KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

484 stemmen
KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar RB Leipzig, omdat Max Eberl, de sportief directeur van de Duitse topclub, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen.

De fans van Genk waren dan ook bezorgd dat de beste doelman van de Jupiler Pro League tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken, maar dat is contractueel onmogelijk volgens Dimitri de Condé.

LEES OOK: ‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De beste doelman van de JPL

Het toptalent Maarten Vandevoordt heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een topkeeper. De amper 21-jarige belofte-international verkeert dit seizoen in bloedvorm, zowel in de Jupiler Pro League als in Europa.

Vorig weekend in de wedstrijd tegen Union SG bevestigde Vandevoordt opnieuw zijn status als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, door zijn ploeg recht te houden met enkele cruciale reddingen.

Vandevoordt stond in een schietkraam in het Dudenpark, maar wonder bij wonder sleepte hij alsnog zijn vierde clean sheet (in slechts zes wedstrijden) uit de brand - een prestatie die geen enkele andere doelman in België vandaag kan evenaren.

Hij is momenteel de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en kan bogen op het hoogste reddingspercentage van 89%. Met uitzondering van Zion Suzuki van Sint-Truiden, is Vandevoordt ook de tweede grootste puntenpakker in de Belgische competitie.

De jonge doelman zet zijn indrukwekkende vorm van het vorige seizoen voort in de nieuwe jaargang en hij groeit meer dan ooit uit tot de meest betrouwbare en best presterende schakel in de defensie van KRC Genk.

“Vandevoordt is beter van Verbruggen”

Hendrik Van Crombrugge, de grootste concurrent van Maarten Vandevoordt bij Genk, beseft dan ook dat hij momenteel weinig kans maakt om Vandevoordt uit het doel te verdringen.

In een interview met Het Laatste Nieuws uitte Van Crombrugge onlangs veel lof voor Vandevoordt, en hij beschreef hem als het grootste Belgische talent. Wat betreft intrinsieke kwaliteiten schat hij Vandevoordt zelfs hoger in dan Bart Verbruggen.

Van Crombrugge zal dus geduld moeten hebben tot volgend seizoen om aanspraak te kunnen maken op de positie van nummer één bij KRC Genk, aangezien Vandevoordt dan de overstap maakt naar RB Leipzig.

Géén vertrek naar Leipzig in januari

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar Oost-Duitsland, omdat Max Eberl, de sportief directeur van RB Leipzig, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen, mede vanwege de zware en langdurige blessure van eerste doelman Péter Gulácsi.

Uiteindelijk is dit echter niet gebeurd, maar er heerste opnieuw grote bezorgdheid bij Genk dat de beste doelman in de Belgische competitie tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken.

Het antwoord van Dimitri de Condé in Het Belang van Limburg zorgde voor een zucht van opluchting bij de fans van KRC Genk. “Nee, dat is contractueel niet vastgelegd. Die mogelijkheid was er alleen in het tussenseizoen”, aldus de Head of Football van KRC Genk.

Vandevoordt zal dus pas in de zomer van 2024 naar de Duitse topclub vertrekken, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie, en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman binnen.

In topvorm naar de Bundesliga

RB Leipzig volgt de evolutie en prestaties van Vandevoordt nauwlettend en analyseert zijn situatie grondig.

De doelman heeft verklaard in Het Nieuwsblad dat hij zijn huidige topvorm in de competitie en in Europa wil vasthouden, zodat hij volgende zomer helemaal klaar is voor de volgende stap in zijn carrière.

“Ik sta al veel verder dan twee jaar geleden en zal er arriveren met veel extra ervaring in mijn rugzak.” Vandevoordt staat voortdurend in contact met de keeperstrainer van Leipzig, die hem voor en na elke wedstrijd berichten stuurt.

Commercieel directeur Florian Scholz noemde van Vandevoordt “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.” Technisch directeur. Christopher Vivel beschouwt hem als “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.”

Keeperstrainer Frederik Gössling ziet hem als “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.”

De verwachtingen voor Vandevoordt zijn dus hooggespannen bij RB Leipzig, waar hij de nieuwe nummer één doelman moet worden.

De beste van België, maar geen Rode Duivel

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

Het is dan ook opvallend dat Domenico Tedesco hem nog steeds niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels, vooral gezien het feit dat Thibaut Courtois maandenlang buiten strijd is vanwege een zware blessure.

Momenteel bestaat de keepersgilde van Tedesco uit Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels. “Als bondscoach Tedesco in de toekomst altijd 4 doelmannen meeneemt, dan mag Vandevoordt daar nu toch stilaan echt wel bij zijn”, zei Peter Vandenbempt onlangs bij Sporza.

De roep om Vandevoordt in de nationale ploeg op te nemen, klinkt al geruime tijd en wordt steeds luider. Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, begrijpt absoluut niet waarom Tedesco de jonge doelman in de vorige interlandperiode niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels.

De bondscoach probeerde die keuze te rechtvaardigen door te stellen dat Vandevoordt ervaring moet opdoen bij de nationale beloften. “Wat heeft hij daar dan precies aan? Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart”, aldus Liberloo.

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn.”. Hij voegde eraan toe dat de teleurstelling bij de familie van Vandevoordt groot was toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt is de beste doelman in de JPL

Meest recent

Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

16
16
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

52
52
‘Diego Moreira geeft groen licht voor knaltransfer’

Diego Moreira kende op het WK een sterke invalbeurt tegen Senegal en dat was blijkbaar genoeg om een ...

39
39
Nu al topaankoop Club: “Hij gaat zeker punten pakken”

Club Brugge heeft op de zomermercato ferm uitgepakt. Yann Sommer is de opvolger van Simon Mignolet. ...

141
141
Antwerp op zucht van overname: opvallende details onthuld

Royal Antwerp FC staat volgens journalist Sacha Tavolieri dicht bij een overname. De club zoekt al ...

591
591
Leandro Trossard heeft transfer na WK helemaal te pakken

Leandro Trossard kende een sterk WK met de Rode Duivels. De aanvaller was één van de ...

57
57
Anderlecht gaat verrassende nieuwe samenwerking aan

RSC Anderlecht is volop bezig met volgend seizoen. De voorbereidingen zijn al begonnen en ook achter ...

188
188
KAA Gent neemt pardoes afscheid van pion

De zomermercato is volop aan de gang, maar de Belgische clubs zijn ook bezig om alles op orde te ...

82
82
‘Standard zit niet stil en heeft miljoenentransfer beet’

Standard Luik zag Rafiki Said voor een ferm miljoenenbedrag vertrekken en de Rouches hebben dan ook ...

126
126
‘Volgt Theate plots Rode Duivel? Transferstrijd barst los’

De Rode Duivels worden volop genoemd tijdens de zomermercato. Het WK zit erop voor de Belgen en de ...

61
61
‘Wéér Tzolis-wending: Club Brugge knoopt gesprekken aan’

Waar ligt de toekomst van Christos Tzolis? De afgelopen weken wordt Arsenal nadrukkelijk genoemd, ...

299
299
‘Géén Valencia: Meunier verbaast met nieuwe club’

Thomas Meunier leek lange tijd op weg naar het Spaanse Valencia. De rechtsback is einde contract bij ...

131
131
TRANSFERUURTJE: ‘Club pakt uit én vreest, Genk gaat hard’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

609
609
Van Gucht krijgt waarschuwing: "Alles naar Eddy Snelders..."

Terwijl Ruben Van Gucht volop de halve finales van het WK aan elkaar praat voor Sporza, staat er ...

245
245
Na Courtois ook geen Lukaku en KDB op Nations League?

Het WK voor de Rode Duivels zit erop na de uitschakeling in de kwartfinale tegen Spanje. Thibaut ...

181
181
SK Beveren verrast met statement over verkoop

SK Beveren kende een topseizoen in de Challenger Pro League. De club werd ongeslagen kampioen en zal ...

69
69
Deschamps gooit olie op het vuur voor Frankrijk-Spanje

De halve finale tussen Frankrijk en Spanje staat op het programma. Didier Deschamps gaf een ...

103
103
Onrust bij Rode Duivels door Courtois? “Zoals bij Tedesco”

Thibaut Courtois kende een sterk WK en was weer belangrijk voor de Rode Duivels. De doelman van Real ...

295
295
‘Tielemans wees deze clubs af: Aston Villa perplex’

Youri Tielemans is op weg naar Manchester United. The Mancunians zijn bereid de afkoopsom van 41 ...

414
414
Laastse duwtje Arsenal? 'Nieuwe club duikt op in dossier-Tzolis'

Hoewel hij inmiddels weer aan het trainen is bij Club Brugge, blijft het de bedoeling dat Christos ...

380
380
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

179
179
'Van WK naar toptransfer: Diego Moreira vindt akkoord'

In navolging van het WK komen verschillende Rode Duivels in aanmerking voor een transfer. Onder meer ...

157
157
Grove borstel Sibierski: deze spelers mogen/moeten nog weg

Sportief directeur Antoine Sibierski is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie ...

1160
1160
'Extra aanvaller Genk: Zuid-Amerikaanse parel in vizier'

KRC Genk hoopt zo snel mogelijk zijn nieuwe hoofdtrainer te presenteren. Ondertussen blijven de ...

257
257
'Kompany schrikt zich rot: transfergesprekken Harry Kane'

Harry Kane is momenteel op een missie om Engeland naar de tweede wereldtitel uit zijn geschiedenis ...

291
291

Meer sportnieuws