KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

484
KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar RB Leipzig, omdat Max Eberl, de sportief directeur van de Duitse topclub, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen.

De fans van Genk waren dan ook bezorgd dat de beste doelman van de Jupiler Pro League tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken, maar dat is contractueel onmogelijk volgens Dimitri de Condé.

LEES OOK: ‘Fernandez-Pardo briest: Lille eist ongeziene monstersom’

De beste doelman van de JPL

Het toptalent Maarten Vandevoordt heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een topkeeper. De amper 21-jarige belofte-international verkeert dit seizoen in bloedvorm, zowel in de Jupiler Pro League als in Europa.

Vorig weekend in de wedstrijd tegen Union SG bevestigde Vandevoordt opnieuw zijn status als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, door zijn ploeg recht te houden met enkele cruciale reddingen.

Vandevoordt stond in een schietkraam in het Dudenpark, maar wonder bij wonder sleepte hij alsnog zijn vierde clean sheet (in slechts zes wedstrijden) uit de brand - een prestatie die geen enkele andere doelman in België vandaag kan evenaren.

Hij is momenteel de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en kan bogen op het hoogste reddingspercentage van 89%. Met uitzondering van Zion Suzuki van Sint-Truiden, is Vandevoordt ook de tweede grootste puntenpakker in de Belgische competitie.

De jonge doelman zet zijn indrukwekkende vorm van het vorige seizoen voort in de nieuwe jaargang en hij groeit meer dan ooit uit tot de meest betrouwbare en best presterende schakel in de defensie van KRC Genk.

“Vandevoordt is beter van Verbruggen”

Hendrik Van Crombrugge, de grootste concurrent van Maarten Vandevoordt bij Genk, beseft dan ook dat hij momenteel weinig kans maakt om Vandevoordt uit het doel te verdringen.

In een interview met Het Laatste Nieuws uitte Van Crombrugge onlangs veel lof voor Vandevoordt, en hij beschreef hem als het grootste Belgische talent. Wat betreft intrinsieke kwaliteiten schat hij Vandevoordt zelfs hoger in dan Bart Verbruggen.

Van Crombrugge zal dus geduld moeten hebben tot volgend seizoen om aanspraak te kunnen maken op de positie van nummer één bij KRC Genk, aangezien Vandevoordt dan de overstap maakt naar RB Leipzig.

Géén vertrek naar Leipzig in januari

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar Oost-Duitsland, omdat Max Eberl, de sportief directeur van RB Leipzig, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen, mede vanwege de zware en langdurige blessure van eerste doelman Péter Gulácsi.

Uiteindelijk is dit echter niet gebeurd, maar er heerste opnieuw grote bezorgdheid bij Genk dat de beste doelman in de Belgische competitie tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken.

Het antwoord van Dimitri de Condé in Het Belang van Limburg zorgde voor een zucht van opluchting bij de fans van KRC Genk. “Nee, dat is contractueel niet vastgelegd. Die mogelijkheid was er alleen in het tussenseizoen”, aldus de Head of Football van KRC Genk.

Vandevoordt zal dus pas in de zomer van 2024 naar de Duitse topclub vertrekken, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie, en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman binnen.

In topvorm naar de Bundesliga

RB Leipzig volgt de evolutie en prestaties van Vandevoordt nauwlettend en analyseert zijn situatie grondig.

De doelman heeft verklaard in Het Nieuwsblad dat hij zijn huidige topvorm in de competitie en in Europa wil vasthouden, zodat hij volgende zomer helemaal klaar is voor de volgende stap in zijn carrière.

“Ik sta al veel verder dan twee jaar geleden en zal er arriveren met veel extra ervaring in mijn rugzak.” Vandevoordt staat voortdurend in contact met de keeperstrainer van Leipzig, die hem voor en na elke wedstrijd berichten stuurt.

Commercieel directeur Florian Scholz noemde van Vandevoordt “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.” Technisch directeur. Christopher Vivel beschouwt hem als “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.”

Keeperstrainer Frederik Gössling ziet hem als “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.”

De verwachtingen voor Vandevoordt zijn dus hooggespannen bij RB Leipzig, waar hij de nieuwe nummer één doelman moet worden.

De beste van België, maar geen Rode Duivel

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

Het is dan ook opvallend dat Domenico Tedesco hem nog steeds niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels, vooral gezien het feit dat Thibaut Courtois maandenlang buiten strijd is vanwege een zware blessure.

Momenteel bestaat de keepersgilde van Tedesco uit Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels. “Als bondscoach Tedesco in de toekomst altijd 4 doelmannen meeneemt, dan mag Vandevoordt daar nu toch stilaan echt wel bij zijn”, zei Peter Vandenbempt onlangs bij Sporza.

De roep om Vandevoordt in de nationale ploeg op te nemen, klinkt al geruime tijd en wordt steeds luider. Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, begrijpt absoluut niet waarom Tedesco de jonge doelman in de vorige interlandperiode niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels.

De bondscoach probeerde die keuze te rechtvaardigen door te stellen dat Vandevoordt ervaring moet opdoen bij de nationale beloften. “Wat heeft hij daar dan precies aan? Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart”, aldus Liberloo.

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn.”. Hij voegde eraan toe dat de teleurstelling bij de familie van Vandevoordt groot was toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt is de beste doelman in de JPL

Meest recent

KV Mechelen neemt definitief afscheid van toptalent

KV Mechelen heeft met een één op negen niet de start genomen waar het dit seizoen op ...

7
7
'Anderlecht zit in de wachtkamer voor Bentayeb'

Donderdag is D-Day voor de Belgische clubs in Europa. Anderlech, STVV en AA Gent proberen dan hun ...

126
126
'Antwerp ziet transferaanbieding geweigerd'

Antwerp is sinds de overname door Wouter Vandenhaute en consoorten al behoorlijk actief geweest op ...

60
60
Kerkhofs en Verheye pakken goud met 'stinkend' goede zet

Sam Kerkhofs en Rik Verheye hebben bij Sporting Hasselt ondertussen gezelschap gekregen van niemand ...

30
30
Union SG pakt groots uit met nieuwe investering

Union SG is in vijf jaar tijd énorm gegroeid als club. Financieel zijn ze door hun ...

71
71
Na Huerta en Saliba: wat met vier andere Renard-transfers?

Met Cesar Huerta (Pumas) en Nathan Saliba (Villarreal) vertrekken er alweer twee spelers die door ...

398
398
Schalke verpatst Belg, landgenoot lokt Franse interesse

Schalke 04 heeft een uitgaande transfer afgerond. Ze hebben een Belg laten vertrekken naar ...

16
16
De Bruyne zet Napoli-top na uithaal voor schut

Kevin De Bruyne besliste de match tegen Genoa met een goal en een assist. Toch gaat het in ...

103
103
'Anderlecht weet deze som te vangen voor Huerta'

Cesar Huerta wordt morgen wellicht officieel voorgesteld als nieuwe speler van Pumas. De Mexicaanse ...

348
348
'Héél veel Belgische clubs azen op parel van Antwerp'

Bij Royal Antwerp FC gaat er nog volk vertrekken deze transferwindow. Héél wat ...

368
368
Hasselt en Lokeren pakken uit met nieuwe aanwinsten

Sporting Hasselt en Sporting Lokeren hebben hun fans nog getrakteerd op twee aanwinsten. De twee ...

50
50
'Beerschot pakt uit: oude bekende medisch gekeurd'

Met een drie op zes begon Beerschot wisselvallig aan het seizoen, en dus kan Mohamed Messoudi wel ...

246
246
'Club Brugge keert kar: enorme plottwist rond Ordonez'

De deal leek bijna in kannen en kruiken, maar mogelijk trekt Joel Ordonez dan toch niet van Club ...

431
431
'Anderlecht dumpt miscast: Sibierski eist volle pot'

Het beloven straks nog drukke dagen te worden bij RSC Anderlecht, dat al volop op zoek is naar ...

424
424
'Bommetje bij Club Brugge: publiekslieveling buitenspel'

Club Brugge staat op het punt om nog eens stevig te cashen op Joel Ordonez, maar voorts wil de ...

1427
1427
'Saliba out: Anderlecht zet zinnen op dure vervanger'

In het slot van de mercato staat er plots nog heel wat verkeer op til bij RSC Anderlecht. Op ...

600
600
'Club Brugge gaat overstag: fikse korting op Ordonez'

Van witte rook is er voorlopig nog altijd geen sprake, maar behoudens een verrassende wending lijkt ...

534
534
Paniek bij Boeckx na komst van opvallende nieuwe gast

Een doorgewinterde professional als Frank Boeckx krijgt je niet snel van zijn voetstuk. Toch was het ...

91
91
‘KV Kortrijk pakt uit met oude bekende Antwerp en Beerschot’

De zomermercato loopt nog even door en de Belgische clubs halen nog alles uit de kast om de selectie ...

277
277
Openda roept oorlogstaal richting Lukaku

Loïs Openda speelde al drie keer negentig minuten achter elkaar bij Olympique Lyon. Dat is al ...

111
111
‘Wending van formaat: 60 miljoen euro voor Rode Duivel’

De Rode Duivels zijn deze zomermercato gewild, zou het sterke WK daar iets mee te maken hebben? Ook ...

227
227
Nog verrassende zomerse knaltransfer Lukebakio?

Maakt Dodi Lukebakio nog een zomerse knaltransfer? De buitenspeler van Benfica kan rekenen op ...

83
83
Refs bekend: Slag om Vlaanderen en Brusselse derby

Speeldag 4 van de Jupiler Pro League nadert al met rasse schreden, maar sommige wedstrijden van ...

335
335
‘KRC Genk baalt: PSV plukt uit het niets speler weg’

KRC Genk moet nog een transferdomper incasseren. De Limburgers kenden al een moeilijk ...

408
408
Penders in doel? Xabi Alonso reageert op keeperskwestie

Het seizoen is nog maar net begonnen of er is al een keeperskwestie bij Chelsea. De Londenaren ...

258
258

Meer sportnieuws