Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

door
Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

De komst van Thorgan Hazard betekent dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om de voormalige Gouden Schoen in de ploeg op te nemen.

Anderlecht mist duidelijk dreiging en creativiteit in de ploeg, en op basis daarvan lijkt de grote publiekslieveling Theo Léoni het slachtoffer van Riemer te worden.

LEES OOK: Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

Anderlecht verwacht goede prestaties met goed voetbal

Met een ensemble van 25 spelers, waaronder 12 nieuwkomers, beschikt Brian Riemer plotseling over enorm veel mogelijkheden in het Lotto Park.

De coach moet al zijn uitgebreide expertise en kunde aanwenden om Anderlecht naar topprestaties te leiden en de aanvallende spelers de kans te geven om hun volledige potentieel te ontplooien.

Met de aanwezige kwaliteit in alle linies van de ploeg, zijn alle ingrediënten aanwezig om zowel indrukwekkend spel te vertonen en tegelijkertijd goede resultaten te boeken.

Riemer is gewaarschuwd

“Op papier is het spelersmateriaal dus voorhanden. Het is nu aan Brian Riemer om ermee aan de slag te gaan. Klagen kan hij niet meer doen”, schreef Het Nieuwsblad.

Riemer heeft dus absoluut geen excuses meer om niet alleen goed voetbal te leveren, maar ook om dit om te zetten in betere resultaten. “Over een maand moet Anderlecht toch een niveau brengen dat drie keer hoger is dan de afgelopen wedstrijden”, merkte Peter Vandenbempt begin september op bij Sporza.

Anderlecht ambieert openlijk een plaats in de top zes dit seizoen, maar volgens analisten is dat het absolute minimum, zeker na de komst van topaanwinst Thorgan Hazard. “Met deze kern moet je voluit gaan. Riemer is dus gewaarschuwd”, waarschuwde Gilles De Bilde op VTM Nieuws.

“Nu is het tijd voor hem om resultaten te boeken”, benadrukte Peter Vandenbempt. “Hij moet nu voor resultaten zorgen. Met deze kern in de “top 6” niet langer genoeg. Als Anderlecht aan het einde van dit seizoen geen Europees voetbal afdwingt, heeft Riemer het toch niet goed gedaan.”

Flips creëert (gemiddeld) het meeste kansen

In de afgelopen zomermercato zocht Anderlecht naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid.

Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg dringend technisch vernuft nodig had om gesloten defensies te ontwrichten.

Om die reden werd Alexis Flips aangetrokken, de Fransman die een rol op de nummer tien werd beloofd, maar tot nog toe telkens op de flank speelt. Wat betreft het creëren van kansen, doet Flips het desondanks uitstekend.

Op basis van de expected assists is hij in dat onderdeel zelfs de beste speler bij Anderlecht, al komt de 23-jarige echter het beste tot zijn recht in het centrum van het veld. Op die positie kan Flips zijn hoge expected assists beginnen om te zetten in daadwerkelijke assists.

Het is namelijk geen geheim dat Anderlecht snakt naar doelpunten, met slechts negen treffers in zeven wedstrijden. Flips heeft alvast het vermogen om Dolberg in stelling te brengen en aanvallende kansen te creëren voor zijn ploegmaats.

Wie moet plaats ruimen voor Hazard?

Volgens Het Nieuwsblad staat Alexis Flips in de komende weken eindelijk op het punt zijn kans te krijgen op de nummer tien positie, waardoor Thorgan Hazard op de linkerflank zou spelen.

Hazard is een bron van creativiteit, diepgang en doelgerichtheid, en met zijn kwaliteiten kan ook hij het doelpuntenaantal van Anderlecht aanzienlijk verhogen. Dit betekent echter wel dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om Hazard in het team op te nemen.

In die optiek wordt er vooral gekeken naar het centrale trio op het middenveld. Thomas Delaney en Mats Rits zoeken nog naar hun beste vorm bij Anderlecht en presteren momenteel niet op hun beste niveau.

Théo Leoni heeft de harten van de fans gestolen, maar hij is ook geen echte nummer tien. Het centrale middenveldtrio met Delaney, Rits en Leoni mist creativiteit en lijkt voetballend net iets van hetzelfde te zijn; “Monotoon, grijs en voorspelbaar”, schreef Het Laatste Nieuws.

Daarom suggereren bijna alle kranten dat Léoni plaats zal moeten maken in de basis.

Riemer heeft geen keuze: Léoni out?

Théo Léoni wordt geprezen als een echte Anderlecht-speler, die technisch begaafd is en veel finesse heeft. De 23-jarige is een genot om te zien voetballen en hij wordt gezien als de toekomst van Anderlecht.

Maar op dit moment is de ploeg van Brian Riemer echter dringend op zoek naar een serieuze injectie van creativiteit, met als objectief dat de kansencreatie en de dreiging richting het doel van de tegenstander aanzienlijk zullen toenemen in de komende weken.

Op dit gebied lijkt Léoni echter niet de speler te zijn die dit kan voorzien. “Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter”, stelde Jan Mulder eerder al vast.

Wat betreft expected goals en expected assists scoort Léoni momenteel het laagste gemiddelde onder alle middenvelders en aanvallers van Anderlecht dit seizoen. Hij draagt de minste dreiging richting het doel van de tegenstander uit en hij creëert op gemiddelde basis ook het minste aantal doelkansen voor de ploeg.

In beide statistieken, individueel en gecombineerd, presteren Thomas Delaney, Mats Rits, Alexis Flips, Anders Dreyer en Francis Amuzu momenteel aanzienlijk beter dan hij. Op basis hiervan lijkt het erop dat Riemer dus gedwongen wordt om Léoni op te offeren om Thorgan Hazard in de ploeg op te nemen.

Moet Léoni uit de ploeg?

Meest recent

Straffe mijlpaal: Real zet Courtois in de bloemetjes

Real Madrid heeft zaterdagavond voorlopig weer beslag gelegd op de leidersplaats in La Liga. De ...

0
0
Transferdeal Club en Barça? Makelaar doet boekje open

Club Brugge KV wist de voorbije seizoenen heel wat jonge talenten vanuit de eigen opleiding richting ...

47
47
Plotse ommekeer Genk: Hayen ziet grote verandering

Na de pijnlijke 1 op 6 tegen Zulte Waregem en Cercle Brugge, leek KRC Genk definitief uitgeteld voor ...

351
351
Anderlecht compleet verrast over Ndiaye en Vazquez

Bij RSC Anderlecht lieten ze in januari een aantal spelers gaan. Moussa Ndiaye trok naar Schalke 04, ...

279
279
Cercle-Club: Leko zet twee smaakmakers op de bank

Om 13u30 werken Cercle Brugge en Club Brugge de Brugse derby af. Cercle kan maar best winnen na de ...

129
129
'Anderlecht krijgt fikse tegenvaller in dossier Schreuder'

RSC Anderlecht krijgt af te rekenen met heel wat problemen in het dossier van de nieuwe trainer. Ook ...

446
446
TRANSFERUURTJE: Club en STVV vrezen, Fink verrast iedereen

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
Bizar: Mokio ondanks doelpunt afgemaakt bij Ajax

Ajax won overtuigend van Fortuna Sittard in de Eredivisie. De Amsterdammers mochten vooral hun ...

68
68
'Defensieproblemen Duivels: onverwachte optie Garcia'

Bondscoach Rudi Garcia zit maanden voor de start van het WK 2026 met de handen in het haar. De ene ...

8
8
Anderlecht krijgt volle laag: “Hysterisch en overdreven”

RSC Anderlecht kende enkele woelige weken met ontslagen en slechte resultaten. Besnik Hasi, Lucas ...

431
431
Hommeles bij KV Mechelen: ploegmakkers schieten elkaar af

KV Mechelen kwam twee keer op voorsprong tegen KRC Genk, maar alsnog ging Malinwa in eigen huis ...

385
385
Code rood bij Charleroi: aanvoerder slaat ferm op tafel

Sporting Charleroi zat onder coach Hans Cornelis in een positieve flow, maar de afgelopen weken ...

97
97
België vs Nederland bij Ajax: “Toch niet zo dom…”

De Belgische pionnen bij Ajax schitterden tegen Fortuna Sittard. Jorthy Mokio, Rayane Bounida en ...

56
56
Kane wil fameus record laten sneuvelen dankzij Kompany

Bayern München won dit weekend bijzonder makkelijk met 0-3 van Werder Bremen. Harry Kane was de ...

93
93
RSCA baalt enorm: "Vol verbazing dat Ajax hem er weghaalde"

Bij Ajax mogen ze hun Belgen bedanken, want Mika Godts, Jorthy Mokio en Rayane Bounida zorgden voor ...

270
270
Vannieuwkerke krijgt absolute mokerslag op Valentijn

Karl Vannieuwkerke groeide binnen de VRT uit tot een waar fenomeen. De man is uiteraard het gezicht ...

125
125
Union SG verliest punten: gigantisch probleem duikt op

Union SG speelde geen goede wedstrijd op het veld van Standard. De landskampioen verspeelde punten ...

124
124
Vanaken laat fans smelten met diep ontroerende beelden

Deze namiddag staat de Brugse derby op het programma tussen Cercle en Club Brugge. Blauw-Zwart kan ...

309
309
Standard likt zijn wonden: "Dit is heel ongelukkig"

Standard leek op weg naar een stuntzege tegen Union SG, maar Guilherme Smith maakte uiteindelijk het ...

160
160
‘Antwerp geschokt: Gheysens beslissing slaat in als een bom'

Antwerp FC staat op scherp. Paul Gheysens zet een beslissing door die intern en extern zwaar ...

598
598
CIES: KRC Genk beste van de klas, Club bijna 600 miljoen

De financiële cijfers van de Pro League bewijzen nog maar eens dat de Belgische clubs boven hun ...

609
609
Nu of nooit voor Marc Coucke: eerste RSCA-stap is gezet

De kritiek was de afgelopen maanden bij RSC Anderlecht vooral richting Wouter Vandenhaute en Olivier ...

532
532
'KRC Genk hakt knoop door over ervaren smaakmaker'

Bij KRC Genk is het bijzonder druk met de strijd voor de top zes en de matchen in de Europa League ...

271
271
Vertrek Hasi bevrijdend voor ‘vergeten’ RSCA-smaakmaker

We haalden het de afgelopen maanden zeer vaak aan toen Besnik Hasi nog coach was van RSC Anderlecht. ...

469
469
Crisis met grote C bij Antwerp: alle alarmbellen gaan af

Royal Antwerp FC boekte een verlies van amper 500.000 euro, maar dat gebeurde wel nog nadat ze voor ...

386
386

Meer sportnieuws