH Leuven.

Met Tissoudali en Gerkens

Ten opzichte van die partij verdwijnen ook Paul Nardi, Matisse Samoise en Andrew Hjulsager uit de ploeg. Zoals in Europa inmiddels de gewoonte is geworden, neemt Davy Roef weer plaats tussen de palen. Daarnaast verschijnen ook Noah Fadiga, Pieter Gerkens en Tarik Tissoudali aan de aftrap.

Welke uitslag voorspel jij?

Meest recent

'Goto hakt toekomstknoop door: exit bij Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

1
1
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

6
6
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

70
70
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

99
99
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

279
279
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

126
126
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

122
122
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

180
180
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

417
417
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

54
54
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

185
185
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

169
169
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

203
203
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172

Meer sportnieuws