Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

door
Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

Recordhouder Real Madrid heeft woensdagavond een gemiste start van zijn Champions League-campagne nipt kunnen voorkomen. Op eigen veld trapte Jude Bellingham zijn ploeg pas in de extra tijd voorbij Union Berlin: 1-0. Het Galatasaray van Dries Mertens sleepte in extremis dan weer een punt uit de brand tegen FC Kopenhagen (2-2).

LEES OOK: 'Anderlecht en Gent gaan nek-aan-nek voor international'

Groep A

De kampioenen van Turkije en Denemarken wisten zich uiteindelijk via de voorrondes te plaatsen voor de poulefase. Woensdagavond trapten ze daarin tegen mekaar de spits af. Bij Galatasaray startte Mertens in de basis, maar in de eerste helft waren het de bezoekers die op voorsprong kwamen via Elyounoussi. Na de pauze maakte Gonçalves er dan weer 0-2 van.

Niet veel later volgde echter het kantelpunt. Zo kwam Kopenhagen plots met tien te staan na een tweede gele kaart voor Jelert. Met een mannetje minder hielden de Denen nog lange tijd stand, tot Mertens' vervanger Tete zijn duivels ontbond. De Braziliaan tekende eerst voor een assist op Boey, vervolgens legde hij zelf de 2-2-eindstand vast.

Groep C

Real is foutloos aan het nieuwe seizoen begonnen en staat op kop in La Liga met 15 op 15. Die lijn wou de Koninklijke, uiteraard nog zonder de geblesseerde Courtois, doortrekken in het Kampioenenbal. Debutant Union Berlin, vorig seizoen nog het slachtoffer van Union SG in de Europa League, leek daarvoor een ideale tegenstander.

Maar de Duitsers maakten het de Madrilenen knap lastig. Ondanks enkele goede kansen voor de Spanjaarden leek een scoreloos gelijkspel in de maak. Tot topaanwinst Bellingham in de 93ste minuut wederom het verschil maakte. De Engelse middenvelder werd afgelopen zomer voor ruim 100 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund en blijkt die investering meer dan waard.

Real hoort bij dit seizoen bij de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

10
10
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

57
57
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

34
34
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

173
173
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

212
212
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

33
33
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

472
472
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

221
221
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

32
32
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

428
428
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

37
37
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

125
125
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

263
263
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

118
118
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

102
102
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

513
513
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

64
64
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

37
37
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

183
183
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

164
164
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

9
9
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

137
137
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

86
86
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

143
143

Meer sportnieuws