Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

door
Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

De komst van Thorgan Hazard betekent dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om de voormalige Gouden Schoen in de ploeg op te nemen.

Anderlecht mist duidelijk dreiging en creativiteit in de ploeg, en op basis daarvan lijkt de grote publiekslieveling Theo Léoni het slachtoffer van Riemer te worden.

LEES OOK: 'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Anderlecht verwacht goede prestaties met goed voetbal

Met een ensemble van 25 spelers, waaronder 12 nieuwkomers, beschikt Brian Riemer plotseling over enorm veel mogelijkheden in het Lotto Park.

De coach moet al zijn uitgebreide expertise en kunde aanwenden om Anderlecht naar topprestaties te leiden en de aanvallende spelers de kans te geven om hun volledige potentieel te ontplooien.

Met de aanwezige kwaliteit in alle linies van de ploeg, zijn alle ingrediënten aanwezig om zowel indrukwekkend spel te vertonen en tegelijkertijd goede resultaten te boeken.

Riemer is gewaarschuwd

“Op papier is het spelersmateriaal dus voorhanden. Het is nu aan Brian Riemer om ermee aan de slag te gaan. Klagen kan hij niet meer doen”, schreef Het Nieuwsblad.

Riemer heeft dus absoluut geen excuses meer om niet alleen goed voetbal te leveren, maar ook om dit om te zetten in betere resultaten. “Over een maand moet Anderlecht toch een niveau brengen dat drie keer hoger is dan de afgelopen wedstrijden”, merkte Peter Vandenbempt begin september op bij Sporza.

Anderlecht ambieert openlijk een plaats in de top zes dit seizoen, maar volgens analisten is dat het absolute minimum, zeker na de komst van topaanwinst Thorgan Hazard. “Met deze kern moet je voluit gaan. Riemer is dus gewaarschuwd”, waarschuwde Gilles De Bilde op VTM Nieuws.

“Nu is het tijd voor hem om resultaten te boeken”, benadrukte Peter Vandenbempt. “Hij moet nu voor resultaten zorgen. Met deze kern in de “top 6” niet langer genoeg. Als Anderlecht aan het einde van dit seizoen geen Europees voetbal afdwingt, heeft Riemer het toch niet goed gedaan.”

Flips creëert (gemiddeld) het meeste kansen

In de afgelopen zomermercato zocht Anderlecht naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid.

Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg dringend technisch vernuft nodig had om gesloten defensies te ontwrichten.

Om die reden werd Alexis Flips aangetrokken, de Fransman die een rol op de nummer tien werd beloofd, maar tot nog toe telkens op de flank speelt. Wat betreft het creëren van kansen, doet Flips het desondanks uitstekend.

Op basis van de expected assists is hij in dat onderdeel zelfs de beste speler bij Anderlecht, al komt de 23-jarige echter het beste tot zijn recht in het centrum van het veld. Op die positie kan Flips zijn hoge expected assists beginnen om te zetten in daadwerkelijke assists.

Het is namelijk geen geheim dat Anderlecht snakt naar doelpunten, met slechts negen treffers in zeven wedstrijden. Flips heeft alvast het vermogen om Dolberg in stelling te brengen en aanvallende kansen te creëren voor zijn ploegmaats.

Wie moet plaats ruimen voor Hazard?

Volgens Het Nieuwsblad staat Alexis Flips in de komende weken eindelijk op het punt zijn kans te krijgen op de nummer tien positie, waardoor Thorgan Hazard op de linkerflank zou spelen.

Hazard is een bron van creativiteit, diepgang en doelgerichtheid, en met zijn kwaliteiten kan ook hij het doelpuntenaantal van Anderlecht aanzienlijk verhogen. Dit betekent echter wel dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om Hazard in het team op te nemen.

In die optiek wordt er vooral gekeken naar het centrale trio op het middenveld. Thomas Delaney en Mats Rits zoeken nog naar hun beste vorm bij Anderlecht en presteren momenteel niet op hun beste niveau.

Théo Leoni heeft de harten van de fans gestolen, maar hij is ook geen echte nummer tien. Het centrale middenveldtrio met Delaney, Rits en Leoni mist creativiteit en lijkt voetballend net iets van hetzelfde te zijn; “Monotoon, grijs en voorspelbaar”, schreef Het Laatste Nieuws.

Daarom suggereren bijna alle kranten dat Léoni plaats zal moeten maken in de basis.

Riemer heeft geen keuze: Léoni out?

Théo Léoni wordt geprezen als een echte Anderlecht-speler, die technisch begaafd is en veel finesse heeft. De 23-jarige is een genot om te zien voetballen en hij wordt gezien als de toekomst van Anderlecht.

Maar op dit moment is de ploeg van Brian Riemer echter dringend op zoek naar een serieuze injectie van creativiteit, met als objectief dat de kansencreatie en de dreiging richting het doel van de tegenstander aanzienlijk zullen toenemen in de komende weken.

Op dit gebied lijkt Léoni echter niet de speler te zijn die dit kan voorzien. “Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter”, stelde Jan Mulder eerder al vast.

Wat betreft expected goals en expected assists scoort Léoni momenteel het laagste gemiddelde onder alle middenvelders en aanvallers van Anderlecht dit seizoen. Hij draagt de minste dreiging richting het doel van de tegenstander uit en hij creëert op gemiddelde basis ook het minste aantal doelkansen voor de ploeg.

In beide statistieken, individueel en gecombineerd, presteren Thomas Delaney, Mats Rits, Alexis Flips, Anders Dreyer en Francis Amuzu momenteel aanzienlijk beter dan hij. Op basis hiervan lijkt het erop dat Riemer dus gedwongen wordt om Léoni op te offeren om Thorgan Hazard in de ploeg op te nemen.

Moet Léoni uit de ploeg?

Meest recent

Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

6
6
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

54
54
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

15
15
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

33
33
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

232
232
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

149
149
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

59
59
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

194
194
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

228
228
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

233
233
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

367
367
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

361
361
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

144
144
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

35
35
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

88
88
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

198
198
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

83
83
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

87
87
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

88
88
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

154
154
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

161
161
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

202
202
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

388
388
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

245
245
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

121
121

Meer sportnieuws