Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

door
Riemer viseert groot slachtoffer: hij zit compleet in de val

De komst van Thorgan Hazard betekent dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om de voormalige Gouden Schoen in de ploeg op te nemen.

Anderlecht mist duidelijk dreiging en creativiteit in de ploeg, en op basis daarvan lijkt de grote publiekslieveling Theo Léoni het slachtoffer van Riemer te worden.

LEES OOK: WK-bom bij Duivels: Genk- en RSCA-spelers in beeld?

Anderlecht verwacht goede prestaties met goed voetbal

Met een ensemble van 25 spelers, waaronder 12 nieuwkomers, beschikt Brian Riemer plotseling over enorm veel mogelijkheden in het Lotto Park.

De coach moet al zijn uitgebreide expertise en kunde aanwenden om Anderlecht naar topprestaties te leiden en de aanvallende spelers de kans te geven om hun volledige potentieel te ontplooien.

Met de aanwezige kwaliteit in alle linies van de ploeg, zijn alle ingrediënten aanwezig om zowel indrukwekkend spel te vertonen en tegelijkertijd goede resultaten te boeken.

Riemer is gewaarschuwd

“Op papier is het spelersmateriaal dus voorhanden. Het is nu aan Brian Riemer om ermee aan de slag te gaan. Klagen kan hij niet meer doen”, schreef Het Nieuwsblad.

Riemer heeft dus absoluut geen excuses meer om niet alleen goed voetbal te leveren, maar ook om dit om te zetten in betere resultaten. “Over een maand moet Anderlecht toch een niveau brengen dat drie keer hoger is dan de afgelopen wedstrijden”, merkte Peter Vandenbempt begin september op bij Sporza.

Anderlecht ambieert openlijk een plaats in de top zes dit seizoen, maar volgens analisten is dat het absolute minimum, zeker na de komst van topaanwinst Thorgan Hazard. “Met deze kern moet je voluit gaan. Riemer is dus gewaarschuwd”, waarschuwde Gilles De Bilde op VTM Nieuws.

“Nu is het tijd voor hem om resultaten te boeken”, benadrukte Peter Vandenbempt. “Hij moet nu voor resultaten zorgen. Met deze kern in de “top 6” niet langer genoeg. Als Anderlecht aan het einde van dit seizoen geen Europees voetbal afdwingt, heeft Riemer het toch niet goed gedaan.”

Flips creëert (gemiddeld) het meeste kansen

In de afgelopen zomermercato zocht Anderlecht naar een vleugje magie, verfijning en onvoorspelbaarheid.

Zo zouden spelers zoals pakweg Anders Dreyer en Kasper Dolberg pas echt kunnen renderen met een ‘ideeënman’ aan hun zijde, terwijl de ploeg dringend technisch vernuft nodig had om gesloten defensies te ontwrichten.

Om die reden werd Alexis Flips aangetrokken, de Fransman die een rol op de nummer tien werd beloofd, maar tot nog toe telkens op de flank speelt. Wat betreft het creëren van kansen, doet Flips het desondanks uitstekend.

Op basis van de expected assists is hij in dat onderdeel zelfs de beste speler bij Anderlecht, al komt de 23-jarige echter het beste tot zijn recht in het centrum van het veld. Op die positie kan Flips zijn hoge expected assists beginnen om te zetten in daadwerkelijke assists.

Het is namelijk geen geheim dat Anderlecht snakt naar doelpunten, met slechts negen treffers in zeven wedstrijden. Flips heeft alvast het vermogen om Dolberg in stelling te brengen en aanvallende kansen te creëren voor zijn ploegmaats.

Wie moet plaats ruimen voor Hazard?

Volgens Het Nieuwsblad staat Alexis Flips in de komende weken eindelijk op het punt zijn kans te krijgen op de nummer tien positie, waardoor Thorgan Hazard op de linkerflank zou spelen.

Hazard is een bron van creativiteit, diepgang en doelgerichtheid, en met zijn kwaliteiten kan ook hij het doelpuntenaantal van Anderlecht aanzienlijk verhogen. Dit betekent echter wel dat Brian Riemer een speler uit zijn huidige basiself moet opofferen om Hazard in het team op te nemen.

In die optiek wordt er vooral gekeken naar het centrale trio op het middenveld. Thomas Delaney en Mats Rits zoeken nog naar hun beste vorm bij Anderlecht en presteren momenteel niet op hun beste niveau.

Théo Leoni heeft de harten van de fans gestolen, maar hij is ook geen echte nummer tien. Het centrale middenveldtrio met Delaney, Rits en Leoni mist creativiteit en lijkt voetballend net iets van hetzelfde te zijn; “Monotoon, grijs en voorspelbaar”, schreef Het Laatste Nieuws.

Daarom suggereren bijna alle kranten dat Léoni plaats zal moeten maken in de basis.

Riemer heeft geen keuze: Léoni out?

Théo Léoni wordt geprezen als een echte Anderlecht-speler, die technisch begaafd is en veel finesse heeft. De 23-jarige is een genot om te zien voetballen en hij wordt gezien als de toekomst van Anderlecht.

Maar op dit moment is de ploeg van Brian Riemer echter dringend op zoek naar een serieuze injectie van creativiteit, met als objectief dat de kansencreatie en de dreiging richting het doel van de tegenstander aanzienlijk zullen toenemen in de komende weken.

Op dit gebied lijkt Léoni echter niet de speler te zijn die dit kan voorzien. “Alléén doet ie zijn acties veel te ver van het doel van de tegenstander. Het is alsof het doelgebied hem niet interesseert. Dat moet beter”, stelde Jan Mulder eerder al vast.

Wat betreft expected goals en expected assists scoort Léoni momenteel het laagste gemiddelde onder alle middenvelders en aanvallers van Anderlecht dit seizoen. Hij draagt de minste dreiging richting het doel van de tegenstander uit en hij creëert op gemiddelde basis ook het minste aantal doelkansen voor de ploeg.

In beide statistieken, individueel en gecombineerd, presteren Thomas Delaney, Mats Rits, Alexis Flips, Anders Dreyer en Francis Amuzu momenteel aanzienlijk beter dan hij. Op basis hiervan lijkt het erop dat Riemer dus gedwongen wordt om Léoni op te offeren om Thorgan Hazard in de ploeg op te nemen.

Moet Léoni uit de ploeg?

Meest recent

Eerste nederlaag Lammens: Engelse pers trekt harde conclusie

In de Engelse Premier League kreeg Manchester United maandag een flinke domper te verwerken. Ondanks ...

16
16
'Anderlecht in shock: Man City-topdeal in de maak'

Anderlecht ruikt een unieke kans: een 18-jarige goalgetter die in Engeland alles aan flarden schiet, ...

103
103
'Nieuwe coach Antwerp: Overmars spreekt met topkandidaat'

Antwerp FC staat in de komende weken voor een loodzwaar programma. De vraag is welke trainer dat ...

41
41
'Nieuwe transferstrategie Anderlecht: potentiële goudmijn'

RSC Anderlecht speelde afgelopen weekend geen goede wedstrijd op het veld van La Louvière, ...

98
98
Club doet gouden zet: bliksemvertrek voor topaanwinst?

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij Sporting CP. Voor de spelers ...

216
216
DAZN dropt hint: overeenkomst met Telenet in de maak?

De voorbije weken en maanden werd er druk gespeculeerd over de uitzendingen van de Jupiler en ...

274
274
'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

244
244
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

297
297
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

241
241
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

279
279
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

71
71
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

311
311
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

242
242
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

271
271
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

188
188
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

347
347
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

142
142
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

110
110
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

179
179
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

295
295
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

574
574
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

547
547
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

52
52
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

322
322
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

263
263

Meer sportnieuws