KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

door
KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar RB Leipzig, omdat Max Eberl, de sportief directeur van de Duitse topclub, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen.

De fans van Genk waren dan ook bezorgd dat de beste doelman van de Jupiler Pro League tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken, maar dat is contractueel onmogelijk volgens Dimitri de Condé.

LEES OOK: Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

De beste doelman van de JPL

Het toptalent Maarten Vandevoordt heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een topkeeper. De amper 21-jarige belofte-international verkeert dit seizoen in bloedvorm, zowel in de Jupiler Pro League als in Europa.

Vorig weekend in de wedstrijd tegen Union SG bevestigde Vandevoordt opnieuw zijn status als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, door zijn ploeg recht te houden met enkele cruciale reddingen.

Vandevoordt stond in een schietkraam in het Dudenpark, maar wonder bij wonder sleepte hij alsnog zijn vierde clean sheet (in slechts zes wedstrijden) uit de brand - een prestatie die geen enkele andere doelman in België vandaag kan evenaren.

Hij is momenteel de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en kan bogen op het hoogste reddingspercentage van 89%. Met uitzondering van Zion Suzuki van Sint-Truiden, is Vandevoordt ook de tweede grootste puntenpakker in de Belgische competitie.

De jonge doelman zet zijn indrukwekkende vorm van het vorige seizoen voort in de nieuwe jaargang en hij groeit meer dan ooit uit tot de meest betrouwbare en best presterende schakel in de defensie van KRC Genk.

“Vandevoordt is beter van Verbruggen”

Hendrik Van Crombrugge, de grootste concurrent van Maarten Vandevoordt bij Genk, beseft dan ook dat hij momenteel weinig kans maakt om Vandevoordt uit het doel te verdringen.

In een interview met Het Laatste Nieuws uitte Van Crombrugge onlangs veel lof voor Vandevoordt, en hij beschreef hem als het grootste Belgische talent. Wat betreft intrinsieke kwaliteiten schat hij Vandevoordt zelfs hoger in dan Bart Verbruggen.

Van Crombrugge zal dus geduld moeten hebben tot volgend seizoen om aanspraak te kunnen maken op de positie van nummer één bij KRC Genk, aangezien Vandevoordt dan de overstap maakt naar RB Leipzig.

Géén vertrek naar Leipzig in januari

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar Oost-Duitsland, omdat Max Eberl, de sportief directeur van RB Leipzig, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen, mede vanwege de zware en langdurige blessure van eerste doelman Péter Gulácsi.

Uiteindelijk is dit echter niet gebeurd, maar er heerste opnieuw grote bezorgdheid bij Genk dat de beste doelman in de Belgische competitie tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken.

Het antwoord van Dimitri de Condé in Het Belang van Limburg zorgde voor een zucht van opluchting bij de fans van KRC Genk. “Nee, dat is contractueel niet vastgelegd. Die mogelijkheid was er alleen in het tussenseizoen”, aldus de Head of Football van KRC Genk.

Vandevoordt zal dus pas in de zomer van 2024 naar de Duitse topclub vertrekken, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie, en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman binnen.

In topvorm naar de Bundesliga

RB Leipzig volgt de evolutie en prestaties van Vandevoordt nauwlettend en analyseert zijn situatie grondig.

De doelman heeft verklaard in Het Nieuwsblad dat hij zijn huidige topvorm in de competitie en in Europa wil vasthouden, zodat hij volgende zomer helemaal klaar is voor de volgende stap in zijn carrière.

“Ik sta al veel verder dan twee jaar geleden en zal er arriveren met veel extra ervaring in mijn rugzak.” Vandevoordt staat voortdurend in contact met de keeperstrainer van Leipzig, die hem voor en na elke wedstrijd berichten stuurt.

Commercieel directeur Florian Scholz noemde van Vandevoordt “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.” Technisch directeur. Christopher Vivel beschouwt hem als “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.”

Keeperstrainer Frederik Gössling ziet hem als “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.”

De verwachtingen voor Vandevoordt zijn dus hooggespannen bij RB Leipzig, waar hij de nieuwe nummer één doelman moet worden.

De beste van België, maar geen Rode Duivel

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

Het is dan ook opvallend dat Domenico Tedesco hem nog steeds niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels, vooral gezien het feit dat Thibaut Courtois maandenlang buiten strijd is vanwege een zware blessure.

Momenteel bestaat de keepersgilde van Tedesco uit Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels. “Als bondscoach Tedesco in de toekomst altijd 4 doelmannen meeneemt, dan mag Vandevoordt daar nu toch stilaan echt wel bij zijn”, zei Peter Vandenbempt onlangs bij Sporza.

De roep om Vandevoordt in de nationale ploeg op te nemen, klinkt al geruime tijd en wordt steeds luider. Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, begrijpt absoluut niet waarom Tedesco de jonge doelman in de vorige interlandperiode niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels.

De bondscoach probeerde die keuze te rechtvaardigen door te stellen dat Vandevoordt ervaring moet opdoen bij de nationale beloften. “Wat heeft hij daar dan precies aan? Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart”, aldus Liberloo.

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn.”. Hij voegde eraan toe dat de teleurstelling bij de familie van Vandevoordt groot was toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt is de beste doelman in de JPL

Meest recent

Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

7
7
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

51
51
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

23
23
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

187
187
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

162
162
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

94
94
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

22
22
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

261
261
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

185
185
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

133
133
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

131
131
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

24
24
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

251
251
KRC Genk pakt uit met indrukwekkend nieuw initiatief

Bij KRC Genk hebben ze vandaag uitgepakt met een bijzonder nobel initiatief. De Limburgers zorgen ...

45
45
Beerschot haalt slag thuis: contract tot 2028

Beerschot begon zeer goed aan het seizoen, maar de laatste weken draait het vierkant bij de Kielse ...

67
67
Dani Alves zet plots voet aan wal op de Belgische markt

Dani Alves is bezig aan een nieuwe carrière. De Braziliaanse ex-speler van FC Barcelona kende ...

77
77
'Bliksemvertrek bij Antwerp: flop al richting exit'

Na een paar dramatische maanden klaart de zon stilaan weer op bij Antwerp, waar echter niet iedereen ...

137
137
Hasi doet boekje open over blessuregolf Anderlecht

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Antwerp, samen met de Brusselaars tegenwoordig dé ...

265
265
'Club Brugge richt pijlen op peperdure middenvelder'

Club Brugge sluit het jaar af met toppers tegen AA Gent en KRC Genk. Nadien gaat het in samenspraak ...

509
509
Oosting deelt goed en slecht nieuws uit ziekenboeg Antwerp

Dankzij drie zeges op een rij mag Antwerp weer naar boven kijken, maar de volgende tegenstander van ...

247
247
'KRC Genk transfermarkt op: prioriteit De Condé bekend'

KRC Genk begint straks in Charleroi aan het leven na Thorsten Fink, die het leeuwendeel van de ...

429
429
Renard aan zet: Hasi verklapt winterplannen Anderlecht

Na de recente 15 op 18 hoopt RSC Anderlecht straks tegen Antwerp en Charleroi het jaar in stijl af ...

249
249
Zware veroordeling treft VRT-sterkhouder vol in het hart

Ruben Van Gucht blijft ook naast het voetbalnieuws onderwerp van gesprek. Het bekende VRT gezicht ...

141
141
Leko kruist vingers: Club Brugge stoomt sterkhouder klaar

Alle ogen zijn zondag gericht op Jan Breydel, waar Club Brugge dan AA Gent over de vloer krijgt. ...

395
395
'Alarm in Anderlecht: Hazard richting JPL-concurrent?'

Af en toe ligt hij onder vuur, maar nu zijn vormcurve weer in stijgende lijn zit lijkt de tijd toch ...

653
653

Meer sportnieuws