KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

484
KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar RB Leipzig, omdat Max Eberl, de sportief directeur van de Duitse topclub, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen.

De fans van Genk waren dan ook bezorgd dat de beste doelman van de Jupiler Pro League tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken, maar dat is contractueel onmogelijk volgens Dimitri de Condé.

LEES OOK: 'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De beste doelman van de JPL

Het toptalent Maarten Vandevoordt heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een topkeeper. De amper 21-jarige belofte-international verkeert dit seizoen in bloedvorm, zowel in de Jupiler Pro League als in Europa.

Vorig weekend in de wedstrijd tegen Union SG bevestigde Vandevoordt opnieuw zijn status als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, door zijn ploeg recht te houden met enkele cruciale reddingen.

Vandevoordt stond in een schietkraam in het Dudenpark, maar wonder bij wonder sleepte hij alsnog zijn vierde clean sheet (in slechts zes wedstrijden) uit de brand - een prestatie die geen enkele andere doelman in België vandaag kan evenaren.

Hij is momenteel de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en kan bogen op het hoogste reddingspercentage van 89%. Met uitzondering van Zion Suzuki van Sint-Truiden, is Vandevoordt ook de tweede grootste puntenpakker in de Belgische competitie.

De jonge doelman zet zijn indrukwekkende vorm van het vorige seizoen voort in de nieuwe jaargang en hij groeit meer dan ooit uit tot de meest betrouwbare en best presterende schakel in de defensie van KRC Genk.

“Vandevoordt is beter van Verbruggen”

Hendrik Van Crombrugge, de grootste concurrent van Maarten Vandevoordt bij Genk, beseft dan ook dat hij momenteel weinig kans maakt om Vandevoordt uit het doel te verdringen.

In een interview met Het Laatste Nieuws uitte Van Crombrugge onlangs veel lof voor Vandevoordt, en hij beschreef hem als het grootste Belgische talent. Wat betreft intrinsieke kwaliteiten schat hij Vandevoordt zelfs hoger in dan Bart Verbruggen.

Van Crombrugge zal dus geduld moeten hebben tot volgend seizoen om aanspraak te kunnen maken op de positie van nummer één bij KRC Genk, aangezien Vandevoordt dan de overstap maakt naar RB Leipzig.

Géén vertrek naar Leipzig in januari

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar Oost-Duitsland, omdat Max Eberl, de sportief directeur van RB Leipzig, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen, mede vanwege de zware en langdurige blessure van eerste doelman Péter Gulácsi.

Uiteindelijk is dit echter niet gebeurd, maar er heerste opnieuw grote bezorgdheid bij Genk dat de beste doelman in de Belgische competitie tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken.

Het antwoord van Dimitri de Condé in Het Belang van Limburg zorgde voor een zucht van opluchting bij de fans van KRC Genk. “Nee, dat is contractueel niet vastgelegd. Die mogelijkheid was er alleen in het tussenseizoen”, aldus de Head of Football van KRC Genk.

Vandevoordt zal dus pas in de zomer van 2024 naar de Duitse topclub vertrekken, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie, en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman binnen.

In topvorm naar de Bundesliga

RB Leipzig volgt de evolutie en prestaties van Vandevoordt nauwlettend en analyseert zijn situatie grondig.

De doelman heeft verklaard in Het Nieuwsblad dat hij zijn huidige topvorm in de competitie en in Europa wil vasthouden, zodat hij volgende zomer helemaal klaar is voor de volgende stap in zijn carrière.

“Ik sta al veel verder dan twee jaar geleden en zal er arriveren met veel extra ervaring in mijn rugzak.” Vandevoordt staat voortdurend in contact met de keeperstrainer van Leipzig, die hem voor en na elke wedstrijd berichten stuurt.

Commercieel directeur Florian Scholz noemde van Vandevoordt “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.” Technisch directeur. Christopher Vivel beschouwt hem als “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.”

Keeperstrainer Frederik Gössling ziet hem als “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.”

De verwachtingen voor Vandevoordt zijn dus hooggespannen bij RB Leipzig, waar hij de nieuwe nummer één doelman moet worden.

De beste van België, maar geen Rode Duivel

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

Het is dan ook opvallend dat Domenico Tedesco hem nog steeds niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels, vooral gezien het feit dat Thibaut Courtois maandenlang buiten strijd is vanwege een zware blessure.

Momenteel bestaat de keepersgilde van Tedesco uit Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels. “Als bondscoach Tedesco in de toekomst altijd 4 doelmannen meeneemt, dan mag Vandevoordt daar nu toch stilaan echt wel bij zijn”, zei Peter Vandenbempt onlangs bij Sporza.

De roep om Vandevoordt in de nationale ploeg op te nemen, klinkt al geruime tijd en wordt steeds luider. Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, begrijpt absoluut niet waarom Tedesco de jonge doelman in de vorige interlandperiode niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels.

De bondscoach probeerde die keuze te rechtvaardigen door te stellen dat Vandevoordt ervaring moet opdoen bij de nationale beloften. “Wat heeft hij daar dan precies aan? Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart”, aldus Liberloo.

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn.”. Hij voegde eraan toe dat de teleurstelling bij de familie van Vandevoordt groot was toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt is de beste doelman in de JPL

Meest recent

Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

3
3
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

2
2
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

5
5
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

83
83
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

36
36
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

75
75
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

55
55
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

77
77
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

68
68
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

286
286
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

54
54
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

56
56
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

291
291
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

268
268
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

216
216
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

170
170
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

109
109
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

198
198
HVH maakt Standard-smaakmaker af: “Serieus blijven hè”

Standard Luik kent een wisselvallige periode en de Rouches vinden maar geen aansluiting bij de ...

202
202
Bosz wil Vanaken bij PSV: “Verrassend dat hij bij Club zit”

Hans Vanaken is al jaren dé sterkhouder op het middenveld van Club Brugge. De Rode Duivel ...

256
256
Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

124
124
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

145
145
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

222
222
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

172
172

Meer sportnieuws