Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

door
Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

Recordhouder Real Madrid heeft woensdagavond een gemiste start van zijn Champions League-campagne nipt kunnen voorkomen. Op eigen veld trapte Jude Bellingham zijn ploeg pas in de extra tijd voorbij Union Berlin: 1-0. Het Galatasaray van Dries Mertens sleepte in extremis dan weer een punt uit de brand tegen FC Kopenhagen (2-2).

LEES OOK: ‘Anderlecht gaat upgraden: prijzenpakker op de A-lijst’

Groep A

De kampioenen van Turkije en Denemarken wisten zich uiteindelijk via de voorrondes te plaatsen voor de poulefase. Woensdagavond trapten ze daarin tegen mekaar de spits af. Bij Galatasaray startte Mertens in de basis, maar in de eerste helft waren het de bezoekers die op voorsprong kwamen via Elyounoussi. Na de pauze maakte Gonçalves er dan weer 0-2 van.

Niet veel later volgde echter het kantelpunt. Zo kwam Kopenhagen plots met tien te staan na een tweede gele kaart voor Jelert. Met een mannetje minder hielden de Denen nog lange tijd stand, tot Mertens' vervanger Tete zijn duivels ontbond. De Braziliaan tekende eerst voor een assist op Boey, vervolgens legde hij zelf de 2-2-eindstand vast.

Groep C

Real is foutloos aan het nieuwe seizoen begonnen en staat op kop in La Liga met 15 op 15. Die lijn wou de Koninklijke, uiteraard nog zonder de geblesseerde Courtois, doortrekken in het Kampioenenbal. Debutant Union Berlin, vorig seizoen nog het slachtoffer van Union SG in de Europa League, leek daarvoor een ideale tegenstander.

Maar de Duitsers maakten het de Madrilenen knap lastig. Ondanks enkele goede kansen voor de Spanjaarden leek een scoreloos gelijkspel in de maak. Tot topaanwinst Bellingham in de 93ste minuut wederom het verschil maakte. De Engelse middenvelder werd afgelopen zomer voor ruim 100 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund en blijkt die investering meer dan waard.

Real hoort bij dit seizoen bij de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

'Klopp onder vuur: ontslag nu alweer in de maak'

Het is intussen anderhalf jaar geleden dat Jürgen Klopp na maar liefst negen jaar afzwaaide als ...

3
3
'Anderlecht laat oog vallen op Zweeds toptalent'

Anderlecht staat momenteel op een kruispunt, want het zoekt zowel een nieuwe trainer als een nieuwe ...

46
46
KV Kortrijk steigert en eist forfaitzege

Afgelopen weekend verzekerde SK Beveren zich al van promotie naar de Jupiler Pro League. Voor het ...

44
44
Maakt Anderlecht met nieuwe TD wéér zelfde fout?

Aanvankelijk leek Anderlecht de prioriteit te geven aan de komst van een nieuwe trainer. Nadat het ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Grote verrassing Lukaku, Atletico wil ster van Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

161
161
Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Real Madrid heeft de volgende ronde van de Champions League bereikt. Tegen Benfica was het niet ...

32
32
Na pikante BV-storm: groot nieuws rond Van Gucht

Er hangt opnieuw groot nieuws in de lucht rond Ruben Van Gucht. Iets dat niet met een scoop of ...

59
59
Opvolger Smets? ‘KRC Genk verrast met 29-jarige verdediger'

KRC Genk is al volop bezig met volgend seizoen. Dit seizoen zit de Limburgse club in het ...

141
141
Ronaldo volgt Courtois en Mbappé met opmerkelijk nieuws

Op zijn 41ste blijft Cristiano Ronaldo lustig scoren, met dit seizoen tot dusver al 21 goals in 21 ...

35
35
Net geen stunt voor Monaco: Pocognoli haalt keihard uit

Titelhouder PSG is woensdagavond in de Champions League met de schrik vrijgekomen. Het moest tegen ...

46
46
“Ik haat het als de beste”: DIW haalt alles uit de kast

Real Madrid plaatste zich gisteren voor de volgende ronde van de Champions League en dat had het ...

32
32
'Groot Vertonghen-gerucht doet ronde'

Bij de voetbalbond loopt er dezer dagen een opvallend figuur rond. Jan Vertonghen is er immers sinds ...

126
126
Vanhaezebrouck oordeelt verrassend over Club-schlemiel

Voor Club Brugge werd de tussenronde het eindstation in de Champions League. Het slaagde er niet in ...

255
255
'Marokko trekt met halve Belg als bondscoach naar WK'

Het wordt komende zomer uitkijken naar de prestaties van Marokko op het WK. Nadat ze in de vorige ...

48
48
Annelien Coorevits verrast Deschacht: "Voelt als thuiskomen"

Olivier Deschacht en Annelien Coorevits vormden jarenlang een prachtig koppel in voetballand. Hij ...

71
71
'Gigantische opsteker: De Bruyne sneller terug dan verwacht'

Napoli moest de Champions League deze week vanuit de zetel volgen, want de Italiaanse kampioen werd ...

39
39
Albert en Jbari over JPL-ster: "Moét mee naar het WK"

Rudi Garcia trekt met de Rode Duivels volgende maand naar de Verenigde Staten om er matchen af te ...

167
167
'PSV & co lonken naar sterkhouder KRC Genk'

KRC Genk zal komende zomer wellicht weer een aantal sterkhouders gaan verliezen. De jackpot lonkt. ...

233
233
Vertonghen gaat los over Rode Duivel: "Hij is de beste ooit!"

Jan Vertonghen kende een prachtige carrière bij ploegen als Ajax, Tottenham, Benfica en RSC ...

184
184
Verschaeren nadert breekpunt bij Anderlecht

Yari Verschaeren gaat RSC Anderlecht in de zomer verlaten. Hij werd in de zomer gelinkt aan Duitse ...

336
336
'Drama bij Club Brugge: Leko zet de boel op ontploffen'

Club Brugge zit met een explosief keepersdossier. Ivan Leko grijpt in: hij zet opnieuw Simon ...

573
573
Anderlecht beste van de klas, AA Gent de slechtste

We haalden al een aantal keren aan dat RSCA Futures toch wel veel buitenlanders aantrok. Daar ...

213
213
KRC Genk op weg naar strafste prestatie ooit

KRC Genk staat op een zucht van de achtste finales van de Europa League. Dat zou het grijze seizoen ...

292
292
KV Kortrijk stelt zich vragen: "Gebeurden rare dingen"

KV Kortrijk zag vorige week de match tegen Seraing uitgesteld worden. Er was een brand en daardoor ...

412
412
'Geflopt bij AA Gent: nu transfer van 15 miljoen euro'

Bij AA Gent flopten de afgelopen jaren heel wat spelers. Maar sommigen van hen maken nu elders het ...

128
128

Meer sportnieuws