KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

484 stemmen
KRC Genk in opperste extase met topdeal in wintermercato

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar RB Leipzig, omdat Max Eberl, de sportief directeur van de Duitse topclub, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen.

De fans van Genk waren dan ook bezorgd dat de beste doelman van de Jupiler Pro League tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken, maar dat is contractueel onmogelijk volgens Dimitri de Condé.

LEES OOK: Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

De beste doelman van de JPL

Het toptalent Maarten Vandevoordt heeft zich inmiddels ontwikkeld tot een topkeeper. De amper 21-jarige belofte-international verkeert dit seizoen in bloedvorm, zowel in de Jupiler Pro League als in Europa.

Vorig weekend in de wedstrijd tegen Union SG bevestigde Vandevoordt opnieuw zijn status als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, door zijn ploeg recht te houden met enkele cruciale reddingen.

Vandevoordt stond in een schietkraam in het Dudenpark, maar wonder bij wonder sleepte hij alsnog zijn vierde clean sheet (in slechts zes wedstrijden) uit de brand - een prestatie die geen enkele andere doelman in België vandaag kan evenaren.

Hij is momenteel de minst gepasseerde doelman in de Jupiler Pro League en kan bogen op het hoogste reddingspercentage van 89%. Met uitzondering van Zion Suzuki van Sint-Truiden, is Vandevoordt ook de tweede grootste puntenpakker in de Belgische competitie.

De jonge doelman zet zijn indrukwekkende vorm van het vorige seizoen voort in de nieuwe jaargang en hij groeit meer dan ooit uit tot de meest betrouwbare en best presterende schakel in de defensie van KRC Genk.

“Vandevoordt is beter van Verbruggen”

Hendrik Van Crombrugge, de grootste concurrent van Maarten Vandevoordt bij Genk, beseft dan ook dat hij momenteel weinig kans maakt om Vandevoordt uit het doel te verdringen.

In een interview met Het Laatste Nieuws uitte Van Crombrugge onlangs veel lof voor Vandevoordt, en hij beschreef hem als het grootste Belgische talent. Wat betreft intrinsieke kwaliteiten schat hij Vandevoordt zelfs hoger in dan Bart Verbruggen.

Van Crombrugge zal dus geduld moeten hebben tot volgend seizoen om aanspraak te kunnen maken op de positie van nummer één bij KRC Genk, aangezien Vandevoordt dan de overstap maakt naar RB Leipzig.

Géén vertrek naar Leipzig in januari

In februari was er al kort sprake van een mogelijk vervroegd vertrek naar Oost-Duitsland, omdat Max Eberl, de sportief directeur van RB Leipzig, liet doorschemeren dat Vandevoordt deze zomer al naar de club had kunnen komen, mede vanwege de zware en langdurige blessure van eerste doelman Péter Gulácsi.

Uiteindelijk is dit echter niet gebeurd, maar er heerste opnieuw grote bezorgdheid bij Genk dat de beste doelman in de Belgische competitie tijdens de komende wintermercato vervroegd naar Leipzig zou kunnen trekken.

Het antwoord van Dimitri de Condé in Het Belang van Limburg zorgde voor een zucht van opluchting bij de fans van KRC Genk. “Nee, dat is contractueel niet vastgelegd. Die mogelijkheid was er alleen in het tussenseizoen”, aldus de Head of Football van KRC Genk.

Vandevoordt zal dus pas in de zomer van 2024 naar de Duitse topclub vertrekken, voor een bedrag dat kan oplopen tot boven de tien miljoen euro. RB Leipzig staat bekend om hun uitstekende talentdetectie, en met Vandevoordt halen ze een potentiële topdoelman binnen.

In topvorm naar de Bundesliga

RB Leipzig volgt de evolutie en prestaties van Vandevoordt nauwlettend en analyseert zijn situatie grondig.

De doelman heeft verklaard in Het Nieuwsblad dat hij zijn huidige topvorm in de competitie en in Europa wil vasthouden, zodat hij volgende zomer helemaal klaar is voor de volgende stap in zijn carrière.

“Ik sta al veel verder dan twee jaar geleden en zal er arriveren met veel extra ervaring in mijn rugzak.” Vandevoordt staat voortdurend in contact met de keeperstrainer van Leipzig, die hem voor en na elke wedstrijd berichten stuurt.

Commercieel directeur Florian Scholz noemde van Vandevoordt “één van de meest veelbelovende keepers in het Europese voetbal.” Technisch directeur. Christopher Vivel beschouwt hem als “een toptransfer waarmee de toekomst in het doel wordt verzekerd.”

Keeperstrainer Frederik Gössling ziet hem als “één van de topkeepers van België. Met zijn gedurfde en aanvallende stijl past hij perfect bij het voetbal dat we willen spelen bij RB Leipzig.”

De verwachtingen voor Vandevoordt zijn dus hooggespannen bij RB Leipzig, waar hij de nieuwe nummer één doelman moet worden.

De beste van België, maar geen Rode Duivel

Maarten Vandevoordt wordt al jaren beschouwd als een van de beste doelmannen in de Belgische competitie, en dit seizoen steekt hij er echt bovenuit.

Het is dan ook opvallend dat Domenico Tedesco hem nog steeds niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels, vooral gezien het feit dat Thibaut Courtois maandenlang buiten strijd is vanwege een zware blessure.

Momenteel bestaat de keepersgilde van Tedesco uit Koen Casteels, Thomas Kaminski, Arnaud Bodart en Matz Sels. “Als bondscoach Tedesco in de toekomst altijd 4 doelmannen meeneemt, dan mag Vandevoordt daar nu toch stilaan echt wel bij zijn”, zei Peter Vandenbempt onlangs bij Sporza.

De roep om Vandevoordt in de nationale ploeg op te nemen, klinkt al geruime tijd en wordt steeds luider. Kristof Liberloo, chef sport van Het Belang van Limburg, begrijpt absoluut niet waarom Tedesco de jonge doelman in de vorige interlandperiode niet heeft opgeroepen voor de Rode Duivels.

De bondscoach probeerde die keuze te rechtvaardigen door te stellen dat Vandevoordt ervaring moet opdoen bij de nationale beloften. “Wat heeft hij daar dan precies aan? Want eerlijk, Vandevoordt is een straffere doelman dan Sels, Kaminski en Bodart”, aldus Liberloo.

“Laat tien Europese topclubs kiezen tussen bovenstaande vier doelmannen: zeker negen zullen de Truienaar aanduiden, als het er al geen tien zijn.”. Hij voegde eraan toe dat de teleurstelling bij de familie van Vandevoordt groot was toen Tedesco hem niet selecteerde.

Vandevoordt is de beste doelman in de JPL

Meest recent

FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

1
1
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

1
1
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

68
68
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

468
468
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

209
209
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

51
51
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

82
82
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

86
86
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

237
237
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

161
161
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

73
73
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

69
69
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

601
601
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

131
131
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1271
1271
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

283
283
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

110
110
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

425
425
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

399
399
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

217
217
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

343
343
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

453
453
Club grijnst: Union kondigt meteen bekerviering aan

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een hoofdprijs gepakt en legde donderdagnamiddag beslag op ...

443
443
WK-selectie België: 'Duivel na 136 caps níét mee naar WK'

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

434
434
3 op 10 - Kranten geven vette buis aan Anderlecht-zondebok

RSC Anderlecht zal volgend jaar exact tien jaar zonder prijs zitten. Donderdag volgde een uitgelezen ...

511
511

Meer sportnieuws