Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

door
Bellingham redt Real in extra tijd, straffe comeback Galatasaray

Recordhouder Real Madrid heeft woensdagavond een gemiste start van zijn Champions League-campagne nipt kunnen voorkomen. Op eigen veld trapte Jude Bellingham zijn ploeg pas in de extra tijd voorbij Union Berlin: 1-0. Het Galatasaray van Dries Mertens sleepte in extremis dan weer een punt uit de brand tegen FC Kopenhagen (2-2).

LEES OOK: Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

Groep A

De kampioenen van Turkije en Denemarken wisten zich uiteindelijk via de voorrondes te plaatsen voor de poulefase. Woensdagavond trapten ze daarin tegen mekaar de spits af. Bij Galatasaray startte Mertens in de basis, maar in de eerste helft waren het de bezoekers die op voorsprong kwamen via Elyounoussi. Na de pauze maakte Gonçalves er dan weer 0-2 van.

Niet veel later volgde echter het kantelpunt. Zo kwam Kopenhagen plots met tien te staan na een tweede gele kaart voor Jelert. Met een mannetje minder hielden de Denen nog lange tijd stand, tot Mertens' vervanger Tete zijn duivels ontbond. De Braziliaan tekende eerst voor een assist op Boey, vervolgens legde hij zelf de 2-2-eindstand vast.

Groep C

Real is foutloos aan het nieuwe seizoen begonnen en staat op kop in La Liga met 15 op 15. Die lijn wou de Koninklijke, uiteraard nog zonder de geblesseerde Courtois, doortrekken in het Kampioenenbal. Debutant Union Berlin, vorig seizoen nog het slachtoffer van Union SG in de Europa League, leek daarvoor een ideale tegenstander.

Maar de Duitsers maakten het de Madrilenen knap lastig. Ondanks enkele goede kansen voor de Spanjaarden leek een scoreloos gelijkspel in de maak. Tot topaanwinst Bellingham in de 93ste minuut wederom het verschil maakte. De Engelse middenvelder werd afgelopen zomer voor ruim 100 miljoen euro overgenomen van Borussia Dortmund en blijkt die investering meer dan waard.

🚀

Real hoort bij dit seizoen bij de topfavorieten voor de CL-eindzege ...

Meest recent

Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

14
14
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

52
52
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

34
34
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

199
199
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

104
104
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

45
45
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

245
245
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

10
10
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

106
106
'Persoonlijk akkoord: Club vangt 40 miljoen euro'

De komende weken gaat bij Club Brugge alle aandacht nog naar de titelstrijd, maar daarna zal er ...

487
487
'Imposant lijstje topclubs ziet Godts wondergoal maken'

De naam van Mika Godts ging de voorbije dagen weer gretig over de tongen. Dat had alles te maken met ...

58
58
'Genk krijgt uitsluitsel over blessure Karetsas'

KRC Genk liep vorig weekend alweer tegen een domper aan. Het kon ook zijn derde thuiswedstrijd in de ...

76
76
'Club plant pikante verrassing met Anderlecht-product'

Het is nog wachten op witte rook bij Club Brugge, maar achter de schermen zijn ze bij Blauw-Zwart al ...

243
243
Union vs Club: Gillet ziet één team in het voordeel

Halfweg de Champions' Play-Off is de titelstrijd nog steeds razend spannend. Union en Club Brugge ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe knaltransfer PSG, smaakmaker wil weg bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

213
213
Degryse velt oordeel over Sardella: harde woorden

RSC Anderlecht ging in eigen huis met 1-3 onderuit tegen Union SG. Paars-Wit kreeg nog voor rust een ...

171
171
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

142
142
Boersma maakt KV Mechelen af na STVV: "Nooit meer!"

KV Mechelen kreeg al twee weken op rij een pandoering. Eerst ging het tegen Club Brugge met de ...

196
196
Club Brugge houdt hart vast: belangrijke update Mignolet

Simon Mignolet heeft aangekondigd aan het einde van het seizoen te zullen stoppen met voetballen. De ...

300
300
Vandenbempt looft titelkandidaat: "Onverstoord!"

De titelstrijd in de Jupiler Pro League blijft ongemeen spannend. Union SG en Club Brugge blijven ...

291
291
STVV droomt nog meer: blijft sterkhouder toch?

STVV is de mooist voetballende ploeg van België. Een team dat oververdiend op een derde plaats ...

84
84
Ophef rond Van Gucht krijgt opvallend nieuw hoofdstuk

Ruben Van Gucht ligt al een tijd onder een vergrootglas. De VRT stem en wielercommentator haalt niet ...

48
48
Standard ruikt bloed: KRC Genk krijgt fikse waarschuwing

Standard pakte een belangrijk punt op het veld van KRC Genk. Een heerlijke vrije trap van Casper ...

197
197
Anderlecht-fans verrassen: nieuwe coach niet op lijst

RSC Anderlecht moet nog énorm hard werken om een Europees ticket te bemachtigen. De vierde ...

483
483
Pikante titeluitspraak Verschaeren: "Zij overklassen Union"

RSC Anderlecht verloor met 1-3 van Union SG. Alweer een nederlaag in de Brusselse derby. Paars-Wit ...

372
372

Meer sportnieuws