Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

door
Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

Recordhouder Real Madrid heeft woensdagavond een gemiste start van zijn Champions League-campagne nipt kunnen voorkomen. Op eigen veld trapte Jude Bellingham zijn ploeg pas in de extra tijd voorbij Union Berlin: 1-0. Het Galatasaray van Dries Mertens sleepte in extremis dan weer een punt uit de brand tegen FC Kopenhagen (2-2).

LEES OOK: Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Groep A

De kampioenen van Turkije en Denemarken wisten zich uiteindelijk via de voorrondes te plaatsen voor de poulefase. Woensdagavond trapten ze daarin tegen mekaar de spits af. Bij Galatasaray startte Mertens in de basis, maar in de eerste helft waren het de bezoekers die op voorsprong kwamen via Elyounoussi. Na de pauze maakte Gonçalves er dan weer 0-2 van.

Niet veel later volgde echter het kantelpunt. Zo kwam Kopenhagen plots met tien te staan na een tweede gele kaart voor Jelert. Met een mannetje minder hielden de Denen nog lange tijd stand, tot Mertens' vervanger Tete zijn duivels ontbond. De Braziliaan tekende eerst voor een assist op Boey, vervolgens legde hij zelf de 2-2-eindstand vast.

Groep C

Real is foutloos aan het nieuwe seizoen begonnen en staat op kop in La Liga met 15 op 15. Die lijn wou de Koninklijke, uiteraard nog zonder de geblesseerde Courtois, doortrekken in het Kampioenenbal. Debutant Union Berlin, vorig seizoen nog het slachtoffer van Union SG in de Europa League, leek daarvoor een ideale tegenstander.

Maar de Duitsers maakten het de Madrilenen knap lastig. Ondanks enkele goede kansen voor de Spanjaarden leek een scoreloos gelijkspel in de maak. Tot topaanwinst Bellingham in de 93ste minuut wederom het verschil maakte. De Engelse middenvelder werd afgelopen zomer voor ruim 100 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund en blijkt die investering meer dan waard.

Real hoort bij dit seizoen bij de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

265
265
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

106
106
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

55
55
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

65
65
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

94
94
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

41
41
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

439
439
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

39
39
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

53
53
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

66
66
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

331
331
Bommetje barst bij Chelsea: sterkhouder uit selectie gezet

Ook in Engeland wordt er dit weekend weer gevoetbald nu de interlandbreak erop zit. Daar zit er bij ...

51
51
Straf: onbekende Belg legt Modric vuur aan de schenen

De Serie A krijgt in ons land doorgaans toch wat minder aandacht dan pakweg de Premier League en dat ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

134
134
Rode Duivels wereldkampioen? OPTA is onheilspellend

Alle deelnemers van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zijn bekend. De Rode ...

91
91
Vermant is de pineut: Vanhaezebrouck snoeihard voor Tresoldi

Nicolo Tresoldi zit in bloedvorm. De aanvaller scoort bij Club Brugge het ene doelpunt na het ...

153
153
Nicky Hayen slaat op tafel bij KRC Genk en grijpt in

KRC Genk kende een teleurstellend seizoenseinde. De Limburgers hadden uiteindelijk alles in eigen ...

307
307
Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

323
323
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

249
249
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

116
116
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

183
183
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

106
106
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

150
150
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

131
131
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

191
191

Meer sportnieuws