Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

door
Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

Recordhouder Real Madrid heeft woensdagavond een gemiste start van zijn Champions League-campagne nipt kunnen voorkomen. Op eigen veld trapte Jude Bellingham zijn ploeg pas in de extra tijd voorbij Union Berlin: 1-0. Het Galatasaray van Dries Mertens sleepte in extremis dan weer een punt uit de brand tegen FC Kopenhagen (2-2).

LEES OOK: ‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Groep A

De kampioenen van Turkije en Denemarken wisten zich uiteindelijk via de voorrondes te plaatsen voor de poulefase. Woensdagavond trapten ze daarin tegen mekaar de spits af. Bij Galatasaray startte Mertens in de basis, maar in de eerste helft waren het de bezoekers die op voorsprong kwamen via Elyounoussi. Na de pauze maakte Gonçalves er dan weer 0-2 van.

Niet veel later volgde echter het kantelpunt. Zo kwam Kopenhagen plots met tien te staan na een tweede gele kaart voor Jelert. Met een mannetje minder hielden de Denen nog lange tijd stand, tot Mertens' vervanger Tete zijn duivels ontbond. De Braziliaan tekende eerst voor een assist op Boey, vervolgens legde hij zelf de 2-2-eindstand vast.

Groep C

Real is foutloos aan het nieuwe seizoen begonnen en staat op kop in La Liga met 15 op 15. Die lijn wou de Koninklijke, uiteraard nog zonder de geblesseerde Courtois, doortrekken in het Kampioenenbal. Debutant Union Berlin, vorig seizoen nog het slachtoffer van Union SG in de Europa League, leek daarvoor een ideale tegenstander.

Maar de Duitsers maakten het de Madrilenen knap lastig. Ondanks enkele goede kansen voor de Spanjaarden leek een scoreloos gelijkspel in de maak. Tot topaanwinst Bellingham in de 93ste minuut wederom het verschil maakte. De Engelse middenvelder werd afgelopen zomer voor ruim 100 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund en blijkt die investering meer dan waard.

Real hoort bij dit seizoen bij de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

6
6
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

76
76
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

55
55
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

41
41
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

132
132
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

96
96
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

303
303
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

246
246
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

74
74
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

403
403
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

114
114
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

422
422
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

200
200
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

349
349
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

540
540
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

253
253
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

166
166
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

278
278
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

59
59
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

425
425
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

367
367
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

69
69
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

395
395
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

190
190
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

215
215

Meer sportnieuws