Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

611 stemmen
Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

De komst van Thorgan Hazard betekent dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om de voormalige Gouden Schoen in de ploeg op te nemen.

Anderlecht mist duidelijk dreiging en creativiteit in de ploeg, en op basis daarvan lijkt de grote publiekslieveling Theo Léoni het slachtoffer van Riemer te worden.

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

Anderlecht verwacht goede prestaties met goed voetbal

Met een ensemble van 25 spelers, waaronder 12 nieuwkomers, beschikt Brian Riemer plotseling over enorm veel mogelijkheden in het Lotto Park.

De coach moet al zijn uitgebreide expertise en kunde aanwenden om Anderlecht naar topprestaties te leiden en de aanvallende spelers de kans te geven om hun volledige potentieel te ontplooien.

Met de aanwezige kwaliteit in alle linies van de ploeg, zijn alle ingrediënten aanwezig om zowel indrukwekkend spel te vertonen en tegelijkertijd goede resultaten te boeken.

Riemer is gewaarschuwd

“Op papier is het spelersmateriaal dus voorhanden. Het is nu aan Brian Riemer om ermee aan de slag te gaan. Klagen kan hij niet meer doen”, schreef Het Nieuwsblad.

Riemer heeft dus absoluut geen excuses meer om niet alleen goed voetbal te leveren, maar ook om dit om te zetten in betere resultaten. “Over een maand moet Anderlecht toch een niveau brengen dat drie keer hoger is dan de afgelopen wedstrijden”, merkte Peter Vandenbempt begin september op bij Sporza.

Anderlecht ambieert openlijk een plaats in de top zes dit seizoen, maar volgens analisten is dat het absolute minimum, zeker na de komst van topaanwinst Thorgan Hazard. “Met deze kern moet je voluit gaan. Riemer is dus gewaarschuwd”, waarschuwde Gilles De Bilde op VTM Nieuws.

“Nu is het tijd voor hem om resultaten te boeken”, benadrukte Peter Vandenbempt. “Hij moet nu voor resultaten zorgen. Met deze kern in de “top 6” niet langer genoeg. Als Anderlecht aan het einde van dit seizoen geen Europees voetbal afdwingt, heeft Riemer het toch niet goed gedaan.”

Flips creëert (gemiddeld) het meeste kansen

In de afgelopen zomermercato zocht Anderlecht naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid.

Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg dringend technisch vernuft nodig had om gesloten defensies te ontwrichten.

Om die reden werd Alexis Flips aangetrokken, de Fransman die een rol op de nummer tien werd beloofd, maar tot nog toe telkens op de flank speelt. Wat betreft het creëren van kansen, doet Flips het desondanks uitstekend.

Op basis van de expected assists is hij in dat onderdeel zelfs de beste speler bij Anderlecht, al komt de 23-jarige echter het beste tot zijn recht in het centrum van het veld. Op die positie kan Flips zijn hoge expected assists beginnen om te zetten in daadwerkelijke assists.

Het is namelijk geen geheim dat Anderlecht snakt naar doelpunten, met slechts negen treffers in zeven wedstrijden. Flips heeft alvast het vermogen om Dolberg in stelling te brengen en aanvallende kansen te creëren voor zijn ploegmaats.

Wie moet plaats ruimen voor Hazard?

Volgens Het Nieuwsblad staat Alexis Flips in de komende weken eindelijk op het punt zijn kans te krijgen op de nummer tien positie, waardoor Thorgan Hazard op de linkerflank zou spelen.

Hazard is een bron van creativiteit, diepgang en doelgerichtheid, en met zijn kwaliteiten kan ook hij het doelpuntenaantal van Anderlecht aanzienlijk verhogen. Dit betekent echter wel dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om Hazard in het team op te nemen.

In die optiek wordt er vooral gekeken naar het centrale trio op het middenveld. Thomas Delaney en Mats Rits zoeken nog naar hun beste vorm bij Anderlecht en presteren momenteel niet op hun beste niveau.

Théo Leoni heeft de harten van de fans gestolen, maar hij is ook geen echte nummer tien. Het centrale middenveldtrio met Delaney, Rits en Leoni mist creativiteit en lijkt voetballend net iets van hetzelfde te zijn; “Monotoon, grijs en voorspelbaar”, schreef Het Laatste Nieuws.

Daarom suggereren bijna alle kranten dat Léoni plaats zal moeten maken in de basis.

Riemer heeft geen keuze: Léoni out?

Théo Léoni wordt geprezen als een echte Anderlecht-speler, die technisch begaafd is en veel finesse heeft. De 23-jarige is een genot om te zien voetballen en hij wordt gezien als de toekomst van Anderlecht.

Maar op dit moment is de ploeg van Brian Riemer echter dringend op zoek naar een serieuze injectie van creativiteit, met als objectief dat de kansencreatie en de dreiging richting het doel van de tegenstander aanzienlijk zullen toenemen in de komende weken.

Op dit gebied lijkt Léoni echter niet de speler te zijn die dit kan voorzien. “Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter”, stelde Jan Mulder eerder al vast.

Wat betreft expected goals en expected assists scoort Léoni momenteel het laagste gemiddelde onder alle middenvelders en aanvallers van Anderlecht dit seizoen. Hij draagt de minste dreiging richting het doel van de tegenstander uit en hij creëert op gemiddelde basis ook het minste aantal doelkansen voor de ploeg.

In beide statistieken, individueel en gecombineerd, presteren Thomas Delaney, Mats Rits, Alexis Flips, Anders Dreyer en Francis Amuzu momenteel aanzienlijk beter dan hij. Op basis hiervan lijkt het erop dat Riemer dus gedwongen wordt om Léoni op te offeren om Thorgan Hazard in de ploeg op te nemen.

Moet Léoni uit de ploeg?

Meest recent

'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

69
69
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

32
32
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

86
86
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

114
114
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

434
434
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

225
225
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

575
575
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

227
227
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

389
389
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

179
179
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

123
123
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

360
360
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

36
36
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

454
454
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

91
91
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

306
306
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

588
588
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

74
74
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

230
230
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

110
110
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

374
374
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

602
602
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

448
448
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

201
201
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

97
97

Meer sportnieuws